Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Още нещо за музиката...нови  
Автор Cилyeт (минаващ)
Публикувано27.01.01 12:22



(по препоръка на efir)

Та си говорим за Вагнер и неговото звучене в клубовете. Не сте ли забелязали? Откак Кума Лиса заряза бластера, efir ни отстрелва със зловещи порции Вагнер - къде по дребен, къде по едър калибър. Значи хваща се за пушката ефирната дама, прицеееелва се и БАМ! - "слушай Вагнер"

Че Вагнер се върти в гроба - върти се. Че в крайна сметка в слушането на Вагнер няма нищо страшно или опасно за здравето - няма. Че това е само ефирна метафора - метафора е. Но не е там въпросът. Въпросът е: "А защо Вагнер?".

Какво искам да кажа ли? Ами искам да кажа:
ДОЛУ МРЪСНИТЕ ЛАПИ ОТ ВАГНЕР, efir!!! - ето това исках да кажа. Блъдъря за вниманието



---------
Във виртуалната реалност хората са... силуети


Тема Аха, ясно!нови [re: Cилyeт]  
Автор Щypeц (непознат )
Публикувано27.01.01 15:05



Не знам защо толкова присърце приемаш тази история. Мисля, че номерът с бластера и Вагнер си е едно добро попадение на Ефира.
Макар, мен лично да не ме впечатлява толкова епизода от филма.
Тъпичкото е, че номерът, както обикновено, се изтърква от постоянна употреба.
Помниш ли онази песен, сърбите я наричаха "америчка жEна". Май беше на "Guess Who".
Там, в рефрена се пееше - mamma let me free...




Тема Отг: Още нещо за музиката...нови [re: Cилyeт]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано27.01.01 20:52



Не знам за какво става дума и къв е тоя ефир, обаче точно в този клуб тука има хора, много сериозно откачени на тема Вагнер - бих казал, безнадеждно. И всяко бъзикане с Титана в тяхно присъствие е много, ама много опасно!

Особено ме е яд, когато за Вагнер се опитват да ми говорят хора, които не са чули нищо повече от няколко такта от Събранието на валкюрите, и то най-вероятно от някое концертно изпълнение, в смисъл без гласовете на самите валкюри.

От сърце се присъединявам към призива
ДОЛУ МРЪСНИТЕ ЛАПИ ОТ ВАГНЕР, efir!!!

Казвай, къде се вихри това безчинство, да се намесим овреме! [отивам да си наточа копието]





Beware! Big Browser is watching you!


Тема Споко, релакс... :о)нови [re: Ивo]  
Авторзу_anon (Нерегистриран)
Публикувано27.01.01 20:59



Това ставаше във "Вечните", всъщност става и сега, но по-рядко. Влез в профила на efir, поискай всички реплики и ще се убедиш, че Вагнер е нещо като етикет на самата нея. И става въпрос единствено за филма с многото напалм. :о) Така че, Иво, не се връзвай. Нищо общо с Вагнер "като такъв". Пази си нервите, човече, ще си дотрябваш... :о)))



Тема Отг: Споко, релакс... :о)нови [re: зу_anon]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано27.01.01 21:17



Хм, благодаря за загрижеността ти, АМА ТОЧНО ОТ ТВА НАЙ-МНОГО ОТКАЧАМ, КАТО ЧУЯ ВАГНЕР ДА СЕ АСОЦИИРА С АПОКАЛИПСИСА!!!!!!

Beware! Big Browser is watching you!


Тема Е, значи няма опасностнови [re: Ивo]  
Авторзу_anon (Нерегистриран)
Публикувано27.01.01 22:55



да те раздразня. Аз въобще не съм гледала този филм и май не смятам да наваксвам пропуснатото... :о)))))

Не искай прекалено много от хората. Рискуваш да останеш разочарован... :о)



Тема Отг: Е, значи няма опасностнови [re: зу_anon]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано27.01.01 23:26



Абе виж сега,

Първо, не мисля че ти изобщо с нещо можеш да ме раздразниш, защото си си едно такова.... зу симпатично

.

Второ, от хората обикновено нищо не искам, и гледам да не им давам съвети и прочие, защото не вярвам, че хората могат да се променят. Просто едни хора приемам и допускам до себе си, другите ги обичам като хора, но отдалече.

Трето, по конкретния случай вече взех мерки в клуб "Вечни размисли", и очаквам да се надигне вой.

Четвърто, филмът наистина е хубав, и ще го гледаш някой път.



Beware! Big Browser is watching you!

Тема Е! Е! Ти много лично го взе... ;о)нови [re: Ивo]  
Авторзу_anon (Нерегистриран)
Публикувано28.01.01 09:12



Исках само да кажа, че за добро или за зло, ако някой не беше споменал, че в този филм е използвана музика на Вагнер, така и нямаше да знам. И не свързвам Вагнер с филма. Ти пък, как го задълба... :о)))

И да не забравяме - "не си създавай и не се кланяй на идоли" :о))) Дори на Вагнер. И не защото ти ще си еретикът, а защото когато някой ти надраска идола с графити (в случай по-голямо поругателство май не е възможно), теб ще те боли най-много. В конкретния случай обаче, ми се струва, че "Вагнер" трябва да приемаш като омоним на композитора - дума, която звучи по същия начин, но няма смислова връзка.
Сигурна съм, че няма да ме послушаш, но се опитвам да ти помогна да не се връзваш за нищо. :о)))))
Приятна неделя.



Тема Отг: Е! Е! Ти много лично го взе... ;о)нови [re: зу_anon]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано28.01.01 09:58



Ама ти пък наистина се загрижи, аз да не взема да се вържа сериозно, трогнат съм:)) Направо ми се прииска да те черпя една бира...

Beware! Big Browser is watching you!


Тема Отг: Още нещо за музиката... [re: Cилyeт]  
Автор telramund (непознат )
Публикувано28.01.01 14:39



Vsusnost poniakoga mislim ,tshe ni opliuvat idola, no vsusnost tova samo dokazva velitshieto mu. Tozi film ne sum go gledal, zastoto hvastam samo satelitnata televizia Bulgaria, i ne znam s kakvo se asociira muzikata mu.
Sto se otnasia za Wagner v bulgarskoto kino, predi sedmica puskaha "Lavina" - tam se izpolzva Tannhaeuser.
;-)

Редактирано от telramund на 28.01.01 14:40.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.