Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Яростта заради изгубената монетанови  
Автор Руиз (любител)
Публикувано22.11.14 18:36



Един ден Бетовен искал да вземе няколко монети от портмонето си. Една от тях паднала на пода, направила няколко скока в стаята и въпреки старателното търсене не могла повече да се открие. Вследствие на това Бетовен изпаднал в голяма ярост. И по-късно я изразява в тонове : „Яростта заради изгубената монета“.
Две изпълнения, които се различават!







Тема Re: Яростта заради изгубената монета [re: Руиз]  
Автор oblachen-99546 (пристрастен)
Публикувано25.11.14 05:05



Руиз, това е абсурд.
Не схванах идеята за две, по същество, еднакво ненормални изпълнения. Да не говорим, че има нещо грозно да ги сравняваме.



Тема Re: Яростта заради изгубената монетанови [re: Руиз]  
Автор Руиз (любител)
Публикувано25.11.14 13:43



Облак, прочетох в немски текст, повтарям немски текст, историята със загубената монета. И аз го предадох почти в превод. Попаднах на изпълнението на детето. То свири по детски. Кисин свири по друг начин.
Не разбирам какво наричаш абсурд и какво е грозното ако показвам едновременно изпълнение на едно произведение от филхармонията от Сантяго де Чиле и на Берлинската например?



Тема Re: Яростта заради изгубената монетанови [re: Руиз]  
Автор oblachen-99546 (пристрастен)
Публикувано27.11.14 20:34



Не знам, Руиз. Наистина не знам. За историята не казвам нищо, готина е, парчето също. Но нещо съм разцентрован напоследък и двете изпълнения, събрани заедно не ги приех...
Извинявай, наистина! Никакъв упрек към теб, напротив, хубаво е, че пускаш историята на популярни, макар и позабравени неща.
Съжалявам, че те засегнах. Това не съм желал, сигурно е!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.