Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови  
Автор Ermenko-202408 (новак)
Публикувано23.04.16 05:23



Добра дума за Табаков не съм изричал. Но е истина, че такъв концерт с него не съм слушал. Полуфабрикат. Всичко недоправено. Ако оркестрантите не са загубили самоуважение, щеше да е друго - диригента нека е всякакъв. Би трябвало. Но припомняйки си четените на www. ploshtadslaveikov разправии около ,,пенсионирането", леко се съмнявам. Радиооркестъра има достатъчно членове, които не с качествата си като оркестранти да пречат на растежа му. След концерт се случва да не заспя. Как може така да се свири???!!! Нямам покой, гневен съм, чувствам се лично обиден, осъмвам. Вече обръгнах и се щадя - спрях да ходя на Филхармонията, след тази вечер отсвирвам и Радиото. Драма няма. Все пак концерта пожъна огромен успех. Седмината поканени от Гергов не дойдоха, помислих, че доцентите са повикали студентите си, но се оказа, че неистово ревящите след края са питомниците на г-жа Милка Митева. Редя пъзел. Митева, Гергов. Засега ми се губи Хелия Чавдарова. А, ето я!



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: Ermenko-202408]  
Автор zvetarkata (минаващ)
Публикувано23.04.16 10:49



Хе,що за самочувствие?
"диригента нека е всякакъв".
Разсъждения типични за диригенти.
Няма лоши лоши оркестри-има некадърни диригенти.
Докато това не Ви се набие в главата нямате никакъв шанс.
След 40г.свирене в оркестри и 60год.занимания с музика
мога да кажа със сигурност,че качествените български диригенти се
броят на пръстите на едната ръка.Повечето са покойници,
някои пенсионирани.


10 години се учиха на гърба ми в щатния оркестър.
С изключение на Влади Симеонов всички останали преподаватели ги учеха първо как да мачкат оркестъра и да прехвърлят несгодите си върху му.
Разликата в музицирането и контактуването с оркестъра м/у нашите и чужди
диригенти е потресаваща.
Много пъти съм казвал-без диригент може,без оркестър-не.



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: Ermenko-202408]  
Автор sisek (непознат )
Публикувано25.04.16 10:58



Играта вече много загрубя!



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: sisek]  
Автор Ermenko-202408 (новак)
Публикувано25.04.16 21:37



Мене ми се получи ,,спонтанно". Пъзела остана ненезавършен, щото не реших от коя страна да е Милена Моллова. Ама пък чак груба игра!



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: Ermenko-202408]  
Автор sisek (непознат )
Публикувано26.04.16 18:45



Смея да Ви уверя, че не съм нито ММ, нито другата ММ, още по-малко ХЧ. Просто няма как да ми се получи. Не ми се ще да ме четат тук, където малко или повече си имат своя обединена нация. Не желая да се бъркам на хората нито във вкусовете, нито в разбиранията. Но Вие сте един от двамата, които са ме интригували в този т.нар.клуб. Как сега да попитам Кой сте Вие, д-р Ерменко. Не знам на "лични" дали е възможно. В отговор ще знаете кой съм аз.



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: Ermenko-202408]  
Автор Vassilia ()
Публикувано01.05.16 11:13



ето го и анализът:





Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: Vassilia]  
Автор sisek (непознат )
Публикувано05.05.16 15:31



So what?



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: sisek]  
Автор oblachen-99546 (старо куче)
Публикувано06.05.16 00:14



Имам записа от зала България, но е 115 MB, които няма как да кача тук. Ако има интерес, ще го мацна на диск и ще го споделя с всеки, който пожелае.
За всеки случай, реалността е по-различна от писанията в Култура. Които са естествено обясними, впрочем...



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошо [re: oblachen-99546]  
Автор Ermenko-202408 (новак)
Публикувано08.05.16 14:15



На страницата си програма ,,Христо Ботев" е ,,качила" запис на концерта с ,,бонус" -
тъпото ,,въведение" към него от Аделина Александрова допълнено с просташките и коментари в паузата и след концерта. За нея се обзалагам, че е с диплом от музикално училище, преди вероятно добитото за цял живот по-високо ,,образование".



Тема Re: Малер - Трета или От лошото винаги има по лошонови [re: Ermenko-202408]  
Автор oblachen-99546 (старо куче)
Публикувано12.05.16 00:12



През многото години тук, навярно не съм бил лицеприятен за доста хора, когато съм имал мнение, различно от тяхното. Но едва ли съм използвал непристойни думи като твоите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.