Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема l_o_g_o_s  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 15:21



Хммм, мъча се аз тука в едни води непознати да нагазвам ама вие ще кажете дали са много дълбоки :)
Та днес случайно ми дойде идея за направата на едно лого на една въображаема компания. Идеята на логото е да представи по стилизиран начин буквата А. Друг е въпросът, че по-скоро се получи нещо наподобяващо къща. Та направих аз логото обаче ми трябваше и компания чието има да започва с А. И си измислих AVISSA. Не знам какво означави и въобще дали има някакъв смисъл тази дума. Лявият вариент е завършеният, а десният е добавен фон. В завършеният вариант съм изпозвал два цвята (нали токова беше максимумът при логотата?). За шрифта, заради правите форми използвах sans serif-ен фонт.
Предвид неоспоримите качества на детектив LoveHate, реших да се доверя на неговите възможности ;). Притеснява ме дали не съществува подобно лого, което да съм видял отдавна и сега подсъзнателно да съм направил подобно такова. Моите съмнения са за една българска фирма чието име не мога сега да се сетя. Май беше нещо от сорта Рила или Родопа. Логото на фирмата беше пак над текста и май беше по полегато, а не с остри ъгли. Ако се сещате нещо, споделете. Приветствам и всякакви коментари, забележки и предложения.





Тема Ooooooops..нови [re: Ronson]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 15:25



По дяволите, имало ограничение размера на снимките :((((
Ето линка:





Тема Re: Ooooooops..нови [re: Ronson]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано28.09.01 15:46



Predpolagam ne e zaiajdane na drebno tova?:)

Na mnogo neshta prilicha shte znaesh, az se setih za Rila Solution parvo, no na nito edno ne prilicha drazneshto mnogo ... ot tezi deto az sam vijdal de...

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема He :)нови [re: LoveHate]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 16:18



ne e zaiajdane na drebno ;-) Zashto ti hrumna taka?



Тема Re: l_o_g_o_sнови [re: Ronson]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано29.09.01 00:26



Защо си мисля, че лого се прави за фирма, а не обратното.
Повече смисъл ще има, ако направиш лого за някоя фирма, която няма такова. Или напрви редизайн на съществуващо лого.
Абе въобще вкарай малко повече реализъм в задачата.

Иначе логото става, въпреки простата геометрия.



Тема Re: l_o_g_o_sнови [re: SlMPLl]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано29.09.01 03:31



Mda, syvsem si prav... V logoto triabva da sa vlojeni mnogo neshta ot deinostta, celite i t.n. na firmata. Niama smisyl ot logo bez smisyl :) Ako niama background, logoto e t.nar. piece of sh*t, za razlika ot drugia vid logo, logoto sys smisyl, t.nar. piece of art :)
Naistina e dobra ideia ako shte se pravi uprajnenie ot takyv tip, da e za syshtesvuvashta firma, redesin na logoto im i t.n. :)
Dosta slojna zadacha de, tolkova sme sviknali sys zapetaikata na Nike, ili sveshtenia nadpis na Coca Cola :)
No si struva da si poigrae chovek, koi znae, moje G vs G #198 da e redesign na logo na izvestna firma ,)
Shte e MNOGO zabavno. I az niama da uchastvam ;)



Тема Re: l_o_g_o_sнови [re: Mescalito]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 10:22



За съжаление това беше просто играчка, без комерсиална цел, демек piece of sh*t. Може би само предстартова подготовка



Тема Re: l_o_g_o_sнови [re: Ronson]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано29.09.01 13:37



Abe v obshti linii, kakvoto i da narisuvash, vse shte ti e polezno. No tochno za logo, nai-dobre e da trygnesh ot ideia, vnushenie, dea znam i az, mnogo slojna rabota, taka che nai-dobre ako ti e interesno, opitai tova, koeto ti kaza SIMPLI.
Az lichno ne bih mogyl da napravia logo dori ot tova da mi zavisi jivota ;)



Тема Re: l_o_g_o_sнови [re: Mescalito]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 21:21



OKi, thanks na vsichki koito se otzovaha.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.