Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Vapros: kak da razbera RGB ot CMYK  
Автор AC (частOтПроблемa)
Публикувано07.06.01 03:58



ami problema e slednia
imam edna knijka koiato dava CMYK stoinostite na edni cvetove
kak da razbera koi sa suotvetvashtite RGB cvetove?

P.S. izvenete me predvaritelno ako e nogo lame vaprosa... ma nishto ne razbiram to tova

Винаги се целя ниско
винаги гoвoря бавно
всичко правя без да искам
но се получава гадно


Тема nevermindнови [re: AC]  
Автор AC (частOтПроблемa)
Публикувано07.06.01 04:20



namerih si kalkulator

Винаги се целя ниско
винаги гoвoря бавно
всичко правя без да искам
но се получава гадно


Тема Re: nevermindнови [re: AC]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано07.06.01 10:54



Po-lesno mi se struva da otvorish Photoshop-a, sled tova color palet-a, da si naberesh stoinostite po CMYK /otdolo v diasno/ i avtomatichno shte ti se poiaviat takivata v RGB do tiah, kakto i niakoi drugi neshta.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема ami problema e...нови [re: LoveHate]  
Автор AC (частOтПроблемa)
Публикувано07.06.01 18:25



che imam niakva tupa versia na Photoshop (iavno), shtoto niama takova neshto... i zasia presmiatam kato purvobitnia chovek :)))

P.S. sia poglednah... versia 4 LE e... ma kvo da pravia kato ne zavisi ot men osavremeniavaneto

Винаги се целя ниско
винаги гoвoря бавно
всичко правя без да искам
но се получава гадно


Тема Re: ami problema e...нови [re: AC]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано07.06.01 20:38



Versia LE se razprostraniava bezplatno s niakoi scaneri, koeto shte reche, che rabota ne varshi. Namieri si ot neide 5.5 primerno, ama palnata. Vseki pirat shte ti go dade sreshtu 10-15 lv.

btw, mnogo mi e chudno zashto ti se nalaga da go pravish tova uprajnenie.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: ami problema e...нови [re: AC]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано07.06.01 21:59



Ся... незнам басси, мое да не ти свърши работа
ама ей на качих ей тая картинка




сгрухах яко качеството, но я сложих на сервер в чикаго и ше моеш да я видиш

незнам ква е таз версия LE - лайт едишън ше е некъф, ма ми се струва че палитри с цветове не мое да няма.
и независимо че аз съм на 6-цата - имам спомени че до 3-ката се така си се управляваха цветовете.
та - скивай тва - ако то не ти помогне - кряскай тука - ше тражим CMYK=>RGB convert :)

ае

I'm out of coffee... snif...shif...

Редактирано от Aвaтapчe на 07.06.01 22:02.



Тема ami otgovora e lesenнови [re: LoveHate]  
Автор AC (частOтПроблемa)
Публикувано07.06.01 22:27



nalaga mi se shtoto sum colorblind ( e ne naistina ama taka se chustvam) i hich nishto ne razbiram ot podbor na cvetove... nali znaesh koi s koi i tui natatuka... i zatova si namerih edna knijka za tupi deca kato mene deto dava niakoi gotovi kombinacii (niakoi ot tiah sa strahotni v interes na istinata)... samo problema e che stoinostite na cvetovete sa kato CMYK, a ne RGB... i sledovatelno za da go polazvam za web design tria niakak da gi smetna... vsushtnost tova me seshta che triabva da proveria dali ne moje da se slojat kato CMYK na stranicata... taka ili inache... dori za da gi polzvam v Paint Shop-a pak triabva da znam RGB-to... ta zatova mi se nalaga uprajnenieto s kalkulatora :)))... samo det sia pak imam problem che ne izlizat bash sushtite kato gi smetna... mislia dali da ne probvam da gi skaniram i posle da vidia kvo she izleze kato RGB :)))... abe vuobshte... nemam si rabota

P.S. a za piratskite... mi ako si biah v BG i bez 10-15 lv. shtiah da si nameria sichko... ma she triabva da izchakam za kato se vurna... :)))

Винаги се целя ниско
винаги гoвoря бавно
всичко правя без да искам
но се получава гадно


Тема Mersi Aviнови [re: Aвaтapчe]  
Автор AC (частOтПроблемa)
Публикувано07.06.01 22:32



ama niama... inache do tam znam... ma nema... tam na palitrata ima samo za RGB i Hue i neznam si kvo... niama CMYK... a inache LE e Limited Edition ako ne se luja... she potursia ima li tuka niakade neshto po-dobro... che ne mi se pak izrusvat pari zarad takava istoria...

a inache az namerih edno CMYK->RGB, ma neshto ne mi se struva nogo precizno...

P.S. Ako uspeia da go napravia edin den tova kachestveno, moga da pusna raznite kombinacii... az namiram niakoi za adski originalni... (hm tova mai ne stava iasno ako ne prochetesh kvo pisah na LoveHate)

Винаги се целя ниско
винаги гoвoря бавно
всичко правя без да искам
но се получава гадно


Тема Re: моля, моля...нови [re: AC]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано07.06.01 22:44



ский ся, Атомен...
CMYK палитрата работи със %ти на световете циан, магента, жълто и черно. Или по точно с отнемането на цветове, защото такава е идеологията на експонацията и флимите. Докато RGB модела е на принципа на осветеността на пикселите с 3 основни цвята червено, зелено и синьо. Тука вече имаме нарастване на осветености. Т.е. нещата са малко объркани. И разбира се съвсем естествено е когато гледаш цветови комбинации на хартия и същите на екран да има разлика (най често RGB цветовете са доста по ярки).
Така че, изобщо да не ти пука за точните стойности - никой няма да ги мери като ги гледа - но ако наистина направиш подобна схема - няма да е лошо. Аз лично ти препоръчвам да си гледаш на хартията - а на екрана да ги нагласиш на око - няколко нюанса надолу и нагоре няма да са ти страшни - пък и имахки предвид че казваш че си "color blind" това мое само да ти е от полза :))
дерзай :)

I'm out of coffee... snif...shif...


Тема Re: моля, моля...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано07.06.01 22:52



тука ский ко пише :)
аз не можах да се ориентирам - ма ти като си се зачел - мое и да успееш :)




I'm out of coffee... snif...shif...

Редактирано от Aвaтapчe на 07.06.01 22:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.