Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 20.09.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тази вечер ще изпусна  
Автормира (Нерегистриран)
Публикувано05.10.00 18:52



концерта в зала "България". Яд ме е най-вече, защото не съм виждала Георги Нотев на сцена от много, много години. По скромното ми, аматьорско мнение той е един от най-стилните ни диригенти. Моля ако някой отиде на концерта и не го домързи, нека да ми разкаже малко. Благодаря.



Тема Отг: Тази вечер ще изпуснанови [re: мира]  
АвторОбичам (Нерегистриран)
Публикувано05.10.00 22:50



Нотев не ми е от любимите, макар че е свестен диригент и го помня още когато беше в Плевен.
Без излишно да оригиналничи, показа един доста добър Шостакович. Особено Largo-то, което го изслушах със затворени очи...Филхармонията го направи фантастично - страхотна феерия - и накара публиката да повярва, че не всичко е за изхвърляне от съветската музика. Макар че цялата симфония (5-та)напомня донякъде "Ленинградската", не бих казал например, че е забележителна.

Двойния концерт на Брамс го изсвириха малко равно и сякаш разсеяно.
Но! Цигуларката, едно младо (23)и непознато за мен момиче, ме уби. Такъв чист, бистър и ярък тон! Напомни ми как Ойстрах свиреше Менделсон...И едно толкова елегантно и ненатрапващо сценично поведение. Но самочувствие не й липсваше. На фона на снощния "както винаги" Минчо Минчев, Божидара Кузманова, без претенции за "явление", направи сериозна заявка за бъдещ интерес.
За Анатоли Кръстев нямам думи. Очарователен и блестящ музикант. Никога не изневерява! Разкош!

Не по темата:
1. вчерашната 50-годишнина на Минчо не стана празник. Поне за мен. Въпреки че зала България пращеше по шевовете и зорлем викаха браво...
2. много ме е яд, че изтървах ФСБ тази вечер...



Тема Отг: Снощи от Минчо Минчевнови [re: Обичам]  
Автормира (Нерегистриран)
Публикувано05.10.00 22:56



си излязох в антракта. И безкрайно съжалих, че не влязох в камерната зала с Димо Димов. Просто Дебюси не е моя слабост, затова се позавъртях и се отказах в последния момент. Минчев - добър. Сиреч, без изненади. В комбинация с държанието на Джуров - дразнещо. И тоя задух...

За ФСБ разбрах в шест тази вечер и само изцъках разочаровано.

Благодаря за разказа за тази вечер.
Ако си този, който мисля, не приемай този разговор лично. Да не стане объркване по трасетата.

Чао. Ако изпуснеш някой концерт от цикъл "А" може пък аз да ти го разкажа. Скромно и без претенции за познаване.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.