Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: controsoggetto]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано26.09.10 19:08



Уважаеми controsoggetto,
В Бургас се минаха доста Малерови творения по времето, когато там беше един(а) диригент от зрялото днес поколение. Аз дори учствах в едно нескопосано изпълнение на предишната на споменатата по горе симфония, като хорист разбира се. Събраха ни от кол и от въже, но тогава все пак имаше някакво ниво. Я идете сега и чуйте например първата им флейтисктка, която по грамаж се доближава до Ламбо и ще се сетите за какво иде реч!



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: Babaca]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано26.09.10 19:26



Абе Бабака, можеш ли да насилиш себе си и поне един път да не бъдеш простак?



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: Oблak бял]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано26.09.10 19:56



А бе!( sic) Oблak бял, а ти можеш ли един път да си лъснеш обувките? Обикновено не бекам, но зависи от насрещният простак!



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: Babaca]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано26.09.10 20:14



Да ти лъскам кубето? Пак си закъсал.



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: Babaca]  
Автор Kyky и Пипи (запознат)
Публикувано26.09.10 21:09



Като изключим обидните ти квалификации, които, както винаги, са далече от смисъла на тази тема, флейтистката, която визираш, е един от инструменталистите в Бургас, които са на много високо ниво.
А защо се заяждаш и обиждаш хора, които си виждал веднъж в живота си (манон леско), не ми е ясно... За твое сведение, тази флейтистка беше един от малкото хора, които не протестираха от появяването ти при тях.
Но както знаем, това си е твой стил....



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: Kyky и Пипи]  
Автор pleshivata_peviza (минаващ)
Публикувано26.09.10 22:50



Е, как искаш да не ни реформират, да не ни съкращават, да не ни оптимизират... въобще - да не ни гледат отгоре надолу, когато между нас битуват такива неща като въпросната Бабака. Виждал ли си му босите крака в автобуса по време на турне с неизрязаните нокти?



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано27.09.10 02:08



Навярно копелето има нужда да осъзнае защо и кога се прави без чорапи.



Като тази грозна и скапана негърка от Кабо верде



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: Oблak бял]  
Автор Koмaндopa (новак)
Публикувано27.09.10 11:31



Най-лошото е, че и нивото на плешивата певевица, която крититува справедливо Бабака не е по-високо от неговото.... Защото аз съм съгласен, че музикантите сме си виновни за дереджето, на което сме сега и на което ще бъдем още много дълги години..

А иначе "Противосложение" и Бабака започнаха едно смислено обсъждане на много трагични неща. Защото почти е сигурно, че ако деветата на Малер, се изпълни от сегашния състав на Бургас, колкото и да е високо нивото на свирене ще е едно менте.... А ако се викат попълнения, които ще са доста значителни, това означава, че симфонията ще се изпълни като съвместна продукция на Опера Бургас и ОФД "Халтура" - България, което включва току що станалите безработни музиканти от цяла България



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: Oблak бял]  
Автор toje_to (непознат )
Публикувано27.09.10 14:55



Малер 9-та ще бъде изпълнена със собствени сили.И престанете да търсите под вола теле!Философи!



Тема Re: Новият сезон на ОФД-тата без Ф-тонови [re: toje_to]  
Автор Koмaндopa (новак)
Публикувано27.09.10 16:02



Приемете нашите поздравления!
Жалко, че няма да сме в Бургас, за да чуем и видим тази новост.

И си мисля, че Министерството на културата трябва да изпрати всички директори за да почерпят полезен опит от Вас. Стига са мрънкали!

Аз си мисля, че цялото творчество на Малер е по силите и на Симфониетите във Видин, Враца и Шумен. Даже ако се напъне и Ямболският и Пернишкият камерен оркестър съвсем спокойно могат да се справят даже и с осмата симфония. Всичко е въпрос на добро желание и позитивизъм.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.