Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема poleznost? q da pometem malko...  
Автор Pro (bawler)
Публикувано16.07.01 10:10



shte zadam edin wypros... kolko ot uchastnicite rabotqt komersialno? no ne za 5 lewa a naistina profesionalno komersialno? wsyshtnost to si lichi kato se zagleda chowek w rabotite... i zashto razni tipowe se cupqt na ideqta vuri da ocenqwa rabotite ako ima sledwasht pyt? zashtoto nqma da move da prawi kwoto mu skimne? ili zashtoto vurito shte e mnogo po-kompetentno ot nego i go e strah da ne se ozowe w dynoto...

nqma da iskam komentari po rabotite si zashtoto az si znam naj-dobre kolko struwat a i chestno kazano ne me interesuwa mnenieto na nqkoj kojto move da dade 1 na lovehate za onowa za koeto az mu dadoh 10 ili pyk na moqta qgodka s qjce... ne mi dreme koj e... tuk ne stawa wypros za konkretizirane a za towa che za poreden pyt stawa qsno che swoboda ne trqbwa da se dawa w rycete na toq kojto ne znae kak da q polzwa... shte mi prosti kolegata kojto mi se skara predi contesta no mi se shte da go pomolq da se pozamisli pyrwo wyrhu towa che kakwoto kazah taka ili inache stana i wtoro dali takiwa tipowe naistina mogat da sa mu kolegi... na men opredeleno ne mogat...

ako nqkoj e izpadnal do tolkowa che da se prawi na interesen za shishe wodka - ebah go w ewtiniq tip... siguren sym professional players w contesta ne sa go naprawili zaradi wodkata zashtoto opredeleno mogat da si q kupqt kogato im skimne...

kwo da si goworim poweche? next time ako nqma da ima kompetentni oceniteli naj-weroqtno az sym out...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Primerno !?нови [re: Pro]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано16.07.01 10:42



Az iskam da sum ot komisiqta ... lokam vodka ako shte da padnem i da biem ...
ne mi e problem ...

Ama neznam za kvo stava vupros de ... kvo e stanalo ? Shtoto az ne uchstvah ama nqma da uchastvam i sledvashtiq put ako se naloji da sum ot komisiqta ... !!!

Empty pxl is my second name.


Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: Pro]  
Автор orjo (непознат)
Публикувано16.07.01 11:25



:) E tva e naistina... ! Az se opitvah da obiasnia sushtoto na Mescalito v edin drug posting svurzan s contests, no izpadnahme v niakakuv suvsem drug spor, a imeno tova se sluchva tuk v BG, sushtnostta na problemite ostava nastrani...



Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: Pro]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано16.07.01 11:44



a kakwo znachenie ima dali rabotiat komersialno ili ne? ili za kolko? 5 ili 500? ti lichno kolko ot twoite raboti si uspiaql da prodadesh za tolkowa kolkoto smiatash che struwat???? 1? 2? ili nito edna?:)
w milata ni rodina wsichko struwa tochno tolkowa kolkoto klientoida e gotow da plati. niama znachenie dali si maznal dwa-tri pyti ili si wisial dwe-tri noshti... ako mu se widi wisoka cenata wednaga si spomnia che na shureia sincheto mai ima kompiutyr i za chas dwa shte sloji edin nadpis wyru niakoe peizajche.

aide stiga gluposti... stiga stradal... niakoi bil dal 1...ti 10... na LoveHate... i sega kakwo .... predpolagam che LoveHate syshto ne e wzel mnogo prisyrce mnenieto na simpatiagata s 1-to:)))
KOI go gree WODKATA???? a i zashto izobshto obryshtash wnimanie na hora koito sa go naprawili za shishe wodka???
sega iasno mi e che ti e kriwo che ne si w top 3 ...ama sluchwa se. i na men shteshe da mi e kriwo...:))))) na men lichno twoite raboti mi hareswat.

ne go wzimai tolkowa wytreshno:)))

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: R1dler]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано16.07.01 15:18



колега... кой го ебе за българските клиенти? в момента не работя с българи, защото от цялата работа ме е срам да сложа поне 80% от нещата си в портфолиото... разбира ти българския клиент от дизайн... така, че се занимавам само с чужди клиенти, защото а) плащат, б) плащат толкова, колкото българин няма да плати, в) разбират повече, г) манталитета им е друг... остави топ3-то и другите глупости на страна... в контест ли сме седнали да участваме или в селския панаир? не е въпрос на страдане и на криво, а на принципи и на това, че ми писна все по някакъв идиотски начин хубавите идеи да се осират... 8-/

дори и без награди да беше контеста, 100% пак щеше да има селски изцепки... майната му...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: Primerno !?нови [re: Snaker]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано16.07.01 15:27



е ко да стане... нищо особено... по-скоро нищо изненадващо...

получава 2 единици за по-оригинално... ако трябва да си говорим конкретно - това е топ цд кавъра и сигурен съм човек като теб ще се съгласи, защото е очевидно...

всеки може да си извади хуя да го плесне в/у скенера и после да дава единици на всички останали... ебавам аз такива контести...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro

Тема Re: Primerno !?нови [re: Pro]  
Автор orjo (непознат)
Публикувано16.07.01 17:03



xaxaxax, az ne moga /tva sus scenera imam v predvid/ :))



Тема Re: Primerno !?нови [re: Pro]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано16.07.01 17:06



Xex neznam ... az imam nqkuv pogled nad neshtata ... za tva si podavam zaqvkata za komisionen chlen >> ili kvoto tam se vodi :))

Empty pxl is my second name.


Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: Pro]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано16.07.01 20:36



Gledai sega - az sym pisal 2 na tazi rabota. Ne q haresvam i smqtam, 4e takyv dizin se prave6e predi 10 godini. Kakvo ima da mu haresvam? Syjalqvam za pi4a, deto q e pravil, no ot nego sym vijdal dale4 po-dobro. Kato gledam baq to4ki e sybrala, vypreki moeto mnenie.
I za da te qdosam 6te ti kaja, 4e rabotq profesionalno ot dosta vreme i daje moga da slagam "inj. diz." pred imeto si.
A za da te napravq 6tasliv - tazi rabota ima pove4e ot moqta "arbagulka" (11).
Osven tova ideqta na tova meropriqtie ne be6e spe4elvaneto na nqkva vodka (az daje ne piq), a da se vidqt vyzmojnostite na horata ot kluba, za da ima6 edno naum, kogato 4ete6 mneniq.
Sega si smetnah sredniq uspeh na u4astnicite spored moite ocenki - 5,33 ... nad sredniq uspeh, no ako trqbva6e da sym syvsem korekten sredno 6te6e da e okolo 4. Ponaduh dosta ot ocenkite, za da nqma obvineniq ot roda na tvoite - "toi taka, za da spe4eli negovata rabota".
Ai stiga sym se habil.....



Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: R1dler]  
Автор mnemonic (SPRITEMAKER)
Публикувано16.07.01 20:52



Xe xe R1der ne se samozalugvai PLZ:=)

i stiga ste obizdali milata rodina mai ne si se sbluskval s rabotodatel ot otvud
golemata voda :=(

prosto nema takiva idioti da a i kak mraziat da plastat ne e napravo istina da da
ne obizdai Bulgaria klientite te ne davat ne zastoto ne iskat a zastoto nemat
i moga da ti kaza 4e i 2lv da ti dadut ako na toia klient sa mu mnogo tia 2lv
i mu e skupo zan4i si OK stoto na onia i 300$ da ti dadut im dreme na sapkata
i kvi samo iziskvania MALE MALE prosto da ne poviarvas Hum a na tex im dreme
za 300 ili 3000 da da :=(

i po dobre za sise vodka otkolkoto za Skapan tupanar osobedno BOGAT ZAD OKEANSKI TAKUV da da

Nazdrave na pe4elivsite

xX xY and xZ


Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: mnemonic]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано16.07.01 22:14



Abe tova kolko pla6tat klientite si zavisi ot dizainera. Pri men vseki si znae kato doide, 4e 6te vzema kolkoto kaja i nito lev po-malko. Koito se pazari - da hodi pri drug. Az imam i takiva klienti, deto sa im rabotili za po 50 lv i posle pak sa mi do6li, 6toto sa predpo4eli skypoto. Te, klientite, ve4e razbirat, 4e trqbva da platqt, za da polu4at.
Ama tq temata ne e za tova. Neka ne q razvodnqvame.



Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: SlMPLl]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано17.07.01 09:27



ti ochewidno si truden tip za komunikaciq... ako trqbwa da smetna moite ocenki sredno i te shte otidat kym 5... a ako trqbwa da sym otkrowen tochno towa inv.diz. me pritesni mnogo... kakto i da e ochewidno nqma da se razberem s golqma chast ot 'profesionalistite' naokolo... pyk i dreme mi - s kogoto trqbwa se razbiram...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: Pro]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано17.07.01 10:47



A taka >> e sa az ti stiskam krepko rukata my friend ...

Nishto protiv vsichki zavurshili tva onova (hud. akademiq ili podobni shitz) ... stanali magistri i ala bala ... mnogo puti sum machkal v competiotions podobni ora ... pak kazvam nishto protiv ... obache da se paradira s tva mi burka v zdraveto ...

Empty pxl is my second name.


Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: SlMPLl]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано17.07.01 10:56



Vinagi mi se iskalo po forumite da ne se spomenava koi kvo prai s klienti i otde im izmukva parite i koi firmi sa mu bili klienti ... ama ...
nema znachenie ... malko e kofti da se govri ili puk spori za tova ...

Empty pxl is my second name.


Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: Snaker]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано17.07.01 18:08



Abe, to e taka, naistina.....oba4e ne te li e qd, kogato edin klient doide s predubejdenieto, 4e i ti nqma da mu svyr6i6 rabota i 4e si dovolen na 50 lv.

Nie trqbva da promenim mantaliteta na klientite i da izlyskame imidja na gildiqta. Da vkarame nekvi pravila tam, a to bez diskusii za honorari i klienti - kak......



Тема da pometem...нови [re: SlMPLl]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 18:17



Clientite sa takiva kaqvito nij gi sozdadem.
Polno e s nelojalni collegi,koi sa gotovi da svurshat rabototat i za grosch...
Trjabvat naistina tvurdi pravila i mozhe bi dori i njakakav vid "honorarni tablitzi".



Тема Re: poleznost? q da pometem malko...нови [re: Pro]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано17.07.01 18:25



Kakvo ima da se pritesnqva6 ot moite titli. Nali ima6e vyzmojnost da vidi6 kakvo pravq....... Ot svoq strana az nqma da se po4uvstvam vinoven za tova 4e sym polu4il nqkakva stepen v oblasta v koqto rabotq.
Istinata e 4e sama po sebe si titlata ne mi pomaga, no ine mi vredi ;-)))))



Тема Re: da pometem...нови [re: LMNT]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано17.07.01 18:35



Az li4no sym vijdal tarifata na IZA ART, no imam nqkoi zabelejki po neq. No dori i taka, pone ne6to e napraveno. Ostava da se pridyrjame kym nego pone do syzdavaneto na ne6to po-dobro.



Тема Re: da pometem...нови [re: LMNT]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано18.07.01 09:39



'honorarni tablici'? ;-) i wsichki shte wzemame po lewche za edikakwo si i po 5 lewa za edikakwo si? i kojto wzema 10 stotinki po-malko e neloqlna konkurenciq i she mu pratim debelite...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: da pometem...нови [re: Pro]  
АвторMasterShi (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 10:25



Ooo, tuk bilo interesno ,za klientite i ocenqvaneto na truda,za obrazovanieto,vob6te v 4as sam.Moje da vi prozvo4i stranno no poslednite deset godini s tova si izkarvam hlqba./Mi da absoliutno seriozno/Za obrazovanieto : Orazovanieto poje da te nau4i na nqkoq tehnika da re4em ,istoriq takiva ne6ta.No
po vajnoto e dali go moje6 v nai dobriq slu4ai prosto serajda6 moje6t i nikoi universitet ne moje da ti pomogne.Za parite i klientite:Az li4no za tova se draznq nai mnogo ,z6toto ima razni gladni deto ni6to ne razbirat ot dizain no za jalti stotinki razvalqt pazara.A tova vla4i sled sebe si kofti opakovki,reklami ired drugi ne6ta na BG pazara, ot koeto horata kazvat "Tova e BG viz kva smotana opakovka ima".Abe tes det mogat obiknovenno ne sa dobri menajeri ,tez det nemogat ba4kat evtino, a posle se hvalqt kolko mnogo raboti sa napravili/edin vit izvesni sa/.Moito mnenie po vaoros e "Ostavam gladen no truda si bez pari ne davam".



Тема da pometnem...нови [re: Pro]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 10:44



Tova s honorarnite tablitsi sa go izmisslili i go prilagat otdavna v drugi strani.
Pone v njakoi drugi srodstveni designerski branchove.
Vov FRG ima za architectite,naprimer, voveden HOAI ( Honorar Ordnung fьr Architekten und Ingenieure) i toj functionira! Idejata e mnogo prosta i ne stava vopross za 5 stotinki! Vsichki tipove sgradi (poruchki,demek) sa razdeleni na "zoni" spored slozhnissta si i funtsijata. Sled kato znaesh v koja zona popadash i kolko shte mu struva na clienta sgradata ( izchisljaemite razhodi) prossto sjadate dvamata i poglezhdate v zakona, kadeto v edna tablitsa mnogo jassno sa ukazani granitzite na tvoeto voznagrazhdenije- ot...do...
Naprimer za kushta kojato struva 1Mio mozhesh da vzemesh za ZonaII honorar ot 72260 do 87770 germanski leva.
Analogijata s ne e absoljutno prilozhima,razbira se,ala ako se zamissljat malko umnite glavi,vjarvam che mozhe i v graphix brancha da se izmissli neshto takova!
Naprimer spored stojnostta na software kojto si izpolzval, zashtoto imash mnogo poveche razhodi za Softimage otkolkoto od njakoj kojot se "muchi" s Truespace, naprimer. (Just a thought.)



Тема ehooooooooooo....нови [re: LMNT]  
Автор LoveHate (tatau)
Публикувано18.07.01 11:59



Abe kvi gluposti govorite ????

Honorarni tablici, uednakviavane na ceni, t.n. bullshit, chovek moje da ostane s vpechatlenie, che nikoga ne ste se vijdali s klient.

Elementaren primer:

Dvama choveka razrabotvat analogichen produkt, primetno preparat za miene na sadove. Rabotata e edna i sashta s razlikata, che ediniat se proizvejda ot ET"Gina Petrova" s.Kolarovo a drugia ot Int. Commpany s klonove v 40 strani. Parvia e obrechen na regionalna izvesnost v s. Kolarovo i blizkata okolnost a vtoriat se registrira kato trade mark i promishlen design v gorespomenatite 40 strani. Parvia se ochakva da prodava 1000-1500 br. mesechno a vtoriat shte bade sprian ot pazara ako do 6 meseca ne dostigne obem ot 20 000 br. dnevno. Parviat proizvoditel ne e i chuval za reklamen biudjet a vtoriat e zadelil takav i e napravil marketing plan mnogo predi da poracha designa. I t.n. i t.n. i t.n. Da prodaljavam li ???

Haide siga niakoi da mi obiasni kak v takav sluchai se prilaga ednakva cenova politika ???

Otedelno sam napalno ubeden che nikade po sveta v nikoi bransh takiva sporazumenia ne se spazvat. Reklamata e mrasna igra i se igrae bez pravila a pari za design se davat samo v toia bransh. Neznam koi kakav opit ima, ama az ot moia malak takav si vadia dosta izvodi.

Otedelno niakoi da pravi razlika mejdu free lance designer i designer rabotesht za creative commpany ili ad takava ? Shtoto az i dvete sam bil, a sega sam neshto treto.

Tai, che moia savet e da ne si gubim vremeto s prazni prikazki, sitoto pazara shte pokaje koi kolko struva, koi shte hodi na pochivka v Jamaica i koi cial jivot shte se bori s krivite i vazlite v corel-a.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 18.07.01 12:01.



Тема Re: da pometnem...нови [re: LMNT]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.07.01 12:09



Mi to i tova sas software ne e mnogo yasno...
shtoto ako az moga da napravia kachestven produkt na niakoya free programa, koito da izglejda tochno tolkova dobre kolkoto tvoya deto si go pravil na software za $10000, ne vijdam prichina da ne vzema tolkova pari kolkoto i ti...

Just a genius




Тема Re: da pometnem...нови [re: LMNT]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано18.07.01 13:49



Не става - откажи се, мой човек.
А и примера ти е крайно неподходящ. Всичко дето си го изписал е вярно - и у нас е така (по ценови таблици) - в гражданското и промишлено строителство се определят хонорарите на квадратен метър застроена площ, в енергетиката на тон за конструкциите и на киловат инсталирана мощност и т.н. За инженерен труд, който е 15% творчество и 85% копане с мотиката... Аз специално им дера кожите на инвеститорите точно там - в 15-те % - защото каквото СЕ СПАЗАРЯ за тая част от проекта, това ще ми дадат.
НО !
Ти се опитваш да вкараш в ценови таблици ИНТЕЛЕКТА и ТВОРЧЕСТВОТО !
Където гореописаната пропорция е наопаки...
Не става - откажи се, мой човек.

Редактирано от LeoS на 18.07.01 13:53.



Тема Re: da pometnem...нови [re: LMNT]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано18.07.01 14:57



ehoo... w bylgariq sme...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: da pometnem...нови [re: LeoS]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано18.07.01 15:00



е това вече е приказка!

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема da...нови [re: Pro]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 15:24



Ami,ne stava javno...
Ne znam, beshe samo edna ideja, Sci-Fi, planovo stopanstvo,etc.
I osobeno pri taja globalizatsija...Kitaj, Indija...
Togava njama zashto da se jadossvame che njakoj podbiva tsenite i raboti i za 5Lv.,nali?
Such is the world!

cheers!



Тема Re: da pometnem...нови [re: LMNT]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано18.07.01 17:52



Q pak za TrueSpace .... Kakvo tam za mykite s nego ....
Ti da ne si si kupil Softimage ili kakvoto tam polzva6, 4e 4ak i cenata mu vkliu4i v proektite si. 6toto ako trqbva da si govorim 4estno .... kolko ot kolegite imat licenzen 3D soft (s izkliu4enie na men, razbira se;-)
Ot prikazkite ti izliza, 4e az kato napravq moqta arbagulka (izvinqvai, 4e otvarqm tema za moq si rabota) v TrueSpace i ti q napravi6 sy6tata ama v drug 3D soft, tvoqta 6te struva 5-6 pyti po-skypo ..... ha, ha, ha.
Mi to i Xara e po-eftina .... 4e az 6te trqbva da pla6tam na klienta za proektite si.
Nedei taka .... az semeistvo hranq, ei ..... Absoliutna glupost, moi 4ovek!!!!!!!!



Тема Re: da...нови [re: LMNT]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано18.07.01 17:53



ami men weche wze da ne me wylnuwa zashtoto te kato gybi niknat 'dizajnerite' naposledyk... ako pone wyrsheha neshto kachestweno za parite koito wzemaha tiq 'ewtinite' nqmashe da me e qd... ama kato se podbiwa renometo na wsichki... sux...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Obqsnenieto, LoveHate .......нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано18.07.01 18:07



Zna4i, pak kazvam ----> Pregledaite tarifata na IZA ART.

Tam za slu4ai kato poso4eniq si ima razli4ni koeficienti. Ako produktyt e s kratyk jivot na pazara i v Regionalen ma6tab - parite sa edni, ako se razprostranqva na svetovno nivo - drugi.
Ako ne gre6a - razlikata e x7 ot bazovata cena. Ima i mejdinni koeficienti, za razli4nite slu4ai.

Ha, ne sym i predpolagal, 4e 6te za6titavam tarifata na IZA ART, s koqto principno ne sym syglasen.

I edno posledno - tazi oferta, ako ne gre6a, e izgotvena na baza takava ot Germaniq, no :10



Тема poukata...нови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (tatau)
Публикувано18.07.01 18:51



Mersy brato, shte si ia vzema taia tarifa za pillow book...

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 18.07.01 18:52.



Тема pak da pometem...нови [re: SlMPLl]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 19:46



Oops,pardon,ne iskah da obizhdam Truespace! Programmata ne e zle,a i e pohvalno che ja imash licensirana. Poveche takiva kollegi!
Imah neshto po-drugo predvid. Vshichko beshe v kruga na idejata za regulirane na honorarite po njakakav nachin i mozhe bi beshe glupava hrumka za merilo da se izbere kapitala na designera,i.e. programmata s kojato raboti. Zakupuvaneto na Softimage i godishnata ji poddruzhka struva pari,DOOOSTA pari. Logichno e tozi kojto si ja kupi da ochaqva po-goljama vozvrashtaemost i vsushtnst chesto kushite koito izpolzvat takiva skupi programmi imat i po-visoki tarifi.Objassnimo.
Razbira se tova ne e merilo za kachestvoto na end-product-a. No mnenijeto za tova kakqvo e stojnostno i krassivo e subektivno do nemaj kade (primer: nashija konkurs tuka). Ne mozhesh da slozhish njakoj v tarifna grupa "kaduren" i "po-malko kaduren" zashtoto tova e subectivno ponjatije,right?

Anyway,beshe samo hrumka i dobre beshe da se chujat mnenijata vi!
Prosto vi provokiram-toku vizh izleze interessno predlozhenije!
Forget it...




Тема Re: poukata...нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано18.07.01 23:24



Ako iska6 kato blanket q polzvai ;o)
Ideqta e ne da vzima6 kolkoto pi6e tam, a da ne vzima6 po-malko ot tolkova....
Ti si dobyr - vzimai pove4e .........



Тема Re: poukata...нови [re: SlMPLl]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано19.07.01 09:44



аа щом ще се взема повече и аз съм ин ;-)

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: poukata...нови [re: Pro]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано19.07.01 12:05



Abe >> vseki znae dolu-gore kakvi sa tarifite za vsqko neshto ...
Az sum na mnenie che ... stignesh edno nivo i supostavish own work s drugite neshta >> 1. Shte razberesh kude si 2. Shte znaesh kolko da iskash 3. Osobenno kato se ima predvid che za men BG client ne e client ... i ne e mqrka za sravnenie tova koeto toi moje da dade ... shte mojesh da si pozvolish da ne si evtin ... Tova za men e nai-vajnoto da ne si evtin kogato si se dokazal >>

Pichove ... mnogo puti sum vijdal da se govori che imalo nekvi tupi novobranci i nekadurni poziori koito podbivat cenite ... Abe kvo vi puka be deeba ... podbivat tuka v BG ... az imam 1 proekt mislq za BG client i sujalqvam dostatuchno za da ne povtorq ... vse mi e taq koi podbival cenite za BG >> BG business man si e oshte selqnina s gegata za men i stado tupi biurokrati pokrai nego ... Na zapad >> nekudurnite opredeleno nqma izgrev na sluce za tqh ... Nema kvo da se pritesnqvate za tuka >> gledaite da gepite otvun projects ...

Za novobrancite koito imat zaleji moga samo da kaja che trebe da preminat prez nqkoq firma v koqto da dobiqt rutina i know-how i ot tam natatuk ako ima malko voda v kancheto >> shte se setqt kvo da pravqt ...

Empty pxl is my second name.


Тема Re: poukata...нови [re: Snaker]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано19.07.01 12:26



Za web-a brato, sigurno si prav, ideia niamam.

Ama za print i osobenno za packaging i v BG veche se nauchiha che hubavoto chini pareeee...

btw, SIMPLI, poslednoto neshto v koeto az moga da bada obvinen e podbivane na ceni. Vij navremeto kato free lancer go praveh, ama tova mina, pak i togava se boreh za chujdi klienti i si mislia che e pravilno da prekarash niakoi italianec ili francuzin.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: poukata...нови [re: Snaker]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано19.07.01 12:30



wsyshtnost takiwa honorarni tablici i prochee trqbwa da sa walidni samo za nqkakwi lowend bg clienti... az weche pochti ne rabotq s bylgari... te ne che wsichkite sa winowni - mantaliteta e takyw... ako move za bez pari naj-dobre shte e... imashe edna deto mi izleze s 'hora sme trqbwa da si pomagame'... ajsiktir ot tuka be... hora sme... horata ne viweqt ot chista sywest... pone az ne go prawq... nqmali kompiutyr w ofisa shtoto wse pak sme bili viweeli w bylgariq i ne wseki movel da si pozwoli... are stiga gluposti... edno pc e $300-400... kato ne move da si pozwoli kyw biznes, kwi 5 lewa, kyw ueb?! te ej tiq sa swiknali da chakat wsichko da im tupne na gotowo pyk i pretencii da imat... inache sym bachkal i sys swestni hora koito znaqt kwo iskat i za kwo dawat pari... ama procenta e mnogo malyk... chuvdencite move da sa wziskatelni na momenti ama plashtat? za slawa se narabotih... imashe momenti kogato bqh gladen i rabotih za malko pari... kwoto bilo - bilo... weche ne mi i dreme - sram me beshe ot portfolioto mi za poslednite 3-4 godini... imashe momenti w koito ne iskah da pokava kakwo sym prawil... shtoto rodnata wiziq e razlichna ot normalnoto... a ganio trudno poema chuvdi idei... uf twa maj ne e sywsem po temata ama ko da praq.............

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: poukata...нови [re: Pro]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано19.07.01 12:36



Abe ... ako shte i da ima golemi sladurkovci ot BG clients >> az sum chovek na krainostite ... vischkite sa takiva ...
Ami tva e ... BG e pichove ... vkarvash 1-2 vodki vecherta i im teglish edna dulga haidushka napevna balkansko durvarska bavna i moshtna kat narodna pesen i si lqgash deeba ...
Opraviq oshte 10g nema da ima ...

Empty pxl is my second name.


Тема Rabotata Struva..........нови [re: LMNT]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 13:28



To4no tolkova za kolkoto mozete da si a prodadete .........

Krivo razbrana CILIVILIZACIA e BG AMA MNOGO

s tia oligofrenii Licenznen Softwer :-((((((((( BASI
ami 1 Info v Canade se proizvezdat 50% ot dobrite soft paketi
i vsicki Free Lance Artisti i Programisti dori Windows niamat legalen

v USA vseki OnLine Lancer niama i 1 Legal Softwer

HUM HUM HUM HUM
Golemite da 5-6 4oveka ekip po moze ma seki koito mu triabva 1 put v meseca
ili dori 1 v sedmicata da si modelne nekvo top4e niama

a tia deto sa trugnali BG vnositeli na Softwer vmesto da praviat konkursi
da razdavat da zaribiavat 4e edin den niakoi ot nas kato se zamogne da si kupi
DAZE NE TEXNIAT stoto te nisto i ne proizvezdat PROSTO gadni turgovci BASI

te daze se naduvat i se praviat na veliki BASI niakolko priatelia im vzexa vsi4ko ot
kustite basi a edin daze go biaxa prebili pred Zena mu i Deteto MU BASI OLIGOFRENIATA

NIKOGA NIKOGA ama NIKOGA niama da dam PARI na BG DISTRIBUTOR POVE4E
Vuprek i 4e predpo4itam da rabotia s Legal Soft za da niama takova kusane na nervi ste si go kopuvam ako triabva ot Turcia no ne i ot BG ..........................................................................................................................................................................Krivo razbrana Cilivilizacia :-((((((((((((((((



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: PS2x2]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано19.07.01 20:57



Abe to moq soft si e ot proizvoditelq, am i nikoi v BG ne go predlaga. Problema e 4e transportnite razhodi sa pove4e ot upgreida, primerno. Ta ako go ima6e v BG poznai dali nqma6e da si go kupq. 6toto n-versii i krakove probvam i vse bugove...
Pa i literaturata si zaslujava, 6toto nqkoi da e vijdal literatura za TrueSpace na Slaveikov ......



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: SlMPLl]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 12:35



SIMPLI ste me izviniavas no mai ti ne si pro4el ili vsi4ko koeto sum napisal

ili ne si me razbral pravilno :-(



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: PS2x2]  
Авторgraphic (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 17:01



Iskam da popitam, ima li niakoj tyk chlen na IZA ART. Za da se polzvat tarifite e neobxodimo da si chlen i da si dokazal avtorstvo - IZA ART e organizacia za zastita na avtorskite prava, a ne organizacia koiato opredelia cenite na koito da se raboti



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: graphic]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано21.07.01 00:15



q, toz kompetenten graphic dali ne go poznavam? ..... ;o)
Az chlenovete na IZA ART dokazali avtorstvo gi vodq na ot4et .... ;o)



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: SlMPLl]  
Авторdraphic (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 17:58



Ей колко лесно се разпознават компетентните графици... ама защо усещам ирония в бележката ти? Така де... кажи че ме водиш на отчет... да си се отчитам навреме



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: draphic]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано21.07.01 18:30



Moje li i az, moje li....? Moje li i na men niakoi da mi zashtitava pravata, da me zaviva vecher, da mi nosi zakuska v legloto...

Iskam i az da chlenuvam v organizacia, da plashtam clenski vnos, da manifestiram po praznicite, da sam "CHLEN" edin vid. To si e vajno, da si "CHLEN"...

Haide da me uredi batkoto, a...??? A borsh za obiad shte ima li, ili samo za starite "CHLENOVE", az shte potarpia, niama problem, znam che ne e vsekimu rabota tova "CHLEN"-vaneto.

Haide, i chakam da se obadite, sbadnete mi, moliiiaaa, detskata mechta...

S uvajenie: Kandidat "CHLEN"

p.s. Znachka s Svetlia Lik na predsedateliat davate li ? Ako imate, molia pratete mi edna, pa ako shte i po mail-a da e, shte si ia razpechatam tuk na matrichkata i shte si ia slagam vecher pod vazglavkata.

I posledno vaprosche: "draphic" ot "draifam" li idva ? Da ne e bil prestoial borsha???

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 21.07.01 18:37.



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: LoveHate]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано21.07.01 18:51



къф член бе... баш кур ше си....
дееа...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: Aвaтapчe]  
Авторgraphic (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 19:02



Аууууу, sorry, кофти правопис.......е случва се, колкото до ИЗА АТР, ако се интересуваш сериозно от темата О.К., ама да объщаш темата в лигава говорилня.... тъпо е... меджу другото въпреки напъните си ИЗА АРТ е доста далеч от събратята си в чужбина, но аз все си мисля че има хляб в идеята някой да може професионално да ти защити авторските права в спор с клиент.... Случвало ли ти се е? Мноооого е гадно, някой да ти "копне" проектите и да ги препечатва то откат..... тъй де не дават борш, и не са ме завивали за лека нощ, ама нека си ги има... не ти пречат нали?



Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: graphic]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано21.07.01 19:55



Po reda na vaprosite/tvardeniata:

Ne
OK
Da
Ne mi puka

Sega me boli glavata prazna - utre poveche.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: Rabotata Struva..........нови [re: LoveHate]  
Авторgraphic (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 13:32



Чакам.....



Тема Re: Rabotata Struva..........a ti qvno ne....нови [re: graphic]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано23.07.01 14:52



смешен си
кръстил си се graphic, а нямаш понятие за кво иде реч...
защитаваш една организация дето щяла да те защитава от клиенти дето гепели? а "дизайнерите" дето са гепили от едни други клиенти? сещаш ли се закво ти говоря? а? една ампулка и една бутилка по която ти се празнеше в един друг клуб...
ти за кво се бориш а?
я кажи
ето - ние седим в тоя клуб - говорим си, разрешаваме си проблемчета - караме се понякога - обаче секи от нас застана зад нещо свое. а ти?
заставаш за ник - graphic и мислиш, че си капката на върха на кура? и ния трябва да я оближм? тц, пич, няма да стане.
айде при ИЗА АРТ - да те защитава и не се бъркай с нас - нещастниците дето се защитават сами доколкото могат.
Нека си я има тая организация - дреме ми на мене
Само не ми я навирай в носа - не съм свикал да ме организират - светкаш ли?

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: Prikazka...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано23.07.01 16:02



Daaa, vdigna gradusa Avatarcheto... neka mu prostim i az vchera biah v sashtoto iznerveno sastoianie.

Eto it po krotkia otgovor:

Shte ti razkaja edna istoriika. Taaa... prez 1998-a godina edna goliama reklamna commpania porachala na dvama nikumu neizvesni balgarski designeri da naporaviat lifting na packaginga na edni produkt, sobstvenost na druga mnooogo goliama commpania. te sednali, rabotili blizo 2 sedmici, kato spali po 3-4 chasa na nosht. zavarshili proekta v srok i v mnogo varianti, predali go i zachakali. Sled 3 dni onezi ot goliamata reklamna commpania se obadili i kazali, dobre, haresva ni, ma haide napravete i podarachna kutia i proekti za POS materiali i oshte niakolko neshta na bazata na varianti 2, 3 i 4. Nikumu neizvesnite designeri, pak sednali da rabotiat, izvikali i edin svoi priatel , che vremeto bilo malko a rabotata mnogo. I pak go zavarshili a onezi ot agenciata kazali, hubavo sega da vidim kakvo shte kaje klienta.
Veche trimata nikumu neizvestni bg designeri zachakali, daje si praveli smetka kak s parite deto im obeshtali shteli da si upgrade mashiunite, da si kupiat nov scaner i t.n. A te predvaritelen dogovor si imali, i suma imalo v nego, shte ia narechem sumata N.

Horata ot goliamata reklamna compani se obadili sled 2 sedmici i kazali, che klienta e otkazal porachkata bez komentar, ama te shtoto bili mnogo dobri i shte li da dadat na dizainerite sumata N delena na 10.

Ama dizainerite imali poznati tuk tame pochujbinata i porazpitali. Okazalo se, che klienta e priel liftinga, privel sumata i se kani v skoro vreme da puska produkta s tiahnia design. Kofti nali???

Chudili se te kakvo da praviat a to reshenieto doshlo samo, obadi li im se edni dobri batkovci i kazali: "Vas onezi loshite nali vi izlagaha, nie sega shte vi spasim. Nali imahte dogovor za sumata N ? Nie shte ia vzemem ot loshite, ama vie shte ni dadete 60% ot neia, shtoto nie sme mnogo dobri batkovci i bez nas ste za nikade.

I kakvo da praviat trimata v nevolia, saglasili se. I pochnala edna zashtita, ne zashtita ami chudo. Sled godina i polovina geroite na tazi prikazka si razdelili po 280 FF i tva bilo./suma goliama za edin balgarin, posmiatai tam s kalkilatora,... aide da ne te macha blizo 50$ sa/

Niakolko meseca po kasno ediniat ot tiah se zapoznal s edin ruski kolega i mu razkazal za sluchkata, onzi mu razkazal sashtata i go zapoznal s edin holandski kolega, deto znael poveche po temata. A holandskia mu obiasnil za dobrite batkovci, kazal im i imenata i s koi ot golemite tochno sa gasti i kak tozi nomer go praviat postoianno i s koi da izbiagvash da rabotish. Inache dobrite batkovci i te bili za zashtitata, boreli se za vseki onepravdan designer ot London do Kalkuta. Zashtitavali vsichko koeto im padne, sreshto kakvoto vzemat.

Shvana li brato poukata, cialoto mi uvajenie i kam teb i kam priatelite ti, ama az na tova horo ne igraia veche. Niama da pozvolia zalizani advokatcheta, deto logoto na Blaupunkt /za neznaeshtite to e sinia tochka/ ne mogat da napraviat v Corel-a da me zashtitavat.

Ili iskash i prodaljenieto na prikazkata da ti razkaja, shtoto imashe i takova, ostana pone moralnata uteha, ama tia RAM ne kopuvai hladilnik ne palni.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 23.07.01 16:41.



Тема Re: Rabotata Struva..........a ti qvno ne....нови [re: Aвaтapчe]  
Авторgraphic (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 17:38



Прав си Аватарче, не се регистрирах, защото първо исках да усетя настроенията в клуба, и да реша дали си заслужава, но си абсолютно прав, че трябваше да покажа нещо свое и тогава да говоря, приемам това ( в скоро време мислия и да го направя), колкото за ИЗА АРТ, на никого не ги навирам в носа, и аз мразя да ме организира някой о.к., просто споделих идеята че не е лошо да ги има...това е... не подхождай агресивно.... всички сме с наболели проблеми, ама дай да не подхождаме толкова емоционално, пречи на разумния диалог..а? Колкото ди ник-а, този беше свободен от тези за които се сетих, ако те дразни мога да го сменя?



Тема Re: Rabotata Struva..........a ti qvno ne....нови [re: graphic]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано23.07.01 18:12



ъхъ
добре...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: Rabotata Struva..........a ti qvno ne....нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано24.07.01 13:03



Ae maamu deeeba i CG specialisti deeba v guza kosmat i tui natatuk ... az pone ne se sramuvam shtoto me znaqt da gi eba i tqh !!! :)

Sled cqlata taz dalavera vii priemate li moita kandidatura za Glaven vurshacho troshach na kandidatite v next competition ili ni priemati ??? :))
Kvo se razpavqte s graphic i s neznam si koi si ... picha i kude kude nad nas ...
prosto shtoto sa e okachil na polileq i se klati tam kat chuchelo !!!
Drugiq puk master shi >> e bivsh lider na Shogun dvijenieto v severna qpoiq >> tez deto sa bili edno vreme SIK ... i toi e nad nas ... ama toi shtoto veche sa go izduhali nqkude i samo angela mu ostanal da leti kat bezplutna merna edinica za idiotshtina ... tva e momcheta ... az malko sum v otpusk i mi dodoha silite !!! xe xe xeeee

ae sus zdrave ...

Empty pxl is my second name.


Тема Re: Rabotata Struva..........a ti qvno ne....нови [re: MasterShi]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано24.07.01 21:57



Imash pravoto da mulchish i da smuchesh kusiq

Empty pxl is my second name.


Тема Re: Rabotata Struva..........a ti qvno ne....нови [re: Snaker]  
Авторmaster Shi (Нерегистриран)
Публикувано25.07.01 08:42



Da ebna




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.