Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 29.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Тема Виенски класици със СО на БНРнови  
Автор Ermenko-202408 (новак)
Публикувано08.04.16 21:37



Някой ще сподели ли възторга си от концерта с новия диригент?



Тема Re: Виенски класици със СО на БНРнови [re: Ermenko-202408]  
Автор Ermenko-202408 (новак)
Публикувано17.04.16 12:28



Не само тук, но и според вестник Култура такъв концерт сякаш не се е състоял.Всякъде великодушно се мълчи



Тема Re: Виенски класици със СО на БНРнови [re: Ermenko-202408]  
Автор sisek (непознат )
Публикувано18.04.16 11:39



Споделете! За какво иде реч?



Тема Re: Виенски класици със СО на БНРнови [re: Ermenko-202408]  
Автор Ermenko-202408 (новак)
Публикувано19.04.16 13:00



Дефицит никой път не става излишък. Бедния няма как да бъде щедър. Реч е за Музика и хора със самочувствие, успели чудно хубавко да се възползват навъртайки се около Нея с ей толкова ум: Www.Klasa.bg (15.11.2012) Диригентът виртуоз Росен Гергов от Виена: В България трябва да приемат закон за ограничаване на чалгата. ....................... ,,Обаче също така може да се констатира един Квалитативен спад в класическата музика музика. ................ Най вече притесняващ е проблемът с падащото музикално ниво. ................ Когато дойде времето и моята генерация вземе нещата в свои ръце, се надявам поне музикалното ниво да се повиши малко. .................... Така например съм дирижирал концерт за DJ и оркестър.DJ-ят беше феноменален и в публиката имаше доста млади хора, тинейджъри, млади студенти итн.Всички бяха във възторг от концерта, шансът, че поне една част от тях някога пак ще се върне в концертната зала, според мен не е малък. .............. Друг начин за привличане на нова публика е назначаването на една каризматична личност отпред, която самата тя да привлича публика. Не ме разбирайте погрешно, но говоря от личен опит. Наскоро ми се случи да се заговоря с една група млади студенти в едно заведение заведение.Всички бяха с около 10 години по млади, на 20, 21 годишна възраст. В разговора се стигна дотам, какво правя и защо съм в съответния град. Обяснявайки им, че съм диригент и имам концерт след 2 дена, те проявиха желание да дойдат на концерта. И действително, 7 души бяха на концерта и бяха по собствени думи много впечатлени от това, което чуха.Едно момче ми каза, че е било за пръв път на класически концерт и че би искало да ходи по често. Така че в крайна сметка ако човек предлага истинска и неповторима музика, публика най вероятно рано или късно ще се намери намери. ............. "

Редактирано от Ermenko-202408 на 19.04.16 14:14.



Тема Re: Виенски класици със СО на БНР [re: Ermenko-202408]  
Автор sisek (непознат )
Публикувано19.04.16 17:02



Вий, Ermenko, сте прекалено образовани за моя ограничен тезаурус. Питам се поради каква причина решавате да създавате гъдел там, където рефлекси липсват. И си отговарям. Поради същата! Със здраве!





Тема Re: Виенски класици със СО на БНРнови [re: Ermenko-202408]  
Автор oblachen-99546 (старо куче)
Публикувано20.04.16 21:48



Не знам защо се мълчи.
Концертът беше оповестен, но чак такъв ентусиазъм да ходя в Залата заради нов диригент, не ме обзе. Отдавна не слушам реклами, още повече никога не съм им се доверявал. Последното го казвам по принцип, не за случая. Реших, че ще слушам по Хр. Ботев прякото излъчване и...забравих за него.
Нов шанс за мен, този петък с Малер. Дано не се сетя за него два дена по-късно.
Иначе, данО за Радиото!



Тема Re: Виенски класици със СО на БНРнови [re: sisek]  
Автор zvetarkata (минаващ)
Публикувано22.04.16 12:42



Тази вечер пък Малер!
Още не се научили с Моцарт,Бетовен,Хайдн-направо Малер.
За диригентите става въпрос.По стъпките на предния им главен.
Мащабни платна!!!
Поредния пуснат с парашут мислещ се за голяма работа.
И той ще си замине.
Жалко за потърпевшите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.