Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 22.09.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Тема Какво ставанови  
Автор Bacилия (член)
Публикувано11.07.12 08:36



с музикалното ни образование?

Съобщението е пуснато още в първия ден на записване на новоприетите студенти.
Къде/и какво отиват зда учат авършилите муз. училища?


Съобщение:

Национална музикална академия "Проф. Панчо Владигеров
ОБЯВЯВА
допълнителен прием по всички специалности за учебната 2012/2013 година.
Срокът за подаване на кандидатстудентски документи е 10 и 11 септември 2012 г.
Приемните изпити ще се проведат на 12, 13 и 14 септември 2012 г.




Тема Re: Какво ставанови [re: Bacилия]  
Автор zvetarkata (минаващ)
Публикувано11.07.12 13:51



Не е зададен точно въпроса.
Какво става с държавата?И в частност с културата.
Това е истинския въпрос.



Тема Re: Какво ставанови [re: Bacилия]  
Автор yordanka_vas (непознат )
Публикувано12.07.12 18:57



Завършилите средно музикално училище отиват да учат извън България.



Тема Re: Какво ставанови [re: Bacилия]  
Автор bg-p ()
Публикувано13.07.12 00:32



С общи усилия - затриха го. И аз не бих могъл да посъветвам хората да учат там вече. Има по-добри оферти





Тема Re: Какво става [re: Bacилия]  
Автор pleshivata_peviza (минаващ)
Публикувано14.07.12 16:32



Какво става ли? Удивен съм, че някой се учудва. Стана явен резултатът от възхода преди време, властването 18 години като Ректор и Министър на един съмнителен професор (по какво ли?), който успя да напълни НМА, а и другите "независими" ВУЗ-ове с достатъчно преподавателско-професорска плява, за да задуши малцината останали кандидат-пенсионери, които все пак знаят и могат да научат някого на нещичко. Подобно е положението с "ръководните" кадри и в средните училища (по изкуствата). Подобно е положението и в БАН, и в СУ и в НБУ, и...къде ли не. Отделно понижаването на обществения и социален статус на гилдията, нейните вътрешни противоречия (кой е по-по-най-велик!), липсата на каквато и да е визия, (да не говорим за политика) за това - какво трябва да се случва, кастрирането на всякакви гилдийни "съюзи", "синдикати" и пр. формирования, консилиумите на такива "динозаври" в бранша като Борислав И., Пламен Дж., Момчил Г., Министерство на културата, в което има цифром и словом четирима "специалисти" по музика и един - по образованието на "творческото" ни музикално поколение... Да продължавам ли?



Тема Re: Какво ставанови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Trident (Умерен)
Публикувано15.07.12 11:10



Их ма начи!! Хвали ме усто, че Цар Магал е в затвора. Байчев, ти под кандидат пенсионери , себе си ли имаш в предвид с безумното ти Cosi, обработка на Mozart. Какво нахалство!



Тема Re: Какво ставанови [re: Trident]  
Автор pleshivata_peviza (минаващ)
Публикувано15.07.12 11:32



Писанието ти, като стил, "фактология", настроение и злоба е точно доказателство на повечето ми твърдения. Тъкмо си мислех, че в този клуб са останали неколцина ентусиасти - позитивисти, когато изпълзя някой, който фекализира пространството, вместо да каже нещо свясно (с т или без т се пише?) по темата.
(И не беше Cosi, a Entführung, което "извади" немалко субсидирани билети за една година в полза на институцията, в която "работиш" пеейки, ако е верен профила ти)
Хайде, много здраве, че без такива като теб става много скучно!



Тема Re: Какво ставанови [re: pleshivata_peviza]  
Автор nyakoisi (минаващ)
Публикувано18.07.12 00:27



"Pevizata" e права. Но, пък преди годинка две, странно защо си мисля, че НБУ не би присъствал в черния й списък...



Тема Re: Какво ставанови [re: bg-p]  
Автор Bacилия (член)
Публикувано19.07.12 07:11



Сигурно е така.
Поредният пример:

Пореден успех в своята творческа биография записа талантливата млада цигуларка Зорница Иларионова, като повече за него тя сподели при краткото си посещение в родния Плевен. В началото на миналата седмица Зори се е явила на тежък конкурс в академията “Escuela Superior de Musica Reina Sof?a” в Мадрид за класа на един от най-именитите преподаватели по цигулка в света, проф. Захар Брон. Беше изключително трудно да се попадне в неговия клас, тъй като на изпита се явиха около 40 човека, от които той подбра петима и най-радостното е, че аз съм една от тях, с гордост разказа тя. Нашата цигуларка е била единствената българка, която се е явила на конкурса, а освен това тя ще бъде и единствената ученичка на проф. Брон от нашата страна. “Захар Брон преподава в пет държави - Германия, Швейцария, Япония, Испания и Русия, откъдето тръгва неговата преподавателска кариера. Там са и част от именитите му ученици, сред които Максим Венгеров и Вадим Репин”, посочи Зорница, която осъзнава колко огромно предизвикателство пред един млад музикант е да попадне сред неговите възпитаници.
За съжаление, за момента ще трябва да прекъсна обучението си в Хамбург, тъй като ще ми бъде много трудно да уча в две държави, а зная, че ангажиментите ми в “Escuela Superior de Musica Reina Sof?a” заедно с проф. Брон ще бъдат доста сериозни, разказа младата цигуларка. Тя сподели, че сред основните насоки в обучението в престижната испанска академия е да предлага възможности на своите ученици за участие в различни концерти. Възпитаниците на “Escuela Superior de Musica Reina Sof?a” имат достатъчно време да разширяват своя репертоар и да се явяват на големи конкурси, да се срещат с изтъкнати преподаватели и диригенти, каза още Зорница. Искам специално да благодаря на НМУ “Любомир Пипков”, което завърших миналата година и на неговата директорка Милка Митева за всички възможности, които са ми предоставили и без които едва ли щях да стигна дотук, посочи тя.


в. Посредник, май 2012.



Тема Re: Какво ставанови [re: Bacилия]  
Автор bg-p ()
Публикувано22.07.12 16:16



Тъй-като на запад не съществува подобно нещо, като нашите музикални училища, с безплатно обучение на всички музикални дисциплини + специален предмет, това остава прекрасна възможност за обучение и дори привилегия за учащите български музиканти.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.