Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Za SIMPLIнови [re: Aвaтapчe]  
Автор mnemonic (SPRITEMAKER)
Публикувано25.06.01 06:55



ex moi covek mnogo na vutre mai go vzimas vsicko tova a ?

ti nali si znaes XARA ? Kefis se ? Pravis si kakvoto ti triabva ? Postigas si go niaka si sus XARA ? OK
Ama zasto sega triabva vsicki tuka poneze ti si dovolen User da sedneme i da vikame ura sus tebe ? Znaes kolko dovolni useri ima na FreeHand ili Corel i izobsto na seki edin po izvesten soft paket ? mi kvo drugo da ti kaza derzai si tam nad
Softa iskarvai si parickite i tva e moe da davas info kvo sto ma nedei da karas Xorata da se suobraziavat sus tvoito mnenie na 100% as ot skromniat si opit znam ce idealen soft niama samo kogato ne go razbiras tva e i oste nesto

Ako bese reklamen agent na XARA stiaxa sus sigurnost da te uvolniat i da te sudiat :=) tva samo vuv kruga na maitapa ma kolkoto povece se mucis da obedis nikoi vuv tvoita teza tolkos povece go otbluskvas osobedno Bulgarin Osobedno
puk na profesionalni temi ...........
A i nali ziveem vuv Demokracia nali iskame Konkurencia koiato e maika i basta na progrese ti kak mislis kvo stese da stane ako imase samo XARA kato risuvatelen paket a ? ........................................

P.s. imas niakakvi dobri 3D modelceta :=)))))))))) As po tui se zaglezdam :=))))))))Primerno:=))))))))))) a e obedi me sega da praa i gledam samo Predpecatna primerno ? xu ? :=))))

xX xY and xZ


Тема Re: Ot SIMPLIнови [re: mnemonic]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 19:53



Абе аз не съм казвал, че не съм рекламен агент на Xara, а за уволнението колко си прав..... ако не завалят поръчки за нея направо изхвърчам.....:-)))))))

Добре де, поовлякох се малко, ама не съм виновен, че е по-добра.....:-)))))

А за 3D моделчетата, не съм толкова добър, ама ако се постарая, кой знае....
Пуснах за галерията едни плакатчета, ама не ги обявих като 3Д, а и никой май не ги позна, като такива......... Ама то това не е за тази тема:-)))))))))))



Тема Re: Значението на PostScriptнови [re: SlMPLl]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 00:03



Ако работиш за WEB или какъвто и да е друг вид електронно представяне PS естествено няма никакво значение. Същото е ако печаташ единична бройка на принтер. Ако обаче работиш за печат, то тогава пътя е през PS. Колкото и да ти се иска, не можеш да го заобиколиш. Щом Illustrator 8 ти е бавен, погледни продавачите на компютри - преди 5-6 години пуснаха едни такива пентиуми ..... А ако ти трябват полупрозрачности, защо не си ги направиш във Photoshop?



Тема PostScript............нови [re: Jonata]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 21:09



Я да споделиш .... как познаваш кога едно етикетче е минало "по пътя на PS".
Щото моите не минават по него и са едни гадни, противни и прочие.....
Абе кво да ти кажа - Xara е за проекти на автобусни билетчета и нищо повече :-))))

Illustrator 8 е баааааааааааааааааааавен, повярвай. Като свикнеш на нещо пъргаво, трудно свикваш да го гледаш как се мота...;-)

А за прозрачности във Photoshop..........благодая ти доста...:-) Няма и да коментирам.



Тема Re: PostScript............нови [re: SlMPLl]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 23:14



А как се произвеждат твоите етикетчета?



Тема Re: PostScript............нови [re: Jonata]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 23:35



Ама ти услуга на експонатора ли правиш, като бачкаш с Илюстратор...:-))))
Аз през цялото време говоря за възможности, за бързодействе и т.н. Кажи ми какво можеш да направиш в друга векторна програма, която аз да не мога да направя в Xara?
Че даже категории им слагат "профи програми" - пълен майтап.



Тема Re: PostScript............нови [re: SlMPLl]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 18:58



Работейки с Ilustrator аз правя услуга на себе си - спестявам си проблеми. Поне при мен нещата са така сложени, че поръчките, които правя са първо - много сложни нато предпечат - това са опаковки и етикети с пантони, DCS епсове с много канали и т.н. На всичкото отгоре се печатат в колосални тиражи. От всички програми, които съм пробвал AI 8.0.1 е единствената, в която няма проблеми. Признавам, не съм пробвал XARA.



Тема Re: PostScript............нови [re: Jonata]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 22:08



Pi4, i az kato izvesten user na Xarata se zanimavam s sushtite tez neshtica, Pantoni Epsove i t.n.... Predpolagam 4e DCS-a go polzvash kolkoto da si suberesh v edin fail cmyk-a i raznite tam pantoni, nali? Che kude razbra che tva ne moje da se stori v Xara?
Otdavna sum se ubedil 4e pone v BG, kato kajesh na edin zakostenyal chovechec abe pi4, pogledni toz i toz software moje da ti haresa toi s vsichki sili skacha da se bori protiv predlojenieto ti... :(
Kolkoto do PS, edva li she me iznenadate s neshto, samo che az she vi iznenadam.... dokato vie se borite v Photoshopa s nyakoi ogromen fail s kamara prozrachnosti, az v Xarata sus sushtiya tozi fail samo che (zabelejete) v vektoren format pak sus sushtite kamara prozrachnosti imam da se borya s edin nesravniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimo po maluk fail, i ne mi govorete za cena na diskovo prostranstvo, shtot vsichki znaem za pustiya (makar i dobuuuuuuur) Photoshop kolko golyaaaaaaamo zna4enie ima RAMa, skorosta na kesha, systemnata shina, diskovete i prochie prostotii, i dori i na moyata PIII na 800MHz s 384Mb Ram i shina na 150MHz kato te nakaram da rabotish edno PSD 50x70 na 400dpi shtoto she go puskam na 200Lpi-malko ili mnogo she se poiznervish,shtoto Photoshopa si pravi edin scrach samo okolo 2Gb, i absolutno sushtoto tova neshto v vektoren format v taka omraznata vi Xara deto i na P133 vurvi pushka, ela da mi govorish za sravnenie togava.....
Taka ili inache vsichki tuk (ili pone pochti vsichki) znaem za PS i za transparenciite, i vsichki znaem che edinstveniya shans tova da stane e rastera....
Samo che mai po vajnoto v sluchaya se okazva vremeto i putya neobhodimi da dostignesh do taka jelaniya raster.......
I kato ti se nalojat 10 korekcii po vreme na samata rabota, neobhodimo li e da te ubejdavam kolko vreme she ti tryabva da gi vuvedesh v tvoeto 4-500Mb PSD i na mene v moya 1-2Mb fail???
I kato imash dneska da podgotvish exponaciyata na 5 montaja s etiketi i nyakoi i drug poster, moi chovek i na G4 da rabotish ne moish uspya!!!
Taka che gospoda PROFESORI, ako vi murzi i vi se piyat kafeta i pushat cigari dokato izchakvate lubimoto si PC da smogne na scracha produljavaite vse taka, ako ne vi murzi idete na www.Xara.com drupnete si triala (fullfunkcional) i go razgledaite, puk ako reshite che si zaslujava vnimanieto vi, mojete da si drupnete i on-line cliparta, za da mogat vkoravelite vi glavi da razberat za kvo si govorim tuk!
Kazva mu se kreativnost i burzodeistvie, ama ne kakto vie si go predstavyate, a kakto po cyal svyat mu vikat!!!
I povyarvaite mi, ako namerite sili da si naviete na Inateneto, dosta ot vas, v nedalechno budeshte shte sa ot fenovete na tozi produkt!
S pozdravi:minimiro

P.S. Dano nyakoi ne se e zasegnal ot po ostriya mi ezik.



Тема mesia?нови [re: minimiro]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано30.06.01 22:32



Choveko, cheta i se chudia... Dali ne si niakoi pratenik na Vsevishnia, doshyl sys sviatata cel da otvori ochite i da vlee razum v horata ot cluba? Zashto chak tolkoz mnogo iskash da gi nauchish kakvo e pravilno za tiah? Ne e li po-vajno, che ti znaesh istinata, kato ne te slushat - zashto se mychish da im pomognesh? ;)
Razbrahme se veche, software e sredstvo, ne e problemyt tam.
Chovek si svikva s neshto i si go polzva.
Az lichno sym na mnenie, che chovek triabva da probva vsichko, koeto mu e preporychano ot niakoi, koito se zanimava sys syshtata deinost, zashtoto chesto niakoi programi imat neshta, koito drugi niamat i t.n.
Kakto e moiat iztyrkan veche primer za predimstvata na Fireworks nad Photoshop :) Moje da sa samo 2, koito mi haresvat, no sled kato mi go pohvaliha, az proverih, ustanovih, che mi vyrshi rabota i si go polzvam.
Az syshto gi preporuchvam, ako niakoi se zaiajde - puka mi, da se troshi, nali az znam, che sym prav ;) Moi dylg e da kaja, che ima po-dobyr nachin za neshto si.
A za vyzmojnosti... Ami nima niakoi shte mi kaje, che s Illustrator moje da se napraviat po-hubavi neshta otkolkoto s Corel ili Xara i obratno? ;)
V dneshno vreme nikoi goliam proizvoditel ne moje da si pozvoli da pusne nekonkurenten produkt, vyzmojnostite sa dolu gore izravneni. Celta e da se napravi po-udoben, byrz, etc. No nima ima po-udobna programa ot tazi, s koiato rabotia 10 godini, znam i kytnite zybi i vsichki taini? ;)
Btw az sym otvoren za siakakvi programi, polzvah Corel ot 2-3 versia nasam, no predi 1 godina vidiah, che Illustrator mi vyrshi po-dobra rabota za NIAKOI neshta i polzvam i nego...
Taka che, spored men, nai-dobre e da davate konkretni primeri za neshto, a koi kakvo shte polzva - negov problem.
Svetovniat opit kazva - Illustrator e no.1, i kakto chesto se sluchva - ne e prav ;)
No opredeleno Illustrator ne e i no.2, ako razbirash za kakvo govoria ;)



Тема Re: аз само нещо не разбрах...нови [re: minimiro]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано30.06.01 23:20



... и моля да бъда осветелен - без да мислиш че се заяждам - просто ми е интересно...

говориш за 400мб псд фаил и 1 мб файл в ксара
кво общо имат?
т.е.
растерния файл във фотошоп и векторния в ксара...?
нещо аз май не фанах идеята ти... и моля за пояснение...

бай дъ уей неска си инсталнах ксарата... ма зася много ми прилича на корел и ме дразни - ше видим по натам...

Lorem ipsum dolor sit amet!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.