Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови  
Автор vvvkkk (Perotinus)
Публикувано20.08.09 19:28



Не знам кога е бил публикуван, но днес го намерих. Давам линк, че не ми се преписваше.



Приятна изненада са 3-та симф. на Рахманинов, Картините на Мусоргски, 6-та на Дворжак, 8-ма на Бетховен, ре минорната симфония на Цезар Франк, както и концерта на Григ и Пер Гинт. При все това обаче за мен лично е изключително присъствието на още две имена в афиша - РЕКВИЕМ на А. Шнитке (Боже! Откога го чакам! Дано го изпълнят хубаво, моля се) и Месата на рибарите на Форе/Месаже.



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: vvvkkk]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано21.08.09 08:52



Интересно, да. Посещенето на концерти в зала България е като присъствие в храм.
Но, за последните две години цените на циклите нарастнаха почти двойно.
Вярно е и че броят на концертите в циклите се увеличи, дават и бонуси.
Но все пак да се имат предвид доходите на средностатистическия българин.



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: Pyиз]  
Автор зy (член)
Публикувано21.08.09 09:09



хм, като има възможност за безплатно влизане - няма тръпка, пък цените като се увеличат, няма възможност... звучи ми като оправдание


Шегувам се, разбира се...



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: Pyиз]  
Автор zvetarkata (непознат)
Публикувано21.08.09 09:21



Добре,а знаете ли доходите на средностатистическия българин-музикант?



Редактирано от zvetarkata на 21.08.09 09:22.



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: vvvkkk]  
Автор haffner (новак)
Публикувано21.08.09 09:41



Щастлив и горд ме прави този цикъл... Но най-вече включването на Найден Андреев.
Доживяхме. То всичко друго е чудесно - ударът от Изток, нечуваните Григ, Брух, Франк, диригентът Канети, комбинацията Респиги - Шнитке... но Найден Андреев - това е!
Защо пак Реквиема на Шнитке? - човекът има 9 симфонии, от които тук е свирена само една, концерти, оркестрови пиеси. Ми НФХ що не си даде труд да научи Seid nuchtern und wachet… (Фауст-кантата) да речем. Аз пък това чакам да чуя. С фолк-певица вместо Ала Пугачова в ролята на Дявола! Покойният Шнитке не го е и сънувал това.
Браво на словашкия диригент за включването на Е. Сухонь - де да видим и такъв български гастрольор.



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: zvetarkata]  
Автор GlBBS (MCMC)
Публикувано21.08.09 11:38



Ами такова животно като средно статистически еди какъв си (професионалист или човек) няма. Ама верно НЕМА за разлика от вица със жирафа.


Как ти звучи средно статистическият Венгеров ?
Това е една удобна математическа абстракция в класическата статистика която не се покрива с никой реален индвид. (Не случайно тя не дава добри резултати за медицината, където трябва да се отчита спецификата на всеки конкретен случай.)



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: vvvkkk]  
Автор GlBBS (MCMC)
Публикувано21.08.09 11:41



Да тази програма е изклютиелно интригуваща и поражда такава тръпка, че ...
Дано не "прегорим" до тогава. И много лоша дата за първият концерт





Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: haffner]  
Автор BG.мoт (непознат)
Публикувано21.08.09 12:08



Ето ти кантатата, че не се знае ще дочакаш ли





Докато я консумираш, прегледай на същия сайт творческата биография на ръководителя на институцията. Голяма веселба



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010нови [re: zvetarkata]  
Автор zvetarkata (непознат)
Публикувано21.08.09 12:22



Значи-250 лв.заплата (примерно-Сливен),или 500лв.(София) все едно.Трябва да е супер професионално свиренето.-Не сте познали.
Венгеров-10лв.билета-пак не сте познали.
Умирам си от смях как се възнасяте-ооо-Шнитке- дано го изпълнят добре.
Ще се изпълни за колкото си плащате и за колкото им плащат на музикантите.
И на друго място бях писал-мислете и говорете и за музикантите.Както е тръгнало,скоро ще останете без тях.Те са по важните отколкото това какво ще чуете в залата!
Без ирония и с уважение!



Тема Re: ЦИКЪЛ Б СФ сезон 2009/2010 [re: BG.мoт]  
Автор haffner (новак)
Публикувано21.08.09 12:48



Благодаря много. При все, че я имам и съм я слушал многократно. Надявам се все пак да дочакам още неща. Ето - как дочаках Н. Андреев в абонамент на Софийска филхармония?

Редактирано от haffner на 21.08.09 13:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.