Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Шопеннови [re: Oблak бял]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано19.06.10 11:55



Аз също съм признателен за хубавия линк, който си го прибавих към предпочитаните...





Тема Шуман в едно малко софийско читалищенови [re: tom7O]  
Автор зy (ентусиаст)
Публикувано24.11.10 21:37



тази вечер ме поканиха в читалище "Димитър Динев" на концерт на школата по пиано. Попаднах на вечер за Шуман, подготвена с лектория, десетина ученици от различни възрасти свириха негови пиеси, къде добре, къде зле, на читалищно ниво, да, но тези деца (и родители), които вечер крадат от почивката си, за да ходят на уроци по пиано, ме зарадваха повече отколкото инертната публика в зала "България". У тях нямаше инерция, а притеснение дали ще се представят добре, бъркаха от страх, че ще сбъркат, вживяваха се и се опитваха да пресъздадат онова, което ръководителката на школата обясняваше преди всяка пиеса - и като технически проблеми, и като вложена емоция. Читалището още прави онова, за което е било създадено и от днес спирам да употребявам "читалищно ниво" с насмешка, тези хора не го заслужават. Нищо, че няма да станат професионалисти, те заобичват Шуман (и всичко друго, което свирят), защото не са длъжни да го свирят, правят го по желание, по избор, по убеждение. Стоплиха ме тия деца. И едно друго, дето едва го отлепих от пианото.



Редактирано от зy на 24.11.10 21:37.



Тема Re: Шуман в едно малко софийско читалищенови [re: зy]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано25.11.10 09:24



В отговор на:

тези деца (и родители), които вечер крадат от почивката си, за да ходят на уроци по пиано, ме зарадваха повече отколкото инертната публика в зала "България".




В отговор на:

Читалището още прави онова, за което е било създадено и от днес спирам да употребявам "читалищно ниво" с насмешка, тези хора не го заслужават.




Зу, много ме развълнува това твое споделено впечатление.

Какво истина има в твоите думи!
Нвинните деца, запленени от музиката, вълнуват се. Читалището не е умряло въпреки отрицателните житейски влияния.
Децата са те стоплили и мен ме стоплиха след като прочетох написаното.

С риск да разводня темата и прекрасното впечатление, ще приведа думи на Пушкин:

"Сказка ложь, да в ней намек,
добрьiм молодцам урок !"

Под "добрите молодци" визирам отговорните фактори, които "да видят" къде е истинското възприемане на изкуството и какво трябва да бъде отношението към него и верните му любители.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.