Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Тема Убиха роялнови  
Автор dedopop (непознат )
Публикувано23.09.13 10:55






Като знам какво костваше на семейството ни да купим най-ниския клас ново пиано, новината за тази мизерия буквално ме смачка.

Редактирано от dedopop на 23.09.13 10:57.



Тема Re: Убиха роялнови [re: dedopop]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано23.09.13 11:26



И мен ме смачка тази новина!!



Тема Re: Убиха роялнови [re: dedopop]  
Автор bgp ()
Публикувано23.09.13 21:19



Това да беше само, с мед да ги намажеш. Те е8аха мамата на цялата музика, в продължение на толкова години. И някой следят внимателно как да пречат занапред, освен че не помагат. Но добре стана, че една нагледна история от Димитровград (където случайно се пада града на Пайнер) даде такъв отзвук. Дано този инцидент "отключи" най-накрая нещо.



Тема Re: Убиха роялнови [re: bgp]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано23.09.13 22:05



Същитски ужас!



Тема Re: Убиха роял [re: dedopop]  
Автор Bacилия (ентусиаст)
Публикувано24.09.13 08:21



Думи нямам
Бездуховността е голямо зло

Фирмата е основана през 1853 г. в Лайпциг
През 1867 роял Блютнер печели Гран при на изложението в Париж
На роял Блютнер са свирили Лист, Вагнер, Рахманинов, Дебюси



Тема Re: Убиха роялнови [re: dedopop]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано24.09.13 12:41



Един ден Атикус каза на Джем:
— Бих предпочел да стреляш по тенекиени кутии в задния двор, но зная, че ще почнеш да стреляш и по птици. Ако можеш да улучваш сойки, стреляй по тях, колкото искаш, но помни, че е грях да убиеш присмехулник.
За първи път чувах Атикус да казва, че е грях да извършиш нещо, и попитах мисис Моди по този въпрос.
— Баща ти има право — каза тя. — Присмехулниците са напълно безобидни и пеят, за да ни веселят. Те не ядат нищо от градините на хората, не си правят гнездата в плевните, само пеят от сърце за нас. Затова е грях да убиеш присмехулник.


Харпър Ли
Да убиеш присмехулник



Тема Re: Убиха роялнови [re: dedopop]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано24.09.13 22:55



Макар и оскъдна, информацията показва, че роялът отдавна е умрял.
И за ликвидирането му имат вина абсолютно всички около въпросния Детски и младежки център, включително местния маестро, шефа на Денса и вся осталная безхаберна и безименна сволоч от тези отговорни другари, които са го осигурили, до онези, които са го запокитили...
Липсват отговори на няколко елементарни и изключително нелепи въпроса:

Какво означава:

1. "стои там повече от 20 г. без документ"?
2. "от 12 години съм в тази зала и никога не сме ползвали рояла. Не е отварян откакто съм там. Не ми е пречел, но не е вършил и работа"
3. Заместник кмета: "Не мога да коментирам в момента. Не съм гледал филма, не съм и в града"
4. Директорката Христина Ташева обясни, че ..."роялът не е зачислен на Детския и младежки център."
5. Акордьорът казал, че инструмента има "специфичен дефект"
6. Почетният гражданин го бил пробвал преди 5 г.

А, музикантите от духовия, сякаш паднали току що от небето, нещо се въодушевляват постфактум и уж цъкат възмутително с език...

Преди десетина години попаднах случайно на два инструмента, които бяха истински бракувани и приготвени за кофата за боклук. На единия дори стои табелката с инв. номер. Въпреки, че не съм никакъв свирач, прибрах ги у дома и до ден днешен ги бърша от време на време от прахта и си ги наглеждам. Днес споделих с един приятел и той ме попита за какво са ти. Ми, викам, един ден ще ги подаря на някой закъсал мераклия. Посъветва ме да ги продам.:)

За сведение, първото си пиано го бях занесал в работата и близо 15 г. забавлявах персонала, когато им дойде кефа. Защото моят, както се полага на началството, беше всекидневен.


Бачкахме, свирихме, пяхме, докато разкапахме инструмента съвсем. Но не го запалих, подарих го на приятел за сватбата му. С всички свещници, стоеше отлично в новия му апартамент...

Ето ги моите приютени:










Тема Re: Убиха роялнови [re: dedopop]  
Автор kkrekk (канарче)
Публикувано11.12.20 17:28



ами да, то си чисто убийство.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.