Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема прекрасен е :)  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано22.10.09 19:36





Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Чykчa]  
Автор 231 (непознат )
Публикувано22.10.09 23:54



И кое му е тук прекрасното?Фоайето на Радиото е пълно с точно такива псевдо-претенциозности.Чиста чалга-culture си е туй,да ме прощаваш...



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: 231]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано23.10.09 00:07



Познаваш ли го?

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Чykчa]  
Автор 231 (непознат )
Публикувано23.10.09 20:36



С най-добри чувства:изкуство от конкретен случай трудно се получава.Ако има история - тя трябва да бъде разказана - не може цяла България да минава всяка сутрин покрай работното място на този,сигурно много симпатичен човек,нали?



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: 231]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано23.10.09 21:51



Историята всеки сам може да си я разкаже (измисли).
Или по-добре да не си я разкаже (измисли).
Просто един мърлявичък човек с приличащо на него виолончело.

Като стана дума за мърлявинки, ей това сладурче ми е любимо, макар да няма нищо общо с музиката:



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Чykчa]  
Автор 231 (непознат )
Публикувано23.10.09 22:19



Ами то нали точно мърлявината убива музиката.Тези две понятия са несъвместими.



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: 231]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано23.10.09 22:42



Така е. За мърлявщината.
Но дали Чукча не прави предложение за по-различни по характер съвместимости?



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: 231]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано23.10.09 23:14



Говорим на различни езици.
Бъди жив и здрав :)

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Oблak бял]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано23.10.09 23:19



Обаче през целия ноември ни чака всичко друго, но не и мърлявщина :)

Редактирано от Чykчa на 23.10.09 23:28.



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Чykчa]  
Автор Cembalo (живичко)
Публикувано24.10.09 16:44



Това е изключителна снимка.

Изкуството/художественият поглед към света се ражда в душата на човека, но не е видимо за всички. Понякога това чувство заживява в художествено произведение - фотография например, но отново може да остане невидимо ... Това не означава, че не е прекрасно!





Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Чykчa]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано26.10.09 10:41



Отново се сещам за Чехов: Цитирам по памет. "В човека всичко трябва да бъде прекрасно и лицето и душата и дрехите и мислите". Така че първият поглед към този човек отблъсква.... Представете си едно дете как би реагирало, когато види този мърляч. То би се уплашило и никаква мелодия от това виолончело не би го пленило.



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Чykчa]  
Автор fenOO7 (виновен)
Публикувано26.10.09 16:53



Чукча! Ама това не е чело. Или ни тестваш?
Иначе е прекрасно наистина - за фотото говоря.
Не една история има вътре.



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: fenOO7]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано26.10.09 17:00



Аууууууууу..... какво ли не прави инерцията на мисленето...


Сега се загледах в ключовете му :)

Мерси, фен007, че ми обърна внимание на очевАдното :)

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Pyиз]  
Автор зy (член)
Публикувано26.10.09 17:10



аз пък си мисля, че детето по инстикт би погледнало към очите и устата на този човек. Клод-Леви Строс казваше, че човек, който би определил друг като дивак или варварин, носи тези понятия вътре в себе си, следователно сам е дивак и варварин. За детето мърлявостта не е релевантен признак и основание за оценка. За част от възрастните също. За съжаление възрастта изсушава възприятията и слага капаци. Сигурно по същата причина, поради която хората слагат капаци на очите на конете си - да не се стреснат от нещо различно от пътя, по който са научени да кретат. Защитна реакция, един вид.
Добре, че този фотограф не е имал същото на собствените си очи.



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: зy]  
Автор Stefania Sandrelli (непознат)
Публикувано27.10.09 21:02



Прекрасно,искам да видя постинга Ви,след като Ви предложа да се разходите по налъми върху компютърните клавиатури на банката,от която очаквате ипотечен кредит!Много разчупено,нали?



Тема Re: прекрасен е :)нови [re: Stefania Sandrelli]  
Автор зy (член)
Публикувано27.10.09 21:44



по тази типична за века, в който живеем, логика "Закуска на тревата" е бати гаврата с обществото и тази мърлявщина трябва незабавно да бъде заклеймена. Душевна, че и физическа. Представяте ли си колко гадинки бъкат и щъкат по сички гънки на ония голи целулитни фльорци, които на всичкото отгоре ни натрапват откъде ли не, че очакват от нас и да сме им се били любували, да сме били търсели в тях художествени послания. На какво основание? На какво основание, питам? Да не би да не е имало по онова време горски пазачи, които да спрат това безобразие? Да не би покварата да е разяждала като проказа всички иначе почтени чиновници в тъмни костюми? И пазачи е имало, и чиновниците са си били почтени, ама тоя мизерник и перверзник е виновен! Ша ми рисува той измишльотини и мръсотии! Трябва да го забранят. Че той дали е виждал истински жив чиновник? Ама-ха с ама-ха! И барбар с него къде 90% от световното изкуство трябва да забранят, особено ако в него фигурират ползУвани от нас музикални инструменти. Къв е тоа Аполон с цитри, лири, гайди и прочие оръдия на труда на почтените музиканти. Къв е, питам? Ха на бас, че не знае от коя страна се фаща лирата, нито на какъв строй се настройва. Ама някакви всякакви са виновни. Рисуват не, ами ни вадят очите с тия щуротии и нелепици. Видели са те професионален музикант, през крив макарон са го гледали! И инструментите сигурно са сбъркани, ма добре, че не ги заглеждаме много-много. И през цялото време гадовете разправят глупости на търкалета за послания някакви, за пречупване на действителността, за внушения! Некадърници! Който не може да нарисува една правилна цитра и до нея музикант с 30 годишен стаж и помътнял от тежкия труд поглед, за кво друго да приказва, освен за внушения? Внушения, баба ми! Реализъм му е майката! Реализъм още буквализъм! И да не се разправяме пред хората! Послания им дай!




Това е постинга, който искаше да видиш. Смени по твое усмотрение каквото искаш с думите от текста на задачката, сиреч "налъми", "компютри", "банка", "ипотечен кредит" и каквото друго ти е угодно. Аз съм особено сговорчив човек. Само нека е правдиво и да не излиза извън рамките на първичната сигнална система.



Тема Подвести итогинови [re: зy]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано27.10.09 22:01



Отбор А - предпочита да си измисля
Отбор Б - задължително чете опаковката преди употреба





Тема Re: Подвести итогинови [re: Oблak бял]  
Автор Stefania Sandrelli (непознат)
Публикувано28.10.09 14:33



Употребата на забрав(н)ения език - ето това наистина е прекрасно!Само,съвсем добронамерено,правилното е "подведем итоги".Механиката на руския език е по-близо до английското let,s...Колкото до повода за цялата буря в чаша вода,щом контрабасът е чело,както,примерно, август е септември,и това въодушевява някого - аз съм за,само да се обичат младите...



Тема Re: Подвести итогинови [re: Stefania Sandrelli]  
Автор Ckrivko (новак)
Публикувано02.11.09 16:22



Всъщност никъде не се казва , че е чело

Макар и аз по подразбиране на пръв поглед да реших , че е така.Снимката емного хубава ,благодаря ти Чукча!Човека ми прилича на уличен музикант и който е свирил на улицата ще разбере.Явно е и студено и може би този човек не свири сам .Горе това мартеница ли е?А погледа?!Едно дете никога не би се стреснало и погнусило от този човек.
Мърлявщината май май е в нас самите.А музиката не винаги е изрядност и перфекционизъм.



Тема всъщностнови [re: Ckrivko]  
Автор fenOO7 (виновен)
Публикувано02.11.09 18:10



Всъщност, Скривко, казва се:"Просто един мърлявичък човек с приличащо на него виолончело." После се и потвърждава от друг участник в дискусията.
Но не е там работата. И аз не погледнах ключовете, просто си представих как този човек свири прав, с ръкавици и отнесен поглед. Достатъчно, за да проумея, че инструментът е доста по-висок от чело. Изобщо не го видях мърляв, още по-малко мърлявичък. Тъй като свиренето по улици, сватби и погребения ми бе познато в известен период, приех го свойски, макар и в друга позиция. Възхитих се на фотографа. Ако се кадрира по-изразително снимката, направо става за изложба. А фактът, че се завърза смислен разговор за усета ни към нестандартното красиво, което не съответства на холивудските мерки, ми се струва доста показателен. Дължа да кажа, че приемам с уважение всички несъгласия и също - че място за равносметки или изводи (ако разбирам правилно думата "итоги") няма. Да не сме в епохата на окончателните решения? Или да?





Тема Re: всъщностнови [re: fenOO7]  
Автор Ckrivko (новак)
Публикувано02.11.09 21:11



Май сме на едно мнение :)
Незнам за окончателните решения :) Снимата ми хареса много ,това знам със сигурност.



Тема Re: Fen007 всъщностнови [re: fenOO7]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано03.11.09 13:21



Едно много добро, толерантно и демократично мнение. Приемаш с уважение всички несъгласия или изказани инакомислия и в никакъв случай не нагрубяваш или обиждаш изказалите противни мнения.
Възприемам това "подвести итоги" като обобщение на изказаните мисли, а не като окончателно мнение и забраняващо по-нататъшни изказвания..



Тема Дали???!!!нови [re: 231]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.11.09 06:19



По действителен случай:


Редактирано от Dolce De Leche на 07.11.09 06:20.



Тема прекрасен е :)нови [re: Чykчa]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 18:05



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.