Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дали пък е неописуемо.нови  
Автор Иво ()
Публикувано27.06.00 15:05



Вярно е, че музиката не може да се описва с думи, иначе би би била излишна. Но все пак си мисля, че хората могат да си споделвят впечатленията от нея, като я опишат по някакъв начин.Много съм любопитен да узная, например, как други хора възприемат отделни парчета и дали те имат същото влияние върху тях, както и върху мен.Напоследък съм впечатлен от втората част от седма соната на Бетовен.Ще бъде много благодарен на всеки, който опише това парче с думи, или пък някоя друга творба на Бетовен.

Тема Нямаш проблем, Ивонови [re: Иво]  
Автор зу ()
Публикувано28.06.00 23:36



Ще ти разкажа която музика си поискаш ако ти вземеш, че ми изсвириш... какво, какво... "Песен на песните", например. :о))) Има транспозиции, които са не само трудно възможни, но и самоцелни. Прехвърлянето от една знакова система в друга означава просто загуба на 90% от първата. Картина изсвирена в ноти, музика разказана с думи, думи изразени с цветове и линии... Интересен опит, но само като игра на интелекта. Колкото да се убедиш, че не е убедително... :о))) Въпреки че познавам тук един клубар, който така ми е разказвал музика, та после съм я разпознавала по радиото, без да чуя обявяването на заглавието и автора... Който се е познал да се обади, моля! :о))))

Тема Нямаш проблем, Ивонови [re: Иво]  
Автор Живопис, не фотография ()
Публикувано29.06.00 00:10



Като експозиция в пианото за песента: "О. my darling Klementine!:о))))))) Иво, може и да ти дам целия текст. Пък ти ще ни го разкажеш. По-късно. Може и на части. Щото така или иначе камъните си падат. Като каменопад. Не като Ниагара fall. Просто , не се падна тая тема на изпита. И знаеш ли защо? Нямаше я в списъка...

Тема Нямаш проблем, Ивонови [re: зу]  
Автор Иво ()
Публикувано29.06.00 16:35



Ами че песен на песните е свирена вече, продполагам. А пък за месите не само предполагам, а съм сигурен.Те са по текстове от библията. Диес ире, dies ire, или дни на гняв, го има във всички меси, а то е взето от пророчествоно на Софоний в библията като текст.

Тема Говорим на различни езицинови [re: Иво]  
Автор зу ()
Публикувано30.06.00 10:01



Нямах предвид музиката ПО ... а да ми изсвириш самото това нещо. Освен това е тъпо да се обясняваме по този плосък начин. Чао. Дано да се намери кой да ти разказва музика. Прекрасно е, понякога...

Тема Говорим на различни езицинови [re: зу]  
Автор Иво ()
Публикувано30.06.00 17:52



И освен това е плоско да се обяснявя по този тъп начин.Започнах с изризчната уговорка, че словесното пресъздаване на музиката е невъзможно, но исках, все пак да потърсим някакъв смисъл в обикновената размяна на впечатления поне, защото съм убеден, че има такъв, извън първичните определения "много е гот", "страшно", "супер" и "фантастично".Между другото обсъждането и обяснението на музиката със слово се прави по всички специализирани за класическа музика телевизионни и радиоканали. Но за да разбереш каквото и да било и да влезеш в разговор с човека покрай теб се иска малко, съвсем малко добронамереност. Ако поне на малко добронамереност не са те научили големите композитори, то защо тогава да не си слушаш готския и суперския Слави Трифонов, който разбира се, няма нужда никакво нужда от никакво тълкуване именно защото е готски и суперски.Съжалявам, че влязох в българска дискусионна група.Мислех, че поне сред българските почитателите на класиката биха могли да бъдат избегнати определения като "тъпо" и "плоско",които изключват уважението към събеседника като правило в една цивилизована ценностна система, градена от векове с участието именно на истинската музика. Сбогом, пожелавам ви успехи.

Тема Ивонови [re: Иво]  
Автор зу ()
Публикувано30.06.00 18:43



Прав си. Поднасям ти най-искрените си извинения. Тук често се случва човек да иска да каже едно, а да се получи друго. И понеже го знам... Добре де, край. Извинявай. Друго не мога да направя, но поне мога да призная грешката си. Не си отивай.

Тема Добре, ясно, извинението не се приеманови [re: Иво]  
Автор зу ()
Публикувано01.07.00 09:57



Тогава да те запитам и аз нещо. "Защо не СИ слушаш готския Слави Трифонов" като пример за добронамереност и за уважение към събеседника ли беше замислено?

Тема Добре, ясно, извинението не се приеманови [re: зу]  
Автор иво ()
Публикувано02.07.00 05:04



Ти започна пръв

Тема no pone se izvinihнови [re: иво]  
Автор zu ()
Публикувано02.07.00 09:19



Dobronamerenostta oznachava syshto poniakoga da se prieme, che kogato drugiat e priznal greshkata si veroiatno e bilo momentno razdraznenie, a ne neuvajenie. Oshte poveche che ako beshe prochel vnimatelno napisanoto shteshe da vidish, che opredeleniata biaha ne za teb, a za neadekvatnia razgovor. Prav e edin poznat, ako niama jelanie za razbiratelstvo e glupavo da se obiasniava. Izlizam ottuk. Ne e pochteno tezi istorii da sa na gyrba na muzikata.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.