Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема XARA ???? COREL ????  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 02:35



Xum ? .......................

Mi tuka nikoi li ne znae ce na tova nesto nareceno pazar ima PRO softweri za
vekturno risuvane i te se naricat FREE HAND i Adobe ILUSTRATOR ??

a za vekturno certane ima dugi 2-3 AutoCAD MiniCAD i ArchiCAD ??

puk kade tocno se namirat XARA i COREL te sa opredeleno 2D izobrazitelni paketi
da ne sa losi no neka ne podceniavame FREE HAND ILUSTRATOR I AutoCAD a ?









Тема Re: мдам...нови [re: PS2x2]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано20.06.01 10:58



тва щях да отговоря на Фалкон в предишния тред..
ма видях кво си написал и се съгласявам с теб.
спорове няма да водя с никой - модул по модул - просто нямам време за подобни упражения.
просто - когато някой парадира с професионализъм, не му отива да нарича Фри Хенд и Илюстратор "недуразумения" - тва към Фалкон
такива ми ти работи

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: мдам...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано20.06.01 12:14



Hehe, naistina, i az shtiah da padna :)
Adobe Illustrator e s ogromna prednina nai-... populiarnia produkt za vectorna 2d grafika (che ako kaja "nai-moshtnia" shte mi se nahvyrlite) v sveta :)
Tova se dylji do goliama stepen na Adobe, koito sa si napravo monopolisti, tolkova e slaba konkurenciata na pazara im. Corel Draw (pyk i drugite vector proggiez) e nespravedlivo prenebregvan spored men, makar che i toi si ima niakakyv pazar...
Btw kato gledah predi vreme obiavi za rabota po sveta, absolutno vsichki iskaha Photoshop & Illustrator, nito edna druga vectorna ili rasterna programa ne beshe spomenata...
Na men lichno neshto Illustrator 9 mi prisedna, mai shte triabva nov upgrade :) Ama syshtoto chuh i za Corel 10



Тема Re: мдам...нови [re: Mescalito]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 00:27



Vyarno e 4e navsyakude za rabota iziskvat Photoshop i Illustrator... su6toto mi poiskaha i na predi6nata mi rabota...
No opredeleno se vpe4atliha ot kreativnata sila na nikomu neizvestniya paket Xara... maitapa nastrana. I znaete li koe e interesnoto? Godina i polovina sled kato napusnah tam... te produljavat da sa fenove na pustata Xara i edva li ne ve4e vsi4ko si pravyat ottam....

P.S. Ne iskam da vi ubejdavam, prosto vi spodelyam




Тема Re: мдам...:-)нови [re: minimiro]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 00:45



Da vseki koito si znea Softwera si iz duno bi sasnal vseki koito ne si go znae

Kogato i dvamata si zniat paketite ili se kefat ili stava KARANICATA :-))))))



Тема Re: мдам...нови [re: Mescalito]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 17:56



Основното предимство на AI8 е, че е препроцесор на PostScript. Т.е. собствения формат *.AI е PostScript и се различава от EPS само по това, че няма preview и placed файловете не са included (не знам как да го кажа на Български). Това е и недостатък - AI8 не може да прави полупрозрачности, ленсове, федери други подобни - по простата причина, че и PostScript не ги подържа. PostScript обаче е езика на RIP-а на експонатора. Значи, ако трябва да печаташ, това, което си направил минава през PostScript. Всички други векторни програми имат собствен формат и експортират към EPS (и понякога го правят грешно). Когато са използвани неща, които не се подържат от PS, единствения начин да минат през RIP е разтеризация. Не казвам, че трябва да се прави ръчно, програмата сама си го прави, но при всички случаи това вече не са вектори. Това е причината за популярността на AI8 - работиш директно с PostScript и просто не ти се позволява да направиш глупост.

За AI9: Adobe решиха да направят програмата на мечтите. Само, че вътрeшния формат вече не е PostScript, a PDF. И в този миг се появи същия проблем: при експорта на EPS полупрозрачността трябва да се растрира. За да запазят качеството Adobe правят следното: растрират обект по обект и поставят clippling path на всеки един обект. В резултат се получава коректен файл, ако машината ви изобщо издържи, ако ви се чака часове и ако не ви изгонят от студиото за експонация.

Според мен, използвайте AI9 за проектиране - наистина е невероятен, но след това използвайте комбинация Photoshop + AI8 - за производство.



Тема Re: мдам...нови [re: Jonata]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 04:33



Kakvo zna4enie ima PostScript v cqlata rabota? Tova li e opravdanieto na taka nare4enite profi-programi za tromavata rabota. Ne mi otgovarqi "to poneje moje pove4e, zatva i varvi bavno", aide de .... To 4e ne moje pove4e e qsno, ama ako ti pla6at na 4as, evala - namerl si mu cakata......



Тема Re: ъ?нови [re: SlMPLl]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано24.06.01 13:02



ти се занимаваш с предпечат и питаш "какво значение има PostScript в цялата работа"???????
ъъъъъ....
баси...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: ъ?нови [re: Aвaтapчe]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 18:19



Питам това ли е голямото предимство на Илюстратор - да не ти позволява да правиш грешки, заштото ползва ПС. Хаиде бе, напънете се да искарате довод нещо в смисъл - креативност, възможности ...... Другото дето не минава през Илюстратор е едно гадно, едно противно ....... абе веднага му личи, че му куца ПС. Да не говорим колко проекта можеш да направиш без прозрачности, блендове и прочие .....

Колко време говорим и се некви изсмукани доводи ;-)))))



Тема Re: ама аз нали ти казах...нови [re: SlMPLl]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано24.06.01 20:31



няма да споря за това кое е добро и кое - не.
нямам нищо против и Ксара да е по добър продукт и от корел и от илюстратор. Ама да ги наричате (не ти де, сори) "недуразумения" и да казваш "какво важно че е PostScript" тва не приемам.
панимаеш?

нища да влизам в спорове, поради простата причина, че нямам наблюдения върху тва за което спорите...
просто.. нека да изясняваме термините... и важното
иначе аз си следя с интерес тука кво става.. :)

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Za SIMPLIнови [re: Aвaтapчe]  
Автор mnemonic (SPRITEMAKER)
Публикувано25.06.01 06:55



ex moi covek mnogo na vutre mai go vzimas vsicko tova a ?

ti nali si znaes XARA ? Kefis se ? Pravis si kakvoto ti triabva ? Postigas si go niaka si sus XARA ? OK
Ama zasto sega triabva vsicki tuka poneze ti si dovolen User da sedneme i da vikame ura sus tebe ? Znaes kolko dovolni useri ima na FreeHand ili Corel i izobsto na seki edin po izvesten soft paket ? mi kvo drugo da ti kaza derzai si tam nad
Softa iskarvai si parickite i tva e moe da davas info kvo sto ma nedei da karas Xorata da se suobraziavat sus tvoito mnenie na 100% as ot skromniat si opit znam ce idealen soft niama samo kogato ne go razbiras tva e i oste nesto

Ako bese reklamen agent na XARA stiaxa sus sigurnost da te uvolniat i da te sudiat :=) tva samo vuv kruga na maitapa ma kolkoto povece se mucis da obedis nikoi vuv tvoita teza tolkos povece go otbluskvas osobedno Bulgarin Osobedno
puk na profesionalni temi ...........
A i nali ziveem vuv Demokracia nali iskame Konkurencia koiato e maika i basta na progrese ti kak mislis kvo stese da stane ako imase samo XARA kato risuvatelen paket a ? ........................................

P.s. imas niakakvi dobri 3D modelceta :=)))))))))) As po tui se zaglezdam :=))))))))Primerno:=))))))))))) a e obedi me sega da praa i gledam samo Predpecatna primerno ? xu ? :=))))

xX xY and xZ


Тема Re: Ot SIMPLIнови [re: mnemonic]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 19:53



Абе аз не съм казвал, че не съм рекламен агент на Xara, а за уволнението колко си прав..... ако не завалят поръчки за нея направо изхвърчам.....:-)))))))

Добре де, поовлякох се малко, ама не съм виновен, че е по-добра.....:-)))))

А за 3D моделчетата, не съм толкова добър, ама ако се постарая, кой знае....
Пуснах за галерията едни плакатчета, ама не ги обявих като 3Д, а и никой май не ги позна, като такива......... Ама то това не е за тази тема:-)))))))))))



Тема Re: Значението на PostScriptнови [re: SlMPLl]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 00:03



Ако работиш за WEB или какъвто и да е друг вид електронно представяне PS естествено няма никакво значение. Същото е ако печаташ единична бройка на принтер. Ако обаче работиш за печат, то тогава пътя е през PS. Колкото и да ти се иска, не можеш да го заобиколиш. Щом Illustrator 8 ти е бавен, погледни продавачите на компютри - преди 5-6 години пуснаха едни такива пентиуми ..... А ако ти трябват полупрозрачности, защо не си ги направиш във Photoshop?



Тема PostScript............нови [re: Jonata]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 21:09



Я да споделиш .... как познаваш кога едно етикетче е минало "по пътя на PS".
Щото моите не минават по него и са едни гадни, противни и прочие.....
Абе кво да ти кажа - Xara е за проекти на автобусни билетчета и нищо повече :-))))

Illustrator 8 е баааааааааааааааааааавен, повярвай. Като свикнеш на нещо пъргаво, трудно свикваш да го гледаш как се мота...;-)

А за прозрачности във Photoshop..........благодая ти доста...:-) Няма и да коментирам.



Тема Re: PostScript............нови [re: SlMPLl]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 23:14



А как се произвеждат твоите етикетчета?



Тема Re: PostScript............нови [re: Jonata]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 23:35



Ама ти услуга на експонатора ли правиш, като бачкаш с Илюстратор...:-))))
Аз през цялото време говоря за възможности, за бързодействе и т.н. Кажи ми какво можеш да направиш в друга векторна програма, която аз да не мога да направя в Xara?
Че даже категории им слагат "профи програми" - пълен майтап.



Тема Re: PostScript............нови [re: SlMPLl]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 18:58



Работейки с Ilustrator аз правя услуга на себе си - спестявам си проблеми. Поне при мен нещата са така сложени, че поръчките, които правя са първо - много сложни нато предпечат - това са опаковки и етикети с пантони, DCS епсове с много канали и т.н. На всичкото отгоре се печатат в колосални тиражи. От всички програми, които съм пробвал AI 8.0.1 е единствената, в която няма проблеми. Признавам, не съм пробвал XARA.



Тема Re: PostScript............нови [re: Jonata]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 22:08



Pi4, i az kato izvesten user na Xarata se zanimavam s sushtite tez neshtica, Pantoni Epsove i t.n.... Predpolagam 4e DCS-a go polzvash kolkoto da si suberesh v edin fail cmyk-a i raznite tam pantoni, nali? Che kude razbra che tva ne moje da se stori v Xara?
Otdavna sum se ubedil 4e pone v BG, kato kajesh na edin zakostenyal chovechec abe pi4, pogledni toz i toz software moje da ti haresa toi s vsichki sili skacha da se bori protiv predlojenieto ti... :(
Kolkoto do PS, edva li she me iznenadate s neshto, samo che az she vi iznenadam.... dokato vie se borite v Photoshopa s nyakoi ogromen fail s kamara prozrachnosti, az v Xarata sus sushtiya tozi fail samo che (zabelejete) v vektoren format pak sus sushtite kamara prozrachnosti imam da se borya s edin nesravniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimo po maluk fail, i ne mi govorete za cena na diskovo prostranstvo, shtot vsichki znaem za pustiya (makar i dobuuuuuuur) Photoshop kolko golyaaaaaaamo zna4enie ima RAMa, skorosta na kesha, systemnata shina, diskovete i prochie prostotii, i dori i na moyata PIII na 800MHz s 384Mb Ram i shina na 150MHz kato te nakaram da rabotish edno PSD 50x70 na 400dpi shtoto she go puskam na 200Lpi-malko ili mnogo she se poiznervish,shtoto Photoshopa si pravi edin scrach samo okolo 2Gb, i absolutno sushtoto tova neshto v vektoren format v taka omraznata vi Xara deto i na P133 vurvi pushka, ela da mi govorish za sravnenie togava.....
Taka ili inache vsichki tuk (ili pone pochti vsichki) znaem za PS i za transparenciite, i vsichki znaem che edinstveniya shans tova da stane e rastera....
Samo che mai po vajnoto v sluchaya se okazva vremeto i putya neobhodimi da dostignesh do taka jelaniya raster.......
I kato ti se nalojat 10 korekcii po vreme na samata rabota, neobhodimo li e da te ubejdavam kolko vreme she ti tryabva da gi vuvedesh v tvoeto 4-500Mb PSD i na mene v moya 1-2Mb fail???
I kato imash dneska da podgotvish exponaciyata na 5 montaja s etiketi i nyakoi i drug poster, moi chovek i na G4 da rabotish ne moish uspya!!!
Taka che gospoda PROFESORI, ako vi murzi i vi se piyat kafeta i pushat cigari dokato izchakvate lubimoto si PC da smogne na scracha produljavaite vse taka, ako ne vi murzi idete na www.Xara.com drupnete si triala (fullfunkcional) i go razgledaite, puk ako reshite che si zaslujava vnimanieto vi, mojete da si drupnete i on-line cliparta, za da mogat vkoravelite vi glavi da razberat za kvo si govorim tuk!
Kazva mu se kreativnost i burzodeistvie, ama ne kakto vie si go predstavyate, a kakto po cyal svyat mu vikat!!!
I povyarvaite mi, ako namerite sili da si naviete na Inateneto, dosta ot vas, v nedalechno budeshte shte sa ot fenovete na tozi produkt!
S pozdravi:minimiro

P.S. Dano nyakoi ne se e zasegnal ot po ostriya mi ezik.



Тема mesia?нови [re: minimiro]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано30.06.01 22:32



Choveko, cheta i se chudia... Dali ne si niakoi pratenik na Vsevishnia, doshyl sys sviatata cel da otvori ochite i da vlee razum v horata ot cluba? Zashto chak tolkoz mnogo iskash da gi nauchish kakvo e pravilno za tiah? Ne e li po-vajno, che ti znaesh istinata, kato ne te slushat - zashto se mychish da im pomognesh? ;)
Razbrahme se veche, software e sredstvo, ne e problemyt tam.
Chovek si svikva s neshto i si go polzva.
Az lichno sym na mnenie, che chovek triabva da probva vsichko, koeto mu e preporychano ot niakoi, koito se zanimava sys syshtata deinost, zashtoto chesto niakoi programi imat neshta, koito drugi niamat i t.n.
Kakto e moiat iztyrkan veche primer za predimstvata na Fireworks nad Photoshop :) Moje da sa samo 2, koito mi haresvat, no sled kato mi go pohvaliha, az proverih, ustanovih, che mi vyrshi rabota i si go polzvam.
Az syshto gi preporuchvam, ako niakoi se zaiajde - puka mi, da se troshi, nali az znam, che sym prav ;) Moi dylg e da kaja, che ima po-dobyr nachin za neshto si.
A za vyzmojnosti... Ami nima niakoi shte mi kaje, che s Illustrator moje da se napraviat po-hubavi neshta otkolkoto s Corel ili Xara i obratno? ;)
V dneshno vreme nikoi goliam proizvoditel ne moje da si pozvoli da pusne nekonkurenten produkt, vyzmojnostite sa dolu gore izravneni. Celta e da se napravi po-udoben, byrz, etc. No nima ima po-udobna programa ot tazi, s koiato rabotia 10 godini, znam i kytnite zybi i vsichki taini? ;)
Btw az sym otvoren za siakakvi programi, polzvah Corel ot 2-3 versia nasam, no predi 1 godina vidiah, che Illustrator mi vyrshi po-dobra rabota za NIAKOI neshta i polzvam i nego...
Taka che, spored men, nai-dobre e da davate konkretni primeri za neshto, a koi kakvo shte polzva - negov problem.
Svetovniat opit kazva - Illustrator e no.1, i kakto chesto se sluchva - ne e prav ;)
No opredeleno Illustrator ne e i no.2, ako razbirash za kakvo govoria ;)



Тема Re: аз само нещо не разбрах...нови [re: minimiro]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано30.06.01 23:20



... и моля да бъда осветелен - без да мислиш че се заяждам - просто ми е интересно...

говориш за 400мб псд фаил и 1 мб файл в ксара
кво общо имат?
т.е.
растерния файл във фотошоп и векторния в ксара...?
нещо аз май не фанах идеята ти... и моля за пояснение...

бай дъ уей неска си инсталнах ксарата... ма зася много ми прилича на корел и ме дразни - ше видим по натам...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: I az da kaja.....нови [re: Aвaтapчe]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 14:59



Az nqma da li6avam minimiro ot udovolstvieto da ti otgovori na vyprosa, no poneje ve4e ima6 Xara 6te ti naso4a vnimanieto vyrhu nqkoi ne6ta.

1. Otvori si nqkakkvo RGB. Vkliu4i si "Show printers colors" - ei tva bi trqbvalo da izleze pri pe4at (ako si kalibriral monitora si).
2. Napravi si edno obekt4e (trqbva da e selektirano). Otvori si "Color editor" i s pikera otidi vyrhu rastera........ Udobno si e, a? :-)
3. Sloji vyrhu rastera nqkakvo obekt4e. Otidi na prozra4nostite (F6). Vij tam kakvi vyzmojnosti ima).
4. Otidi na "Freehand and Brush Tool" (F3). Napravi si edna liniq (primerno 12pt). Probvai ..... Tam ima razni feather-i, razli4ni linii i drugi blagini ;-).

Aide stiga tolkova. Trqbva i za teb da ostane ne6to......;-)
A i minimiro moje da ti podskaje ne6to....;-)

Kolkoto do prilikata ---> Corel prili4a na Xara, a ne obratnoto ;-)))))))))



Тема Re: мдам...нови [re: SlMPLl]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.07.01 15:08



абе... не ми харесва и тва си е...
де да знам - консервативен ли съм, кво ли... просто.. де да знам
може да е от свикването с начина на работа на Адоби...
т.е. ся като казвам "неми харесва" значи не ми харесва...
ОБАЧЕ:
1. забелязвам че 40Мб тиф се импортва за секунди
2. файла (на ксара) остава 400к (лошото е че още не съм открил слоевте и линковете де се намират, за да мога да си ги управялвам)
3. импортнатата картинка се мести, се едно е... хмм.. некъф шейп...
4. маски, глуупости и се слагат за секунди..
5. битмап трейсъра прави чудеса...

а специално за СИМПЛИ - не намирам пикер :(((
баси...
абе...
зася впечатлението ми е следното:
много бърза програма
лично за мене много неудобна (като свикнеш с дадени шорткъти и после е ад :( )
хмм...
зася от мене толкоз - но определено ще си поиграя още... :)

п.с ся прочитам кво съм написал и изглежда негативно - а исках да звучи точно обратното :))
т.е. не ми харесва щото не съм и свикнал, обаче ми е определено позитивно мнението...
Lorem ipsum dolor sit amet!

Редактирано от Aвaтapчe на 01.07.01 15:10.



Тема Re: мдам...нови [re: Aвaтapчe]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 15:33



На мен, за да ми хареса ми отне доста време. Аз последен от офиса минах на Ксара. Обаче като погледаш другите кво правят в нея и като започнеш да го правиш в друга програма....

В Window/Control bars/Button Palette - там са всички бутони. Там е и "Layer gallery". Би трябвало да ти бъде удобно за работа, защото е максимално нагледно.

За пикера: в долния ляв ъгъл има едно шарено кръгче (Click to edit current color). Натисни го за да излезе "Color editor". Там има една малка пипетка.
Като посочиш област от растера, селектирания вектор приема цвета на тази област;-)



Тема Re: аз само нещо не разбрах...нови [re: Aвaтapчe]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 22:10



Imam predvid nyakakuv primeren fail s si4kite mu tam prozrachnosti prelivki, sloeve alfi,malfi,selekcii pateki i prochie chudesa na Photoshopa...... Zna4i tva cyaloto neshto na 10-15 sloya pri razmer 50x70 na 400dpi (v photoshopa) shti vuzleze na skromnata suma ot 300-400Mb..... sushtoto izpulneno v Xara s vektorni obekti, pak s neobhodimite prelivki she ti vuzleze na skromnata suma ot 1Mb.....
shvashtash nishtojnite razliki pri rabota s 400Mb fail i 1Mb fail nali?
Shtoto vsi4koto tova deto mojesh da go napravish v Photoshopa ne e absolutno nikakuv problem da go izpulnish i v Xara (kato vektorni obekti) i to4no kogato ti tryabva za expo primerno da si go Convert to bitmap !!!

Nadyavam se che ti se izyasni??!



Тема Tuka veche detska gradinaнови [re: minimiro]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано01.07.01 23:56



Do tuka li stignahme :)
"Shtoto vsi4koto tova deto mojesh da go napravish v Photoshopa ne e absolutno nikakuv problem da go izpulnish i v Xara"...
Sravniavaite si tam vectornite programi, nedeite da majete iz "janrovete" ;)
"Absolutno vsichko 3d, koeto mojesh da napravish s Xara mojesh da go napravish i s Maya" niama li da kaje niakoi? ;)
Photoshop niama da barate, tova e neusporim lider v oblastta si. Tova, che vectorite, 3d-to, textoobrabotkata, rpg elementyt, opciata za otvariane na burkani i t.n. ne sa mu prekrasni ne go priemam kato argument :)
Files na Photoshop sa dostatychno golemi, za da se raboti prekrasno na mashina, nujna Photoshop da vyrvi dobre ;) Mnogo ram, mnogo hard, CD-R - daite mu, shte vi se otplati :)
Veche nikoia goliama firma mai ne se zanimava da optimizira software, edin upgrade e mnogokratno po-evtin ot zaplatata na edin programist ;) Vse po-mudni programi izlizat i vse poveche triabva da upgradevame, no az lichno ne namiram tova za chak tolkoz ujasno.
Izobshto ne vi li pisna tozi spor ta opriahte do tolkova... stranni argumenti? Dolu gore vseki profesionalen grafichen produkt struva kolkoto prilichen upgrade, nikoi po sveta ne misli, che chovek zakupil Photoshop ili Corel ili Xara shte strada ot nedostig na ram. Shtoto tezi programi gi polzvat specialni hora :)



Тема HA Mi tuka mai Brukame OBLASTAнови [re: Mescalito]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 01:31



Kak tocno ste ti vurti XARATA edin Scan ot Filmova lenta podgotovka za Backround za Film koito ti e 10 parceta po 8500x6400 na 150dpi i triabva da gi zglobis v edin fail ili primerno 2-3Renda za print na A0 4200x3100 na 300dpi i traibva da gi redis v edin fail za 90cm na 110cm na 300dpi

i da turis niakoi efekt stoto si ti triabva primerno malko Sharpnes ili Blur ili Noice da retusnes niakade tampon4e da poigrae ?

KA STE GO VURTI TOVA XARATA ?

Stoto COREL A XIC I NESTE DA GO OTVORI



Тема Re: мммхххммм....нови [re: minimiro]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано02.07.01 14:00



и как се предполага, че в Ксара мога да направя колаж от 7-8 снимки за плакат на Кастрол примерно? отде да зема тия векторни формули и рали автомобили?
тва не го разбирам... мое да съм тъп , ма не ти разбирам сравнението...

а - и бай дъ уей - направих си проба - понеже как работя аз - целия растер си го правя на фотошопа - после сичко влиза в илюстратор и там си праа текстове и глупости - които ми трябват векторни - и от там експонирам.
та си направих проба - едно 400 мб тифче се опитах да импортна в ксарата - да видя дали ше е така готино и бързико, като с 40мб-товото. Обаче забива пущината...
не мое да я накарам да импортира файл по голям от 200мб...
хмм....

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема e de...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано02.07.01 14:08



Abe iavno, che sravnenieto ne beshe udachno. Chovekyt moje bi imashe prdvid krehkite vectorni vyzmojnosti na PS - tam primitivite ot 6-cata i text tool.. Nadali niakoi shte trygne da sravniava tolkova brutalno razlichni programi. Niama smisyl sega da iztykvame kakvo moje da se pravi s ednoto i ne moje s drugoto i t.n. :))
Vyv Photoshop naprimer e zor da napraivish niakakva kriva linia punktirana mai ;)))



Тема Re: Vie si sy4inqvate ;-).......нови [re: Aвaтapчe]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 18:22



Ai da izqsnim taq rabota. Nqma nujda (a i vyzmojnost) da se izbegne rabota v Photoshop, oba4e sled nego vmesto Corel ili Ilustrator e dobre da se polzva Xara.
Kolkoto do plakatite na Castrol, koito poglednah - efektite tam moje da se postignat i bez Photoshop ;-))). Ne e neobhodimo da sa vektorni raznite tam tarataiki.......
Istinata e, 4e retu6 i njkoi selekcii sa si za rasterna programa. Kolkoto do balansirane na izobrajenieto - mi to raznite plyginsi moje da se zaredqt v Xara i ot tam ..... nikvi griji.
Za 400 Mb tif4e - az sym vkarval 850 Mb bez zabivki. E nqma da si krivq du6ata, tam malko mi se zabavi ;-)
A ti, Avatar4e, prodyljavai - udovolstvieto e garantirano ;-)))))



Тема Re: shtoto sme tapi...нови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано02.07.01 18:41



Pich, AMAN beeeeee....... napravo ia namrazih taia Xara.

Nakraia kvo izleze, i ot Shop-a e po dobra, a ??? Mi te Adobe I Corel Inc. po-dobre da obiaviavat falit veche. Ili pak blagodarenie na takiva darveni glavi kato nas shte prodaljat da sashtestvuvat ? Kvo da se pravi zadrasteni balkanski subekte sme nie, neuki i zatanali v misalna za sobstvenoto si velichie. Pak nali Ruschuk e balgarskata Vienna, ta se zae da ni otvorish nemitite ochichki.

Btw, samo za edno neshto sam ti mnogo blagodaren. Sled toia spor nikoi niama da podhvane onia - Draw vs. Illustrator

p.s. Nedei da pochvash da psuvash sofianci sega, shtoto az ne sam takav:)))

Aide pak shte se vidim na boinoto pole:)))

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Xara > Corel ;-))))))))))))нови [re: LoveHate]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 21:34



Abe az v drug klub li napisah, 4e bez PhotoShop ne NE MOJE (abe moje, ama tova e druga tema). Za6to si izmislqte razni ne6ta.
Xara si e po-dobra ot Corel. Tova e moe mnenie. Pointeresuvah se ima li i drugi da ba4kat s neq i to stana edna......
I o6te ne6to - ne me obijdai na rus4ukliq, 6toto ne sym takyv ;-)))))) Samo ba4kam tuka.

A moga da sporq do posinqvane za predimstvata na Xara pred Corel, 6toto gi znam i dvete. Ti kato spori6, vjdal li si Xara ili samo si trenira6 desetoprysnata..:-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.