Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 09.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Buda 3DS Trie ....... Za mastori i merakliiнови  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 05:25



http://y42.briefcase.yahoo.com/bc/ps2x2/lst?&.dir=/3DSs&.src=bc&.view=l&.last=1

Tuka e faila na Budata koito as Renderirax
koito ima merak da se zanimava da si a drupne malko nad 900k e :-)

i da spodelia posle xitrinki :-)

i da dava akul TEXNI4ESKI kak go e napravil i za kolko vreme i Time RENDER :-)

tva e ot men :-)



Тема Re: Buda 3DS Trie ....... Za mastori i merakliiнови [re: PS2x2]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано28.06.01 00:58



Eto znachi, vmesto da ucha za izpiti (sriada, chetvyrtyk i petyk po izpit :( ) az predopchetoh da se zanimavam s 3d (!!!) vmesto da se zanimavam sys sesia :))
Eto kvo rendosah


Ne razbiram osobeno ot 3d, ne znam shto chichkoto e takyv kato izdialkan celia, sigurno e triabvalo da mu sloja mesh smooth or sthg :) Daje kato go importnah glavata mu leteshe vyv vyzduha, ama s tova se opravih :))
Turih mu edna po-mistichna svetlina, da mu osvetiava blajenoto lice predimno i edna sinia za reflex, koito, priznavam, ne sedi osobeno dobre...
Vreme za nastroika na svetlinite i kamerite i backgrounda - 1 minuta
Vreme za render - 37 minuti (tazi hvyrlena senchica mi umori CPU-to, mojeh da si ia narisuvam i vyv Photoshop :)))
Software - 3D Studio Max 3.1, software Z-buffer; render engine - Mental Ray
Hardware - T-Bird/700; 256Mb ram; Riva TNT2 video
Niama global illumination, kakto kazah, reflex efektyt e ot drug svetlinen iztochnik...
Eto i variant, rendnat s obiknoven raytrace na Max:
1min 38sec na syshtata mashina :)

PS Drug variant na osvetlenie, turih mu i nekyv mesh smooth, poraztopi go ama vse pak:
6min 12sec - Mental Ray
Ne e osobeno spoluchlivo, s global illumination moje bi shte stane dosta po-dobre, ama niama koi da se razpravia :)
Lele sled malko sym na izpit...

Тема Empire Strieks Back!нови [re: PS2x2]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 03:20



Dobre,de,i mene ma fana krasstata,bratle!
Eto go i mojot otgovor!
Dano da srabotjat linkovete.
Rendering time: 1min 42sec. na PIII-550MHz, 256 RAM,ELSA SY-II 32RAM,etc.
No plug-ins, no radiosity and Mental Ray, simple Max3.1
Naj-prost bjal material, s Oren-Nr shader,obache!

http://www.vladin.freehomepage.com/cgi-bin/i/images/budha1.jpg



Тема I vse pak 2 s global illumination :))нови [re: PS2x2]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано28.06.01 03:48



Eto 2 nabyrzo rendnati (ednoto 5, drugoto - 7 minuti) Buddhi s global illumination :) Kachestvoto e gadno, ama ne mi se chakashe mnogo, 3:50am e, lele...
ei gi:

- Buda e malyk :)
- Buda e goliam :)



Тема Za Mescalitoнови [re: Mescalito]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 04:44



Da mi :-) Mnogo 4erno :-( Tvurde mnogo 4erno i fona zasto e s niakakuv cviat :-(
ne si li4i razseikata na siankite PLZ ako ti se igrae oste turi i Budata i Backrounda i poda edin material da vidim samo siankite kavo stava s tiax :-)

Inak mnogo to4no ti se vizda ot kade ti idva svetlinata :-)

a inak mozes i da ne napuvas masinata s mesh smooth a samo smooth po malko poligoni renderiras po malko vreme :-)



Тема Za LMNTнови [re: LMNT]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 04:53



da da no Oren-Nr shader v MAX2.5 niama niama znacenie vuprek i tova e dosta metalno ne mislis li

i oste nesto ne mislis li 4e ako tova e realno osvetlenie ot Korema na BUDATA ste se otrazi svetlina kom gardite mu i niama da ima takava 4ena ivica tam
i oste vuobste !!ami Tvurde Dulboki kato cialo senki dori s naso4en prozektor v Absolutno tumno pomestenie kum tolkova luskava povurxnost ste ima mnogo pove4e otrazena svetlina za da se polu4at tolkova 4erni rubove po gunkite i kontura ?



Тема Za Mescalito Global IL.....нови [re: PS2x2]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 05:09



Mi v vtorata kartinka mi tvurde e osveteno ot vsiakade kato 4eli e v zala s NEONI Puk fona tvurde 4eren za nesto podobno? i ne razbiram tocno ot kade idva svetlinata edinstveno po siankata na nosut mu moga da se oriantiram :-(
i zasto e 4erno pod SAPKATA ili KOSATA tam tova deto mu e na glavata na Budata
tam niama li otrazena svetlina ot samata mu glava tvurde po tumno da ma 4erno ne mislis li 4e e prekaleno?

v MALKIAT buda ne e li tvurde 4erna tazi xvurlenata sianka prili4a tocno na prozektor na tumno? Pri Global Ilumination principno se tursi dnevna staina svelina.
a pri takava ne mislis li 4e Budata bi otrazil svetlina vurxu poda i poda vurxu nego i kato cialo niama zadnata 4ast da mu e tolkova zatumnena ? i izobsoto nali kazvas 4e e globalno tova osvetlenie pri takova ne bi triabvalo izobsto da ima 4eren cviat a?


4estno kazano Purvite kartinki s Dulbokite senki ako ne drugo pone ima dosta pove4e ART v tiax ne mislis li ?



Тема Re: Za Mescalito Global IL.....нови [re: PS2x2]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано28.06.01 10:16



хехехе.....
абе
ти...
хехехехехехе..... баси...
нали говорим за реалистичен рендер?
ми... я пак виж твойто...
я пак виж на двамата...
я пак твойто...
и така - докато откриеш разликите...
:)
Хмм... само едно ще ти кажа... на LMT светлината на будата не идва от корема :))))))))))))))))))))
хехехехехехехеее

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Avatar4e :-(нови [re: Aвaтapчe]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 10:54



hi hi hi hi hi

Realisti4en RENDER ? ? ? ?

hi hi Da da glegam I se smeia Priatelio stoto tova deto go vizdam e gore dolu za tova za suzalenie s 1-2 spota Friend znaes li kolko realisti4na ti izglezda scenata ? :-))))))))
Strano zasto ne kandidatstvat sus TAKUV neveroiaten render V ILM ili oste po dobre v MIL FILF :-))))))))))) Gledai i ti Please Mescalito bese pastnal edni linkove ot galeriata na Softimge gledai i sravniavai tova tam sa realisti4ni renderi DA :-))
Gledai tiax Gledai texnite i sravniavai :-))) Vuprek i 4e sa polzvali extri :-))
a mozes i moito da poglednes pak :-) no ste triabva da se nau4is mai i da gledas:-)) Vis niakavi predpe4ati vidiax ot tebe no ve4e sum 100% ubeden 4e ne samo ne razbiras nisto ot 3D no i ot zakoni na svetlinata pak mai nisto ne razbiras a i nail losoto e 4e i ne mozes da vizdas kogato gledas nesto:-)Otvori malko pove4e stranici v neta za 3D potursi i ste namers baia takiva gledai tam 4eti kavo se pise
i moze i nesto da razberes Silno se nadiavam da se opitas pone e Trudno e osobedno za suvsem beginers ma se svikva otvori niakoi i drug soft probvai nesto da napravis pak gledai pak 4eti i sled 3-4godini pak moze i da vidis i po razberes nesto sto e to 3D i ima li po4va v tvoita glava i PC :-) i xaide s zdave 4e malko mnogo me zabolia korema ve4e :-))))))))))))))))))))))



Тема Re: Buda 3DS Trie ....... three-light setupнови [re: Mescalito]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 12:18



Zdrawej Mescalito
.. kato za nachalo pochti wsichko si e na mjastoto
predlagam ti da poglednesh towa objasnenie
na klasicheski 3 point lightning studio setup

http://www.3drender.com/light/3point.html

s malko pipwane tuk tam ste se poluchi ;)
[GI e druga tema]

pozdrawi

Joro




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.