Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема all rights reserved !!!нови  
Автор VlSlON (непознат )
Публикувано01.05.01 17:56



Daite nqkakvi idei po vuprosa s pravata.Chovek ne moje da si napravi edin web ili
ftp bez da go e strah da ne mu gepqt neshtata

da gi okipazqt i da si gi lepnat na saitovete.Da za tqh govorq !!!Za kradcite na idei i chasove kurtovski trudSpored men trqbva da se deistva ne samo da se mulchi ili komentira.Men me e strah primerno da si izloja neshtata(ne che sa koi znae kakvo no sa si moi i sum im buhtil otgore s dni).



Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: VlSlON]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.05.01 19:27



Хех
извадка от закона за авторките и сродните нему права:
НЕ се защитават от закона следните права:
1. Новини
2. Правителствени и държавни съобщения.
3. Фолклорни творби
4. Идеи и концепции

Цитирам по памет... но - идеята мился е ясна :))) тва е положението - законодателя се е изакал и докато не дойде нов законодател, който да иска да прмени тва ... си крий нещата....

п.с. аз лично за себе си съм решил че като дойде момента някой да ми гепи нещо - начи съм яко надобрял :))...... поне докато започна да ги защитавам :)))

I'm out of coffee... snif...shif...


Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: VlSlON]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано01.05.01 21:29



Ami shtom si tolkova protiv krajbite, preporychvam ti da si KUPISH software za zashtita na images... dosta e skyp, no nadali e problem za edin vyrl privyrjenik na okradenia trud ;)
Ne govorim za bokluka na Digimark, ako si zainteresovan i naistina mojesh da si go pozvolish shte ti obiasnia podrobnosti...



Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: VlSlON]  
Автор Pro (hi on dope)
Публикувано02.05.01 11:03



kato ostawim na strana kradeneto na celiq trud na nqkogo po naj-brutalen nachin, kradeneto na idei e dosta raztegliwo ponqtie... w krajna smetka to si e wypros na mantalitet be pich... az kolkoto i da se nakefq na dadeno neshto i da iskam da naprawq podobno, wse shte izkriwq po nqkakyw nachin pyrwonachalnata mu ideq, za da si lichi che towa si e moj trud... taka che nikoj nikoga ne move da ti garantira kradeneto na ideq - towa ne se protectwa ;-)

| I like to dance naked in front of my pets
| Pro


Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: VlSlON]  
Авторembryonic alien (Нерегистриран)
Публикувано02.05.01 16:06



kradcite SUX!!!

#%$@^&*!



Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: VlSlON]  
АвторUmnik (Нерегистриран)
Публикувано02.05.01 17:00



Айде който се оплаква първо да каже какъв софтуер си е купил а! Щото и програмистите се мъчат.



Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: Umnik]  
Автор LoveHate ()
Публикувано02.05.01 20:21



Ami primerno az. I Shop-a i Corel-a /pak i oshte masa neshta/ sa mi chinno plateni, estestveno ne ot moia djob, no vse taia.
I problema e v tova, che ne programistite a Adobe Inc., Corel Inc., che i AktSoft sa napravili gushata. Programista, pich bachka na zaplata a golemite pari gi pravi niakoi, deto i ot men po-malko razbira ot programirane.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: LoveHate]  
АвторUmnik (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 02:19



Авторското право върху нещата правени по трудов договор е на работодателя, така че защитата му е също негова грижа. Не мисля че някой тук се е загрижил за проблемите и правата на любимия си работодател :-)
Става дума за собствени неща, които за да бъдат такива би трябвало да са правени в къщи.
А по въпроса как бачка програмиста - на Славейков има доста неща които са:
1. Писани от Българи
2. Самостоятелно и не на работното място
3. Със софтуер платен от собствения джоб
4. От всяка продажба въпросните програмисти получават %

*** Аз знам поне 3 такива продукта (само в областта на графиката). Кракове за някои от тях се появиха още преди да бъде направена първата продажба.



Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: VlSlON]  
АвторLaz (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 12:16



Hi,
Edno resenie na problema e http://www.digimarc.com Mozes da se registrirash te ti davat nomer s koito mozes da si podpishesh img-tata. Corel PhotoPaint sas sigurnost poddarza DigiMarc plug-in, taka che podpisvaneto stava mnogo lesno. Tova ne vliae na kachestvoto na kartinkata i ot digimarc tvardiat, che kartinka podpisana s tiahnata tehnologia moze da se razpechata, skanira i poluchenata v rezultat kartinka vse oste ste nosi podpisa na avtora. Nai-dobre idi na tehniat site i procheti poveche po vaprosa.

Laz



Тема Re: all rights reserved !!!нови [re: Umnik]  
Автор LoveHate (...)
Публикувано03.05.01 12:25



Amiii... az neznam za takiva. Edinstvenata BG programa koiato izpolzvam e Linguist-a na Macroinvest i neia az sam si ia plashtal - 9,99 lv :)

btw, shte mi e interesno da vidia BG grafichna programa, kaji niakoia?

Too Close to Love, Too Close to Hate



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.