Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 15.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Диригенти, от които се интересувам. нови  
АвторИван (Нерегистриран)
Публикувано06.10.00 23:18



Караян, Карл Бьом, Шолти, и специално тяхната интерпретация на немска музика. Интересно ми е вашето отношение към тях, включително и в сравнителен аспект.



Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Иван]  
АвторTommy (Нерегистриран)
Публикувано08.10.00 23:54



Ako te interesuvat Erich i Carlos KLeiber,pichi mi-tvitchev@hotmail.com Imam interesni tehni zapisi!



Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Иван]  
АвторIvo (Нерегистриран)
Публикувано10.10.00 22:56



Ами имам доста силни впечатления от слушани записи на "Пръстена" на Вагнер с Шолти и с Бьом, ама то това е мнооооого дълга тема. Ако трябва една дума - моите предпочитания са определено на страната на Бьом, ако и да не е "сър"!





Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Tommy]  
АвторИван (Нерегистриран)
Публикувано11.10.00 21:44



Малко знам за тях. Мисля, че един от двамата - сигурно бащата, е дирижирал премиери на опери на Р. Щраус, който ми е любим композитор. Ще гледам скоро да ти пиша.



Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. [re: Иван]  
АвторTommy (Нерегистриран)
Публикувано13.10.00 09:46



Tova e edin ot malkoto slucai,v koito sina nadminava bashtata.Erich Kleiber ima premiera na Vozek ot Berg sled 137 repetizii i polovin godichen kartovski trud!Carlos Kleiber e zapisal nai-dobrij zapis na 5 i 7 simfonii ot Beethoven.




Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Ivo]  
АвторИван (Нерегистриран)
Публикувано14.10.00 18:59



Бьом има ли студиен запис на "Пръстена" и с кои певци? Не ми се е отдавала възможност до сега да слушам запис на цялата тетралогия / имам предвид аудио-запис/. Гледал съм преди години видео запис от Байройт под диригентствато на Булез, но не мога да кажа нещо определено, тъй като тогава за мен това беше нещо непознато. След това обаче се сдобих с Вагнер - "Танхойзер" - Гердес, Нилсон, Виндгасен, Фишер-Дискау, "Парсифал" - Караян, Хофман, Ван Дам, Вейзович - вълшебно!, "Лоенгрин" - Томова-Синтова, Коло, Нимсгерн, Вейзович - страхотен запис! От тях заобичах Вагнер, но за съжаление нямам запис на "Ринга".
Имам нещо интересно - един концерт от 50-те години с оргестъра на ВВС, дир. Тосканини - оркестрови фрагменти от Вагнерови опери. Много интересно, разбира се - любим композитор, титаничен диригент, но какво мислите за немската музика и италианските диригенти? Аз съм предубеден /струва ми се, обаче - немотивирано/, въпреки, че наскоро гледах по кабела "Залезът на боговете" - "Скалата", Мути - нямам думи, беше изключително.



Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Иван]  
АвторAstrologa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.00 18:50



мисля че от италианските диригенти най-много си струва мути... чуй негови записи с филаделфия. аз лично не харесвам абадо.
ако искаш да добиеш малко по-широка представа за "старите" диригенти, виж филма "atr of conducting"...



Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Иван]  
АвторIvo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.00 23:08



На Бьом има пълната тетралогия - записи от фестивала в Байройт - не мога да ти кажа сега точно годината, мога да се поинтересувам. Лошото е, че са бая скъпи за нашего брата - всяка една от оперите е от порядъка на 50-60 долара. За студиен запис не знам, но имай предвид, че никой оркестър не звучи така, както звучи Байройтския от тази специално направена и подредена стъпаловидно надолу дупка за оркестъра, практически скрита под сцената...
Тука май ще се събереме почитатели на Вагнер, като гледам, аз съм голям почитател на немската опера (като много си падам и по някои руски и италиански, да уточниме все пак). От италианските диригенти, дирижирали немска музика - именно Тосканини ме интересува. За Мути - не знам - трябва да го чуя. Между другото е интересно и руснаци как дирижират Вагнер - имаше едно време едни плочи на Евтений Светланов с разни парчета от Вагнерови опери - ами встъплението към Парсифал например на Светланов е най-великото, което съм слушал досега.
По кой кабел ги гледаш тия чудеса бе, брат?



Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Astrologa]  
АвторIvo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.00 23:11



Напълно ти споделям мнението за Мути и Абадо, и трябва да ти кажа, че много се чудих едно време, като го взеха Абадо в Берлинската филхармония.
Гледал съм с Мути видеозапис на нещо, което рядко се чува в България - всъщност не знам изобщо кога и дали е поставяно - Вилхелм Тел на Росини - велика работа.





Тема Отг: Диригенти, от които се интересувам. нови [re: Ivo]  
АвторAstrologa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.00 05:03



abe javno muti si pada glavno po operata i si mu e dobre v milanska... :))) a abado veche njama da e na berlinska. novija im dirigent e.... uf, zabravih mu imeto. mislja che beshe na birmingam orchestra... kakto i da e, da mu e nasluka! ;)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.