Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 21.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Макс Брухнови  
Автор Xyaн Xъ (непознат )
Публикувано11.01.01 14:43



Щракайки безцелно по каналите, снощи попаднах на Ванеса Мей с Берлинската филхармония.
Свиреха "Шотландската фантазия".
От стотината опуса, познавам 1-ви и 2-ри концерти за цигулка. Първият, между другото, беше поставен като най-слушано парче в класацията за ноември на английските почитатели на класическа музика.

През живота си съм слушал какво ли не. Тъжно, весело, драматично, възторжено, прозаично, лирично, красиво, милозливо, неспокойно, покорно, крехко, заплашително...и за каквото друго се сетите...

Но единствената музика, с която не мога да се преборя толкова години, е точно Шотландската. Действа ми угнетяващо и съсипващо. А е толкова хубава!
Защо ли така?



Тема Отг: Макс Брухнови [re: Xyaн Xъ]  
Автор Pyиз (непознат )
Публикувано12.01.01 09:36



Това е мнообразието на музиката. Тя е един лабиринт без начало и край.Въздействието е различно. Тя може да развесели, да натъжи, да ободри, да окуражи.



Тема И как беше [re: Xyaн Xъ]  
Автор зy (член)
Публикувано12.01.01 09:40



"онази кокона Ванеса" (сори, един мой познат я беше нарекъл така ;о)))? Всъщност за изпълнението почти нищо не казваш.

Преди време някой ми разказа "Шонтландската" така, че без да съм я слушала я познах по радиото. Признавам, че и аз бях доста впечатлена, без обаче да ми действа съсипващо. Често свързваме музиката с момента, в който сме я слушали. Сигурно си я чул в тежък за теб момент.
Така или иначе тя е прекрасна - дали ще ти става весело от нея или тъжно... Или може би заради всичко това... защото тя съумява да го носи всичкото... :о)



Тема Отг: И как беше нови [re: зy]  
Автор Xyaн Xъ (непознат )
Публикувано12.01.01 11:40



Фантазията я хванах по средата и нямам пълни впечатления. А, е най-молитвена в началото...
За "коконата" и друг път сме говорили. Не е Яша Хайфиц!
В унисон с бурните аплодисменти на публиката между частите и нейното "тенк ю, тенк ю", можеш без угризения да си представиш градинско увеселение в чест на сватбата на Мадона...:о)))


А, как се разказва Шотландската?
Я, разправи, разправи. Умирам от любопитство!:о))))))



Тема Щом си го просиш... нови [re: Xyaн Xъ]  
Автор зy (член)
Публикувано12.01.01 12:19



Edno
proizvedenie s izkliuchitelno tejko nachalo - muzika, pri koiato cigulkata
i plache, i se vyzmushtava, i nabira syrdita sili, za da se raztvori
po-natatyk v tipichno shotlahdski motiv i veselba /ne syvsem/, noseshta
pyrvata tema do samia krai, makar i v druga tonalnost. Tova nachalo e
tolkova ubiistveno, che v kombinacia s nastroenieto, moje da nakara niakoi
po-chuvstvitelen da se nagylta s hapcheta...

Ето така се разказва музика! А не като теб - сватбата на Мадона - тинрити-минтири! :о)))
Ти можеш ли така, а? Можеш ли? ;о))))))))



Тема Я виж ти!:о))нови [re: зy]  
АвторХуан Хъ_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано12.01.01 12:42



Що ли не ме запознаеш с този вярващ в свръхестствени сили?

Аз докато доплувам дотам, по-скоро молитвата ще се превърне в бунт, отколкото да си създам нови светове...:о)))))



Тема Да те запозная,нови [re: Хуан Хъ_anon_anon]  
Автор зy (член)
Публикувано12.01.01 12:50



що да не те запозная! Обаче си носиш сам отговорността за възможното придобиване на комплекси. Аз преди да се запозная с него се напъвах да говоря за музика, но оттогава - не смея!
Хвърлям ти ръкавица! :о)))



Тема За секундантите:о))нови [re: зy]  
Автор Xyaн Xъ (непознат )
Публикувано12.01.01 13:09



Вярно, аз нямам ръкавици
Останал бях с една протрита, със къдрици
не мога да я нося на двете си ръце
затуй ще я захвърля гордо върху едно лице.:о)))))



Тема Не може да бъде! нови [re: Xyaн Xъ]  
Авторзу_anon (Нерегистриран)
Публикувано12.01.01 13:17



Виж си пощата!



Тема Пояснение за публикатанови [re: зу_anon]  
Авторзу_anon (Нерегистриран)
Публикувано12.01.01 13:33



Горното не беше разрив в редците на клуба, а приятна изненада от съвпъдъка на любими литературни герои. На които не им е мястото точно в този клуб.:о)))

Обаче защо всички си мълчат? Наистина ли никой няма мнение за Брух? :о)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.