Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 25.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Тема Обичате ли Брамс?нови  
Автор Руиз (любител)
Публикувано18.08.15 21:29



Това е заглавие на роман на френската писателка Франсуаз Саган въз основа на който e направен американо-френски филм с участието на Ингрид Бергман и Ив Монтан. Във филма звучи третата симфония на Брамс, третата част Poco allegretto:





Тема Re: Първият концертнови [re: Руиз]  
Автор Руиз (любител)
Публикувано22.08.15 11:40



Харесва ми този концерт!
Изпълнението е отлично!





Тема Re: Обичате ли Брамс?нови [re: Руиз]  
Автор noot (непознат )
Публикувано22.11.15 11:28



Навремето започнах да слушам класическа музика, след като учителят ни по пеене в осми клас ни заведе на опера. След това взимах плочи от неговата фонотека и понякога си говорхме за музика. Веднъж наивно го попитах дали има някой от известние композитори, когото не харесва. Очаквах, че няма да има такъв, но той каза "Брамс".
Днес, особено след като открих за себе си камерната музика на Брамс, отговорът на моя учител ми е съвсем необясним, а въпросът "Обичате ли Брамс?" ми звучи направо абсурдно





Тема Re: Обичате ли Брамс? [re: Руиз]  
Автор Руиз (любител)
Публикувано22.11.15 12:11



Много добро изпълнение! Четейки коментарите, които се предполага са на познавачи, срещам такива изрази като "цялата любов е тука", "Най-доброто изпълнение" и в този род.
Припомнихте ми следния факт. Синът на моя колежка ми подари преди години диск, съдържащ Соната за цигулка и пиано от Брамс в изпълнение на Даниел Баренбойм и Пинкас Цукерман. Изненадващото за мен бе ,че този млад мъж, тогава да е бил на възраст под 25 години обича, цени и слуша Брамс.



Тема Re: Обичате ли Брамс?нови [re: Руиз]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано22.11.15 17:36



че как?! Кой не го обича...


Лека нощ!



Тема Вторият концертнови [re: Руиз]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано23.11.15 21:03



Любимо изпълнение:



П.П. Въпросът в заглавието на темата е странен.

Редактирано от Dolce De Leche на 23.11.15 21:04.



Тема Re: Обичате ли Брамс?нови [re: Руиз]  
Автор karabasbarabas126415 (поносимо глупав)
Публикувано25.11.15 13:44







Тема Re: Вторият концертнови [re: Dolce De Leche]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано28.11.15 00:25



Ама Руиз го е казал съвсем ясно. Франсоаз Саган е повод.:)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.