Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 15.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отзиви от Мартенскитенови [re: oblachen-99546]  
Автор Руиз (любител)
Публикувано01.04.14 10:04



"Чуден Фестивал са Мартенските. Не за някому по нещо, всичко за всички!
Това може да прави само едно общество, убедено в стойността, която притежава, носи и ни я споделя искрено и неотменимо!
Благодаря, Фестивал!
Не просто добри, превъзходни сте!"


Това говори всичко. Апотеоз!
Благодаря, Облак, за споделените преживявания от Мартенските!



Тема Re: Отзиви от Мартенскитенови [re: oblachen-99546]  
Автор Ermenko-202408 (непознат )
Публикувано03.04.14 10:55



Публиката на концерта на Шарон Кам се случи такава, за каквато навярно мечтаят всички музиканти. Без телефонни звънци, здрава, без кихавици и кашляне, в най - голяма степен внимателна към случващото се на подиума, погълната дълбоко от прекрасната музика на кларинетните квинтети от Брамс и Моцарт. Чувството, че заедно с мен и цялата зала съпреживява вълнението предизвикано от изключителната "Кам и приятели" е страхотно и за съжаление рядко случващо се. На заключителния концерт на ММД се разбра, че на Г. Димитров Бах му е далечен. В началото на концертния сезон имах "удоволствието" да чуя Хайдн свирен от М. Минчев както Брух. В Русе с участието на сина му с естетика отпреди 50 - 60 години и двойния концерт от Бах. Надеждата ми след антракта да поседна беше напразна. Публиката отново ме "изненада". Надявах се да намалее след солиста, в София и е практика. Симфония на псалмите изисква, според мен, по - класни духови, но участието на хор "В. Арнаудов" беше на висота.



Тема Re: Отзиви от Мартенскитенови [re: Ermenko-202408]  
Автор oblachen-99546 (пристрастен)
Публикувано08.04.14 00:05



Концертът на Шаром Кан беше истинско бижу!!! (три удивителни)

Финалната вечер я слушах по радиото, изпълнението на Стравински беше много добро. Дори го записах.:)

Относно публиката, няма място за сравнения със софийската практика.
Все пак това е Фестивал и хората отиват на този празник не да си тръгнат след паузата, а стоят с осмислено желание докрай. При всички случаи не го правят заради това "да не се минат". А, защото очакват несрещаното, не са чак толкова разглезени от слушане, за да избират това или онова изпълнение на творби с познати или не имена и т.н.
Пак ще го напиша, русенската публика, в целостта си, е достатъчно компетентна. Дори да съм се разминавал с нея в някои случаи, твърдя горното. Познавам я от толкова много години...
Изключенията, които създават смут тук-там (от време на време) са точно такива, каквито са - постоянните случайни, без които не може.
Обичайната индулгенция за този вид безхаберни смутители е, че ги има (доказано) не само в София или Русе, а навсякъде по света.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.