Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Carlos Kleiber e dirigent #1 na veka!!!нови  
Автор anilenew (непознат )
Публикувано21.12.00 20:19



Spored dopitvane v Internet,dirigenta Carlos Kleiber e #1 na veka.Vtori e Arturo Toskanini,a treti-Furtvengler.Klasazijata e obektivna,vie kak mislite?



Тема Ами ти доста често ни нови [re: anilenew]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано21.12.00 20:22



говориш за него, макар и под друго име, така че аз съм ПОЧТИ убедена. :о)))

какво значи ОБЕКТИВНА класация за нещо толкова субективно като муизката? :о)))))



Тема Zu,ti me obidi!!! [re: зy]  
АвторTommy_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано27.12.00 17:55



Zu,ne sam pisal tazi klasazij,no tj ne e locha.Ako az picha nechto,pisha "Tommy".



Тема Не се обиждай,нови [re: Tommy_anon_anon]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано27.12.00 18:39



тъкмо се зарадвах, че те виждам след дълго мълчание. Извинявай ако съм те засегнала, всъщност това беше поздрав. Хайде, моля, извинявай. :о))))



Тема Carlos Kleiberнови [re: зy]  
АвторTOJ E_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано10.01.01 20:54



Bravo na choveka chieto mnenie za C.K. e publikuvano!!!



Тема Отг: Carlos Kleiber e dirigent #1 na veka!!!нови [re: anilenew]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано12.01.01 22:33



Ами мен малко ме учуди тази класация, може би защото, да си кажеме честно, не знаеме много за Карлос Клайбер в България (то пък и къде ли да го чуеш?). А ако съм честен към себе си, не би трябвало да ме учудва, защото имам страхотен запис на "Тристан и Изолда" на Клайбер с Дрезденската Щаатскапела и Маргарет Прайс като Изолда.
Та в тази връзка, и след като наскоро слушах някои неща от записа на "Пръстена" с Караян - и изпитах огромно разочарование на някои от върховните места, ме заинтересува, и с това се обръщам към познавачите на Клайбер - има ли някакъв запис на "Пръстена" с него?



Beware! Big Browser is watching you!


Тема Отг: Carlos Kleiber e dirigent #1 na veka!!!нови [re: Ивo]  
Авторtelramund_anon (Нерегистриран)
Публикувано19.01.01 02:08



Do kolkoto znaia niama izliazla tetralogia pod negovo dirigenstvo.
Zapisut mu na Tristan na men mnogo ne mi dopadna, mojebi zaradi Price i Kollo.
Inatshe muzikalno beshe niakakva vakhanalia, no pak nesto lipsvashe misticizum. Predpotshitam Heger, Furtwaengler ili Barenboim za Wagner.
No Richard Strauss e specialitet na Kleiber.
Imam dva Rosenkavalier-a na video s nego - vulshebni sa.



Тема Отг: Carlos Kleiber e dirigent #1 na veka!!!нови [re: telramund_anon]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано19.01.01 21:41



Здрасти, и първо за много години, че май не си се появявал още през новото хилядолетие!

Ами за мене записът е хубав най-вече заради Дрезденската капела - това за мене е най-върховният симфоничен оркестър (имал съм щастието да го слушам на живо), не съм изпитвал при никой друг оркестър това чувство, че целият оркестър е като една натегната струна, реагираща точно където и както трябва с кристален звук.
Отношението ми към Рене Коло странно се промени през годините - преди около 16 години за първи път чух някои откъси от Вагнерови опери с него, в една плоча, записана с Отмар Зютнер и оркестъра на Дойче Опер (където, между другото, е най-върховният Траурен марш, който съм слушал досега!) и отначало хич не ми хареса копелето - стори ми се писклив и безкрайно далече от представата ми за героичен тенор - по-късно много се чудих, защо с него са записвали тетралогията с Яновски - ама там съвсем не е лош, особено в "Залеза" - а с годините гласът му като че стана по-плътен, и в един запис, който гледах миналата година по "Музик" на "Тристан и Изолда" (пее заедно с Гуинит Джоунс) признавам си, че не го познах, и се чудих докрая кой е тоя готин тенор, след което с кума направо паднахме в оркестъра, като изписаха певците. Та така...

Интересно ми е, какво ти е мнението за записа на Караян на "Пръстена"?


Beware! Big Browser is watching you!


Тема Отг: Carlos Kleiber e dirigent #1 na veka!!!нови [re: Ивo]  
АвторTELRAMUND_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 02:53



az sum fen na Kollo. Osobeno za Siegfried. No za Tristan triabva povetshe "mude".
Karajan ima niakolko zapisa ot Salzburg. Edin komersialen i drug dokumentalen.
Ima i film na Rheingold.




Тема Отг: Carlos Kleiber e dirigent #1 na veka!!!нови [re: TELRAMUND_anon]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано25.01.01 17:01



Хм, дай да го изясниме този момент: аз съм слушал един запис на "Пръстена" с Караян, студиен е, в някаква черква беше записван, не помня сега коя и къде, като е записвана Залцбургската постановка, но не е запис от Залцбург! Какво разбираш
под "комерсиален" и "документален" запис?



Beware! Big Browser is watching you!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.