Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема OKнови [re: Snaker]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 02:02



Hubavo! Spirame.

6to ne dobavi6 i Xara pri drugite ti programi.... :-) MAITAP!!!!

Tva s MAYA - evala, trudna mi se vidq (samo helpa e po debel ot "Voina i mir".
A za Z-Brush - gledah, gladah, 4udih se kak moga da go polzvam....

Za dnes tolkova!



Тема Re: Xara X <=> Corelнови [re: SlMPLl]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 10:57



Може би не си ме разбрал правилно...
Не съм казал, че хората, неползващи Xara, не са дизайнери. Поправи ме, ако бъркам.

За интересите, "близки до твоите" - е, не знам дали моето е близко до твоето. Просто исках да науча за Xara това-онова от мнението на други хора.

За машината ти - виж си постинга, в който споменаваш стария си компютър. Казваш, че той е бил с по-малко памет. Напълно съм съгласен - трябва да се ползва най-простото (и икономично) нещо, което ще свърши работата както трябва. За разглеждане на картинки не е нужен Photoshop... И аз ползвам леки програмки като PaintShopPro 4.14 и Irfan view 3.x за някои неща - просто са много бързи и удобни за прости неща.

Форумът за Xara ли? Той би могъл просто да вдигне интереса към програмата и да стане специализирано място, за задаване на въпроси свързани само с Xara. Но както казах, за целта трябват участници.

Сравнение на Corel и Xara е нещо полезно. Част от това сравнение прочетох в спора между теб и Snaker. А за останалото... Изненадай с нещо привържениците на Corel. Дай им причина да заработят с нещо друго (не вместо Draw, а в добавка към него).

поздрави
Philip



Тема UROK 1нови [re: Philip]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 22:54



Dobreeeeeee!

Dragi kolegi,
iskam da vi obyrna vnimanie vyrhu vyzmojnostite na programata Xara X. Tova e produkt za vektorna grafika ot tipa na bolezneno poznatiq Corel(poslednoto da se 4ete samo pojelanie). Molq da ne zabravqte, 4e az RABOTIH na Corel dosta vreme, no sega izpolzvam Xara.

1. Xara X ima instrument za svobodno risuvane (estestveno vektorno) s vyzmojnost za koregirane broqt na to4kite i formata na liniqta. Moje da se izpolzvat tipovi linii (na balon4eta, na stypki, na kabar4eta i dr.), kakto i da se syzdavat sobstveni (naloji mi se da pravq liniq, podbna na nitov 6ev). Na liniqta move da se prilaga "feather" - strahotno udobstvo. Edinstveniqt nedostatyk tuk e lipsata na vyzmojnost za podravnqvane na to4ki v shape editor, no pri pove4e praktika se nau4ava6 na drugi na4ini za tova.

2. Xara X ima "Quick shape" (Corel go otkradnaha, taka 4e bi trqbvalo ve4e da go poznavate).

3. Text tool deistva malko po razli4no. Otvarqte si fonts gallery i si izbirate ot Installed Fonts. Korekciite na mejdobukveni razstoqniq i dr. takiva e lesno i udobno.

4. Fill Tool pozvolqva zapylvaniq ot razli4en tip linear, circual,...., a ot fill gallery se vkarvat bitmap zapylvaniq.

5. Prozra4nosti - moje. Imate vyzmojnost za razli4en vid i tip prozra4nost. Tova nqma da go obqsnqvam - trqbva da se vidi.

6. Sqnka - udobno se prilaga i pozvolqva da se koregira blur i transparency. Mnogo efektni prilojeniq (promqna na cveta, razpolojenieto i nasitenostta). Osobeno se kefq na bitmap s alfa-kanal i prilojena sqnka.

7. Bevel Tool - strahotni vyzmojnosti za hora s fantaziq. Trqbva da se probva. V kombinaciq sys sqnka e ne6to 4udesno.

8. Contour Tool - do skoro lipsva6e, no v novata versiq go ima i pri tova s dosta vyzmojnosti. Moje da se promenqt broi stypki, gystota i vid na razpolojenieto, zaoblqne ili skosqvane na sledva6ta stypka.....

9. Blend - ni6to novo

10. Mould Tool - vyzmovnost za deformaciq na obekti v ravninata. Trudno 6te go obqsnq (taka se pravi razvqto znamence :-)

11. Button and Navbar Tool - tova ne go polzvam ;-) - kato go gledam razbiram, 4e e za izgotvqne na butoni za w-design s razli4nite poljeniq na butona, export kym HTML (za tozi tool vie 6te mi razkazvate).

E tova sa instrumentite nai-ob6to. Koi kak 6te gi natiska si e va6 problem. Ako precenite, 4e tezi vyzmojnosti na Xara X 6te vi svyr6at rabota moje da govorim i za tips&tricks.

Vse o6te ne sym govoril za color separaciqta na Xara X - tuk vi 4akat iznenadi ;-)

Da ne zabravqme 4e Xara raboti s RGB bitmapi (CMYK-natite ne sa problem)

V kraq na krai6tata, pyrvo trqbva da vidi6, za da se zaiteresuva6. Sled tova zapo4vat istinskite vyprosi za Xara!

E tva e zasega. Ako nqkoi e stignal do tuk ------> POZDRAVLENIQ
Dano ima takyv, 6toto basi pisaneto za toq deto duha :-)))))



Тема Re: UROK 1нови [re: SlMPLl]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 00:26



Добре, убеди ме :)) Имаш поне един, стигнал до края на писанието ти.
Утре или малко по-късно ще видя на кой диск имам Xara, може и да си я дръпна от сървъра. Ще си поиграя малко с програмата като имам време, и... може и tips да потърся / поискам от теб.

Сега е ред на твърдия електорат на Corel - какво може да стане с Corel, а никога няма да стане с Xara?

поздрави
Philip

P.S. - евентуално може да се публикуват и по няколко графики, правени с двете програми - да се види кой изтисква максимума от софтуера.



Тема Amanнови [re: Philip]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано19.06.01 00:55



Haide stiga gluposti. Misleh, che shte vi doide akyla sled temata za lichni predpochitania. V kraina smetka iavno i s 3-te programi moje da se napravi vsichko :) Prosto niakoi neshta sa po-udobni i/ili po-byrzi s edna programa, drugi - s druga. Az polzvam Corel Draw 9 i Illustrator 8. Niakoi neshta sa mi po-lesni i po-byrzi s Corel, drugi - s Illustrator. Sys sigurnost ima i neshta, koito shte sa mi po-udobni i s Xara X, no poneje se spraviam taka ili inache, ne mi se gubi vreme da ucha nova vectorna programa (nali znaete, che ima laf, che chovek moje da raboti dobre s 2 programi za edno neshto (vector, raster, 3d) no ne i s 3. Vse pak ima kraen broi shortcuti deto moje da zapomni chovek, nai-malko ;)
Ne e tolkova vajno s koia programa KAKVO moje da se napravi, a KAK, i s koia e po-lesno. Ami che s MS Paint az moga da narisuvam vsichko shto e rasterno - i snimka i Jokondata i kadyr ot Final Fantasy. Teoretichno. Pixel po pixel. No niama da e udobno i lesno ;)
A da se spori koia programa e nai-lesna i udobna e bezumno - mnogo subektivno. E, razbira se, ne stava duma za brutalni sravnenia - Photoshop-MS Paint i t.n., a za sravnitelno ravnopravni konkurenti.
V toia red na misli, Photoshop e NAI-DOBRATA PROGRAMA ZA RASTER EVER!!!!
(Kakyv chovek shte sym ako ne se osporvam sam? ;))


Тема Re: UROK 1нови [re: Philip]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 00:59



Dobre Filip4o, sedni si! Ti si moq nai-dobyr u4enik;-)))))))))

Abe skoro 6te pusna ne6ti4ko, no e kombinaciq i ot drugi programi, 6toto ne sym rabotil samocelno - vidte li, dai sega da pokaja kvo moje Xara-ta.

I drugo ne6to da ti kaja: otidi na tozi adres i si drypni novata Xara X: http://www.xara.com/downloads/xarax/

A crack moje6 da nameri6 tuk:
www.astalavista.com

Eto i pyrvoto sigurno predimstvo pred Corel ----> Xara X nqma predstavitelstvo v BG, kakvito sa Akt za Corel :-))))))))))))))))))))))



Тема Re: I az - Amanнови [re: Mescalito]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 01:10



Znae6 li kvo me qdosva? - ne sa liubopitni horata. A dizineryt e takava poroda - liubopiten!
I ne ocenqvat o4eviden fakt - kato doide klient i kaje "Dai si mi faila, otivam pri drug!" spokoino moje6 da kaje6 "Na, ama pak 6te mi padne6", 6toto kade 6te ide s fail za Xara ;-))))))))))))



Тема Re: хмм...нови [re: SlMPLl]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано19.06.01 09:42



.. досега се въздържах от мнение...
още повече, че съм фен на илюстратор, а не корел.
обаче това последното което каза - развали цялото добро впечатление, което беше направил досега.
първо - мойто любопитство не води към новия софтуер, а към новата графика - и времето ми е достатъчно скъпо за да търся АЛТЕРНАТИВИ ма това с което работа така или иначе.
второ - като ми дойде някой клент с файл на Ксара - вервай ми - ще го отворя и той няма да дойде при тебе - както и неговите приятели...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: I az - Amanнови [re: SlMPLl]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано19.06.01 09:49



Nadiavam se, che tova poslednoto e shega !!!

Ia si procheti pak bezumicata: ti shte dadesh na nedovolnia klient xara file i toi pak shte ti padne??? I toia drugia deto shte ide pri nego niama da se seti i niama da moje da go otvori??? Ti mai za maloumni ni mislish?

Ne uroci po xara triabva da ni davash, a takiva po pechelene na klienti !!!
Napravo me ubedi da mina na xara, shtoto az vinagi sam smiatal, che nai golemia problem na Corel sa masata formati, koito chete i v koito export-va.

Btw, tezi dni prashtah za pechat v Italy edni etiketi /sorry, ama v bg niama mashina koiato da pechata na rolki samozalepvashta hartia+slojna shtanca, prege i gold presa/, mnogo mi e interesno kak shteshe da reagira senior Guidorti ako mu biah pratil xara files. Sledvashtia pat shte probvam.

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 19.06.01 10:12.



Тема Re: Pfu!нови [re: SlMPLl]  
Автор achko (пич)
Публикувано19.06.01 11:45



xara corel xara corel xara corel
nadu mi se glavata
kvo e zna4enieto kakvo polzva6???
vajen e krainiq rezultat i tova za kolko vreme si go postignal

az pyk risuvam s tebe6iri po asfalta :)
i sq si tyrsq privyrjenici da obmenim malko opit :))) i tips & tricks

Ей т'ва е майна



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.