Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: как мина концертанови [re: damore]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано18.06.09 15:11



"Смяната на Пловдивския оркестър (обявен в програмата на фестивала заради Георги Димитров) с Русенския, след избора на нов директор в Пловдив,
бе решена и извършена от организаторите на фестивала и мисля, че бе напълно резонна."
Ако това е истина и г-жа Дочева е упълномощена да го заяви излиза, че организаторите на фестивала са преценили-че Г.Д. кто НЕдиректор не може да дирижира същия съсстав, който е дирижирал до вчера. А също така организаторите на фестивала правят наказателна акция срещу този състав (интересно ТЕ ли проведоха конкурса и ТЕ ли непреизбраха директора си).

КОЛЕГИ ПЛОВДИВЧАНИ - дано да отговорите с писмо до в-к "Култура", до организаторите на Фестивала и до Министерство на Културата - с което да покажете позицията си а също така и да потвърдите думите на авторката, че
" В изкуството има субординация на личности, критерии и ценности. "
Не отминавайте с лека ръка, а отговорете с достойнство.

Редактирано от kolegialno на 18.06.09 15:13.



Тема Re: как мина концертанови [re: kolegialno]  
Автор Sao (SysAdmin)
Публикувано18.06.09 16:25



Няма смисъл да се ескалира това защото идеята на Георги Димитров е именно такава. Той очаква да се зашуми и неговото име да е в центъра на скандала с цел да си намери ново работно мясно. Истината е че не фестивала е взел решение да смени оркестъра. По скоро Пламен Джуров както и самата Мила Георгиева бяха поставени в една патова ситуация от капризите на Георги Димитров от която ситуация едвам се измъкнаха. Не искам да публикувам предложението което имам за участие от г-н Пламен Джуров защото не му е тук мястото, но ви уверявам че е пълно с хвалебствия към оркестъра на ОФД Пловдив а не към диригента. Това са и причините поради които от ОФД - Пловдив се отказахме да заведем съдебен иск към фестивала за пропуснати ползи (разбирай и нематериални). Всичките трима юристи с които се консултирах бяха категорични че на базата на документите които имам и създалата се ситуация ще спечелим такова дело срещу фестивала. Сега има доста други дела водени срещу институцията, поради неадекватни решения на бившият директор. Та това щеше да е кусура на цялата каша която остави след себе си Димитров. Както казах в един друг пост каквото било, било. Сега да гледаме напред. Да не се ровим в минало и в реваншизъм.



Тема Re: как мина концертанови [re: Sao]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано18.06.09 18:50



Няма смисъл да се ескалира кое, Сао???
Няма ли смисъл да излезе наяве - че сте наистина състав с реноме, с физиономия, с принципи.......
И интересно как (според думите ви) е от интерес на Г.Д. да се шуми относно тези му маневри и демонстративно унижение на цял един състав и как това ще му помогне за намирането на нова работа....
Явно Г.Д., както и предишният ви директор Йорд.Михайлова, а и по-предишния Б.Ив. и т.н. разчитат на липсата на характер и на единност у вас, на неспособността на редовия ОФДеец да отстоява позиция (пък бил той - хорист, балетист, техн. кадър или оркестрант...)
Жалко, жалко, жалко...
Вината е в самите НАС!!!!!!!!!!!!!!!!

Дано не ви обиждам лично, защото вие сте член на този оркестър и явно сте буден човек и непримирим....но отстрани изглежда точно така.... Или все чакаме нЕкой синдикален лидер да поведе хорото, а ние да си кюткаме зад пулта и да се сърдим за разпределения....
Ама то при вас синдикалния лидер, говори се- приела пост от Г.Д. та набързо предала синдикалната кауза ..... "Браво на таквъзи директори" казано в стил Господари на ефира...............



Тема Re: как мина концертанови [re: Sao]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано18.06.09 19:17



Sao, все пак по-достоверно звучи твърдението, че за фестивала е поканен на първо място Диригента.
Не се съмнявам в искреността на Пл.Джуров, който е засвидетелствувал високата си оценка за Пловдивския оркестър, но дълбоко се съмнявам, че биха поканили вашия оркестър с другите двама диригенти, първи помощници на Г. Димитров - Божидар Абр. и Кирчо Ламбов.



Тема Re: как мина концертанови [re: kolegialno]  
Автор nyakoisi (новак)
Публикувано21.06.09 03:30



Абе, хора!!!!
Не диригента.
МАЙСТОРА!!!!!!



Тема Re: как мина концертанови [re: ГT]  
Автор siqna2 (непознат )
Публикувано28.06.09 14:33



Да,наистина се изчервявам от цялата тая тема..защото е обидна за българския музикант,артист,творец..
И тъй като и аз бях на концерта,ще си позволя да напиша нещо макар,че не исках,защото за мен това си беше един псевдоконцерт..
Ще опитам да синтезирам някои от по-истинските и интересни "изказвания" ..
Значи как започна концерта:
зала "България",Концерт на Фестивала Софийски Музикални Седмици-оркестър на сцената,публика ( прилична като численост) програми,афиши-всичко както си му е редът..И изведнъж от стола си става една челистка и обявява кой състав стои пред очите и ушите на присъстващите и какво ще изпълни..недоумение пробягва в погледи,шепот -това да не би да е образователен концерт-на такъв престижен фестивал не е възможно да няма едно конферансие,което да обяви направените промени??


НО...е,провинциален оркестър все пак,нека не ги съдим много строго..може би в провинцията не се печатат програми ...знаем ли??
И излиза диригента Г.Димитров и Мила Георгиева..
Естествено ,че основно се слуша солистката,която всички познаваме и обичаме...наистина красива цигуларка и така красиво свири..за разлика от развилнелия се оркестър ( дайте да им покажем на софиянци как се свири:()..тук правилно в един пост е изразено мнение ,че тая солистка заслужава много по-добър оркестър..
Но има мнение и ,че върху Директора на ОФД-Русе Н.Тодоров бил оказан натиск да се съгласи на тая замяна-Русе вместо Пловдив...е,тая замяна е като кон за кокошка,но...натиск му оказали..кой,защо,как?? Как така се съгласява-все пак той е ДИРЕКТОР ,отделно,че си е от Пловдив и утре ще отиде да гостува там и т.н.
Въпроси,които отново будят недоумение..
Пл.Джуров и Мила Георгиева бли изпаднали в патова ситуация от капризите на Г.Димитров??
Искам да попитам-М.Георгиева никак не е коя да е,още по-малко Пл.Джуров-и т е са поставени в някаква ситуация напомняща параграф 22 от някакъв си диригент??
Това не мога да го проумея по никакъв начин,освен с единственото обяснение,че си живеем в страната наречена АБСУРДИСТАН..
Коментари,който има нека ги направи..аз поне се затруднявам много сериозно..
В резултат на това-едно добро представяне на оркестър ( наречен в един постинг "оркестър на предатели"-не коментирам),който плува в свои води в една популярна симфония и затова много трудна,но този оркестър си я знае от миналия век тая симфония и всеки новопостъпил оркестрант започва най-често с нея..
И понеже си е "оркестър от покрайнините" се чу ниското интонационно соло на английския рог,високия фагот,кикса на флейтата и антимузикалното й представяне ,не мисля,ч е щрайха беше толкова знаменателен ;тихите динамики според мен на моменти го правеха да звучи безлично и безхарактерно..а и много пъти си задавах въпроса-кой е концертмайстора на тоя оркестър-този,който е от лявата страна на диригента и е прието да има тая длъжностна характеристика или тъй "артистичната" челистка,която с глава ,с емоционални жестове ,с цялото си поведение помиташе и диригент и солистка и всичко край нея..?? И това пробуди отново недоумение в слушателите..
И накрая след този абсурден концерт се появи хвалебствената критика на Е.Дочева,която ни казва,че оркестъра бил заменен съвсем резонно,защото всъщност публиката се интересувала от имена-диригент,солист и т.н...
Това отново събуди недоумение-ами според видната ни критичка Дочева ( ако правилно съм я разбрала) явно най-добре е вече на "нашите" концерти да се постъпва както на концертите на естрадните ни изпълнители-само диригент и солист-другото-ПЛЕЙБЕК!!
На мен лично ми е срамно от всичко,което се случи..мисля,че е прецедент в историята на българското изпълнителско изкуство..
Защо мълчат тия,които допуснаха това -не знам..




Тема Re: как мина концертанови [re: siqna2]  
Автор konz_ert (непознат )
Публикувано28.06.09 18:24



Браво!Много точен и верен анализ!Всичко което става в момента пък и доста по-рано е обидно до болка за нас-музикантите!Само недейте казва,че всичко зависи от нас.Ние сме поставени на колене и то не само финансово.Зависими сме от всички тези,които са над нас и единственото нещо,което можем да направим е да се захванем с друга дейност!Между впрочем,много музиканти се насочиха другаде и още по-лошото и страшното е,че много малко млади хора и деца се занимават вече с музика.Нашето изкуство умира!



Тема Re: как мина концертанови [re: kandide]  
Автор siqna2 (непознат )
Публикувано28.06.09 21:41



Не поради "по-качествения оркестър" ОФД-Русе замени колегите си от Пловдив,а поради личните сметки и изгода на Г.Димитров-
назначен е от Директор-диригент Н.Тодоров в ОФД-Русе за 6 месеца-до 31.12,когато се навършвали годините му за пенсия...
А само преди 5-6 г. гостуването на Н.Тодоров на Мартенски Дни с ОФД-Пловдив,беше окачествено от Г.Димитров като най-безобразното и грозно представяне на целия фестивал,Н.Т. като диригента-самодеец,който проглушил ушите на всички в залата с необуздания просташки звук на оркестъра..
някой нещо да коментира???:(((
мен ме е срам още повече...просто сега го научих..





Тема Re: как мина концертанови [re: siqna2]  
Автор zvetarkata (непознат)
Публикувано28.06.09 23:07



Направо да го пенсионират-аз ще му дам 6 месеца от моите!



Тема Re: как мина концертанови [re: siqna2]  
Автор Zoller (запознат)
Публикувано29.06.09 15:53



Някой да коментира ли? Аз. Ама преди коментара, два въпроса - всичко което си писал/а са обобщени / преписани факти или мнения от други такива в този форум. Защо?
И защо Георги Димитров беше провъзгласен за Диригента-Месия, докато беше в силна позиция и сега изведнъж всички "установиха" колко лош човек бил той. Смятам, че единствените, които имат правото да протестират или коментират в този дух са колегите от Пловдив. Другото са интриги.

Както и да е. Част от нашата действителност е факта, че тези които управляват правят каквото си искат, без да ги интересува нищо друго. А другите (които искат да управляват, ама не им дават) се стараят да създават колкото може повече интриги, та да настройват управляващи срещу управлявани (нещо лошо подбрах думите, ама се разбира какво искам да кажа).
Има и трета група, но е малка, макар че е застъпена дори в този форум - такива които са искрени, дори наивни, и се радват на хубавото и се възмущават на лошото. За съжаление от тях нищо не зависи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.