Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 28.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Масово убийство на роялинови  
Автор bgp ()
Публикувано25.09.13 10:39



Дали не е по-правилно да попитаме господин министъра, наистина, какво се случва с луксозните рояли, които с всеки изминал ден, старостта ги убива без на тях да се свири. Защо няколкото хубави Steinway рояли (които струват по $150 000) си стоят по НДК, Зала "България", както и други места и без да се свири на тях, защото наемите са непосилни, условията лоши, и служителите пречещи на музикантите по всякакви начини. Вече почти НИКАКВИ концерти не се случват с камерна и соло пиано музика. Ето ТАКЪВ въпрос трябва да се зададе, и то най-добре от меломаните.

Колко камерни и соло концерта посетихте в Камерната зала България или НДК през последната година? Нужно ли е да напомням, че парите от данъците ви с които са правени тези вложения са пропиляни от престъпно бездействие??



Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: bgp]  
Автор rostislav (непознат )
Публикувано22.10.13 14:01



Най-после истината казана директно. Но в епохата на "пазарната икономика" всеки гледа да вземе най-скъпия наем. А дали това е печелившо за родната култура няма значение.



Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: rostislav]  
Автор bgp ()
Публикувано22.10.13 23:16



Патетично се изказах (и предполагам, че затова клубарите тук не ми отразиха постинга), но темата е доста болна.

А ако някой скромно попита тези гурута на "пазарната икономика", какво са спечелили от високите наеми на камерните зали, като никой не ги наема?

Аз напоследък не следя изкъсо, но случват ли се някакви концерти в тези зали (със Steinway-ите)? Аз не знам за много такива, а и в този клуб май не бе отразено подобно нещо последната година.





Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: bgp]  
Автор controsoggetto (член)
Публикувано23.10.13 09:29



Аз мисля, че причината не е само в пазарната икономика.
Тя е по-скоро претекст да се пречи на културата и в случая - на музиката.
Сега се готви нова програма за приемане във висшите училища, която ще е съобразена са "реализацията на завършилите на пазара на труда".
С други думи, те закриват музикалните институции, промиват мозъците на цели поколения, а след това казват: "Ами вие нямате реализация; вас никой не ви търси."
Убеден съм, че това се върши умишлено и целенасочено, но все пак не много умело, защото мързелът и бюрокрацията спъват дори и тази дейност.



Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: bgp]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано23.10.13 11:25



Мълчанието означава и съгласие.



Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: controsoggetto]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано23.10.13 11:25



Съгласен съм с Вас.



Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: Pyиз]  
Автор zvetarkata (минаващ)
Публикувано23.10.13 19:38



С повечето неща за културата съм съгласен.
Всичката тази база е купувана в други времена-добри,лоши всеки да си преценява.Само ще вметна,че бюджета на комитета за култура е бил 13%!
А сега на министерството на културата около 0.5%!Пак всеки да си преценява.
Колкото до високите наеми в залите-ами прочетете процентите и се запитайте.



Тема Re: Масово убийство на рояли [re: controsoggetto]  
Автор bgp ()
Публикувано24.10.13 13:24



"Аз мисля, че причината не е само в пазарната икономика.
Тя е по-скоро претекст да се пречи на културата и в случая - на музиката. "

За съжаление, имам основания да се съглася с Вас.

"Пазарната икономика" се споменава, само когато е угодно. Именно пазарната икономика би задала въпросът, който вече зададох – какво са спечелили от високите наеми на камерните зали, като никой не ги наема?

За справка НДК:
http://ndk.bg/program

Гледам програмата за един месец напред и откривам само един концерт в който участва роял..... Днес, на FUZJIKO HEMMING, който изглежда е организиран по дипломатическа линия от посолтвото на Япония.

Редактирано от bgp на 24.10.13 13:34.



Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: bgp]  
Автор zvetarkata (минаващ)
Публикувано24.10.13 15:52



Не знам за НДК,но този сезон в програмата на Софийска филхармония в голямата зала има солисти пианисти в 13 концерта.И това в редовните концерти.
Отделно извънредните.
Даже мисля,че са малко в повече.
Не знам в камерна колко са.



Тема Re: Масово убийство на роялинови [re: zvetarkata]  
Автор bgp ()
Публикувано24.10.13 18:21



Става дума за репертоара на КАМЕРНАТА МУЗИКА, ако тя изобщо присъства в паметта на съвременните класик-чорбаджии. Както сам споменахте, през онези другите времена са строени и камерни зали. И ако смея да отбележа, пазарната икономика обича повече камерни концерти, отколкото симфонични. Защото при камерните концерти броят на хората в публиката надвишавамногократно броя на музикантите. В симфоничната и оперната музика, бройката музиканти често надвишава собствената си публика. А за камерната зала "България" не се сещате, защото комай няма за какво да се сетите. Хайде, нека пак говорят за "пазарна икономика"...

Редактирано от bgp на 24.10.13 18:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.