Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: primerнови [re: Mescalito]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано03.08.01 11:54



tova go kazahme veche mnogokratno...
procheti pak postingite :)



Тема Re: primerнови [re: Mescalito]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано03.08.01 21:36



Tova vlqwo izcqlo s tableta li e macano? :-) Na moga da powqrvam!!!
Imam vypros4e za ocvetqwaneto.
Zna4i stamna mi qsno 4e skicata se pravi s tableta. Posle kak stava ocvetqwaneto? Dokolkoto az razbiram v nov layer ocvetqwa6 ravnomerno. Oba4e kak gi razpolaga6 layerite i s kayv blending mode? Sled kato si zapylnil layera s ravnomeren cwqt idav red na nanasqneto na svetlosenkite, nali? to v koj layer stava? V tozi sys ravnomerniq cvqt ili v layera sys skicata?
Sorry ako te karam ne6to da povtarq6 :-) Nali ti kazah 4e trudno sgrqwam i ponqkoga mi trqbva step by step tutorial :-)



Тема ehнови [re: lubopiten]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано03.08.01 23:32



abe chovek, naistina sym napisal, cheti nagore :)
Layera sys skicata ne go pipash poveche. I ne e zadyljitelno da e praven s tablet, po-dobre (vse pak po-precizno) e da si go narisuvash s moliv. Ama zavisi ot sluchaia.
Da, risuvam vsichko v edin layer. Pyrvo go ocvetiavam s raven cviat i sled tova dobaviam s NORMAL blend mode tymnini i svetlini. Kato e v edin layer imash po-goliam kontrol - mojesh da smudgevash, da blurvash...
Naistina shte napravia step by step, prosto misleh che e nenujno, to niama kakvo tolkova da se obiasniava...



Тема Rhino 3 stepsнови [re: lubopiten]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано04.08.01 00:23



dano tova pomogne, makar che ne vijdam da obiasniava neshto, deto ne go kazahme do sega...





Тема Sigurno 6te me namrazi6 :-)нови [re: Mescalito]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано04.08.01 12:44



Dober viz sega kakvo az sym razbral:
1. Zna4i skiciram ne6toto s moliv ili tablet
2. Slagam go v layer4e koeto ne se pipa
3. Syzdavam nov layer kojto zapylvam s ravnomeren cvqt. Eto i novo vypros4e: Layera v koito pravq baziknite (tozi s ravnomerniq cvqt) e pod layera sys skicata, a samiq layer-skica e sys blending mode Multiply, nali?
4. Sys in Burn, Dodge i Smudge instrumentite zapo4vam da dobavqm detaili kym kartinkata dokato se postigne zelaniq efekt

Za kartinkata Rhino 3
1. Zna4i pyrvo si go skiciral s moliv
2. S tablet si napravil grubo kopie i posle po nego s 3-te instrumenta si dobavil detaili, nali?



Тема Re: Sigurno 6te me namrazi6 :-)нови [re: lubopiten]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано04.08.01 12:48



Samoto obrabotvane s Burn, Dodge i Smudge tools s tableta li stava ili s mi6kata? To bi trqbvalo i sdvete da stava ama s koe e po-lesno i po-udobno?



Тема Re: Rhino 3 stepsнови [re: Mescalito]  
Автор MasterShi (непознат)
Публикувано04.08.01 13:05



Mescalito, napravigo na gif da metamorfozira /damo se izkefq/



Тема M-m-m daнови [re: lubopiten]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано04.08.01 13:27



Poigrah si i pro4etoh vnimatelno oynovo vsi4ki otgovori.
Stana mi qsen procesa po syzdavaneto na detailniq model. Sega iskam da pitam za ocvetqwaneto. Zna4i ako sym zapo4nal v na4aloto s 4erno bqlo (kakto pri Rhino 3) i sym napravil detailniq cerno-bql modelmodel (3-tata snimka w Rhino 3). Ako sym razbral pravilno do sega trqbva da imam dva layera - naj-otgore e tozi risuvaniq s moliv a pod nego e tozi prerisuvaniq s tableta cerno-bql model, nali? I sega iskam da sloza nqkakvi cvetove. Ti si kazal po nagore 4e v takyv slu4aj pravi6 nov layer. Kyde go razpolaga6 - pod skicata i nad cerno-beliq model li?



Тема Edno pyrvo opit4eнови [re: lubopiten]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано04.08.01 15:30



Malko si poigrah sys Burn, Dodge i Smudge tools i vizte kakvo se polu4i. Ne e mnogo dobro, no prodylzavam da derzaj :-)





Тема Re: M-m-m daнови [re: lubopiten]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано04.08.01 15:48



Da ti kaja, pisna mi da obiasniavam takiva gluposti. Sedni i ponauchi Photoshopa pyrvo. Ako mi triabva multiply layer - slagam multiply layer, ako mi triabva colour - colour. Nauchi koi za kakvo sluji i polzvai koito ti triabva.
Layeryt sys skicata ti triabva samo pyrvite 2 minuti, posle go izhvyrliash.
Mishka pochti ne polzvam, tabletyt e mnogo po-udoben. S mishkata shte risuvash 10 pyti po-dylgo vreme, i ne se znae dori dali shte dokarash syshtia uspeh (az lichno ne moga osobeno da risuvam s mishkata, razglezen sym :)
Niama pravilno tuka, vseki risuva kakto mu e udobno. Vmesto da pishesh tia postove, sedni narisuvai 20 neshtica i posle pokaji i konkretno pitai. Opredeleno s chetene niama da go nauchish...
Btw neta e frashkan s tutoriali za paint, i shte vidish, che vseki chovek si kara po razlichen nachin, koeto shte reche, che sam se e blyskal i e otkril optimalnia za nego nachin. Ima trikove, koito moje da ti gi kaje niakoi no.. do tam.
Mnogo iasno, che layera sys skicata shte e multiply! Misli malko. Skaniral si hartia. Nali iskash da se vijda layera pod neia?? Moje i s advanced blending da go napravish, no multiply e prosto nai-dobre :) Nikoi ne mi go e kazal, to e IAVNO!
Pak ti kazvam, sedni, pomisli, porisuvai... i pitai neshto naistina smisleno :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.