Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема e piano competition(Минесота) - live video streamнови  
Автор bg-pianist ()
Публикувано01.07.09 22:29





Ако на някого не му омръзна, ето още един конкурс (минесота) с видео на живо. В момента тече.

Редактирано от bg-pianist на 01.07.09 22:36.



Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video streamнови [re: bg-pianist]  
Автор Stefania Sandrelli (непознат)
Публикувано01.07.09 23:52



Е,и?Такива ги има хиляди.Съдейки по тръскането на правите черни коси,това е капка от азиатския порой,който е мно-о-о-го далеч от европейската чувствителност.Техника вече всички имат,с това никого няма да впечатлиш особено.В тази работа има и други работи,които са по-важни...



Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video strнови [re: Stefania Sandrelli]  
Автор bg-pianist ()
Публикувано02.07.09 01:50



Дал съм линка, както и този от конкурса Клайбърн, както и този на виртуалната зала на Берлинска филхармония, както и всяко подобно нещо на което попадна в бъдеще, по следните причини (подредени случайно):

1. Възможност да се чуе на живо, какво става (добро или лошо) по световни музикални форуми.

2. Възможност за младите хора, които се занимават с музика, да са наясно със световните стандарти в този бизнес, да вземат каквото могат като критерии и ниво. Това има невероятна сила.

3. Ефективно средство против дезинформация и легенди. Особено важно за младите професионалисти.

4. Шанс да се чуят някой забележителни изпълълнения БЕЗПЛАТНО (най-важната дума в интернет

)

5. Шанс за за млади пианисти да бъдат чути от повече хора. Би било прекрасно да се развие успешно нещо като indie-classical м-у другото.

6. Сега не ми идва друга важна причина да добавя :)


По повод на твоя постинг:

Съгласен съм че повечето от това което се чува, може би няма кой-знае каква стойност. Но не бих си позволил да нарека пианистите от азиатски произход "азиатския порой, който е мно-о-о-го далеч от европейската чувствителност." Ако ти липсва Хоровиц, Рихтер или МИкеланджели, то това е проблем на времето, не мястото. Освен това, много от впросните азиатци са хора, които са израсли в центровете на сегашната цивилизация, попили напълно естествено културата.
Друго, което трябва да се каже, защото това не е ясно за много хора, че в момента точно азиатците са хората, които най-много дават от себе си за класическата музика.

Хайде,

Добро настроение!




Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video strнови [re: bg-pianist]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано02.07.09 17:10



Аз пък с кеф гледам. За азиатците май си прав, но по-разумно е да не се правят прибързани заключения.

Щука май?


Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video strнови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор bg-pianist ()
Публикувано02.07.09 19:03



Забеляза ли колко струва този стрийм от конкурса



Айде, чакаме БГ-то да излъчи нещо най-накрая и да излезат съответните шефове от средновековито щото май май.... не е до пари ;)) Тогаз Клайбърн ряпа ще яде по страсти и коментари

Редактирано от bg-pianist на 02.07.09 19:34.



Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video strнови [re: bg-pianist]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано02.07.09 20:03



Боооже, ти нещо сънуваш. Кво да излъчват в БГ? Кой по-точно конкурс на световно ниво, с големи награди и договори за импресарско представяне? Това ако се случи в близките 50 години, може и да се амбицирам да го доживея...

Щука май?


Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video strнови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор bg-pianist ()
Публикувано02.07.09 21:12



Борис Христов конкурса е на ниво и би имал международен нтерс.
Също балетния конкурс във Варна, нядавам се още да го има. Той е много известен по света.

Всеки друг международен конкурс, било по-силен или слаб, би имал своята аудитория в бг и дори извън нея. Друг оси е да чуеш лично примерно млаката Василенко на живо от Раздград, вместо да се пълни форума с мнения без да е чуто. В края на краищата, в България аъщо има около 1% население с отношение към класическата музика , половината поне интернет грамотни....

А иначе, като стана дума за азиатците. Имал съм възможността да журирам детски прослушвания в америката, и те уверявам че бъдещето вече е изцяло в техни ръце, останалото са кажи-речи изключения. А пък Чайна какво готви отатък, жална ни майка......вервай

Редактирано от bg-pianist на 02.07.09 21:19.



Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video streamнови [re: bg-pianist]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано03.07.09 08:35



Интересни изпълнения.
1% от населението в България с отношение към класическата музика!!!!?
Под азиатци разбираме: японци, корейци, китайци....





Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video strнови [re: bg-pianist]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано03.07.09 12:04



Виж, в Америка може и да е в техни ръце, но в Европа - не е баш така. Нищо, че и там нашествието от технически перфектни инструменталисти от азиатски произход е в разгара си.

Някога един мой даскал по японски, той самият - японец, ме уверяваше, че за да научиш езика перфектно, трябва да си роден в Япония и да си живял там поне 30 години.

Мисля си, че една екстраполация на тази много вярна теза теза към способността да интерпретираш европейска музика (защото класиката е точно това) не е неуместна.

Щука май?

Редактирано от Пeнчo3aeka на 03.07.09 12:05.



Тема Re: e piano competition(Минесота) - live video str [re: Pyиз]  
Автор bg-pianist ()
Публикувано03.07.09 14:37



Така де

дргите ги изключваме.

Нещо такова е процентно. Не знам за България да има такава статистика, но до колкото знам, горе долу това е процента при другите страни. ПРедполагам за европа и америка се отнася предимно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.