Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:35 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Vyprosi.нови  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано11.09.01 10:02



a kato postoianno goworim za velichie. moje li niakoi da me oswetli po edin elementaren wypros?
Zashto w tema w koiato niakyde prisystwa dumata "pari" ili "dushewnite terzania na tworeca" wsichki se iztrepwat da pishat? 800 view-ta i 30-tina mnenia. fakt. "razmisli w/u design-a"
prednia primer e temata na Pro "..da pometem malko"
shto?
da wzemem da prekrystim kluba na "dylbokoto poetichno wlianie na kompiutyrnata grafika i design. tworcite w nachaloto 21 wek". Kwo shte kajete? Ili moje bi klub "Schetowodstwo" shte e po polezen? to si triabwa s tia bankowi transferi..chujdi klienti i golemi kinti.

A pyk tema w koiato ima kartinka se radwa maximum na 5-6 mnenia ot koito 3 e napisal Mescalito. syshto fakt. niamam predwid samo moite postowe, no i te sa dostatychno pokazatelni, samo tuk ima link kym kartinkite w f2s i wsiaka edna e gledana sredno ot okolo 53 unique IP-a. 53.

i tia 53 chetat shto gode redowno. pyk postwat gore-dolu 5. super e. ostanalite 48 sa mnogo veliki ili mnogo naduti ili mnogo zaeti s chujdi klienti. iawno. i wsichki iawno sa na mnenie "az tuka nishto ne moga da naucha" (niamam predwid nikoi konkretno). Ideia si niamat kolko greshat. ili pyk pone polowina cykat s ezik i wikat "eheeeeeeei, az za tuk ne sym dorasyl oshte". za tiah moga da kaja samo ...Pichowe samo s gledane i cykane ne stawa.

pfu, egati monologa.

are
pozdrawi:)

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Vyprosi.нови [re: R1dler]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано11.09.01 10:25



Mi po-lesno e be dude... raztiagash lokumi i t.n. Az sashto se uvlicham:)))

A otnosno malchanieto po konkretni temi, shte ti otgovoria za sebe si. Prosto niakoi neshta ne gi shvashtam, i ne vijdam smisala da pisha ei tai prosto. Vsashnost naposledak vse po bolezneno osaznavam kolko malko neshta shvashtam. Tajno ama fakt...

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Otgovori.нови [re: R1dler]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано11.09.01 10:36



Pyrvo, kolko dushi postvat v tozi forum i kolko go chetat. Okolo 20-30?
Da vzemem za primer liubimia mi forum za digital art sijun (dano dhabih go opravi nai-posle). Koito go e vijdal znae, che e razdelen na sekcii.

1. Galeria (zavyrsheni tvorbi)
2. Nedovyrsheni tvorbi (rabota v razvitie)
3. Diskusii po temi za digital art
4. Diskusii po vsiakakvi temi

Izkliuchitelno podrobno i podredeno. V pyrvata sekcia horata postvat gotovite si neshta i iskat mnenie i kritiki za tiah. Vyv vtorata - work in progress - iskat mnenie za rabotata do sega i eventualni preporyki za po-natatyk. V tretata se govori za pari, za rabota, za Photoshop i Illustrator i 3DS Max, za tutorials, tehniki... V poslednata nauchih, che e pochinal Douglas Adams, niakolko chasa sled samia fakt.
Idealno. Niama offtopics, vsichko e po syshtestvo.
Obache. V sijun postvat okolo 5000 dushi. Samo v galleriata ima kym 130,000 posta. V tozi red na misli, smiatam, che tuk se spraviame dosta dobre... dori po niakoga sme si polezni :)
Interesnoto, naistina, e tova, koeto kazvash. Nie si padame nai-mnogo po DISKUSIITE. Po princip, spored men, kato narod sme si zadrysteni ot komplexi i zadryjki, prekaleno mnogo se vryzvame i ni puka, kato stane vypros za NAS. Predpochitame da govorim za temi, koito ne ni zasiagat syvsem priako, i ne razkrivat kachestvata ni, dobri ili loshi.
Gledai gi tia v sijun. Narisuvat edna chertichka i vednaga ia postvat. Izobshto ne se pritesniavat, che e kriva ili nazybena. Interesnoto e, che ot postingite im ima umopomrachavasht efekt :) Poneje gledam tam ot sravnitelno dylgo vreme, uspiah da prosledia razvitieto na niakoi hora, i to e dosta vpechatliavashto.
Samo za protocola, vijte kak sa razpredeleni postingite v sijun. Ne gledaite cifrite a prosto syotnoshenieto.

Digital Art Discussion :11658
Work in Progress :14603
Gallery/Finished Work :46702 + 83225 ot archive.

Random Musings (27830) ne ni interesuvat, zashtoto v tiah niama nishto nito za computri, nito za izobrazitelno izkustvo. Te sa prosto edno "lafche" ;)

Spored men triabva da trygnem s mislene ot tipa: "AZ sym edinstvenoto, koeto ima znachenie. Ne mi puka koi shte mi se smee, koi kakvo misli. Za men e vajno AZ da stana po-dobyr, i shte vi izpolzvam maximalno da mi pomognete. Dokato ste mi polezni, nezavisimo ot formata."
Ima oshte edin moment tuka. Neshto naposledyk go obyrnahme prekaleno kym paint :) A v Bylgaria, za moe syjalenie, parite sa predimno v desinga. I, razbiraemo e, povecheto hora se zanimavat s nego. Ti se oplakvash, che ne poluchavash dostatychno mnenia. Ami prosto malko hora se zanimavat s tova, koeto postvash...
Drug e vyprosyt, che, spored men, mnogo sa polezni "bezmislenite" mnenia. Ot tipa "bravo, super, derzai!", kogato na niakoi mu e haresalo tova, koeto si napravil, no ne znae kakvo tochno da ti kaje po syshtestvo. Te ne ti davat PRAKTICHESKI nikakva pomosht, no te okurajavat i ti davat stimul da prodyljish da risuvash/design-vash. A tova ne e malko. Ta, po tozi vypros naistina sym syglasen, che triabva da se postva poveche. No tova si reshava vseki za sebe si.
Estestveno, ima i oshte edin moment. Horata niamat vreme. Poradi poznati prichini, v Bulgaria ni se nalaga poniakoga da se skysvame ot rabota, da vzimame chastni proekti za vkyshti (rabotodatelite da ne chetat! :) i t.n., za da moje da slojim i parche salam vyrhu hliaba ;) Taka che, dosta ot horata, koito gledat i postvat imat ogranicheno vreme, idvat samo da vidiat, dali niama niakoia tema, koiato priako gi zasiaga i ako ne, biagat da si dovyrshvat rabotata, zashtoto goniat deadline...


Тема Re: Otgovori.нови [re: Mescalito]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано11.09.01 11:34



ok. 5000>>130000. nie tuk imame 800 view-ta i 30 mnenia na 5 potrebitelia.
t.e. 1/6 ot chetiashtite foruma, ako priemem che sa 30. e ne e got.
i to w diskusia za pari i poezia. mneniata za nechia rabota sa pod taia 1/6.
wyprosa ne e "paint ili design", da risuwam ne moga zatowa se opitwam da se naucha tuk (do niakakwo priemliwo niwo). zashto iskam da se naucha li? mi interesno mi e. a i shte mi e ot goliaaaama polza pri design-a. zashto tuk? ami zashtoto niama den ot sedmicata w koito moga da otdelia poweche ot 1 chas. a 1 chas za uroci po risuwane ne stiga.
Design-a e po populiaren. OK. mi shto ne byka ot design-i i design-cheta tuk? Shto?
Mi OK, shte post-wam po edin design ili ideia/osnowa za bydesht design wsiaka sedmica. OK? ama zashto li imam chuwstwoto che pak shte cheta po 2-3 mnenia. I nikoi niama da se wturne da prawi design-i razni za UDOWOLSTWIE. to temata s kitowete beshe dostatychno pokazatelna. i temata s propagandata.
Wsichki li sa tolkowa zaeti??? ili se pritesniawat da ne se izlojat??? pred koi mojesh da se izlojish tuk? pred koi? pred koi za paint? pred kogo za design? Ami niakoi hora pone se opitwat. riadko za syjalenie. i ne nomera da postnesh neshto koeto ti hareswa, ili za da oberesh ovaciite. Wajnoto w edna rabota e da ZNAESH KYDE GRESHISH za da ne powtariash syshtata greshka. I da ima koi da ti predloji reshenie.
a e pylno s diskusii. da i toia post e diskusia, ama ne se diskutira nechie welichie i bankowa smetka.
prosto poglednete poslednite 20 temi..ami samo w 6 ot tiah ima kartinka niakakwa. samo w 6. malko poweche ot 1/4. i 6-te imat OBSHTO 24 mnenia. OBSHTO 24. Che tolkowa otgowori ot roda na "byrzo mi se tochi saita ", "bawno mi se tochi saita", "za kwo e toia flash" ima w "Sywet, sywet mi daite".
e twa e.
da wzema da pitam oshte neshto ..."Zashto e tolkowa trudno da se naprawi neshto prosto?" sorry Vseki, wyprosa e "ZASHTO E TOLKOWA TRUDNO DA SE NAPRAWI NESHTO IZOBSHTO?"

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Otgovori.нови [re: R1dler]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано11.09.01 11:49



Abe v diskusiite vseki moje da se izkaje. I tam chesto ima spor. Sled daden post vinagi niakoi se chuvstva dlyjen da se izkaje. Vij sobstvenite si postove? Zashto sa tolkova? Zashtoto vinagi ima kakvo da otgovori chovek. Taka che horata sa dolu gore pak syshtite, prosto postvat mnogo mnenia. Dokato ako komentirash edna kartinka shte postnesh samo vednyj, shte kajesh prosto mnenieto si, i tova e.
A ima i moment, koito zabraviash. Niakoi hora prosto ne obichat forumite. Moje da minat za minutka da vidiat neshto i zaminavat.
A tova, che hora, koito postvat tuka, ne iskat da pokazvat neshtata si... az ti kazah s kakvo go svyrzvam. Prosto sme daleche ot osvobodenostta na horata ot po-razvitite strani, prekaleno mnitelni sme i t.n. Za dobro ili losho :)



Тема Re: Otgovori.нови [re: Mescalito]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано11.09.01 12:36



i mnenie za kartinka wseki moje da dade. dali tehnichesko ili prosto "hareswa mi", "nemi hareswa" i da niama spor. AMA NALI TRIABWA DA IMA KARTINKA ZA KOIATO DA SE DADE MNENIE. niamam nishto protiw diskusiite ako sa dostatychno obosnowani kato sydyrjanie. i az uchastwam w tiah, no post-wam i minimum edna kartinka sedmichno.
Sam wijdash kakwo stawa kogato reshish da ne dawash mnenie. i wzema che i az naprimer ne dam.
ER>>Just an image. 0. krygla. ubiistwen rezultat.
50 razlichni IP-ta sys sredno 1MB trafik (za snimkite, za ostanalite raboti e po-malyk po razbiraemi prichini) ne e sluchaino minawane. 50 na post. ne na mesec. sorry che go powtariam ama towa e edinstwenata statistika s koiato razpolagam.
A pri nalichieto na kartinki ako wsichki wyrli uchastnici w diskusiite dawaha samo po 1(edno) mnenie na kartinka rezultatite shtiaha da sa drugi.
Iad me e che MamaNetty izchezna. iad me e. tia kato chowek koito ne se zanimawa s design ili paint dawashe mnenia koito velichiata s debela pachka w djoba iwno ne mogat da napishat.
Kakwa oswobodenost??? mnitelnost? neia ia usetih iasno pri pyrwite si raboti tip mishka/paint. e ok. ima mnitelnost. no ne lipsata na oswobodenost i nalichieto na mnitelnost e problema spored men. a ogromnoto samocuwstwie granicheshto i preminawashto w naduwane. i prenebrejenieto kym rabotite na ostanalite. ei twa e problema spored men.
"Kwo me gree mnenieto na tia tuk. Az sym po dobyr ot tiah."
a ima i mnogo hora koito ne si izkarwat hliaba s design/paint/prepress, a iskat. e, otnowo, S GLEDANE NE STAWA.
a kintite sa dobri ako mojesh da si gi izkarash. ne e kato da prodawash westnici obache.

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Vyprosi.нови [re: R1dler]  
Автор !Xaxo ()
Публикувано11.09.01 13:41



Hi priqtel4eta, az sym edin ot tiq deto samo 4etat i po4ti ni6to ne pi6at. Neka vi kaja za6to e taka. Az sy6to se zanimavam s komputarna grafika, no malko po-razli4na ot va6ata (?) neznaino za6to v tozi forum se obsyjda samo 2d grafikata kato vid izkustvo, a az se zanimavam samo s 3d grafika........ Minavam, popro4itam po ne6ti4ko ot interes, no ne mi e dostaty4no zabavno da vi pi6a (ne se syrdete). I taka sled kato ne postvam ni6to tuk zna4i li 4e ne trqbva da 4eta?
Razbira se ima i 3d forum, no ako ste zabelqzali tam se govori samo za software i za tehniki, koito sa pove4e svyrzani s matematikata otkolkoto s izkustvoto, a az mislq 4e sy6to pravq izkustvo....... zatova pyk 4eta pri vas.
Abe tq stana edna obyrkana..............
Iskah da kaja 4e nqma zna4enie koj kolko 4ete i kolko postva.
Nadqvam se da ne mi se syrdite ako prodylja pove4e da 4eta otkolkoto da pi6a.



Тема Re: Vyprosi.нови [re: !Xaxo]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано11.09.01 14:04



Hehe, tvoeto ne-postvane tuk si e napylno opravdano - temite tuk ne te interesuvat PRIAKO (povecheto sa za design i 2d paint)
Prosto reshihme, che sled kato si ima otdelen forum za 3D, e po-dobre da nablegnem tuka na 2D-to :) No sme obsyjdali i 3d neshta de, za syjalenie neshto stana s arhivite i sigurno temite sa izcheznali.. Imashe dosta dylgi temi osobeno za edna 3D statuia i dori az se vkliuchih v rendvaneto s 4-5 kartinki :)
Kakto i da e. Tuka stava duma, che ima mnogo hora, koito taka ili inache si POSTVAT, no postvat predimno v diskusii, a ne pokazvat sobstvenite si neshta osobeno... Az naistina mislia, che edin forum s mnogo hora, koito se zanimavat s computerna grafika, moje da byde polezen. I naistina se opitvam (dokolkoto zavisi ot men :) da go napravia takyv. Zashtoto prekaleno mnogo pyti kato pravia neshto sym izpitval nujda niakoi da vidi tova, koeto pravia, da si kaje mnenieto, da me okuraji i t.n. :) Pyk da ne govorim za chisto prakticheski syveti - "tova ne stoi mai dobre spored men tam, zashto ne probvash..." ili "ima edin trick, s koito mojesh da si spestish strashno mnogo..." i t.n. i t.n. :)
A pyk za 3D i 2D... ne e vajno s kakvo e napraveno edno neshto, vajnoto e da izglejda dobre, nali taka? :) Az kato davam skromnoto si mnenie gledam prosto dali mi haresva, ne zashto e taka i kakvi sa bili ogranicheniata na programata i ne znam kakvo si... Che te glavnite pravilata sa ednakvi - kompozicia, osvetlenie, cvetove, dvijenie...:) Taka che, vie 3D-tata svobodno postvaite krasoti i tuka, s udovolstvie shte gi gledame i komentirame (pone az :) Obache za vyprosi za programite i t.n. po-dobre v drugia forum ;)



Тема Re: Vyprosi.нови [re: R1dler]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 14:24



Zdrasti,az sum ot tezi koito pochti ne postvat (predpolagam si zabeljazal). Obache kak da postna mnenie za kartinka, kogato ne razbiram pochti (da ne kaja hich) nishto ot graph. design. Sega se ucha na tuj chudo (ne mnogo uspeshno) i poveche cheta. Puskal sum njakakvi kartinki, no ako si zabeljazal pochti nikoj ne otgovarja, a i te nishto ne struvat. Sledovatelno za kakvo da puskam, kato trjabva da durpam dumite s chengel (neuspeshno). Edinstveno na edna kartinka pochih dostatuchno mnenie i suveti. I tolkoz. Ima li smisul? Kogato moga vinagi postvam (predimno neshto za Web, tova mi e rabotata), obache kogato ne razbiram predpochitam da si zamulcha. Sudi me.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: Vyprosi.нови [re: !Xaxo]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано11.09.01 14:59



!Xaxo:))))
i 3d-to si e tochno tolkowa iskustwo kolkoto i 2d-to:) sled rendera:))) kato rezultat:)
mi Mescalito ti kaza weche...cwetowe kompozicia, oswetlenie..osnowite sa syshtite.;)
tuk i az ne moga da dam mnenie za software i tehnika, no za krainia rezultat moga i shte go naprawia ako widia 3d kartinka. foruma se kazwa "kompiutyrna grafika i design" a ne "2D" taka che ti triabwa samo jelanie.

pozdrawi;)

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.