Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Page Maker или QuarkXpress?  
Автор Rama (призрак)
Публикувано26.09.01 10:58



Ако някой тук има опит с предпечат и познава и двете програми - нека ми каже мнението си, моля! Коя, според вас е по-добра, какви са предимствата и недостатъците на едната и другата?
Аз, за съжаление, познавам само Page Maker засега - затова и ме интересува едно по-компетентно и обективно мнение.



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Rama]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано26.09.01 11:19



polovinata polzwame PM , drugata polowina Quark:)
i dwata produkta si imat kusuri.
kakwoto ti haresa i s koeto ti e po udobno.
az polzwam PM.;)

pozdrawi:)

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Rama]  
Автор graphic (INAPPLICABLE)
Публикувано26.09.01 11:25



Тук сигурно всеки ще изрази своите пристрастия, но аз мисля че зависи много от това какво ще подготвяш за печат- знам че за издания като книги и други такива ползват повече Page Maker, а за плакати и други такива Quark Xpress се е наложил....



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Rama]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано26.09.01 12:10



Li4no az sum fen na Quarka :)
PM-to e zna4itelno po tromavo.........ako pitash men

Toi kaza !!!


Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: minimiro]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано26.09.01 12:31



dobre de.
haide da ne otpochwame kretenska tema po wyprosa kwo se e nalojilo, koe e tromawo i na koe si wryzwash rycete na kysite klawishi, KCMY ili CMYK , rabota s text i t.n.
i dwata produkta si imat kusuri. wypros na lichna precenka e da si izberesh edinia.

pozdrawi:)

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?

Редактирано от R1dler на 26.09.01 12:34.



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress i InDesign?нови [re: Rama]  
Автор patton (mamuna)
Публикувано26.09.01 12:58



можеш да разшириш чуденките:)

иначе Ридлер е прав.. всичките си имат кусури...
въпроса е кой софт на теб ти е най-удобен...



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Rama]  
АвторAgent Orange (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 16:21



Аз лично работя с РМ. Обаче мисля, че QuarkXPress е по-удобен от гледна точка на това, че върви и на РС и на Мас. Иначе няма никакво значение какво точно предпечатваш - плакат, книга или еди к'во си. А като се замисля, че има и хора, които правят предпечат на Corel... Избора си е твой. Успех!



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Agent Orange]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 23:51



Chakai be chovek, purvata postscript platforma za predpechat e Mac + PM + Laser Writer. Iskam da daja, che PM go ima i za dvete platformi, no sled izlizaneto na Quark za Mac PM beshe izcialo iztikan ottam. A kogato Quark izkaraha XPress za PC, Aldus prodadoga PM na Adobe. Adobe v momenta tvurdi, che PM e office produkt. Quark e silen nai-veche s bezkrainite si Xtensions - bolshinstvoto na Mac.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Rama]  
Автор Rama (призрак)
Публикувано27.09.01 00:43



Много благодаря на всички, които ми отговориха!
Зададох въпроса, защото аз съм свикнала вече да работя на Page Maker - а Quark изобщо не съм пипвала. И се чудех дали съм изпуснала много. Явно не съм.:)
Освен това и аз бях чула, че РМ бил по-удобен за предпечат на книги, а Quark - за плакати...или нещо подобно. А тъй като аз използвам РМ само за книги, може би наистина е по-подходящият.
Благодаря ви още веднъж за отзивчивостта.
Успех!



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Rama]  
АвторSmooth (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 08:23



Moeto mnenie e che Quark-a e po-udoben i praktichen za rabota. Osobeno shto se otnasia do barzina. No na za barzina na samata programa, a za choveka, rabotesht s neia. Inache i dvete, kakto kazvat drugite si imat i predimstva i nedostataci. Taka che... ne znam. Ti reshavash:)))



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Smooth]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано28.09.01 09:28



e, wij towa ne moga da go propusna!!!
po udoben i po praktichen e ZA TEB! az triabwa da se dvija byrzo.
i az lichno niamam ogromnoto jelanie da polzwam CTRL+ALT+SHIFT+H+neznamkwosi za "shortcut?!?!?!? key".
edin ot minusite na Quark spored men e che predpolaga po bawna rabota.

pak IMHO.
pozdrawi:)

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Благодаря!нови [re: Rama]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано28.09.01 12:23



Quark-a e по-добрата програма. Няма да сбъркаш ако я изучиш. Ако правиш книги с повече картинки ще е по-лесната. Само за текст обаче... РМ сякаш е по-ефективен. Обаче за мен лично е ужасен кошмара с разместването на целия документ при една поправчица само, след като вече си го нагодил и нагласил. Или местенето на друг компютър, ако си решил да си правиш предпечата, без да имаш принтер под ръка на същия комп... Това не ми пречи да избирам пак него за работа като опре, де ;)

Ама разучи Quark-а! Няма да загубиш!



Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: R1dler]  
Автор Ellkano ()
Публикувано29.09.01 10:56



Ne si prav.
Ne iskam da se zaiajdam, no e vseizvestno che barzite klavishi zanchitelno ulesniavat rabotata s koiato i da e programa i imenno tova e edno mnogo vajno predimstvo na Quark-a. Makar che pak stava duma za tova kak chovek e sviknal da raboti. Vse pak ako sviknesh s tezi barzi klavishi (a te ne sa mnogo) rabotata stava pesen:)))

Няма никакъв смисъл да си скот, ако не си Фитцджералд!


Тема Re: Page Maker или QuarkXpress?нови [re: Ellkano]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано29.09.01 14:13



choweche AZ POLZWAM POCHTI SAMO KYSI KLAWISHI!
i tezi na PM sa w pyti po udobni.

pozdrawi.

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.