Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 07.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Outdoor Ad...  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано14.09.01 15:45



Znachi... imam 2 varianta po edin proekt, prednaznacheni za razlepvane na billboards. Sledvat:

1.



2.

01 e po stariat variant. I dvata ne sa perfektni, ama pri outdoor ad-a e po razlichno, triabva da ima maximum vidimust ot goliamo rastoianie.

Hubavo svarshena rabota znachi da postignesh vidimost i da izbegnesh prostashko golemi nadpisi... chesno da si priznaia niamam ideia dali sam uspial, pak i cealoto mi kraznorechie bide izhabeno za zashtita na ideiata s naklonenata butilka. Osanna - uspiah :))))

Shte bada mnouuu zadaljen na mnenia ot eventualni potrebiteli, neprofesionalisti.

NB: Vinoto e razkoshno i savsem priemlivo kato cena, goreshto go preporachvam...

Too Close to Love, Too Close to Hate

Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 16:07



MI na men mi haresva poveche purvoto. Samo ako mojesh da go osvetlish malko tova kafenikavo-jultoto, s nadpisa. Ama ne chak tolkova kato vtorata kartinka. Neshto sredno mejdu dvete. I spored men shte stane strahotno.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор color ()
Публикувано14.09.01 16:41



wtoriat wariant stawa
po kontrasteni sa bukwite
kato za bilbord e dobre
ne mi hareswa samo riazkata razlika m/u kartinkata i fona s nadpisa



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано14.09.01 17:05



#1 e po harmonichno, no specisalno za celta mu #2 e po dobre...ima pone edin element [diasno] koito da durji tvurdo vnimanieto, a purvoto e njakak global blur...t.e. kogato minavam ottstrani, i s perifernoto si zrenie "zakacha" reklamata, ima kakvo da se zapechati vuv visialnaa mi pamet...

heh, njakoi put trqbva da go napisha tuk onova stihche na starogrucki za vuzhvala na vinoto i Dionisii

the Disaster


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: Jucky]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано14.09.01 17:32



Абсолютно съгласен с Jucky - единственото, което на мене не ми харесва е рамката - правя си сметка, че самия билборд има рамка - и самата реклама мисля да не "потъне" в 2 рамки...
иначе - вариант 2 рулз :))

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано14.09.01 17:40



Ramkata dude e povtorenie na takavata ot etiketa, malko podsaznatelno nabivane na harakteristikite na produkta v glavata na potrebitelia...

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано14.09.01 17:42



Ооооо, тогава нещата седят по съвсем различен начин - нооооооо мойто притеснение си остава - да не се загуби този ефект...
може би
повече хора тук да се произнесат по тоз проблем - и да видим - не е изключено да не съм прав :))

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано14.09.01 18:10



az 4estno da si kaja tova s naklonenata butilka ne mi se haresva

i si mislq 4e s edna GORDO zastanala butilka 6te izglejda po-syvsem drug na4in :)

Толкова от мен!


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: achko]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано14.09.01 18:18



To tova ne sam go izmislil az dude, v debelite knigi pishe, che otklonenie ot 2 do 8 gradusa privliuchat maksimalno pogleda, zashtot ne sa estestveni za sviknalota na kvo li ne choveshko oko...

Pak shto gordo izpraveni butilki ima po bilbordovete, minavash pokrai tiah, otchitash, che e butilaka i tva e... a tai drazni, zaglejdash se i t.n.
Abe niama kvo da otkrivam toplata voda teparva... ta za tui e krivo...

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: achko]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано14.09.01 18:31



hm, da si kaja..
mi to tochno naklona uravnovesiava...na men mi stoi dobre...
a i mislia tova e efect na perspektivata..[pak publikata:: pristrastnaaa!]

the Disaster


Тема za koi knigi ide rech?нови [re: LoveHate]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано14.09.01 18:33



...liubopitna sum si...

the Disaster


Тема Re: deeeaнови [re: achko]  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано14.09.01 18:49



e dobre... tai da e butilkata... ne sam AZ 4oveka koito razbira ot REKLAMA

PS brw vijdal sam edna reklama na absolut mai be6e... abe nqkva vodka... 4e tai de butilkata si pluva6e v moreto s edno sma4kano list-4e v neq

ama to taq ne moje da stane 6toto mnoo 4erna :)

Толкова от мен!


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано14.09.01 19:13



Има и още един момент ...
Като видиш наклонена бутилка и протягаш ръка да я хванеш - да не отиде зян :)))

Вторият вариант мен определено по- ме хваща. При него акцента е върху шишето (или в/у марката), а при първия (не знам защо) погледа се спира първо на логото. Може би защото е подчертано с допълнителен цвят... А и е по-големичко... Колкото до рамката, мисля си, че широка рамка няма да дразни. Ама само си мисля, всъщност не знам как ще "стои" на живо. Пречи ли ти нещо да си го "проиграеш" с разни рамки ?



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано15.09.01 01:40



Струва ми се, че малко се увличаш по това да бъде едро. Не е чак толкова необходимо обектите да са големи, достатъчно е да е малко по-изчистен стила и по-понятно като визия.
Проблема с наклонената бутилка е в това, че повтаряш наклона на бутилката с това отрязване. Така човек се чуди дали бутилката наистина е наклонена. Да не говорим за проблема, който се създава при подреждането на текстовете в тази част. Завъртяния знак създава проблемите там. Във вариант 2 си отрязал твърде близо да чашата.
Етикета е осветен, вероятно за да се акцентира върху него, обаче около бутилката е светло, а в долната си част няма грам детайлност.

Да обобщя:

Вариант 2 без рамката, с вертикално отрязване, по-дребни надписи, бутилката и чашата малко по-надясно ..... и май ... пак няма да стане ;о)))
При всички случаи текстовете и знака да са по-дребни!



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано15.09.01 10:49



Ами да си кажа и аз непредубеденото мнение. Представям си, че трябва да видя рекламата на улицата през деня от разстояние поне 20-50 метра...
1. Наклона на бутилката е добър подход за привличане на внимането и това наистина го пише в книгите. Но :
-наклона се уравновесява от наклона на етикета в дясно и честно казано, не можах да преценя дали това уравновесяване е добро или лошо за ефекта.
- бутилката е твърде изчистена от подробности към дъното и там нещо се губи в ефекта.
2. Етикета /логото?/в дясно- като фон - определено трябва да е малко по-светъл, отколкото в вариант 1 и малко "по-интересен" отколкото във вариант 2 . В смисъл че контраста и видимостта на етикета във вариант 2 е по- добра, но е някак банален, като визия - има много подобни надписи в паметта ми и определено няма да запомня точно това вино. Защо не оставиш някакъв дребен детайл - цвета на листата или нещо от ръкописния надпис на български, който в първия вариант ,наистина ми хареса - изглежда като препоръка надраскана върху етикета небрежно и щастливо от леко пийнал клиент ...
3. Защо виното в чашата е черно! Може би се търси оригиналност - но не ми харасва самото черно - някак размазано и двуизмерно петно, напомнящо на мастило, на кафе или на сироп за кашлица , но не и на вино.
4. Чашата при всички случаи ,трябва да е точно по средата между етикета и бутилката! Не мога да обясня защо - но иначе ме дразни неприятно.
И накрая едно скромно предложение - Защо не пробваш чашата да е изправена вертикално и точно в средата, като това ще ти позволи да запазиш, както наклона , така и успоредността на осите на бутилката и етикета в дясно, като леко увеличиш разстоянието помежду им.
Успех!

Редактирано от Mama Netty на 15.09.01 10:56.



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор graphic (INAPPLICABLE)
Публикувано15.09.01 13:13



Айде и аз барабар Петко с мъжете да си кажа мнението - не като клиент който ще атакува билборда обаче - определено съм за втория вариант, обаче и аз като Аватарче - нещо ме дразни рамката - не е интересна, скука - хубаво имаш идея да се повтаря от етикета - о.к. ама не ми е убедително, има един много чаровен елемент горе на гърлото на бутилката - и прас - рамката грубо го прерязва - всичко в една такава хармония и там - конфликт, а и да текста - голям зловещ, ЧЕРЕН - аууу, носи малко да падне - не мислиш ли - контрапукт е ама много ми тежи...... аре... много ланкам - става билборда и така както е пак ще фаща погледа на пиячите



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано15.09.01 13:41



Moje i da se uvlicham, ama niamam nikakvo jelanie da se povtori sluchkata ot ianuari, kogato sas zabi i nokti zashtitavah razmera na edin rakopisen shrift na billboard i posle kogato go vidiah sam ne mojah da si go razcheta ot 20 metra.

Da ne govorim, che tova niama da stoi po spirkite na Sofia, a shte e na razlepvane po magistrala "Trakia", kadeto kolite se dvijat s 120-150 km.

Inache moje i da si prav, po malki fontove shte dadat poveche elegantnost, no niama da riskuvam a i otdelno tova si e osnovno iziskvane na klienta.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: Mama Netty]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано15.09.01 13:47



3. Daaaa, spored tehnologa edna ot nai osnovnite harakteristiki na tova vino e nasitenia cviat, no bez silen taninov vkus, pak i na men si mi harezva cherno, umishleno cialata snimka e zatamniavana.

Skromnoto predlojenie - Othvarlia se kategorichno :)))

Po drugite shte pomislia ...:)))

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: graphic]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано15.09.01 13:50



Ramkata taka ili inache shte ia napravia po-tanka, tova sam go reshil, a ot chernoto niama izmakvane, edno she uravnovesiava cialata kartinka, vtoro, che tova e nai-chetlivia variant ot pone 50 koito probvah...:)

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: za koi knigi ide rech?нови [re: Jucky]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано15.09.01 13:51



"Debelite knigi" e idiomen izraz, chetah go v niakakva statia v niakakvo spisanie, ama predi dosta vreme....

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: za koi knigi ide rech?нови [re: LoveHate]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано15.09.01 14:00



...heh...tochno mi svetnaha ochetata radostno...

the Disaster


Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор graphic (INAPPLICABLE)
Публикувано15.09.01 15:03



Ok. Искам да си позволя още един коментар - който в никакъв случай не искам да поемаш критично - просто една моя гледна точка и виждане и тя касае похвата на фотоизображението : та този приом на работа, размазан заден план, чаша, монохромно изображение - не ти ли е вече много, ама много познат и изтъркан. Пещерски ракии, винпром "Русе" и т.н. - не знам кой го наложи - мисля "ЛИК", преди време много му се кефех, и сега ми радва окото, стилно, премерено - .....и мноооого еднакво...вярно изпитан номер, сигурен успех, ама...и това отражение на светкавицата в горната част на бутилката ох,ох, а да не говорим че надолу (под етикета) такива неща като обем нема. Добре стои, но като цялостна концепция ми звучи като едно елегнтно измъкване от проблема... сега ще ми кажеш, че клиента така искал нали? Апропо: Д. Марков ли снима това, и какво се намира под чашата - камък, гъба, хляб... ако е камък.... Светльо от "ЛИК" навсякъде ги слага



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: graphic]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано15.09.01 15:24



Sinio sirene e darling, frensko, sled tova ispihme vinoto i iziadohme sereneto i vilici imashe daje:)))

btw, snimano e BEZ svetkavica, tova e biik ot osvetlenieto-"Hansel", i go ostavih savsem umishleno... daje imashe spor po vaprosa. Kakto vijdash podoben ima i na chashata. Ne sam goliam privarjenik na totalnoto opraviane na vsichki defekti, osobenno kogato stva duma za natiurmortni snimki, neshtata stavat neestestveni.

I nai veche, sorry, moje da prilicha na mnogo neshta, ama az ne jiveia s ubejdenieto che ejednevno otkrivam toplata voda. V toia bransh sa praveni tolkova neshta, che e malko veroiatno da sam originalen. V dadenia sluchai vlianieto e ot broshurata na edna seria chiliiski vina, no dosta promenena i kato rakurs i kato manipulacia na fopografiata. A ostavianeto na etiketa cveten si e izcialo moia ideia, ne, che ne e vazmojno i niakoi drug da go e pravil, no az ne sam go vijdal.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 15.09.01 15:30.



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор graphic (INAPPLICABLE)
Публикувано15.09.01 22:53



Да прав си. И аз често стигам до извода, че на тоя свят май всичко вече е правено и не мога да шашна никого с нищо...аз ти казах, че не искам мнението ми да звучи като критика - обаче ти май точно така си го приел...не не и не.... добре стои, убедително е, визията и композицията са добри, има въздействие .....стига по темата... Успех



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
АвторSteve (Нерегистриран)
Публикувано16.09.01 23:04



V kachestvoto si na neprofesionalist da dam i moite 5 centa . Tvurdo variant 1 s nqkoi zabelejki. Cveta na fona pri variant 2 e po-uspeshen opredeleno, kakto i samoto logo e po-izchisteno. Ako se kombinirat dvete bi se poluchilo dobre. Otdelen vupros che logoto im ima mnogo..kak da kaja...kolhozno zvuchene Kazvam variant 1 ,zastoto pri vinata se razchita na tradicia i zvuchene na patina, taka che da si predstavish kak glavnia NOS si e zavrial hobota v chashata. Pri variant 2 opredeleno ste imame ramka v ramka, tai kato bilbordite ponachalo imat masivni ramki i spored men okoto ste otreje vsichko ot vutreshnata ramka navun i ste vuzprieme samo ostanaloto. Ste se zagubiat vajni detaili a i zvuchene kato cialo.
Inache ste go probvam vinoto :>
P.S. Po povod fona pri logoto ne e losho da se znae dokolko ste sa UV protect mastilata stoto moje da stane bialo za otricatelno vreme



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано17.09.01 01:05



Аз те съветвам леко да намалиш надписите и логото. Повярвай имам опит. Знаеш каде работя. Можеш да видиш името на фирмата на цели 5 метра из цялата страна. Грандоманско е!



Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: SlMPLl]  
АвторRoskata (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 02:45



Хайде реших и аз (като клиент) да се обадя.
Та значи аз гласувам твърдо за #2!
1. Образа като цяло е по-контрастен и по-лесно се помни.
2. Рамката е идейна, но можеби трябва да е с малко по-фини линии.
3. Шрифтовете в дясно изпъкват много добре, четливи са и носят във себе си нотка на стил, мекота, топлина, абе има някакъв дух, докато при #1 някакси се губи и с това огромно лого. В крайна сметка когато клиента си купува бутилка вино първото нещо което ще види е етикетът (като цяло) след това ще прочете надписа (марката) и т.н.
4. Ако изобщо някой ще обърне внимание на това - течността в бутилката и в чашата седят много неестествено. Би трябвало и там да има наклон (повърноста на течностите винаги е хоризонтална).

И най-накрая това вино наистина е страхотно!!!




Тема Re: Outdoor Ad...нови [re: LoveHate]  
Автор sedmi (непознат )
Публикувано17.09.01 10:18



wtoroto mi hareswa poweche, moze bi trjabwa da izteglish ramkata pochti do kraja i da si pozwolish da uwelichish razstojanieto mezdu bukwite . Sywsem malko zashtoto ot daleche shte se sliwat w edna linia. 2-3 % samo da se uwelichi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.