Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли човек калибрирал Photshop 6 за предпечатнови  
Автор DreamTheater (непознат )
Публикувано08.06.01 18:36



Давам бутилка уиски, на този който ми каже как го е направил



Тема Re: Има ли човек калибрирал Photshop 6 за предпечатнови [re: DreamTheater]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано09.06.01 12:22



Хух
болната тема за калибрирането... :)
лошото е, че на мене дойдоха от студиото за експонация да калибрират монитора - мериха осветености, незнам кво си - за да го направят и аз много много не им се пречках в краката.
Но - темата е полезна и интересна - надявам се LoveHate да има нещо да каже по въпроса :))

I'm out of coffee... snif...shif...


Тема Re: Има ли човек калибрирал Photshop 6 за предпечатнови [re: Aвaтapчe]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано09.06.01 13:06



Ami az rabotia s 5.5 i ne smiatam da minavam na 6 po red prichini.
Monitora mi e kalibriran s Agfa ColorTune + niakakvo izmervatelno ustroistvo, koeto vzimam na zaem ot vreme na vreme - X-Rite Edi kakvo si.

Po-golemite specove tvardiat, che is Adobe Gamma se postigal zadovolitelen efekt, za koeto sam sklonen da im viarvam. Predi vreme biah postnal edin ruski material za kalibrirane bez izmervatelno ustroistvo, ama sega ne moga da go otkria neshto. Tam opisvaha nujnata rabotna sreda i nastrikite za postigane na maksimalen efekt.
Skoro chetoh za neshto novo deto izpolzva visualno sravniavane s cvetni mostri ama znam li gi ot kade se vzimat tezi mostri. Ako niakoi go interesuva shte nameria imeto na soft-a.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: Има ли човек калибрирал Photshop 6 за предпечатнови [re: DreamTheater]  
АвторAdobeXpress (Нерегистриран)
Публикувано10.06.01 19:43



Pi4 ako nqmash software kym monitora za kalibrirane izpolzvai Adobe gamma
Vzimash otpe4atyk ot pe4atnizata otvarqh otpe4ataniq fail na ekrana i deistvash s Adobe gamma.
Kolkoto pove4e otpe4atyci imash tolko po dobre
Posle 6te sviknesh i nqma da ti puka tolkova.
Kakvoto i da napravi6 v pe4atniza vinagi mogat da go omajat :-)
RGB -> CMYK tuka vnimavai :-)



Тема Re: Има ли човек калибрирал Photshop 6 за предпечатнови [re: DreamTheater]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 00:58



Moeto mnenie e, 4e trqbva da kalibrira6 s Adobe gamma, no sled tova da koregira6, kato gleda6 ot ne6to ve4e otpe4atano v pe4atnicata, koqto polzva6.
Drug na4in e da polzva6 kromalinova proba. S drugi dumi, kalibriraj po ob6toto vpe4atlenie ot izobrajenieto, a ne po raznite tam kvadrat4eta ot to4ni cvetove.

Na tablicite ne moje da im se ima doverie. Az polzvam tablica na Huber, v na4aloto na koqto pi6e: tazi tablica e otpe4atana s pe4atarska ma6ina marka ..., na hartiq ..., s mastila ..., eksponirana na ...... Shva6ta6 li? Ako ne e izpylneno nqkoe ot tezi usloviq, horata ne nosqt otgovornost.

Ot druga strana, daje pri teb vsi4ko da e O.K., v pe4atnicata sa sposobni na kakvo li ne. Az sym vijdal neveroqtni izpylneniq pri pe4at. Zatova - prisystvai na pe4ata i koregirai tam!!!!!

Kato posleden variant - uiskito si izpii sam i cvetovete sami 6te se kalibrirat :-)



Тема Не става въпрос за мониторанови [re: SlMPLl]  
Автор DreamTheater (непознат )
Публикувано11.06.01 11:27



проблема не е в калиблилането на монитора, а в прехода от RGB към CMYK, след всички проби така и неуспях да го накарам да го прави както четворката



Тема Re: Не става въпрос за монитора [re: DreamTheater]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 23:12



Az ne sym s Photoshop 6 (i kato te slu6am - nqma da go slagam), zatova 6te ti dam adresa na edin priqtel. Toi moje da ti pomogne.

minimiro@elits.rousse.bg

(ne moga da obe6taq ot negovo ime ;-))



Тема Re: Има ли човек калибрирал Photshop 6 за предпечатнови [re: DreamTheater]  
АвторValBo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 01:48



Ami, ako imash konkretni vyprosi, pitaj!
Ne e po slojno, ot kolkoto preminavaneto ot 4.0 na 5.0
Makar, che imam chuvstvoto, che narochno se byziakt s nas. Nada li v sveta se polzvat i polovinata ot cvetnite profili idvashti s nego.
Igrah si dva dni, no sega e sys sy6tite cvetove kato na 5.5
Vyprosa ne e samo v Adobe Gama.
BTW. Az rabotq na MAC i tam e malko po lesno s kalibraciqta



Тема Simpli?нови [re: SlMPLl]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 18:36



Dokolkoto sfanaf s teb tryabva da se poznavame 6tom me reklamira6....
Interesnoto e oba4e 4e nikoi ot poznatite mi ne polzva nicka SIMPLI.....
I pri uslovie 4e me poznava6 4e i daje reklamira6 tuk se pitam v foruma na Xara 6to se 4udi6 s koi da obmeni6 idei i mudri misli po temata Xara ???

P.S. Ebasi, poznaite dali ne byah iznenadan kat vidyaf sobstveniya si e-mail da se reklamira tuk :oP





Тема Kalibriraneнови [re: minimiro]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 19:00



Kolkoto do kalibriraneto na Photoshop mom4eta, nezavisimo ot versiite osnovno zapomnete nyakolko ne6ta:
1. Ako monitora vi e ta6ak, izbiite si ot glavata ideite za svyastna kalibraciya t.e. ako monitora vi ne poddurja korekcii na gradusi na cvetna temperatura i zaduljitelno korekcii na silata na R G B lu4ite, po dobre ne si gubete vremeto!
2. Zabravete 4e mojete da kalibrirate monitora si taka 4e da vijdate vyarno i topli i studeni cvetove!
3. Ne spazvaite uslovieto v Adobe Gama - kontrast na max i igraite s brightnes-a!!! Postaraite se da postignete kato za na4alo umereno byalo, t.e. belotata na hartiyata - taka 6e eliminirate prekomernata osvetenost na monitora i 6e razberete za6to primerno tova koeto vijdate v tumnite stoinosti ne izliza na pe4at
4. Rabotete s pikera NON-STOP, izbiite si ot glavata 4e tova koeto vijdate zaduljitelno 6te izleze
5. Nikoga ne sum polzval kalibrira6ti ustroistva (6toto ne sum imal) po-skoro s vremeto (7-ma godina ve4e) okoto svikva, i ot pruv pogled mi se izyasnyava 6te go bude li ili ne.
6. Cvetovete Vi e po-dobre da siveyat ot kolkoto da sa yarki! Po-vyarno e - povyarvaite mi!
7. Psp 6 ima edna mudra funkciya "Deasaturate Monitor RGB" !!! Izpolzvaite ya!!! V tova otno6enie Mac sa po udobni za kalibrirane!
8. Zaduljitelno sled predpe4at prisustvaite i na pe4at - tam 6te otkriete mnogo otgovori na sobstvenite si vuprosi za kalibracii puk i to4no tam 6te razberete kakvi korekcii sa vi neobhodimi v kalibrovkata v zavisimost ot tipa na ma6inata na koyato pe4atate, natiskite, ovlajnyavaneto, dali e alkoholna ili bezalkoholna, narastvaniya na to4ki, korekcii na sredni stoinosti i pro4ie terminologii!
9. Kogato ste ubedeni 4e pe4ata e na nivo - izpolzvaite otpe4atuka za da vuvedete neobhodimite korekcii v kalibrovkata si, no imaite edno na um, 4e monitora vi vinagi 6te e po yaruk zaradi osvetenostta i tova nyama na4in da izbegnete. Prosto s narastvaneto na opita si 6te dobiete vyarnata predstava kakva vsu6tnost e realnata razlika mejdu proekta i pe4ata vi!
10. Postignete li 85-90% vyarnost na kalibraciyata spomnete si 4e tova e maximuma, ostanaloto za predstavata na realnite cvetove mu vikat ve4e profesionalizum !!!

P.S. Kumir mi e edin Yaponec koito pravi predpe4at na 4erno byal monitor edinstveno baziraiki se na pikera i predstavata si za cveta na baza zamerenite procenti.

P.S.2. Nadyavam se da sum pomognal nyakomu, ako moga da vi pomogna s o6te ne6to popitaite, ne e taina!

minimiro




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.