Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 10.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: zvetarkata]  
Автор toje (новак)
Публикувано23.02.10 19:00



Освен,че не се дават пари за култура,много често,типично по български , не с е дава път,а по-скоро се пречи на някой млад и талантлив човек да се изяви.Няма да изброявам колко много ,на пределна възраст дейци на културата са стиснали местенцето си и не дават на никого да припари.Моите най-големи уважения,но за всички трябва да има място под слънцето.



Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: toje]  
Автор Eдин тип ()
Публикувано23.02.10 20:08



Окепазихте ми темата!





Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: Eдин тип]  
Автор vlakon (непознат )
Публикувано23.02.10 21:53



дамм :) а колко положително започна всичко но явно всеки таи в себе си някаква болка :)



Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: Eдин тип]  
Автор Stefania Sandrelli (новак)
Публикувано24.02.10 23:53



Ами къде се буташ на коня в краката!...Фестивалът тъпче на едно място от много години.Все едни и същи...Русе е уж европата на България.Огледайте се на 15 сантиметра от която си изберете граница за да видите за какво става дума.ИМА пари,тази индулгенция вече не работи,че нямало пари.Въртим,сучим - пристигаме при чичко Сталин с неговото:Кадры решают все!Знам каква ще е олелията,но това е положението...От много време никой не се сеща за добрия Андерсен с неговите "Новите дрехи на царя".И се оливаме в славословенето на голия му задник...Тъжно.Но да гледаме позитивно,което е най-голямата генно-модифицирана простотия,и на добър час!



Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: Stefania Sandrelli]  
Автор Eдин тип ()
Публикувано25.02.10 08:48



Човек да не рече да пусне линк с програма и да не изкаже мнение, че даден сайт може поне фона и картинките си да смени. Не се изисква много - само няколко клика с мишката


Това не е въпрос за хиляди левове.
За тъпченето на едно място, вярно е. Останалото не ме интересува - аз се изказвам като СЛУШАТЕЛ и ЛЮБИТЕЛ на класическа музика и читател на този форум, не съм музикант, а прост "инж.". Не ме интересуват комплексите и дрязгите между хората в бранша, нито кадрите. Грозно е всяка тема във форума да води към едно и също.



Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: Eдин тип]  
Автор zvetarkata (непознат)
Публикувано25.02.10 16:16



Когато човек седне в концертната зала и се отдаде на музиката няма как да
не покаже отношение към музикантите.Ако това взаимно уважение го няма просто не Ви е там мястото.Има си грамофони,магнетофони,дискове-слушайте си от тях.До гуша ни е дошло от такива като Вас.Видите ли ,дал 10 лева и иска да слуша Филаделфийската филхармония.И нищо не го интересува.
Е няма да я чуете.Докато отношението на хора като Вас не се промени.
Нямате и най малка представа какво отношение към нас музикантите има по света.Хората съзнават,че много малко хора могат да овладеят тази дейност.
Не знам друга професия която изисква такъв къртовски процес на обучение
и такова себеотдаване.Това задължително трябва да се уважава.Иначе както казах обзаведете си студио у Вас и си слушайте.Даже накрая може и да ръкопляскате.



Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: Eдин тип]  
Автор зy (член)
Публикувано25.02.10 17:11



недей, няма смисъл. Опитвали сме, не става. Трябва да се проснеш ничком на земята, облян в сълзи за единствените онеправдани в тая държава, горките (някои) музиканти (но да не искаш сега и те да плачат за твоето положение, еееее, не е честно, хем за тяхното си, хем за твоето! Още повече, че твоята професия, каквато и да е тя, е песен в сравнение с къртовския им труд.). Ако го направиш, може и да ти отпуснат 1-2 постинга за музика. Без данък "гилдия", няма разговори за музика, тва е, не се дава и туй то.
Жалко за твоята тема и за тези на единиците меломани и познавачи, които се завъртат още тук.
Щеше ми се да не цапам и аз, но вече не се трае!



Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: zvetarkata]  
Автор Eдин тип ()
Публикувано25.02.10 18:42



Въпреки че това е само някакъв си форум в интернет, не мога да не ви отговоря , много ме засегнахте.
"хора като вас" - като кои нас? опишете ме, ако обичате, както и какво е отношението ми към музикантите в концертната зала.
"не ви е там мястото" - страхотно отношение към публиката, чрез която си изкарвате хляба. Чудя се какво ли би станало, ако концертите ви се провеждат без публика? А вашето място къде е?
"До гуша ни е дошло от такива като Вас" - ами сменете си професията и дайте път на по-съзнателни хора.
"дал 10 лева и иска да слуша Филаделфийската филхармония" - имате ли представа по колко давам и къде?

Последно, ако прочетете по-внимателно постовете ми, ще ви стане ясно, че нямам нищо против вас, но много ме обидихте. Имах предвид, че ако не друго, в условията на криза поне сайтът може да се пораздвижи. За останалото, ще дойдат и по-добри времена.
Можем да се договорим и така - пишете ми на лична бележка на кой концерт ще свирите, за да не ходя на него. Ще има двойна полза - хем няма да ви дразня с присъствието си, хем няма да си давам парите на вечно недоволни бездарници.





Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: Eдин тип]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано25.02.10 18:57



Вярно, че се отплесна темата, но ти не се предавай.
Като обикновен слушащ и любящ, напълно те разбирам и подкрепям. И не вярвай, че тези с по няколкото сантиметра, и другите филаделфийци, са прескочили нечия граница. Която и да е тя.
Иначе щяха да виждат дори и видимото...
Хайде до скоро в Русе и намисли къде ще обсъдим "застоя" на Фестивала. Защото може и да поспорим по въпроса.


И не се ядосвай, хора всякакви.



Тема Re: за Русе, но извън тематанови [re: зy]  
Автор 231 (новак)
Публикувано26.02.10 23:18



Ех,че си ни е хубаво в гьола!...Топло и уютно!...На това руснаците му викат пълни гащи щастие...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.