Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Xara X <=> Corel  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано09.06.01 03:44



Interesuva me, ima li i drugi designeri (osven izvestnite mi), koito predpo4itat Xara pred Corel i Illustrator. 6te byda silno iznenadan, no vsepak opitaite :-)



Тема Re: иманови [re: SlMPLl]  
Автор Rama (призрак)
Публикувано13.06.01 16:01



аз например я предпочитам.
сигурно е въпрос и на навик, де да знам.
аз съм си свикнала с Xara-та просто.
преди време я предпочитах не на последно място заради по-малкия обем - старият ми компютър беше с много малко RAM и просто изнемогваше, като пуснех Corel-а. Сега ъпгрейдвах, но пак си карам с добрата стара Xara.
Това много ли е възмутително?:)



Тема Re: Seriozno????????нови [re: Rama]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 02:34



Ne, be. Tova e obnadejditelno.... Radvam se. Mydyr izbor.
Misleh, 4e poznavam vsi4ki, rabote6ti na Xara. Ako zabelqzva6 si edinstveniq otgovoril na vyprosa. 4udni4ko, 4udni4ko....... Az mai sym sobstvenik na edinstvenata licenzna Xara v BG (spokoino - vece nqmat predstavitelstvo tuk).
A kato kak q polzva6? Abo, vyob6te, ako ima6 problemi - kazvai.

Haide - dryj se za istinskata programa (az pone taka 6te napravq).



Тема Seriozno????????нови [re: SlMPLl]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано15.06.01 12:39



ISTINSKATA programa .. !!??

xex XARA ne e li na Corel mai >> pak >> otnovo !!!
i ne izleze li s engine na Draw v nachaloto !!!?? mutira v prost user interface za nqkoi osnovni proccess i tolkoz ... az se zanimavam s Corel Draw ot 9 godini i bih kazal s chist razum i s risk da vi obidq no Corel naistina ponqkoga pravqt otchaivashti soft-z.

Empty pxl is my second name.


Тема Re: Sega li go izmisli?нови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 18:35



Ne sym 4uval po-nekompetentno izkazvane za Xara.
Istoriqta izob6to ne e takava. Corel kupuva programata na edna malka, no mnogo perspektivna firma. Izpolzva mnogo ot ideite, zalojeni v neq, za da napravi (estestveno nekadyrno) versiite Corel 8, Corel 9, Corel 10 (koq ot tqh ti haresva :-). Otkradnaha cliparat-a daje. Skoro Xara se otyrva ot vodeni4niq kamyk, nare4en Corel i vednaga proli4aha svejite idei na ekipa. Pogledni Xara X version 1.0c DL2 i pak 6te si govorim.

Za da ne sme goloslovni predlagam vseki ot nas da iztykva po edno polojitelno ka4estvo na "svojta" programa. Eto ti edno ot men:

Instalaciqta na Xara X e 6.47MB (pripomni mi kolko be6e na Corel :-)



Тема Re: Sega li go izmisli?нови [re: SlMPLl]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано15.06.01 19:17



Spored men Corel 8, che i 9 syvsem ne sa "nekadyrni", kakto ti gi opredeliash.
Osven tova dovodyt, che Xara e 7mb e smeshen
Corel Draw struva kolkoto niakolko hard diska po 40GB da kajem, kogato go svyrsha, shte si vzema nov
Hard disk space e tolkova evtino, che izobshto ne si struva da se namesva
Vij, ako kajesh, che edna programa raboti po-byrzo ot druga na edna i syshta platforma, tova veche e argument



Тема Da de, oba4e.......нови [re: Mescalito]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 19:38



Da de, oba4e za RAMA razmera e bil ot zna4enie ;-) - kakvo drugo da kaja?

Az zapo4nah s nai-prostoto. Asata gi paza, ako nqkoi ka4i mizata.

Priemam argomenti "ZA" i ot drugi libiteli na Corel. Ha da vi vidq!!!!!!!



Тема Re: Da de, oba4e.......нови [re: SlMPLl]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано16.06.01 12:58



Ami az shte zapochna s tova ... koito polzvat Corel aktivno ... < az go pravq ot Corel Draw 2.0 >> shte kajat koq e nai-dobrata ver. spored tqh ... ako chestno govorq koq ver e nai Ok ot vsichkite tova e 8.0 za men ... a predi tova dulgo vreme 5.0 ... obiknoveno chetnite ver. na Draw bqha golqma bugavost ... zatova horata dulgo vreme polzvaha 5.0 do 7.0 primerno bez daje da se prehvurlqt na 6.0 ... i drugoto ... mi tq vqrno XARA nqma smisul ot poveche ot 7 - 8 MB kato se ima predvid kolko tools ima i kakvo defakto pozvolqva da se napravi ... Neka napomnq che Corel moje da se omotali s poslednite si ver. NO >> Draw paketa i konkretno Corel Draw moje da se polzva ne samo za publishing >> a i za web >> i ako nqkoi e zabelqzal obiknovenno che Germany pichovete mnogo obichat da pravqt cherteji na Draw >> nagradite na Corel vsqka godina go pokzvat >> i da si kajem napravo >> s posledniq paket na Corel Draw te iskat za navlqzat i v multimedia applications i flash animations in web >>> Corel Rave >> vqrno ... ne e N:1 i za horata koito se zanimavat s flash na pruv pogled si kazvat bassi durvoto >> obache kato ogledat malko STAVA QSNO che polzva tools i effects na Draw tva mislq dava qsnota kakvo moje da se napravi v edin Flash kogato veche imash pod ruka Interactive Shadow prmerno lesno i burzo v flash ili puk text-to-path i da si go dvijish po osta >> vseki koito se e zanimaval po dulgo s flash znae kakvo e predimstvoto i tova e 1% ot cqlata dalavera ... Neznam XARA tochno kakvo im e ogromnoto prilojenie za ideqta vectori > raster ama i tva malko po otdavna go ima v Draw, da ne govorim che ot nqkoi i druga godina Corel kreshtqt che qdroto na Draw bilo prigodeno za obrabotka na rasters v Draw ... koeto do 50% e vqrno i e dostatuchno ...

Empty pxl is my second name.


Тема Re: Xara ima vsi4ko!нови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 16:42



Glei sega, mnogo dylgo stana. Kakvo e predimstvoto na Corel?
- V internet prilojenieto mu??? 4e tq Xara-ta si ima daje vyzmojnost za Mouse Over, Mouse Down, .....
- V syvmestimostta s Flash??? 4e tq i Xara-ta e syvmestima.
- Vektor/Raster - kakyv ti e problema? Zapylvaniq s bitmapi? - ima, Piker? - ima, KPT i drugi filtri? - polzva
- 6to ne vkara6 RGB raster v Corel - mmmm bolka pod krysta, a v Xara moje.
Ima edna interesna funkciika - Apply ClipView (golqmo udobstvo)
- Animaciiki - moje (vqrno prosti no ...)

Da ne govorim, 4e v edna druga tema se pita za prozra4nost na rasterno izobrajenie - e Xara-ta vkarva rasteri s alfa-channel.

A tova, 4e raboti6 s Corel ot v. 2.0, sigurno e ot EGN-to :-). I az rabotih (udarenieto tuk e vyrhu RABOTIH) s nego do v. 7.0. Togava vidqh Xara 1.1 (o6te togava si be6e po-dobra).

No nai-golqmoto predimstvo e byrzodeistvieto! Nalaga mi se ponqkoga da napravq ne6to v Corel, za da moje da se pro4ete i na drugi mesta. Povqrvai - tova e ko6mar.

E, znam 4e nqma da te napravq fen, no pogledni novata Xara - zaslujava si.



Тема Re: Xara ima vsi4ko!нови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано17.06.01 17:25



Mnogo vajno.....
Ne shvana li, che e vapros na svikvane.
Na men, iavno i na Snaker, Corel-a si mi varshi idealna rabota i niamam nito vreme nito jelanie da se zanimavam s neshto drugo. S k'voto i da risuvash, vajen e krainia rezultat.

Ochakvam tema, deto niakoi shte ni obiasni che PaintShop e mnogo po-dobar ot Photoshop, shtoto toi rabotil s nego. Aman ot bezmisleni sporove.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 17.06.01 17:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.