Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема колко ram още да качвам бе мама му ?нови  
Автормyнчo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 23:40



Инсталирах днес Adobe Illustrator 9 и какво установих - съсъ 128 рам едвам работи и след няколко минути изяжда целия рам и забива.Започвам искрено да се дразня като гледам колко рам яде photoshopa и колко paint shop pro-to за еднотипни задачи - абе в аdobe толкова ли не могат да поработят по този въпрос.
Дайте съвет - колко рам искат тия неща - 256? 512 ? и въобще има ли гаранция че това бързо изяждане на целия рам няма пак да се случва ?



Тема Re: колко ram още да качвам бе мама му ?нови [re: мyнчo]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано30.08.01 00:03



Mdaaa, syvremenniat software, osobeno v gfx biznes mnogo lakom :) Photoshop 6 i Illustrator 9 sa idealnite primeri :)
No pyk pri ceni ot tipa na
256MB PC133 32X64 / MICRON USA - 30.0 USD
512MB PC133 64X64 - 62.0 USD
ne mislia che sme za oplakvane :) Prosto tova e, za vsiaka nova versia si triabva upgrade... Opredeleno s poveche ram shte usetish OGROMNA razlika. 128mb sa dobro nachalo samo za Win2k, za seriozni produkti kato AI i PS kolkoto i da vzemesh vse shte e malko, no po-dobre :) E, zavisi s kakvo se zanimavash, ako pravish bilbordove i plakati, nai-dobre e ot 512mb nagore, ako pravish WEB mojesh da se opravish i s 256mb :)



Тема Re: колко ram още да качвам бе мама му ?нови [re: мyнчo]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 00:06



vis tuka



nesto kato sredno tolkos :-))))))



Тема Re: колко ram още да качвам бе мама му ?нови [re: Mescalito]  
Автормyнчo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 00:41



абе то е ясно че ще ги правя поне 384мб ама дано тогава поне мирне това рс че ми писна от рестарт-и .Не правя графика за билборд-и а само за уеб



Тема Re: колко ram още да качвам бе мама му ? [re: Mescalito]  
Автор hooli (bedstvie)
Публикувано30.08.01 14:27



Mescallito, govorish ot poziciata na imasht :))))))


Obache si triabva i moshten dvigatel za kompa, shtoto i s mnogo ram, pak bavno :(

______________
tuka si tree footer


Тема Re: колко ram още да качвам бе мама му ?нови [re: Mescalito]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано30.08.01 16:06



Ne 4e se opitvam da se draznya s vas (ne me razbiraite nakrivo) ma mai tuka e momenta da spomena otnovo s dobro baba Xara :)
Mashinata mi PIII na 800MHz s shina 150 MHz i skromnite (kakto vijdam) 256 Mb.... ne sum imal problemi s izyajdane na resursa v Pshopa puk da ne govorim za Harata...... a obrabotwam (obiknoweno) 50x70 /400dpi PSD-ta s po 15-20 sloya......

ta muncho po veroyatno e da si imash neide bottleneck po sistemata ako pitash mene.... :(

Toi kaza !!!


Тема мечти мечти .....нови [re: minimiro]  
АвторMuncho (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 21:10



Ех защо ли не направят фотошоп за Линукс ........
Основното ми занимание не е с графика но днес ми се наложи да се занимавам цял ден с фотошоп и илюстратор и ми се взе здравето.Прав беше някой дето писа че едно време имаше по-добри програмисти , които изтискваха максимума от рам-а



Тема Re: мечти мечти .....нови [re: Muncho]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано30.08.01 22:00



Razbira se, v dneshno vreme imam chuvstvoto, che pishat programite na ezici na supervisoko nivo, na visual basic naprimer :))))
No prosto zaplatata na edin programist e dosta poveche ot niakakvi si megabaiti i megaherzi za userite, za tova nikoi ne se zanimava da pishe na nisko nivo i optimizira... Eh kakvi igri imashe v kakvi razmeri navremeto... :)



Тема Re: мечти мечти .....нови [re: Mescalito]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано30.08.01 22:41



Puk i mom4eta, ne zabravyaite 4e dnes prodavaiki ti software, te prinujdavat da si upgradvah i harduera :)

Ako pitate mene si4koto si e biznes, a ne shoto ne im se zanimavalo da optimizirata coda..... :)

Da go duh.t bednite, i nie zaedno sus tyah....det sa vika :o(

Toi kaza !!!


Тема Re: мечти мечти .....нови [re: minimiro]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано30.08.01 23:04



Mda, opredeleno go ima toia moment :)
I iznudvaneto e absolutno, prosto niama nakyde da myrdash :)
Ot MS sa se pogrijili... kolko RAM sa prodali tia MS... vseki windows iska dvoino poveche ot predishnia :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.