Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отг: Nai-velikite kompozitori!нови [re: Tommy]  
Автор telramund (непознат )
Публикувано28.01.01 15:20



Brei, Brei...
To za Berg i Schoenberg nito duma , deto napraviha muzikata na 20 vek.
Schostakovitsh obatshe ne e genii.
Strauss e nepostoianen i vse tursi.
Drugite imat probliasutsi.

To triabva da se i pravi razlika mejdu velik i genialen razbira se.
Ako pod velik se razbira populiaren, taka da e.

To onia klasacii za kompozitorire sa si po niakakvi kriterii.
To kato Wagnerianec vse izpitvam neudobstvoto da zadam vuprosa, kude se gubi bojestvoto v taia klacacia ( to i Ivo si zamultsha). Ama mislia, tshe ima semitski predubejdenia po vuprosa...
Edin e Bach... ne otritsham.
No Dabuliu ( W ;-)) ) e kompozitorut za koito se e izlialo nai-mnogo mastilo. Stoto ne e samo kompozitor a i moralist (svoiat moral de )






Тема Отг: Nai-velikite kompozitori!нови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Pyиз (непознат )
Публикувано29.01.01 09:01



Имам руски източници и там ясно прочитам ШОСТАКОВИЧ с О.



Тема Отг: Nai-velikite kompozitori!нови [re: telramund]  
Автор Ивo (пристрастен)
Публикувано29.01.01 10:17



Ами, замълчал съм си, как пък ли не, устата ми е доста голяма, ако не си забелязал, ама така би трябвало да бъде с всеки истински Вагнерианец.:)
Просто не си обърнал внимание на първия постинг - темата беше най-великите на 20-ти век. А иначе, ако си говориме за изобщо, може би ще те изненадам, но най-велик за мене е Бетховен, което не ми пречи най-много да си обичам Вагнер.

Beware! Big Browser is watching you!


Тема Re: Nai-velikite kompozitori!нови [re: Tommy]  
Авторxixik (Нерегистриран)
Публикувано02.02.01 13:09



Stravinski i samo Stravinski!!!!
E, moje i Prokofiew, i Shostakovich, i nqkoi drugi.....



Тема Шостакович!нови [re: Ивo]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано16.02.01 09:45



Абе Иво,
Вече и аз не знам к'во става!
Бях писал тук едно самоопровежение за Шостакович ама го НЯМА!
Шостакович се пише! Със задна дата си вземам думите назад! Просто СТАРИЯТ правопис на ШОСТАКОВИЧИ е бил ШЕСТАКОВИЧИ! От ШЕСТАК, брат - т.е. роден в шестия месец! Така и: Хрущев и Горбачев! Но за ШОСТАКОВИЧ си прав! СЕГАШНИЯТ правопис е такъв!
Само не знам к'во става! Т.е. - досещам се! А това самоопровержение го бях написал преди почти МЕСЕЦ!
Ей, с очите си го видях!
Ама нейсе!

А там някъде исках да намекна за Кшищоф Пендерецки! Доста дискутирана личност и композитор!
За него ми беше мисълта!
ВЕЛИК композитор! Не знам доколко може да бъде поставен в ДЕСЯТКАТА, но 20-ти век без него би бил ПРАЗЕН!
Хайде ЛЕК ДЕН и весели празнични дни!
Маг - Многознайков


П.С. Тук с удоволствие ще те срещам!



Тема ЕГА ТИ!нови [re: Ивo]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано16.02.01 09:47



КИРИЗЯ ЛИ КИРИЗЯ а онова самоопровежение го няма!
Абе тия и тук ли ме докопаха!


П.С. А тоя пич Пендерецки си го е сложил на 10-то място ама Маг нещо не го е видял! Чак сега го скивах!

Редактирано от Mag на 16.02.01 12:00.



Тема Хах...нови [re: ONE]  
Автор hopeless (новак)
Публикувано19.02.01 23:22



Къде сложи Бах, Моцарт.... в 20-ти век, бе.....





Тема Re: Nai-velikite kompozitori!нови [re: Tommy]  
Автор Vodach (непознат )
Публикувано24.02.01 15:59



(...purvo se izviniavam za latinizata, no pisha ot chujbina i niamam sobstveno prostranstvo za da si svalia kiriliza...)

...vijdam che dosta kompozitori sa zabraveni... i tova e poradi (rein) chisto klassichskata gledna tochka... purvo sa propusnati modernite kompozitori na filmova muzika... James Horner, Michel Newman, A. W. Webber... i Enio Moricone razbira se, chiito propusk scjitam za sustestven dori pri razgovor za klassicheska muzika (za tezi koito iskat da mi vuzraziat oste sega ne e zle da se informirata za zialostnoto tvorchestvo na tezi avtori i da ne si misliat che te sa pisali samo muzikali i muzika za westurni...)
...ne e mnogo hubavo che lipsvat bulgari v tezi klassazii... nadiavam se tova da se dulji po-skoro na vkusovata vi orientiranost ot kolkoto na tiahnoto bezdarie... dali ste bude Pancho Vladigerov ili Krasimir Turktschiiski, ili petur Hristozovski... vse pak i nie si imame nashite kompozitori...
...oste edin propusk v lizeto na Carl Orff naprimer... ili moje bi edna "Carmina Burana" ne e dostatuchno genialna... puk i Rubenstein nevidiah...

...za drugite kakto i da e no tova che ste propusnali Rachmaninoff moga da si go obiasnia samo s tova che ste bili prekalno zaeti da si popraviate pravopisnite greshki... (ot koeto po goliama tupotia zdrave mu kaji!!!

)

sujeliavam ako sum se povtoril za niakoi ot kompozitorite, prosto niamah vreme da predgledam pismata suvsem obstoino...


...i da mejdu genialni i veliki kompozitori razlikata e ogromna... no za tova sledvashtia put



Тема Водач,нови [re: Vodach]  
Автор зy (член)
Публикувано24.02.01 16:21



искаш ли все пак да пропускаме думата "тъпотия" в отношенията си? Поне тук. Иначе имаш поне стотина други клуба, където тя ще ти създаде репутация на мноооого бунтарски настроена личност, новатор и луда глава.

Освен това. Вместо да казваш "що изпуснахте този", би могъл просто да го предложиш. В края на краищата всеки от нас си има и друга работа, освен да седне с молив в ръка, да направи обстоен списък (е, от това пък по-измислена работа - здраве му кажи!) и да изброи ТВОИТЕ любими композитори. Това е клуб за мнения. Дай твоето и все някой ще ти благодари, че си споменал нещо, което той просто е пропуснал. Така - "вие сте такива-онакива и що това не сте го казали", звучи малко като в предучилищна възраст. Уверявам те, че всички тук са я преминали.

Така че, не се сърди, не се цупи, ами ела да си поговорим човешки. Всъщност ако търсиш това, де....



Тема Карл Орф!нови [re: Vodach]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано25.02.01 00:03



мой човек е голям музикант! Но той по скоро е най-големият музикален педагог на 20-ти век! "Кармина Бурана" е голяма работа, но с нея не мога да го сложа например до Пендерецки! Ще ме извиняваш!


Българският език - официален за всички!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.