Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 3DS MAxнови  
Автор Borg (нерегистриран)
Публикувано02.05.01 10:33



Имам един въпрос: как да сложа текстура на един обект в 3DS Max-a ? Може и да ми се смеете, но неможах да намеря такава опция. Кажете ми, pls !!!!

Поискай си, за да ти бъде дадено !!


Тема Re: 3DS MAxнови [re: Borg]  
АвторJovi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.01 11:36



Otidi na modifiers i mu dai UVW Map.sled tova izberi tip mapping koito ti fitva nai dobre i ot material editor editvai materiala:)ako imash o6te vupr svirkai 6te helpvame





Тема Re: 3DS MAxнови [re: Jovi]  
Автор Borg (нерегистриран)
Публикувано02.05.01 16:02



10x за инфото. Направих си map, обаче явно съм малко тъпичък, защото неуспях да направя обекта с него. Как да го свържа с обекта? Намерих само как да го слагам за фон.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!


Тема Re: 3DS MAxнови [re: Borg]  
АвторJovi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.01 16:07



vsushnost trqbva da izberesh(selektirash) obekta koito 6te mapvash i da mu zadadesh modifikator uvw map.sled tova ot material editora mu davash assign material to selection i gotovo





Тема basic...нови [re: Borg]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано02.05.01 16:09



Choveko, tova e izkliuchitelno basic neshto - da si slojish textura na obekt... zashto ne pregledash tutorialite na Max'a kato nachalo?
Ako obektyt ti e izbran v momenta, v map editora si ima ikonka da assign material... Ako ne e mojesh prosto da drag-n-drop thumbnaila s map-a vyrhu obekta....



Тема Re: basic...нови [re: Mescalito]  
АвторJOvi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.01 16:13



QQQQ!!!!tva s drag'n'drop ako 6tesh mi vqrvai ama ne go znaeh....:)))basi!dojivqhme...Morgoth me uchi na max...:)))))10x



Тема Re: 3DS MAxнови [re: Jovi]  
Автор ER (me,myself and I)
Публикувано02.05.01 16:13



.............. ili drag and drop materiala/kartata varhu obekta koito shte map-vash...

you get what you give


Тема Re: basic...нови [re: Mescalito]  
Автор Borg (нерегистриран)
Публикувано02.05.01 16:14



10x за инфото и на двамата. Аз знам че е елементарно, ама вчера за пръв път отворих 3D-то и затова питам, 'щото неможах да разбера как става. В LightWave е по съвсем друг начин. А Това за drag-n-drop нестава. Първо него пробвах. Може би има значение и версията. Аз съм с 3DS MAX R2.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!


Тема Re: basic...нови [re: Mescalito]  
Автор Borg (нерегистриран)
Публикувано02.05.01 16:23



Това с Assign material to selection става, но с готовите материали (тези едноцветните). Моята карта е с външен .jpg файл и Assign material to selection ми е неактивно. Същата работа с drag-n-drop: само за готовите материали.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!


Тема Re: basic...нови [re: Borg]  
Автор MescalitoМодератор (кактус)
Публикувано02.05.01 16:31



JPEG-a sam po sebe si ne e material
moje da byde izpolzvan kato texture map tam (ne se kazva taka de;), bump, i t.n. i t.n.... Jpega ne nosi naprimer informacia za tova, kak dadenia material shte otraziava svetlinata i t.n... Napravi si material, koito izpolzva tvoia jpeg kato textura...
Oh, kyde se nabutah az v taia 3d tema, do tuka biah, ostavam specovete da pomagat ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.