Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 04.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема step by step...нови  
Автор [VlSlON] (ohluv)
Публикувано07.05.01 10:00



E tuka ako ne im se svidi mnogo mnogo na profesionalistite profesinalniq trud mogat da opishat kak sa napravili nqkoi ot neshtata si.Ako ne step by step to pone v osnovni linii

E da ne e neshto ot sorta fashtash tableta PS i pochvash da draskash.Iskam poveche podrobnostiNaprimer me interesuva kak e praveno digital2d na Morgot i oshte poveche credits page.jpg na
JoviMojesh da nahvurlqsh s nqkolko dumi tehnikite koito si ispolzval
Interesno mi e kak si suzdal efekta da stoi kato izkovano.
Mi tova e puk i vseki koito iska da spretne kratko toturialche e dobre doshulAdi che trqbva da trugvam.

The truth is out there!


Тема Re: step by step...нови [re: [VlSlON]]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано07.05.01 14:49



Hehe :)
vadi teftera s receptite i zapisvai...
Digital2d koe ot dvete imash predvid, pyrvo? Makar che sa praveni po dosta shoden nachin... Ama vse pak me myrzi da obiasniavam i za dvete, taka che kaji ti :)
Za drakona na Jovi moga da ti kaja dolu gore kak e napraven, no nai-dobre toi sam da te svetne ;) Sega shte go srychkam...



Тема Re: step by step...нови [re: [VlSlON]]  
Автор [VlSlON] (ohluv)
Публикувано07.05.01 16:19



Mi interesuva me digital2d1.jpg.Tova deto e s choveshkata glava.



The truth is out there!


Тема za Joviнови [re: [VlSlON]]  
Автор [VlSlON] (ohluv)
Публикувано07.05.01 16:26



Abre man q si kaji mnenieto na 3D Artist za tova http://free.techno-link.com/siliconart/in%20development/dragonfly.jpg.



The truth is out there!


Тема digital2d step by step... [re: [VlSlON]]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано07.05.01 16:30



Ami znachi, v nego niama nishto specialno...
prepdolagam, che samo samata glava te interesuva, ne groznovatata navigacia dolu, koiato e iasna
Glavata e sketchnata direktno vyv Photoshop, s cheren cviat i paintbrush tool
Posle v dolen layer e zapylnena s raven siv cviat. Sled tova pocvha dodge'n'burn time. Glavnite tymni... po-malki i taka dokato se stigne do detail. Na mesta 1px Airbrush. No predimno si e burn. Vsichko v edin layer. Sled kato formata e gotova - otgore cvetni layeri, colour, overlay, color dodge... spored nujdata :) nakraia adjustment layer (hue/saturation) s layer mask za scanlines-overused-effect ;)
kato stane gotov www.digital2d.com shte ima po niakolko kartinki za glavnite etapi na niakoi ot kartinkite v galeriata...



Тема re:drakona step by step:)нови [re: [VlSlON]]  
Авторjovi (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 16:47



Mi po sledniq nachnin: hartiqta e obiknoven karton koito izkopah nqkude vkushti,vzeh edin moliv i pochnah da maja na mesta:)sled tova go pookusah tuk tam:)narisuvah na bql list otdelni chasti ot ornamentite i sled tova gi sglobih v photoshopa...za drakona beshe malko po slojno...narisuvah go s tempera predi dosta vrema,a sega samo go dovurshih na mesta i go skanirah,sled tova go izpolzvah za izhodna textura za nqkoi karti koito prilojih na materiala v max:)kato napr opacity map,shine i gloss,bump i displace.Sled tova go plesnah na edin plane s mnogo poligoni i si igrah s osvetlenieto i materiala dokato poluchih tva deto iskah...a volumetrik lighta si e qsen,tva si e prosto volumetrik:)


P.S. kozinata,Mescalito 10x:))),verno e na painter a ne na paint,xaxax:)makar che sled tva sum q photoshopnal malko:)



Тема Re: za Joviнови [re: [VlSlON]]  
АвторJovi (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 16:50



super

:)))az zapochnah s helikopter:)))pochti sushtoto



Тема i az da ne ostana po nazadнови [re: [VlSlON]]  
Автор [VlSlON] (ohluv)
Публикувано07.05.01 17:58



100x za suvetite

Svetnaha mi dosta raboti!Tui de i vie moje nqkoi put da oprete do menSq i az da si kaja moeto.Dragonfly ako shtete vqrvaite sum go prail samo s bevel i extrude i tuk tam malko vertexi porazmestih Golqma igrachka beshe ama stana kvoto iskah.Pochnah ot edin box s dosta poligoni.Sled kato izmodelirah cqloto tqlo mu zadadoh mesh smooth modifier i si poigrah malko s nastroikite.Sled tova tesselate 1x shtoto nqmam ram za poveche.Puk i ot mnoo tesselate ponqkoga formite se deformirat tupo.I taka.Ochite i ustniq aparat ne sa nishto poveche ot hemisferi s zadaden
3x3x3 FFD box.Razdurpah gizmotata i stana dosta futuristichno.Krilata smqtam che sa qsni.Krakata vse oshte me murzi da gi napraq.Koito iska da hvurli edno oko(moje i dve) da ide na http://free.techno-link.com/siliconart/in%20development/dragonfly.jpg.Mejdodrugoto kakto i povecheto si neshta ne sum pravil nikvi predvaritelni skici!!!Vsichko na fantaziqMai ne me biva mnoo za toturials ama adi

The truth is out there!


Тема Re: step by step...нови [re: [VlSlON]]  
АвторAlien_Creator (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 20:45



Eii super. Radwam se che ne si kriete tehnologiqta, zashtoto chestno kazano az dosta ot tehnikite s baq zor sum otkril i trudno spodelqm:))) Kofti, mai e dosta egoistichno. Kakto i da e. (Towa go promenqm ot sega) Shte se radwam da pomagam. Na men silata mi e glawno w Max i photoshop i chesno kazano ot skoro zapochnah da wlizam w digital 2d arta ( makar che wsichko w kraina smetka e edno i sushto, ama kakto i da e), misulta mi e che s udowolstwie shte otgowarqm na wuprosite wi.

p.s. Radwam se da chuq che ima naistina talantliwi hora w Bulgarq ( s pokritie, ne kakto w obshtiqt sluchai...)



Тема Re: step by step...нови [re: Alien_Creator]  
Автор [VlSlON] (ohluv)
Публикувано07.05.01 21:34



I az se radvam che imame oshte edin sumishlenik

Mnoo qko vze da stava.Puk i obmqnata na opit vodi do mnogo po burz napreduk otkolkoto ako se buhtish sam vkushti

The truth is out there!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.