Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Tosca s Raina Kabaivanskaнови  
АвторBenedetto (Нерегистриран)
Публикувано23.10.00 03:36



Spektakula na "TOSCA" v Operata na 21.10 s Raina Kabaivanska beshe blestiasht.
Kabaivanska dokaza,che makar na 100 godini pee fantastichno i moje da sloji v malkiia si djob mladite kuchki.
Goliamata iztsepka beshe tenora,koito beshe nai-slaboto miasto na spektakula.Tozi mladej beshe atraktsiia samo za devoiki,koito se vpechatliavat ot retsitirane,kreshtene i vseki tenor,koito e pod 50.NO za razbirashtite ot izkusno peene tozi "mladej" beshe koshmar.







Тема Отг: Tosca s Raina Kabaivanskaнови [re: Benedetto]  
Авторкундри (Нерегистриран)
Публикувано24.10.00 21:30



Вярно.Но не ми е ясно ти "разбирач" ли си или само си лаеш?



Тема До Кундри нови [re: кундри]  
АвторIvo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 12:07



Бре, я виж ти, какъв ник се появи тук, да не повярва човек:)).
Колко ли хора, даже тука, знаят откъде е и какво е? Пък колко ли знаят как се пиша това в оригиналния си вид?:)





Тема Относно "разбирача" по-горенови [re: кундри]  
АвторIvo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 12:09



Ще си позволя да се усъмня в разбирачеството му, защото беше изтърсил голяма глупост в една тема за немските и руските опери.





Тема Отг: До Кундри нови [re: Ivo]  
Авторkундри (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 13:48



Всъщност мислех да се подпиша Парсифал ;-) но това всеки го е чувал.Радвам се,че оценяваш усилията ми да правя живота ви интересен.




Тема Отг: До Кундри нови [re: Ivo]  
АвторCundryggia (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 16:15



Вече сме поне двама



Тема Отг: До двамата/двете Кундрита нови [re: Cundryggia]  
АвторIvo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 19:13



Само да не объркаме половете, ей - Кундри е женски персонаж, а Парсифал - мъжки!

И изобщо по-внимателно, ако може, с тази светиня - Парсифал - това произведение е едно дълбоко откровение за мене и не би ми било приятно, ако някой седне да се гъбарка с него.





Тема Относно някои светининови [re: Ivo]  
Авторкундри (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 19:56



Изглежда си приел отговора ми буквално.Жалко.
Целта ми беше да намекна,че след като съм избрала този ник, съм поне донякъде наясно какво означава,откъде е и т.н.,относно което ти изглежда имаш съмнения.
Винаги ми става тъжно,ногато музиката се свежда до някакво състезание по многознайство,в което всеки се стреми да надцака другите и да обяснява нещо,което не се нуждае от думи



Тема Отг: Относно някои светининови [re: кундри]  
АвторIvo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 22:14



Ее, не бързай сега да се докачаш, моля ти се, това беше предназначено най-вече за "ДругияКундри", който за разлика от тебе, май хич не е наясно с нещата. Няма да се състезаваме, разбира се, просто аз съм наистина голям маниак на Вагнер, може би си забелязала, ако си попрочела тук нещо (виж темата за Вагнер, например). Обаче няма да се съглася с тебе, че особено пък в България всеки знае какво е Парсифал - много е тъжно, но съвсем не е така, а пък хората, които са го слушали целия, се броят на пръсти.
И наистина би ми било приятно да си говориме за Парсифал, защото това произведение наистина означава много за мене. Ако не ти се приказва тука, можеш винаги да пишеш на ivodam@hotmail.com





Тема Отг: Относно някои светини [re: Ivo]  
Авторкундри (Нерегистриран)
Публикувано25.10.00 22:24



Засега интересът ми към Вагнер е предимно хм, научен.Дълго време го пренебрегвах,но наскоро прочетох някои негови мисли и силно се заинтригувах.Започнах да чета "Моят живот".
Относно Парсифал:имам адреса на един страхотен сайт,който би те заинтересувал(ако вече не го знаеш)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.