Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема XARA ???? COREL ????нови  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 02:35



Xum ? .......................

Mi tuka nikoi li ne znae ce na tova nesto nareceno pazar ima PRO softweri za
vekturno risuvane i te se naricat FREE HAND i Adobe ILUSTRATOR ??

a za vekturno certane ima dugi 2-3 AutoCAD MiniCAD i ArchiCAD ??

puk kade tocno se namirat XARA i COREL te sa opredeleno 2D izobrazitelni paketi
da ne sa losi no neka ne podceniavame FREE HAND ILUSTRATOR I AutoCAD a ?









Тема Re: мдам...нови [re: PS2x2]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано20.06.01 10:58



тва щях да отговоря на Фалкон в предишния тред..
ма видях кво си написал и се съгласявам с теб.
спорове няма да водя с никой - модул по модул - просто нямам време за подобни упражения.
просто - когато някой парадира с професионализъм, не му отива да нарича Фри Хенд и Илюстратор "недуразумения" - тва към Фалкон
такива ми ти работи

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: мдам...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано20.06.01 12:14



Hehe, naistina, i az shtiah da padna :)
Adobe Illustrator e s ogromna prednina nai-... populiarnia produkt za vectorna 2d grafika (che ako kaja "nai-moshtnia" shte mi se nahvyrlite) v sveta :)
Tova se dylji do goliama stepen na Adobe, koito sa si napravo monopolisti, tolkova e slaba konkurenciata na pazara im. Corel Draw (pyk i drugite vector proggiez) e nespravedlivo prenebregvan spored men, makar che i toi si ima niakakyv pazar...
Btw kato gledah predi vreme obiavi za rabota po sveta, absolutno vsichki iskaha Photoshop & Illustrator, nito edna druga vectorna ili rasterna programa ne beshe spomenata...
Na men lichno neshto Illustrator 9 mi prisedna, mai shte triabva nov upgrade :) Ama syshtoto chuh i za Corel 10



Тема Re: мдам...нови [re: Mescalito]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 00:27



Vyarno e 4e navsyakude za rabota iziskvat Photoshop i Illustrator... su6toto mi poiskaha i na predi6nata mi rabota...
No opredeleno se vpe4atliha ot kreativnata sila na nikomu neizvestniya paket Xara... maitapa nastrana. I znaete li koe e interesnoto? Godina i polovina sled kato napusnah tam... te produljavat da sa fenove na pustata Xara i edva li ne ve4e vsi4ko si pravyat ottam....

P.S. Ne iskam da vi ubejdavam, prosto vi spodelyam




Тема Re: мдам...:-)нови [re: minimiro]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 00:45



Da vseki koito si znea Softwera si iz duno bi sasnal vseki koito ne si go znae

Kogato i dvamata si zniat paketite ili se kefat ili stava KARANICATA :-))))))



Тема Re: мдам...нови [re: Mescalito]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 17:56



Основното предимство на AI8 е, че е препроцесор на PostScript. Т.е. собствения формат *.AI е PostScript и се различава от EPS само по това, че няма preview и placed файловете не са included (не знам как да го кажа на Български). Това е и недостатък - AI8 не може да прави полупрозрачности, ленсове, федери други подобни - по простата причина, че и PostScript не ги подържа. PostScript обаче е езика на RIP-а на експонатора. Значи, ако трябва да печаташ, това, което си направил минава през PostScript. Всички други векторни програми имат собствен формат и експортират към EPS (и понякога го правят грешно). Когато са използвани неща, които не се подържат от PS, единствения начин да минат през RIP е разтеризация. Не казвам, че трябва да се прави ръчно, програмата сама си го прави, но при всички случаи това вече не са вектори. Това е причината за популярността на AI8 - работиш директно с PostScript и просто не ти се позволява да направиш глупост.

За AI9: Adobe решиха да направят програмата на мечтите. Само, че вътрeшния формат вече не е PostScript, a PDF. И в този миг се появи същия проблем: при експорта на EPS полупрозрачността трябва да се растрира. За да запазят качеството Adobe правят следното: растрират обект по обект и поставят clippling path на всеки един обект. В резултат се получава коректен файл, ако машината ви изобщо издържи, ако ви се чака часове и ако не ви изгонят от студиото за експонация.

Според мен, използвайте AI9 за проектиране - наистина е невероятен, но след това използвайте комбинация Photoshop + AI8 - за производство.



Тема Re: мдам...нови [re: Jonata]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 04:33



Kakvo zna4enie ima PostScript v cqlata rabota? Tova li e opravdanieto na taka nare4enite profi-programi za tromavata rabota. Ne mi otgovarqi "to poneje moje pove4e, zatva i varvi bavno", aide de .... To 4e ne moje pove4e e qsno, ama ako ti pla6at na 4as, evala - namerl si mu cakata......



Тема Re: ъ?нови [re: SlMPLl]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано24.06.01 13:02



ти се занимаваш с предпечат и питаш "какво значение има PostScript в цялата работа"???????
ъъъъъ....
баси...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: ъ? [re: Aвaтapчe]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 18:19



Питам това ли е голямото предимство на Илюстратор - да не ти позволява да правиш грешки, заштото ползва ПС. Хаиде бе, напънете се да искарате довод нещо в смисъл - креативност, възможности ...... Другото дето не минава през Илюстратор е едно гадно, едно противно ....... абе веднага му личи, че му куца ПС. Да не говорим колко проекта можеш да направиш без прозрачности, блендове и прочие .....

Колко време говорим и се некви изсмукани доводи ;-)))))



Тема Re: ама аз нали ти казах...нови [re: SlMPLl]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано24.06.01 20:31



няма да споря за това кое е добро и кое - не.
нямам нищо против и Ксара да е по добър продукт и от корел и от илюстратор. Ама да ги наричате (не ти де, сори) "недуразумения" и да казваш "какво важно че е PostScript" тва не приемам.
панимаеш?

нища да влизам в спорове, поради простата причина, че нямам наблюдения върху тва за което спорите...
просто.. нека да изясняваме термините... и важното
иначе аз си следя с интерес тука кво става.. :)

Lorem ipsum dolor sit amet!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.