Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 25.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Из бисерите на радио Класик ФМнови  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано22.04.10 15:49



"Людмил Ангелов свири Шопен. Вече и на компакт диск!"

От двайсетина дена се кискаме вкъщи на това непрестанно рекламно съобщение, ама взе да ми писва. То бива-бива, но там нямат ли редактори и не се ли чуват какви ги плещят?

Тази история ме хвърли доста назад във времето. Не помня дали съм я разказвал тук.
Комшията един ден вика: абе дай нещо да се пообразовам.
Дадох му грамофона и му подбрах малко плочи с леснотии.
След една седмица срещам майка му и питам: как е, как е? Тя енергично взе да кима: бате ти Гошо свири непрекъснато!
Опулих се: на какво свири?
Майката: как на какво, нали му даде грамофона!





Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМнови [re: Oблak бял]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано23.04.10 08:55



Преди години обявиха изпълнението на концерт за пиано и оркестър номер 24, в до мажор от Моцарт. Правилното е до минор. Това е един от любимите ми клавирни концерти на Моцарт. Слушайки концерта всеки, що годе разбиращ от музиката, би казал, че тоналността е минор. Очаквах да се поправят, а от радиото : Чухте концерт за пиано и оркестър номер 24 в до мажор.
Напълно чиновническо отношение и недопустима грешка за това радио!!!!

Редактирано от Pyиз на 23.04.10 09:11.



Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМнови [re: Oблak бял]  
Автор GlBBS (MCMC)
Публикувано24.04.10 22:02



Облак ,
извинявай, че ти използувам темата, за питането си

Според вас музиканти


възможно ли е? Искам да кажа, може ли от акордион да се изкарат тези звуци или има някаква шашма?

Редактирано от GlBBS на 25.04.10 00:34.



Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМнови [re: GlBBS]  
Автор Eдин тип ()
Публикувано24.04.10 23:09



Мисля, че чувам соло цигулката и оркестъра, но по-добре музикантите да кажат. Аз съм музикален инвалид.



Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМнови [re: GlBBS]  
Автор зy (член)
Публикувано24.04.10 23:45



по- ме впечатли цигулковия на Чайковски в същото изпълнение. Но не се изненадвам. Имах един диск на френски квартет саксофони (къде ли остана тази пущина?), който на места звучеше ачик-ачик като струнен оркестър. Но това е обяснимо, инструментите бяха Ямаха, а те могат да звучат като какъвто и да било друг инструмент, стига и той да е Ямаха

.

Колкото до анонсите на Класик ФМ, аз за 7-ми или 8-ми път за три месеца се подвеждам по една реклама (немузикална), която пускат за ботаническата градина и павилиона на пеперудите срещу Музикалния театър. От февруари насам най-тържествено организирам цялото домчадие да ходим там под давление на тази реклама. Всеки път ми казват, че има профилактика, а в този сезон пеперуди - йок, но всеки път решавам, че щом рекламата тече, значи профилактиката е свършила и пеперуди-мутанти са населили градината зимъска. Вярно е, малко са небрежни с анонсите.....



Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМнови [re: зy]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано25.04.10 00:20



За GIBBS

Няма никаква шашма, акордеонът има достатъчно регистри. Преди няколко години бяхме споменавали за това как звучи Бах на акордеон - жив орган.

А тоя младеж е голям техничар.

За зу
Вярно, че при Хендел саксофоните на Жан-Ив звучат като струнни, но при Скот Джоплин са цял диксиленд.

За Радиото
Любим номер на водещия на ежедневното Сутрешно кафе е да каже, днес ще ви съобщя в кои квартали на София няма да има вода, но сега няма да ви кажа, а после. След като чуете това, без което не можем (тук следва многозначителна пауза), а именно - рекламата!



Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМ [re: Oблak бял]  
Автор Stefania Sandrelli (новак)
Публикувано25.04.10 01:53



Инструментът,показан на картинката не е акордеон,а БАЯН.Принципната разлика е,че няма клавиши,а копчета.Наложил се е като основен инструмент в руската народна музика,както акордеонът в нашите сватбарски оркестри.Притежава невероятни темброви,динамични и технически възможности - цялата органова литература се изпълнява от руските изпълнители и ако не е на живо е много трудно да се открие "измамата".

Редактирано от Stefania Sandrelli на 25.04.10 01:55.



Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМнови [re: Stefania Sandrelli]  
Автор GlBBS (MCMC)
Публикувано25.04.10 10:34



Добре да речем, че този Баян има много по-големи възможности от акордеона.
Вярно е че и качеството на тези записи едва ли дава възможност за достоверна "оценка", но не знам защо на мен на моменти това изпълнение на Вивалди ми звучи твърде "струнно" и "оркестрово". Виж другите неща които момчето изпълнява, Бах, Чайковски и т.н. звучат по-като акордеон. Поне за мен, де.

Редактирано от GlBBS на 25.04.10 10:35.



Тема Re: баяни и кларинети :)нови [re: Oблak бял]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано25.04.10 11:49






Редактирано от Чykчa на 25.04.10 11:56.



Тема Re: Из бисерите на радио Класик ФМнови [re: Oблak бял]  
Автор bg-p ()
Публикувано26.04.10 23:18



Родния Класик ФМ, за голямо съжаление, и от мен няма да получи много звездички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.