Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Xara X <=> Corel  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано09.06.01 03:44



Interesuva me, ima li i drugi designeri (osven izvestnite mi), koito predpo4itat Xara pred Corel i Illustrator. 6te byda silno iznenadan, no vsepak opitaite :-)



Тема Re: иманови [re: SlMPLl]  
Автор Rama (призрак)
Публикувано13.06.01 16:01



аз например я предпочитам.
сигурно е въпрос и на навик, де да знам.
аз съм си свикнала с Xara-та просто.
преди време я предпочитах не на последно място заради по-малкия обем - старият ми компютър беше с много малко RAM и просто изнемогваше, като пуснех Corel-а. Сега ъпгрейдвах, но пак си карам с добрата стара Xara.
Това много ли е възмутително?:)



Тема Re: Seriozno????????нови [re: Rama]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 02:34



Ne, be. Tova e obnadejditelno.... Radvam se. Mydyr izbor.
Misleh, 4e poznavam vsi4ki, rabote6ti na Xara. Ako zabelqzva6 si edinstveniq otgovoril na vyprosa. 4udni4ko, 4udni4ko....... Az mai sym sobstvenik na edinstvenata licenzna Xara v BG (spokoino - vece nqmat predstavitelstvo tuk).
A kato kak q polzva6? Abo, vyob6te, ako ima6 problemi - kazvai.

Haide - dryj se za istinskata programa (az pone taka 6te napravq).



Тема Seriozno????????нови [re: SlMPLl]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано15.06.01 12:39



ISTINSKATA programa .. !!??

xex XARA ne e li na Corel mai >> pak >> otnovo !!!
i ne izleze li s engine na Draw v nachaloto !!!?? mutira v prost user interface za nqkoi osnovni proccess i tolkoz ... az se zanimavam s Corel Draw ot 9 godini i bih kazal s chist razum i s risk da vi obidq no Corel naistina ponqkoga pravqt otchaivashti soft-z.

Empty pxl is my second name.


Тема Re: Sega li go izmisli?нови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 18:35



Ne sym 4uval po-nekompetentno izkazvane za Xara.
Istoriqta izob6to ne e takava. Corel kupuva programata na edna malka, no mnogo perspektivna firma. Izpolzva mnogo ot ideite, zalojeni v neq, za da napravi (estestveno nekadyrno) versiite Corel 8, Corel 9, Corel 10 (koq ot tqh ti haresva :-). Otkradnaha cliparat-a daje. Skoro Xara se otyrva ot vodeni4niq kamyk, nare4en Corel i vednaga proli4aha svejite idei na ekipa. Pogledni Xara X version 1.0c DL2 i pak 6te si govorim.

Za da ne sme goloslovni predlagam vseki ot nas da iztykva po edno polojitelno ka4estvo na "svojta" programa. Eto ti edno ot men:

Instalaciqta na Xara X e 6.47MB (pripomni mi kolko be6e na Corel :-)



Тема Re: Sega li go izmisli?нови [re: SlMPLl]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано15.06.01 19:17



Spored men Corel 8, che i 9 syvsem ne sa "nekadyrni", kakto ti gi opredeliash.
Osven tova dovodyt, che Xara e 7mb e smeshen
Corel Draw struva kolkoto niakolko hard diska po 40GB da kajem, kogato go svyrsha, shte si vzema nov
Hard disk space e tolkova evtino, che izobshto ne si struva da se namesva
Vij, ako kajesh, che edna programa raboti po-byrzo ot druga na edna i syshta platforma, tova veche e argument



Тема Da de, oba4e.......нови [re: Mescalito]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 19:38



Da de, oba4e za RAMA razmera e bil ot zna4enie ;-) - kakvo drugo da kaja?

Az zapo4nah s nai-prostoto. Asata gi paza, ako nqkoi ka4i mizata.

Priemam argomenti "ZA" i ot drugi libiteli na Corel. Ha da vi vidq!!!!!!!



Тема Re: Da de, oba4e.......нови [re: SlMPLl]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано16.06.01 12:58



Ami az shte zapochna s tova ... koito polzvat Corel aktivno ... < az go pravq ot Corel Draw 2.0 >> shte kajat koq e nai-dobrata ver. spored tqh ... ako chestno govorq koq ver e nai Ok ot vsichkite tova e 8.0 za men ... a predi tova dulgo vreme 5.0 ... obiknoveno chetnite ver. na Draw bqha golqma bugavost ... zatova horata dulgo vreme polzvaha 5.0 do 7.0 primerno bez daje da se prehvurlqt na 6.0 ... i drugoto ... mi tq vqrno XARA nqma smisul ot poveche ot 7 - 8 MB kato se ima predvid kolko tools ima i kakvo defakto pozvolqva da se napravi ... Neka napomnq che Corel moje da se omotali s poslednite si ver. NO >> Draw paketa i konkretno Corel Draw moje da se polzva ne samo za publishing >> a i za web >> i ako nqkoi e zabelqzal obiknovenno che Germany pichovete mnogo obichat da pravqt cherteji na Draw >> nagradite na Corel vsqka godina go pokzvat >> i da si kajem napravo >> s posledniq paket na Corel Draw te iskat za navlqzat i v multimedia applications i flash animations in web >>> Corel Rave >> vqrno ... ne e N:1 i za horata koito se zanimavat s flash na pruv pogled si kazvat bassi durvoto >> obache kato ogledat malko STAVA QSNO che polzva tools i effects na Draw tva mislq dava qsnota kakvo moje da se napravi v edin Flash kogato veche imash pod ruka Interactive Shadow prmerno lesno i burzo v flash ili puk text-to-path i da si go dvijish po osta >> vseki koito se e zanimaval po dulgo s flash znae kakvo e predimstvoto i tova e 1% ot cqlata dalavera ... Neznam XARA tochno kakvo im e ogromnoto prilojenie za ideqta vectori > raster ama i tva malko po otdavna go ima v Draw, da ne govorim che ot nqkoi i druga godina Corel kreshtqt che qdroto na Draw bilo prigodeno za obrabotka na rasters v Draw ... koeto do 50% e vqrno i e dostatuchno ...

Empty pxl is my second name.


Тема Re: Xara ima vsi4ko!нови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 16:42



Glei sega, mnogo dylgo stana. Kakvo e predimstvoto na Corel?
- V internet prilojenieto mu??? 4e tq Xara-ta si ima daje vyzmojnost za Mouse Over, Mouse Down, .....
- V syvmestimostta s Flash??? 4e tq i Xara-ta e syvmestima.
- Vektor/Raster - kakyv ti e problema? Zapylvaniq s bitmapi? - ima, Piker? - ima, KPT i drugi filtri? - polzva
- 6to ne vkara6 RGB raster v Corel - mmmm bolka pod krysta, a v Xara moje.
Ima edna interesna funkciika - Apply ClipView (golqmo udobstvo)
- Animaciiki - moje (vqrno prosti no ...)

Da ne govorim, 4e v edna druga tema se pita za prozra4nost na rasterno izobrajenie - e Xara-ta vkarva rasteri s alfa-channel.

A tova, 4e raboti6 s Corel ot v. 2.0, sigurno e ot EGN-to :-). I az rabotih (udarenieto tuk e vyrhu RABOTIH) s nego do v. 7.0. Togava vidqh Xara 1.1 (o6te togava si be6e po-dobra).

No nai-golqmoto predimstvo e byrzodeistvieto! Nalaga mi se ponqkoga da napravq ne6to v Corel, za da moje da se pro4ete i na drugi mesta. Povqrvai - tova e ko6mar.

E, znam 4e nqma da te napravq fen, no pogledni novata Xara - zaslujava si.



Тема Re: Xara ima vsi4ko!нови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано17.06.01 17:25



Mnogo vajno.....
Ne shvana li, che e vapros na svikvane.
Na men, iavno i na Snaker, Corel-a si mi varshi idealna rabota i niamam nito vreme nito jelanie da se zanimavam s neshto drugo. S k'voto i da risuvash, vajen e krainia rezultat.

Ochakvam tema, deto niakoi shte ni obiasni che PaintShop e mnogo po-dobar ot Photoshop, shtoto toi rabotil s nego. Aman ot bezmisleni sporove.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 17.06.01 17:28.



Тема Ne be6e tova ideqtaнови [re: LoveHate]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 18:03



Pusnah temata, za da razbera kolko e populqrna Xara v BG, a ne za da sporq dali e po-dobra ot ostanalite programi (do tova se stigna neznaino kak.....). Tozi spor sym go vodil godini nared i predvaritelno mi e qsno kakvo 6te mi kaje vseki.

Ako ima nqkoi, s kogoto da obsydq nqkoi trikove s Xara kak bih go nameril... Tova be6e ideqta...



Тема Ne si edinstveniya moi 4ovek !нови [re: SlMPLl]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 18:22



Li4no az v Rs poznavam 4-5 maniaci na tema Xara! Povyarvai mi maniaci v istinskiya smisul na laf4eto!
Li4no az ya izpolzvam na 95% ot neobhodimite mi za izpulnenie ne6ta. Zanimavam se s grafi4en dizain i si mislya 4e izpolzvaneto na tozi AMAZING produkt si e seriozno predimstvo pred vsya ostalnaya stvola4! Daje i web saita si napravih tam... Be ne se se6tam da ima ne6to koeto ne moga da si spretna v neya....

Puk ako vi se zanimava seriozno s tematikata Xara X na toz adres (http://talkgraphics.infopop.net/1/OpenTopic?q=Y&a=frm&s=98519178&f=44419488) ima forum samo za Xara X - do momenta sum edinstvenoto bulgar4e tam, ako iskate vklu4ete se mom4eta.
Ako imate neyasnoti tam v kalabuluka dosta ne6ta mu se izyasnyavat na 4ovek!


mirohristov@usa.net



Тема Re: Ne si edinstveniya moi 4ovek !нови [re: minimiro]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 20:22



Pitah ima li takiva, koito ne poznavam, Malyk ;-) Drugiq pyt gledai info-to za 4oveka na kogot otgovarq6. Do koga 6te sym jiv da te u4a? ;-)))))))))))



Тема Re: Xara ima vsi4ko!нови [re: LoveHate]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано17.06.01 23:30



:)
tuka si prav deeeba ... i az taka mislq che ako shte da imash i nai-velikiq prog nema da stanesh velik posredstvom neq.

ama ... ako shte stava vupros za KPT >> ami aide sega ... v PS mnogo po dobre shte se fitnat neshtata s KPT effects ...

Ne mojah da razbera pak ... predimstvo e che XARA puska alpha canal na raster-ite taka li ? :) i ima mouse over i t.n. ... sega shte ni preporucha li nqkoi i tablica v html da si napravq v XARA :) koqto e 8MB i ako ne q polzvam shte sa mi nujni Draw >> PS >> ImageReady >> Dreamveawer (obshto dolu gore 400MB install) - sledvashtata stupka e da napishem na vsichkite tezi firmi da si navrut know how-a otzad shtoto tadaaaaa ... XARA >> blqsuk po lamarinite.

ami neznam ...
dobre de ... az spiram spora no bih kazal che e FAR FROM OVER.

Empty pxl is my second name.


Тема Da ne si v menstruaciqнови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 00:21



Mnogo ne6to izhortuva za 4ovek, koito smqta spora za typ.
Gledai sega.
Pyrvo se kazva dage (ne deeeba) i posle - Xara e mnogo po-byrz, kompakten i kreativen produkt ot Corel. Tvyrdq go ubedeno, za6toto az rabotq i s dvete programi (ti moje6 li da kaje6 sy6toto?). KPT moje i na drugi mesta da prilaga6 sys sy6tiq uspeh, no tova ozna4ava da izleze6 ot Corel :-) Vremeto te4e, dage!
Alphpa canal izpolzvam, zaradi stila mi na proektirane, koito iziskva takyv podhod (Corel nqma tazi vyzmojnost).

Pravi mi vpe4atlenie, 4e ti ne se interesuva6 ot vyzmojnostite na Xara, za da gi izpolzva6 eventualno (koeto e razumniq podhod), a se zaqvda6 na drebno.

Ako sym zapomnil dobre ti pulikuva Toxik - pozdravleniq (kakvo da kaja)



Тема Re: Xara X <=> Corelнови [re: SlMPLl]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 00:47



Според мен най-точното (ако тук въобще има точно и не) мнение е на LoveHate - въпрос на навик е. И важното е добрият резултат, а не средството.
Snaker е прав, че Corel има много възможности, и не е само това - всичките възможности са в една програма. Това е мощна (и сравнително по-тежка) програма, но си струва изискванията.
XaraX е програма от друг клас. Не съм добре запознат с нея, и не мога да си позволя да я окачествявам. Прав си - при слаби компютри тя може би е единственото (добро) решение. Също както има компютри, за които DOS е подходящ, но Windows 9x/NT и нагоре никога няма да тръгне.

Както и да е, а сега вече нещо съществено:
Предлагам да се напише някой и друг съвет / трик за всяка от програмите. И след това просто да ги публикуваме online. Това би могло да включва минимални и оптимални системни изисквания, настройки, списък с възможности и т.н. Би могло и да регистрираме едно специализирано форумче за Xara, в което да се пише само на български. Също и за CorelDraw. Но нека има нужда (респ. желаещи) за това - останалото са подробности. Защото в този форум има достатъчно специалисти, които могат да отговарят на въпросите.

поздрави
Philip



Тема Re: Xara X <=> Corelнови [re: Philip]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 01:09



Az ne tvyrdq - koito ne raboti s Xara ne e nikyv dizainer!
Misleh, 4e 6te zaostrq vnimanieto na hora s interei, blizki do moite, vyrhu programa, koqto bi mogla da im byde interesna! Ubiite me za tova!

Drugo: ma6inata mi ne e slaba - daje obratnoto. Izpolzvam q i za 3D grafika, taka 4e ... Daje slujebnata mi ma6ina ne e tolkova slaba, 4e da e pr4ina da izpolzvam Xara.

Drugo: Kyv forum za Xara. Ne vijda6 li, 4e tova za coreldjii e nqkva eres.
Ako ne6tata bqha kakto gi planirah - horata 6tqha da poso4vat predimstva na Corel, a az i drugi 6tqhme da poso4vame takiva na Xara. Edna sypostavka - ni6to pove4e! Iznanadaite me s toq Corel! Kajete ne6to deto da ne znam!



Тема Re: Da ne si v menstruaciqнови [re: SlMPLl]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано18.06.01 01:14



Xex ... eto i posle Mescalito da ne kajesh che tam kudeto posqh ne stana pak mazalo bez da poleq ... nachi ...
SIMPLI ... mnogo se iznervi izvednuj bre !???

Napisah ti nqkoi kratki neshta koito i prostata logika ne gi obqsnqvat !
Ne sum kazal che razgovora e tup a che ne mi se spori zasega ... FAR FROM OVER izraza mislq e qsen na vseki ... i ako az sum izdrebnql e shtoto sum eiii takuv drebnichuk shmulio na koito nqkoi kato teb za poreden put mu kazva koe kak se pishe >> na bazata na zeleniq haiver na ribata PUPI !!!

Mi kvo obshto ima Toxic >> a ne toxik ... s cqlata dalavera >>
a puk ako iskash da go svurzvame s tova kvo sum pravil i kvo moga i sledovatelno ako sum priznak za neshto, kakvo polzvam za da go napravq >> eventualno ti s kakvo shte mi otvurnesh ?

Empty pxl is my second name.


Тема Re: Da ne si v menstruaciqнови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 01:41



Az malko se dezorientirah, za6toto na vseki koito pisa v tazi tema otgovarqm i koi kakvo mi kaza ubii me ne se se6tam. No tona e edin ot vsi4ki => za vsi4ki.
Az izpolzvam aktivno 3 programi: Xara X, TrueSpace, PhotoShop. Po4ti vinagi i trite sa zaredeni. Takava mi e rabotata - nalaga se.

TOXIC e super. Daje go reklamirah na kolegi.

Kolkoto do tva da pokazvam moi ne6ta - moje da polu4i6 po m@il, ako jelae6, no sa predimno komersialni i ne blestqt s nekvi trudni tehni4eski izpylneniq, a sa syobrazeni s celevata grupa na firmata, za koqto rabotq.



Тема Re:нови [re: SlMPLl]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано18.06.01 01:51



OK ...
kakto kazah far from the ... ala bala ...
do tuk spirame ...
Nqkak si ne mi se pishe kakto si pisah v HTML i design ...

Za polzvaneto ok ...
az sum ot horata koito subirat ot adski mnogo neshta v edno ...
PS ... Draw ... MAX ... Painter ... ot skoro MAYA i Z-Brush ...
za toxic hit >> toi e chado na okolo 10 softz mislq ... bez da preuvelichavam

Empty pxl is my second name.


Тема OKнови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 02:02



Hubavo! Spirame.

6to ne dobavi6 i Xara pri drugite ti programi.... :-) MAITAP!!!!

Tva s MAYA - evala, trudna mi se vidq (samo helpa e po debel ot "Voina i mir".
A za Z-Brush - gledah, gladah, 4udih se kak moga da go polzvam....

Za dnes tolkova!



Тема Re: Xara X <=> Corelнови [re: SlMPLl]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 10:57



Може би не си ме разбрал правилно...
Не съм казал, че хората, неползващи Xara, не са дизайнери. Поправи ме, ако бъркам.

За интересите, "близки до твоите" - е, не знам дали моето е близко до твоето. Просто исках да науча за Xara това-онова от мнението на други хора.

За машината ти - виж си постинга, в който споменаваш стария си компютър. Казваш, че той е бил с по-малко памет. Напълно съм съгласен - трябва да се ползва най-простото (и икономично) нещо, което ще свърши работата както трябва. За разглеждане на картинки не е нужен Photoshop... И аз ползвам леки програмки като PaintShopPro 4.14 и Irfan view 3.x за някои неща - просто са много бързи и удобни за прости неща.

Форумът за Xara ли? Той би могъл просто да вдигне интереса към програмата и да стане специализирано място, за задаване на въпроси свързани само с Xara. Но както казах, за целта трябват участници.

Сравнение на Corel и Xara е нещо полезно. Част от това сравнение прочетох в спора между теб и Snaker. А за останалото... Изненадай с нещо привържениците на Corel. Дай им причина да заработят с нещо друго (не вместо Draw, а в добавка към него).

поздрави
Philip



Тема UROK 1нови [re: Philip]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 22:54



Dobreeeeeee!

Dragi kolegi,
iskam da vi obyrna vnimanie vyrhu vyzmojnostite na programata Xara X. Tova e produkt za vektorna grafika ot tipa na bolezneno poznatiq Corel(poslednoto da se 4ete samo pojelanie). Molq da ne zabravqte, 4e az RABOTIH na Corel dosta vreme, no sega izpolzvam Xara.

1. Xara X ima instrument za svobodno risuvane (estestveno vektorno) s vyzmojnost za koregirane broqt na to4kite i formata na liniqta. Moje da se izpolzvat tipovi linii (na balon4eta, na stypki, na kabar4eta i dr.), kakto i da se syzdavat sobstveni (naloji mi se da pravq liniq, podbna na nitov 6ev). Na liniqta move da se prilaga "feather" - strahotno udobstvo. Edinstveniqt nedostatyk tuk e lipsata na vyzmojnost za podravnqvane na to4ki v shape editor, no pri pove4e praktika se nau4ava6 na drugi na4ini za tova.

2. Xara X ima "Quick shape" (Corel go otkradnaha, taka 4e bi trqbvalo ve4e da go poznavate).

3. Text tool deistva malko po razli4no. Otvarqte si fonts gallery i si izbirate ot Installed Fonts. Korekciite na mejdobukveni razstoqniq i dr. takiva e lesno i udobno.

4. Fill Tool pozvolqva zapylvaniq ot razli4en tip linear, circual,...., a ot fill gallery se vkarvat bitmap zapylvaniq.

5. Prozra4nosti - moje. Imate vyzmojnost za razli4en vid i tip prozra4nost. Tova nqma da go obqsnqvam - trqbva da se vidi.

6. Sqnka - udobno se prilaga i pozvolqva da se koregira blur i transparency. Mnogo efektni prilojeniq (promqna na cveta, razpolojenieto i nasitenostta). Osobeno se kefq na bitmap s alfa-kanal i prilojena sqnka.

7. Bevel Tool - strahotni vyzmojnosti za hora s fantaziq. Trqbva da se probva. V kombinaciq sys sqnka e ne6to 4udesno.

8. Contour Tool - do skoro lipsva6e, no v novata versiq go ima i pri tova s dosta vyzmojnosti. Moje da se promenqt broi stypki, gystota i vid na razpolojenieto, zaoblqne ili skosqvane na sledva6ta stypka.....

9. Blend - ni6to novo

10. Mould Tool - vyzmovnost za deformaciq na obekti v ravninata. Trudno 6te go obqsnq (taka se pravi razvqto znamence :-)

11. Button and Navbar Tool - tova ne go polzvam ;-) - kato go gledam razbiram, 4e e za izgotvqne na butoni za w-design s razli4nite poljeniq na butona, export kym HTML (za tozi tool vie 6te mi razkazvate).

E tova sa instrumentite nai-ob6to. Koi kak 6te gi natiska si e va6 problem. Ako precenite, 4e tezi vyzmojnosti na Xara X 6te vi svyr6at rabota moje da govorim i za tips&tricks.

Vse o6te ne sym govoril za color separaciqta na Xara X - tuk vi 4akat iznenadi ;-)

Da ne zabravqme 4e Xara raboti s RGB bitmapi (CMYK-natite ne sa problem)

V kraq na krai6tata, pyrvo trqbva da vidi6, za da se zaiteresuva6. Sled tova zapo4vat istinskite vyprosi za Xara!

E tva e zasega. Ako nqkoi e stignal do tuk ------> POZDRAVLENIQ
Dano ima takyv, 6toto basi pisaneto za toq deto duha :-)))))



Тема Re: UROK 1нови [re: SlMPLl]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 00:26



Добре, убеди ме :)) Имаш поне един, стигнал до края на писанието ти.
Утре или малко по-късно ще видя на кой диск имам Xara, може и да си я дръпна от сървъра. Ще си поиграя малко с програмата като имам време, и... може и tips да потърся / поискам от теб.

Сега е ред на твърдия електорат на Corel - какво може да стане с Corel, а никога няма да стане с Xara?

поздрави
Philip

P.S. - евентуално може да се публикуват и по няколко графики, правени с двете програми - да се види кой изтисква максимума от софтуера.



Тема Amanнови [re: Philip]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано19.06.01 00:55



Haide stiga gluposti. Misleh, che shte vi doide akyla sled temata za lichni predpochitania. V kraina smetka iavno i s 3-te programi moje da se napravi vsichko :) Prosto niakoi neshta sa po-udobni i/ili po-byrzi s edna programa, drugi - s druga. Az polzvam Corel Draw 9 i Illustrator 8. Niakoi neshta sa mi po-lesni i po-byrzi s Corel, drugi - s Illustrator. Sys sigurnost ima i neshta, koito shte sa mi po-udobni i s Xara X, no poneje se spraviam taka ili inache, ne mi se gubi vreme da ucha nova vectorna programa (nali znaete, che ima laf, che chovek moje da raboti dobre s 2 programi za edno neshto (vector, raster, 3d) no ne i s 3. Vse pak ima kraen broi shortcuti deto moje da zapomni chovek, nai-malko ;)
Ne e tolkova vajno s koia programa KAKVO moje da se napravi, a KAK, i s koia e po-lesno. Ami che s MS Paint az moga da narisuvam vsichko shto e rasterno - i snimka i Jokondata i kadyr ot Final Fantasy. Teoretichno. Pixel po pixel. No niama da e udobno i lesno ;)
A da se spori koia programa e nai-lesna i udobna e bezumno - mnogo subektivno. E, razbira se, ne stava duma za brutalni sravnenia - Photoshop-MS Paint i t.n., a za sravnitelno ravnopravni konkurenti.
V toia red na misli, Photoshop e NAI-DOBRATA PROGRAMA ZA RASTER EVER!!!!
(Kakyv chovek shte sym ako ne se osporvam sam? ;))


Тема Re: UROK 1нови [re: Philip]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 00:59



Dobre Filip4o, sedni si! Ti si moq nai-dobyr u4enik;-)))))))))

Abe skoro 6te pusna ne6ti4ko, no e kombinaciq i ot drugi programi, 6toto ne sym rabotil samocelno - vidte li, dai sega da pokaja kvo moje Xara-ta.

I drugo ne6to da ti kaja: otidi na tozi adres i si drypni novata Xara X: http://www.xara.com/downloads/xarax/

A crack moje6 da nameri6 tuk:
www.astalavista.com

Eto i pyrvoto sigurno predimstvo pred Corel ----> Xara X nqma predstavitelstvo v BG, kakvito sa Akt za Corel :-))))))))))))))))))))))



Тема Re: I az - Amanнови [re: Mescalito]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 01:10



Znae6 li kvo me qdosva? - ne sa liubopitni horata. A dizineryt e takava poroda - liubopiten!
I ne ocenqvat o4eviden fakt - kato doide klient i kaje "Dai si mi faila, otivam pri drug!" spokoino moje6 da kaje6 "Na, ama pak 6te mi padne6", 6toto kade 6te ide s fail za Xara ;-))))))))))))



Тема Re: хмм...нови [re: SlMPLl]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано19.06.01 09:42



.. досега се въздържах от мнение...
още повече, че съм фен на илюстратор, а не корел.
обаче това последното което каза - развали цялото добро впечатление, което беше направил досега.
първо - мойто любопитство не води към новия софтуер, а към новата графика - и времето ми е достатъчно скъпо за да търся АЛТЕРНАТИВИ ма това с което работа така или иначе.
второ - като ми дойде някой клент с файл на Ксара - вервай ми - ще го отворя и той няма да дойде при тебе - както и неговите приятели...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: I az - Amanнови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано19.06.01 09:49



Nadiavam se, che tova poslednoto e shega !!!

Ia si procheti pak bezumicata: ti shte dadesh na nedovolnia klient xara file i toi pak shte ti padne??? I toia drugia deto shte ide pri nego niama da se seti i niama da moje da go otvori??? Ti mai za maloumni ni mislish?

Ne uroci po xara triabva da ni davash, a takiva po pechelene na klienti !!!
Napravo me ubedi da mina na xara, shtoto az vinagi sam smiatal, che nai golemia problem na Corel sa masata formati, koito chete i v koito export-va.

Btw, tezi dni prashtah za pechat v Italy edni etiketi /sorry, ama v bg niama mashina koiato da pechata na rolki samozalepvashta hartia+slojna shtanca, prege i gold presa/, mnogo mi e interesno kak shteshe da reagira senior Guidorti ako mu biah pratil xara files. Sledvashtia pat shte probvam.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 19.06.01 10:12.



Тема Re: Pfu!нови [re: SlMPLl]  
Автор achko (пич)
Публикувано19.06.01 11:45



xara corel xara corel xara corel
nadu mi se glavata
kvo e zna4enieto kakvo polzva6???
vajen e krainiq rezultat i tova za kolko vreme si go postignal

az pyk risuvam s tebe6iri po asfalta :)
i sq si tyrsq privyrjenici da obmenim malko opit :))) i tips & tricks

Ей т'ва е майна


Тема ОК, стига толкованови [re: SlMPLl]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 16:58



Сега вече се поувлече, Simpli.
Нямам за цел да бъда "най-добрия ученик" :)), а просто исках да видя мнението на човек, разчитащ на една сравнително слабо разпространена програма. А колкото до онова за клиента, на който ще дадеш Xara файл и ще се върне при теб - и аз се надявам да е било просто майтап.

Това, което смяташ да пуснеш (ако добре съм ти разбрал намерението) ще е нещо като ръководство, упътване как с някакъв набор програми да се направи нещо. Ако е така, добре ще е да включиш и предимствата на твоя вариант - дали и кое при него е по-лесно и например 2 пъти бързо, и т.н. А ако направиш това нещо във вид, разбираем и за любители, може спокойно да го пуснем online. Ако си съгласен, разбира се.

Виж, не ми е проблем да намеря XaraX. Мога да си прегледам дисковете, мога да дръпна последната версия от локалния сървър... Crack или имам, или мога да си намеря съвсем бързо. По-добре не се притеснявай за това.

А колкото до предимствата - нека става дума за предимствата на самият софтуер, а не на представителствата. Btw, една програма сама по себе си (виж си постинга - казваш, че XaraX няма представителство) никога не може да има каквото и да е представителство. Такова може да има фирмата.

И нека прекратим споровете за това кой продукт е по-добър. Има предпочитани програми, и не можеш ей-така да накараш хората да ги сменят. А ако това ще помогне, аз повече няма да пиша в тази тема. Всеки има аргументи зад мнението си, и уважавам всички тези аргументи.

За Mescalito - уважавам и Photoshop, но продължавам да не съм му привърженик. Знаеш защо :))

За LoveHate - е, уроците за дърпане на клиенти не са точно от компетенцията на този клуб... Лекичко извън темата. Но само това.

поздрави
Philip



Тема za bezumicata;-))))нови [re: LoveHate]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 17:38



Ei, edin 4as 6te mi trqbva da si zabyr6a monitora ot pliunkite deto sa go izpryskali dokato me nqma;-))))

Aide da obqsnqvam! Pri men nqma nedovolni klienti ot dizaina, ama 4esto sa nedovolni ot cenata (provans, kvo da se pravi). I kato pohodqt po drugi kolegi pak idvat.

A tova deto 6te otvori6 xarski fail mi e qsno, ami posle...? Kato te 4eta si mislq, 4e si gotov za golemi gafove. Vkarai xarski fail v korel i me vikni da ti gledam seira ;-)
Nali tuk po4vat tips&tricks.......;-)))))))))))

A, i za senior Guidorti ne se trevoji - prosto mi da takyv klient ;-))) predvaritelno blagodarq ;-))))))) Sam si se smeq na ideqta;-))))))))))))



Тема Re: za bezumicata;-))))нови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано19.06.01 17:49



Chuval li si za Hi Jaak Pro, iavno ne....?

A na senior Guidoti az sam mu klient, ne toi na men, pechatar e choveka.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема PREDLAGAM.......нови [re: SlMPLl]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 17:58



PREDLAGAM da zabravim za temata!!!!!!!

Omryzna mi da otgovarqm na hora operirani ot 4uvstvo za humor, koito razglejdat pod mikroskop vsqka moq duma. 4uvstvam se kato bylgarski medik v Libiq.....
Popravete me ako gre6a, no ideqta na kluba ne e li obmqna na mneniq idei i ro4ie....? Za6to konfrontacqta e usloven refleks na postva6tite tuk? Pravi mi vpe4atlenie, 4e se pznavate, a az sym nqkoi/nikoi, koito vi pylni kluba s eresi.....

Pak 6te pomislq, oba4e 6tom vi draznq.....

4ao i uspeh na vsi4ki!



Тема Re:Az pak predlagam...нови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано19.06.01 18:37



...da ne se darjish kato oshtipana gospojica.
Men ne me draznish, predpolagam i drugite.

Shto se otnasia do poznavaneto, ne e savsem taka, ot moia gledna tochka e:

1. Snaker - karahme se v Web i HTML, beshe stanalo iznerveno, ama veche e posipano s pepel, predpolagam.
2. Meskalito - razmeniali sme 2 ili 3 lichni belejki
3. Pro - 2-3 mail-a, po edni font-ove.

T'va sa mi kontaktite s hora ot cluba i nikoi ne e priveligirovan, mislia.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 19.06.01 19:37.



Тема Re: PREDLAGAM.......нови [re: SlMPLl]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано19.06.01 18:48



Abe tova za lipsata na nedovolni ot designa ti klienti silno me zaintriguva. Bi li pratil neshto tvoe za galeriata tuk? :)
S po-drugo oko shte gledat na mnenieto ti sporeshtite s tebe, ako ima s kakvo da si pridadesh tejest na dumite, predpolagam.



Тема И аз да кажа ...нови [re: SlMPLl]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано19.06.01 19:23



Разбирам от XaraX & Corel точно толкова, колкото и от карането на подводница. Но! Разбрах, че никой не ти каза "разкарай се", а ти се вайкаш като млада булка в понеделник... Така че вземи се стегни, прочети пак всичко (след 1-2 бири) и ще видиш, че не си излишен.



Тема Re: heh az mai mnogo te trognahнови [re: SlMPLl]  
Автор achko (пич)
Публикувано19.06.01 20:50



ako sam kazal ne6to nakrivo to 6te da e bilo bez da 6ta

Ей т'ва е майна


Тема Re: Xara X <=> Corelнови [re: SlMPLl]  
АвторFalcon (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 01:45



Pregledah podrobno otgoworite po temata i chestno kazano sam iznenadan.
Rabotja ot dosta wreme s Xara i bih kazal, che nito edin ot "protivnitsite" na tazi programa izobsto ne ja poznava... Ami razgledjte ja pone i togava da govorim.
Ot druga strana rabotja i Corel Draw ot 4-ta versij do 10-ta... Predi godini beshe normalno da ahkame "... kolko strahoten e Corel-a..." zastoto konkurentsiata mu bjha Free Hand i Ilustrator, koito po moe licno mnenie sa si palni nedorazumenij no ne mislj che e oprawdano da objvjvame edna programa za naj-dobra poneze e naj-razprostranena.
Wapreki izrazenoto mnenie obache smjtam che njma kalpavi programi, a ima kalpavi potrebiteli.
Predlozenta diskusij e interesna no do momenta bezmislena taj kato widjh samo obsti mnenij opredeleni ot chuwstwa a ne ot profesionalizam.
Ako ima njkoj fen na Corel kojto se chuvstva dostatachno kompetenten s udovolstvie bih obsadil s nego predimstvata i nedostatatsite na dvete programi modul po modul... Moze pak njkoj da specheli vse pak ot cjlata tazi rabota



Тема PREDLAGAM !!!нови [re: Mescalito]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано20.06.01 12:27



Az pa >> imam malkoto pravo da nastoqvam opredeleni temi da budat zabursvani shtoto mi se iskashe toq club da nema tupotii v nego ...

Tuka stana hubav spor >> SIMPLI neshto se iznervi ama hich ne e videl kvo e da se nervish na post :))
Az lichno suzdadoh dosta nervni vuzli na nqkoi hora v HTML i Web Design cluba ... no ne naprazno predpolagam >> makar da vlizam tam i gledam pak edni tejkarii ... she se spukat po shevovete pichovete a kato ima vidish portfolioto moesh da padnesh ... kakto i da e ... spora beshe ubav ...

Ta po vuprosa za temite >> Mescalito da se razmurda i da me izvinqvat su-clubarite ama tema ot porqduka kak se pravi prozrachen gif !!!!!!!!!!!! Nqkak si mi se iskashe da nqma bash takviz vuprosi >> te sa po skoro za IRC da minat i da se zabravqt za burzo ...

Empty pxl is my second name.


Тема Kakvo info?!?!?!нови [re: SlMPLl]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано23.06.01 03:58



...i az tova turseh...no ti se qvqvash absolutno anonimen tuk!!!

the Disaster


Тема ???????????????????????????нови [re: SlMPLl]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 03:17



q, tazi tema o6te li e tuka?
Tq napravo jivee sobstven jivot;-)
Az bqh v toxic-ologiqta ;-))))))))))) za nqkolko dni, no ve4e mi mina.
Pusnah nqkoi ne6ta, v koito sym izpolzval i programata, za koqto govorq v temata.
Haide bqgaite da poglednete i posle - sre6ta tuk :-)))))))))



Тема Wypros!нови [re: SlMPLl]  
АвторPen (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 17:44



kazwash, che Corel sa otkradnali Xara za da naprawiat Corel 8 i 9. Da, no promianata w Corel stana s Corel 7, razlikata mejdu 7, 8, 9, 10 e pochti nikakwa...



Тема Otgovorнови [re: Pen]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 20:34



Zna4i sa otkradnali Xara, za da napravqt Corel 7 ;-)))). Sam zabelqzva6 kakva razlika ima ot prednata versiq. Vsy6nost, "otkradnali" e silno kazano, te prosto q kupiha, za da izpolzvat novite idei na Xara.



Тема Re: Otgovor 2нови [re: SlMPLl]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 19:11



I to4no tam (mislya be6e v 7mata versiya) ako zabelyazva6 Corel za purvi put vuvedoha transparentions... ot kude misli6 im hrumnaha? Lo6ata novina za Corel userite e 4e ne mogaha da drupnat po nai dobriya na4in engineto na Xarata, zatova i s novite funkcii corel se zamota o6te pove4e otkum burzodeistvie.... :o)
I izob6to ako ti e napravilo vpe4atlenie, Corel Userite ryadko polzvat tezi prozra4nosti, prosto 6toto ne sa napraveni dostatu4no dobre...., a celiya svyat znae 4e edno ot nai silnite orujiya na Xara e to4no engineto i pustite prozra4nosti!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.