Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нов шеф в ОФД- Пловдив  
Автор BenaStoat (TBS4343)
Публикувано19.05.09 16:59



Калуди Калудов е новия директор на ОФД-Пловдив



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор 1Ochasa (непознат )
Публикувано19.05.09 18:20



Честито му! Жив и здрав! Прекрасен певец,обаче ,защо правят директори,творчески личности,като знаем добре,че тази длъжност си е административна? За тази длъжност/според мен / е нужно лице с икономическо,правно образование. А,най-добре със специалност музикален мениджмънт.
Инъче,пожелавам на Калуди , много Божа сила и подкрепа в това му начинание!
Аз бих си пял





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: 1Ochasa]  
Автор Jututunec (не съм новак)
Публикувано19.05.09 19:04



Защото администраторите пък не се интересуват от художественото ниво на състава. Трябва да е човек с отношение към музиката.
А на Калуди - успех!

Да живее Балакаха, цар 13!


Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано20.05.09 08:37



Това е авторитетна личност в изкуството
Но имам впечатление, не само от областта на изкуството, че талантите в дадена област не са добри като администратори.
Желая успех на Калуди Калудов в новото поприще!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано20.05.09 09:30



Честито, Калуди! Не знаеш с какво започваш да се занимаваш. Имам пред вид цялата политико-икономическа обстановка, сред която са поставени днес да мижитуркат директорите на музикалните /и не само музикалните/ културни институции. Не знам дали си успял да опознаеш съвременната "културна" България.
Дано поне моженето ти и авторитета ти да ти помогнат в добрите намерения пред сганта от некадърни чиновници, наводнила бедната ни страна /не казвам - държава - защото самата държава е неприродно бедствие!!!/.
На добър час!
А на скудоумниците от партера, които се упражняват на тема "кой трябва да управлява/администрира в една музикална институция", някой ден ще споделя мнението и опита си, защото НЯМА точна и правилна рецепта, нито преди, нито сега; а в България няма да има и в бъдеще! /"Който и да е, трябва да е НАШ човек"/



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор zar4e_to (smexurko)
Публикувано20.05.09 10:55



Прочетох по указание на pleshivata_peviza от друг клуб. Зарадва ме грамотната употреба на думи като мижитурка - сган - скудоумна





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор dondidon (zapoznat)
Публикувано20.05.09 11:19



Да върви по вода на новия шеф!
Знам,че е в тандем с Хр.Ангелакова-някой знае ли какво произтича от това и изобщо дали е вярно?
А къде остава в пространството бившия директор Георги Димитров?
Излиза в пенсия или Калуди ще го направи Главен Диригент??

chestno...


Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: dondidon]  
Автор 1Ochasa (непознат )
Публикувано20.05.09 20:08



Скъпа плешива,докато:" /"Който и да е, трябва да е НАШ човек"/" всичко е изгубено за винаги ! Ако,цял живот съм пял и всичкото ми същество,мисъл ,чувства и рефлекси са използвани за мисията,как по-добре да пея,как бих могъл да менажирам цял институт?! Ако,имам такъв в екипа си ,навярно !
Съжалявам,че прие писанията ми по точно този нашенски маниер !
Просто много харесвам Калуди,радвам се много за него,но и знам колко ще му е трудно 1. с тази "държава",2. с този манталитет и 3.с голямата група от "капацитети"
бъди здрава и щастлива плешивата!:)



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: 1Ochasa]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано20.05.09 20:54



Някой изрови ключа от бараката. НАШИЯТ човек не е точно Калуди /за съжаление!/ Нашият човек се оказа доцент Христина Ангелакова. /Тя също е певица, но и неуспял мениджър - видяхме що се случи в Софийската опера под нейното мъдро ръководство. Видяхме я и като режисьор в Търново. Та каква ще е функцията й в "екипа" - незнам още. А какво ще стане с Георги Димитров, който, като пренебрегнем характера и схващанията му, си беше един отличен диригент. Не зная защо приемаш моите схващания къто различни от твоите. Препрочетох се и мисля, че съвпадам точно с твоите три точки.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: zar4e_to]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано20.05.09 20:57



Най-после някой да ме оцени! Благодаря!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор 1Ochasa (непознат )
Публикувано21.05.09 08:51



Плешива мир!


Бог да пази България!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано21.05.09 21:46



Вярно ли е, че Г.Д. е напуснал най-демонстративно ОФД Пловдив, оставяйки подчинените си без наряди и без работен план?
Толкова ли болезнено е наранено ДИРЕКТОРСКОТО му его и толкова ли милее за състава (по-точно оркестъра си) та демонстрира поведение "след мен и потоп"...?!
А от сайтът, който той самият до вчера поддържаше - информацията за Фестивала на Античния театър е повече от оскъдна - ни диригенти са упоменати, ни изпълнители... Изобщо май се е подготвил старателно...
Язък, за напразните надежди на хората и вярата им в думите му че "подпира рухваща стена".....
Колко е прав В.Б. (или "плешивата певица") казвайки: "Честито, Калуди! Не знаеш с какво започваш да се занимаваш."
..........................................................



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано21.05.09 22:56



Пловдивчани си заслужават директорите!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор 1svirka (непознат )
Публикувано21.05.09 23:04



Ami 4estito!
Kraino vreme be6e. Kolegite bili obrani na turne ot biv6iq direktum, vodili i spe4elili delo, nastoq6tiq direktum tvardi 4e nqma takova delo i 4e bilo prekrateno, ministerstvoto pak mejduvremenno glasuva suma za obz6tetenie na horata... Ami mnogo 6arena i mnogo poznata rabota. Dobre pone 4e ministara e na mqsto. A inak burgasko-kiustendilskata drujina se nalapa-spor nema. Makar da e interesno noviq dali 6te pouvolni takiva kato Sofiq Ivanova naprimer-ami jenata ne pee10 godini v pld ve4e, ili pak tova nqma ob6to sas vaznagrajdenieto... Tova e poslednata nadejda za ne6to- Kaludi e menajiral spektakli po svetovnite sceni i znae brilqntno za kakvo stava duma. Osven tova e svetoven pevec, makar da ne e pql po 4ukarite na Sam Narino;) A moje bi i takmo za tova. I ne zabravqite drugari-nov bardak sas stari kurvi ne stava. Ne i s takiva koito ne mogat da peqt i da svirqt:)



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: 1svirka]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано21.05.09 23:16



Ще бъде прекрасно ако новият директор изрита всички "фигуранти" от ОФД-то - имам предвид тези, които пеят или дирижират един път в годината, а получават заплата през цялата година...



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kpитицитe]  
Автор gelipoyas (непознат )
Публикувано22.05.09 13:52



Gospodi,
dokade dokaraha ne6tata. Dobrin sigurno se obra6ta v groba. Te taka i za nego kakanijeha po onova vreme.
Santa Semplicitas!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kolegialno]  
Автор dondidon (zapoznat)
Публикувано22.05.09 23:25



Не знам дали наистина е напуснал Г.Д. демонстративно Пловдив...но ,ако това е истина не ме учудва никак..типично за неговия стил на сърдито дете..
а това с подпирането на "рухващата стена"...поредните му дъвки..:(
той самият е една рухваща стена..за него живота е синоним на ДИРЕКТОР!!Чак се чудя сега как ли ще диша като не е такъв??
това е..истината боли..и колкото и да кани разни псевдодиригенти като Абрашев-син и К.Ламбов,само и само да се докара на Министерството,този път не успя..е,винаги в живота има един първи път:)))
коя ли стена подпира сега??

за последно- едно уточнение:
"плешивата певица" изобщо не е В.Б....
първо това е ТЯ и живее много далеко от В.Б..
а пловдивчани да се стягат-идва нова ера...дали ще е по-добра или не,никой не знае,но важното е,че е нещо много далеко от досегашното..или поне така изглежда..



chestno...

Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: dondidon]  
Автор hipnotika (непознат )
Публикувано23.05.09 07:59



По наш си,български обичай,умираме да отсечем главата на този дето стърчи над нас и ни създава чувство за малоценност.Ако пък случайно се е спънал и паднал по нелекия си път-ето,това е момента да бъде сритан,сега ни се е паднало!Директор или не Георги Димитров Е и ще остане един от ГОЛЕМИТЕ български диригенти,а ние от партера/както се изрази един клубар/по-добре да си спестим "мъдрите мисли"за тези от които трябва да се учим!

И едно уточнение:Абрашев-младши не е назначен от Г.Димитров,а от Б.Иванов.
На добър час на колегите от Пловдив с новия директор и дано успеят да запазят чудесния оркестър който направиха с Г.Димитров!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор Sao (SysAdmin)
Публикувано23.05.09 08:55



Като ви чета мненията оставам с впечатлението, че не са ви ясни доста неща. Никой не оспорва какъв диригент е Георги, дискусията е съвсем друга. Не става дума дори какъв директор е, а какъв човек и как се държи с колегите си. Истината е че в Пловдив, а още по-малко в ОФД няма и един човек "виновен" за това Георги да не е директор. На конкурса дори не присъстваха хора от колектива дори като наблюдатели, камо ли с право на глас. Решението беше взето от хора с повече опит и поглед върху проблемите на ОФД - Пловдив и далеч от лични разпри. А пък вина за това, че Георги загуби конкурса има само и единствено той самият. Просто направи куп грешки и не намери сили в себе си да се спре малко да се огледа и ослуша. Нали знаете старата поговорка: "Ако тръгнеш след бръмбар, ще те отведе до ...."

Редактирано от Sao на 23.05.09 14:46.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор zar4e_to (smexurko)
Публикувано23.05.09 09:03



не знаеш колко си прав, хипнотик!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Sao]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано23.05.09 09:20



Абсолютно вярно!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Sao]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано23.05.09 09:44



Никой не оспорва Г.Д. като диригент-и ако някой пак подхване тая тема значи е пълен идиот!
Нека да поговорм за друго: за това, че хората от неговото поколение (с много, много малко изключения), възпитани през комунизма, социализма или както искате го наричайте, не се справят успешно с менажирането на поверените им държавни културни институти! Те не са виновни. Такава е била епохата


И последен въпрос-практичен: коя частна фирма би държала на работа хора, които не вършат работа за пет пари, и на всичкото отгоре би им плащала точно толкова, колкото и на тези, които се скъсват от работа?
Мисля, че ако всички във форума се замислят малко ще си дадат сметка за общата схема на краха на всички държавни инситиуции.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор damore (непредсказуем)
Публикувано23.05.09 10:26



"И едно уточнение:Абрашев-младши не е назначен от Г.Димитров,а от Б.Иванов. "
За да бъдем още по-точни ще кажа, че Б.Абрашев-младши се появи по времето на Андрей Андреев, Б.Иванов му подсигури договора, а Г.Димитров го стави на работа без да му дава да работи( 2-3 изяви за последните 4 години не се броят)и без да му пречи да си взима всеки месец заплата в пълен размер.
Жалко за Г.Димитров- такъв добър диригент, пък толкова неориентиран като човек , слаба личност! Много талант на вятъра.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kpитицитe]  
Автор vey_hayvey (непознат)
Публикувано23.05.09 11:05



Да, не са виновни... епохата...
Но са виновни за това, че се държат така, сякаш тази епоха не е отминала, и което е по-зле - не искат и да знаят!

"Никой все още не знае какво ще се случи с диригента Георги Димитров, който се провали като мениджър на ОФД-Пловдив." -


Само той ли не разбра, че не е за тая работа?
Колко време му трябва да го осъзнае? Че и изкара един "бонусен" сезон.
Не е ли малко нахално от негова страна да се натиска отново за директорския стол?

И едно уточнение:Абрашев-младши не е назначен от Г.Димитров,а от Б.Иванов - вярно е. Но Георги назначи Кирил Ламбов.

Сега обаче нека погледнем напред.
Има промяна. Дано да е за добро!
Това само времето ще го покаже.

На добър час на новия директор!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор dondidon (zapoznat)
Публикувано23.05.09 13:59



Все пак добре е ,че има и мислещи личности-тук SAO е дал едно много обективно мнение..
а колкото до теб hipnotika....ами какво ли да ти каже човек...

"...умираме да отсечем главата на този дето стърчи над нас и ни създава чувство за малоценност..."

това си написал ти и ти се чудя..явно нещо не можеш да четеш ли или???


Аз никъде не пиша за Диригента Г.Д....макар,че и тук съм на особено мнение,.но ще му дойде времето и мястото да го споделя...
ти май не си работил с Г.Д. никога...???
Ако това е така много си загубил ,а и много си спечелил..
искам да те попитам кой стърчи над нас-Г.Д.???
Смешна работа...стърчи с грубостта си ,липса на всякакво чувсто за мярка,човещина,такт... с това ли стърчи???
Да видиш как си излизаш разтреперан от репетиция или дори и концерт ,по време на който те е гледал с убийствен поглед защото някой кларинетист ( напр.) е закачил нещо,а ти свириш на малко барабанче,напр....и да изпитваш омразата му към целия човешки род...или да те нарича нещастник и некадърник всеки божи ден...и да се срамуваш за думите и крясъците му...дори и да не са отправени към теб..

На никого не искам да режа главата...най-малко неговата...
добрия Диригент не може по време на концерт да се обръща и да крещи към публиката :
"Който му звъня GSM да напусне веднага залата!!"
И това е крясък...към нещастната публика...на официален концерт,не е образователен???....и после продължаваш омерзен 2,3 ,4 част от симфония...
но това е минало..кой разбрал-разбрал...кой не-...ами щастливец...

Добрин ще си остане в историята като най-възпитания прекрасен български диригент..

Г.Д.-като най-злия и невъзпитан диригент...не знам дали добър..тук историята ще си каже думата..

Пловдив винаги е имал много добър оркестър..дори и когато се получи вакуума след ерата на Добрин..пак бяха наи-добрите...
Много ми се иска да ги чуя отново както някога в зала "България" с Добрин -Шостакович 5 симфония..когато началото на трета част публиката започна да става ,за да види от къде се издава някакъв звук след като никой не движи лъкове,никой не свири-пълна статика...а един много много нисък басов тон едва се долавя,като тътен изпод земята някъде много дълбоко..магия..
Дерзайте пловдивчани!
Винаги сте били най-добрия оркестър в БГ!
Успех!

chestno...

Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: gelipoyas]  
Автор Tъпa oвцa (крава-силиконка)
Публикувано23.05.09 21:04



С този Хари Потър забравихме добрия стар и велик Андерсен.Сега всички се изказват по модните въпроси,без да виждат голото продължение на гърба на възпетите от Е.Дочева.Ама нейсе,то наистина в царството на слепците едноокият е цар.Такива ми ти работи...



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: dondidon]  
Автор hipnotika (непознат )
Публикувано23.05.09 21:32



"....явно нещо не можеш да четеш ли..или???"

Явно мога да чета!Чета писанията на човек който се задъхва от "добри чувства"към вече бившия,а въпросите които задаваш"Кой,той ли стърчи над нас оставям без коментар,защото сам си отговаряш-пак в твоя си стил.И дано самочувствието ти има покритие!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор dondidon (zapoznat)
Публикувано23.05.09 22:44



Ееееех,ама ти наистина не можеш да четеш


Всеки си има стил-ти свой,аз мой...за какво да се задъхвам от неприязнени чувства към Г.Д....Моят път е твърде различен от неговия..това,че съм изнесъл някои ФАКТИ...е,не е приятно дори и з а мен да си ги спомням,но такава е историята ...не съм я сътворил аз??
За моето самочувствие-нормално човешко самочувствие...това,че ти се имаш за един от "партера"..ами твой си проблем..тогава пиши във форума "Псхоанализа"
Дори не си си направил труда да изкажеш мнение за факти,които съм изнесъл...или не можеш да ги тълкуваш или прсто те е страх:))
амииииииии

chestno...

Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор relOad (непознат )
Публикувано23.05.09 22:46



тъпа овца, това е най-конфуцианското изказване във форум което съм чел. бас държа че не си тъпа и не си овца:) дано и силикона да е измислен... колегите в плд имаха много трудни времена, бих казал последните 20 години се лутат и търсят себе си между съня за това, което са били при Добрин и махмурлука от поредното весело юнашко надсвирване под палката на малки и големи местни превъзходни. дано Калуди доведе в плд някой диригент които обича и цени оркестъра си, който има музикантско отношение към инструмента си. оркестъра все пак трябва да му дава достатъчно основания за това... улицата е двупосочна в смисъл. колкото до възпетите от ек доч, на тях времето им е свършено. идва времето на Павел Балев, Найден Тодоров и другите млади, нахъсани и талантливи момчета. нали се сещаш каква е разликата между тези които печелят от оборот и тези които гледат да ударят кьоравото, да предадат вратата на оркестрината в русе за скрап и да си купят жипка:) но както казват на умряло куче нож не се вади. така че-гледаме напред и тръпнем. и стискаме много палци на пловдивчани!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: relOad]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано23.05.09 23:20



Много е хубаво, че всеки има правото да изкаже мнението си, при това без да разкрива кой е всъшност

.Резултати обаче не се постигат само със стискане на палци ( и евентуално тръпнене).Един съвет към колегите и към българите въобще:БЪДЕТЕ АКТИВНИ, БДИТЕЛНИ И ОТСТОЯВАЙТЕ ПО НАЙ-ДОБРИЯ НАЧИН ПРАВАТА СИ.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор relOad (непознат )
Публикувано23.05.09 23:41



критик, сещам се и за по-приятни неща за стискане ама те са за друг форум. нали се сещаш, че аз като свиря гами и арпежи в къщи в банята ме касае главно мен, на другите мога само палци и т.н. да стискам. инак повечето са нясно че постановката дайте ни берлински заплати за да свирим като берлин няма да се състои. обратното е по вероятно;) колкото до анонимното чесане на езици, за това сме се събрали тук. за другото си има общи събрания и художествени съвети. и слава Богу адекватен министър. продължаваме да тръпнем;)



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: relOad]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано24.05.09 00:46



Дълбоко уважаваме свирещите гами, защото критиците мразят да свирят гами още от невръстната си детска възраст


С най-добри пожелания!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано24.05.09 09:07



Моля всички за извинение! Информацията за Хр. Ангелакова, споделена от мен в клуба, се оказа невярна. Тя ми бе подадена от таблото за съобщения на БНР - хора.
Самият Калудов отрече това с огромно удивление. /Освен, ако не беше изиграно твърде артистично/
Другата информация - че Г.Д. се е изнесъл отведнъж, подадена ми от компетентен източник, пожелал анонимност, ако е верна, става страшна - Калуди щял да поеме нещата отт 1 септември.
А кой ще подписва в идните з месеца, ако наистина Георги го няма? Или ще има временно назначен от отиващия си Министър /чети: Малчева, - върла фенка на Георги!/ "зам." или ВРИД, който не ще бъде отговорен и ще стори повече беди от самия бивш титуляр?
Въпроси, въпроси, въпроси...
Последният: За втори път една комисия /или различна, но това няма значение/ бламира ЖЕЛАНИЯТА на Невяна Малчева, действителния кукловод в МК. Защо?!?!?



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор jumbo_jet (непознат )
Публикувано24.05.09 10:02



Niakoi znae li G.D kade shte raboti sled neuspeshnia za nego konkurs?



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: jumbo_jet]  
Автор plamenhar (непознат )
Публикувано27.05.09 18:46



Само като си помислим на нас музикантите от София ни се изправят косите.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: plamenhar]  
Автор zar4e_to (smexurko)
Публикувано27.05.09 18:51



на вас музикантите от СФ ви се изправят косите само като помислите





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: zar4e_to]  
Автор plamenhar (непознат )
Публикувано27.05.09 19:05



Няма да споря с Вас.Явно не знаете за какво става въпрос.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано28.05.09 14:29



Истина ли е, че Г.Димитров иска подмяна на Пловдивския орекестър за Софийския Фестивал?

Как е възможно организаторите да допуснат подобна болезнена (или болна) его демонстрация от страна на "Маестрото"!?!?!?!?!?
Това наемни работници на ишлеме ли са или състав с име и репутация?
Или - просто слуги за лични интереси и диригентски кариери.......... Изключително унижение (ако е вярно...)

Ако подобно нещо се допуска, драги пловдивчани - подписва ви се с......та присъда. Всеизвестно е, че опера вече там няма, май целта е нищо да няма.........
Дано не е така, дано..........



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kolegialno]  
Автор zar4e_to (smexurko)
Публикувано29.05.09 00:35



Поредният конкурс – поредният гаф
Поредният конкурс за директор на Оперно-филхармонично дружество отбеляза, както си му е редът в България, и поредния кадрови гаф на Министерството на културата. В музикално-кадровата политика на Министерството има изключително нелепи решения, прокарани все чрез конкурси. Те започнаха още при предишното правителство, но никак не завършиха при това, днешното. Схемата обикновено е една и съща. Дадено ОФД е имало за директор лицето Х. То го е докарало до естетическа нищета, след което на неговото място идва лицето Y. Което подрежда съответната ‛музикална къща“ с цената на колосална работа и нещата потръгват. Намесата на Министерството идва точно в този момент. И тя става сякаш според ‛Маси и власт“ на Елиас Канети: ‛Когато някой има бързо достижима цел, той насъсква масите. И те с безпримерна решителност се отправят към тази цел... Достатъчно е тази цел да се оповести, достатъчно е да се разпространи кой трябва да бъде погубен, за да се образуват маси.“ Така казва класикът.

Българският принос към това твърдение е, че у нас бързо достижимата цел за сваляне (погубване) винаги е кадърният, безспорният в областта си! Особено в последните години музикантството страда от абсолютната епидемия на тази болест, на която името ‛свински грип“ много подхожда.

И така: преди няколко дни завърши конкурсът за директор на ОФД - Пловдив. Комисията, надлежно подредена от чиновник на Министерството, чието име явно е държавна тайна (защото всеки там казва: ‛Не знам!“), е била в следния състав: Иван Токаджиев – председател, проф. Светозар Донев, проф. Пламен Карталов, проф. Павел Герджиков, проф. Боянка Арнаудова, проф. Жени Захариева, проф. Георги Костов, Велислав Заимов, Антонина Бонева, Полка Александрова (последните 2 са чиновнички в Министерството). Присъствал е и началник отдел ‛Култура“ на община Пловдив Йохан Девлетян. Може и още някой да е присъствал, но вестникът събра толкова информация. Тя също, изглежда, е от секретните.

Явилите се на изпит кандидати са: Цанко Делибозов, Алексей Измирлиев, Илия Михайлов, Андрей Андреев, Калуди Калудов и досегашният директор на ОФД-то, диригентът Георги Димитров. Преди 4 години той пое ОФД - Пловдив. Пое като диригент и оркестъра, който беше в плачевно състояние. Малко след началото на мандата му пък общината реши да ремонтира сградата на операта (по този въпрос текстове бяха публикувани във вестника, включително и интервю с проф. Павел Герджиков). И сега се знае, че опера в Пловдив още дълго време няма да има. За 4 години оркестърът стана отново чудесен, понеже начело имаше директор - диригент и музикант, който работи и изисква. Оркестърът придоби самочувствие и реши, че директорът е лош. Масите бяха готови за насъскване. И това се случи. Последва серия от писма..., след което дойде конкурсът. На него пък комисията избра за директор на ОФД - Пловдив тенорът Калуди Калудов в екип с Христина Ангелакова.

Първият въпрос, който си зададохме, бе има ли Калудов онези 3 години стаж на ръководна длъжност, които се изискваха - все пак се работи със закони и нормативни актове, за което не е достатъчно само да си тенор, дори и с най-красивия глас. (Случаят с Пласидо Доминго и Вашингтонската опера няма как да бъде аналог, ако това случайно е светлият пример за подражание.) Оказа се, че това изискване, напълно случайно, било премахнато съвсем наскоро. Тоест, всички ‛формални“ пречки пред триумфалния марш на новия директор са били отстранени.

Калудов вече е заявил първите си управленски решения – нямало да има главен диригент в Пловдив, което, преведено на практическия музикантски език, означава, че оркестърът ще се върне на предишното си дередже. От 2005 година. Но пък ще има много пространства за режисьорски размах – като Амфитеатъра, да кажем. Ще поживеем, ще видим, ще разберем. Музиката засега я отлагаме. Както винаги, впрочем!
Култура



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: zar4e_to]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано29.05.09 10:29



Калуди отказа за Хр. Ангелакова. Аз се извиних за подвеждащата информация.
Но оркестър без главен диригент - виж Софийска филхармония!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: zar4e_to]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано29.05.09 10:32



А "Култура"? Ах, да имах културата на "Култура"! И на Катето Дочева!
А за конкурсното начало, въведено с Юлската концепция на др. Тодор Живков през 1987 г. мога да напиша роман!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Sao (SysAdmin)
Публикувано29.05.09 14:07



Кучетата си лаят, кервана си върви. "Мандалото лопна", както се казва.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Sao]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано29.05.09 14:27



По принцип сте прав


По мое мнение обаче времето на дерибействането и/или безогледното ограбване на музикантите от техните шефове(говоря като цяло за България) вече отминава



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано29.05.09 17:28



Почти никой от форумците не отрича диригентската класа на Г.Д.
Но що се касае за управленческите му способности и менажирането на един държавен институт.......
В-к "Култура" защо не направи едно разследване - колко трудово правни дела са заведени в Русе срещу ОФД (по време на упрвлението на Г.Д-и породени от негови действия) и са СПЕЧЕЛЕНИ от ищците. Проверете колко хора са уволнени неправомерно от Г.Д. и върнати на работа от съда след изплатени обезщетения. Не познава ли Г.Д. нормативните актове, та уволнява "некадърниците" по такъв некадърен начин.
(Е - за сметка на държавната хазна...)
Ако влезете тук http://forum.ofd-plovdiv.org/viewtopic.php?t=246&start=50
може лесно да видите каква е щетата за Министерство на Културата по първото групово дело на пловдивчани (цитирам "45 667.25 Евро + 4 615.78 Евро лихви")
Втората група също е осъдила институцията -(според статия от в-к "Марица"това са общо към 100 000 Евро......
(Макар проблемът да е наследен от Б.Ив.- той остава умишлено неразрешен от Г.Д. който с встъпването си в мандат прекратява заведеното дело срещу импресарката Браски - и така сега -вместо да плаща Б.Иванов ЛИЧНО, или - въпросната Браски - ще плаща Министерство на Културата).....



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: 1Ochasa]  
Автор uninterested (непознат )
Публикувано31.05.09 06:46



Жоржи е пътник по много линии и той го знае най-добре от всички. Цялото ритане и хапане е затова че не му позволяват да свърши на сцената като истински диригент, като големите диригенти, като Бърнстайн или Караян например. Който впрочем в последните си години също се държеше като обидено дете към берлинските филхармоници. Които обаче още през 80 години на миналия век си купуват къщи на Майорка само с едното свирене с Караян, без да се налага да отварят дюкяни, да чукат коли, да карат такси и прочее редовни творчески занимания на нашего брата, българския оркестрант. За да може да живее що годе прилично. Точно там свършват и приликите на Жоржи с голямата работа от световните сцени. Голям диригент, превъзходен музикант, обаче с манталитет на свинар. Всички, които са работили с него като Главен знаят за какво става дума-крясъци ала Тосканини, комплименти от сорта на „некадърници, лайнари” и т.н. Само че последния е имал от National Broadcasting Company неограничен бюджет да направи най-добрия оркестър, а Жоржи занесе в Пловдив само диригентската си палка и големите си таратанци. И манталите си на свинар. Пардон-и вечната си дружба с Б. Иванов, неговия тотален естетически, морален и професионален „антипод”, благодарение на когото обаче оцеля толкова дълго в Русе и Пловдив, заради когото прееба собствения си оркестър дори-справка Делото Браски. Направо се чудя на Катето Дочева с кой вкус харесва Жоржи, и после пак със същия вкус пък не харесва неговите приятели и донори като Боби Иванов?! Ами че Жоржи хареса вкуса на Борето още в Русе, още преди 10 години и от тогава не си е мил зъбките... Мохабетите за това как пловдивчани с Жоржи са най- добрия оркестър в България са комплексарски и смешни-като погледнеш състава на оркестъра и си представиш кой как би изсвирил задължителния изпитен материал всичко е ясно. В града под тепетата има точно половин дузина великолепни духачи и още толкова великолепни струнни. И толкова. Или пък са измислили начин да могат да свирят гениално Брукнер и Прокофиев без да могат да изсвирят прилично 3 или 5 на Моцарт?! Моля? Неловко е как някой бързо изпълзяха изпод опашката на Жоржи след като го смениха. Все пак 13 години им беше хубаво там и намираха всичко, което главния им „сътвори” извън сцената за също толкова гениално. И сега изведнъж видяха грешките на Жоржи, заеха позата на достойни и честни критици, жадно търсейки начин да се вмъкнат под опашката на новия, на следващия, на когото и да е... Щото там им е хубаво, топло, уютно и им ухае най-мило, родно и познато. И всеки ден има аванта. Да, това не е ОК. Но такива си ги събра и комплектова Главния. Дано му се услажда сега. Колкото до кервана и кучетата, кризата обещава да се проточи до 2013. Достатъчно време да се понаучи 3 или 5 преди на някого да е хрумнало да изтупа бълхарника и от 12 оркестъра със зле платени последователи на Марсел Марсо да направи 3 или 4 добре платени капели. Знаете че в живота има само нагоре и надолу. Е има и на голо, ама то не е весело...



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: uninterested]  
Автор фeн нa диpekтopи :) (непознат)
Публикувано31.05.09 10:31



Хе - хе ... 2013 - оптимист си ! Забравяш вероятно сегашната ситуация в музикално-образователните ни институции - кой преподава там 3 и 5, пък и други разни музикантски работици, а и най-вече - КАК !!! Оптимист си - определено !
Пък моя оптимизъм е, че кризата няма да свърши толкова бързо - наистина много помия се е насъбрала - иска повече време, за да се изчисти, да отмирише ... А и по стар нашенски обичай - да се позабрави, че да може да се повтори сетне пак





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано10.06.09 10:18



Хайде бе, пеете ли вече под ръководството на новият ви тенор(извинете шеф)?

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kandide]  
Автор Xapoлд и MoдМодератор (ludens)
Публикувано10.06.09 10:38



Разбираемо е, че някои хора имат желание да се забавляват и това е напълно естествено. Но когато се прави по неподходящ начин и то на чужд гръб, случката става неприемлива. Това е единствената причина снощи да бъде затворена темата "Замяна".
Моля, не ме насилвайте да отивам против себе си като ме вкарвате в действия, които не са ми привични.
Благодаря!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Xapoлд и Moд]  
Автор eheee (непознат )
Публикувано10.06.09 11:25



Какво значи на чужд гръб? Обяснете ми ако обичате!!!Нима всяко едно изказване в който и да е форум не е на чужд гръб?

Нали това е свободата на словото-всеки да искаже мненето си! Друг е въпросът ако вие сте решили, че е нарушен добрия тон в клуба.

И все пак ми се струва, че вашето "редактиране" адски много напомня на цензура!

Мноого му е трудно на българина да се раздели с комунистическите привички





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: eheee]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано10.06.09 11:29



За сега не съм видяк цензуриране!!

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: eheee]  
Автор Xapoлд и MoдМодератор (ludens)
Публикувано10.06.09 13:10



Щом толкова настоявате, ще Ви обясня.
Не помня откога не се е налагало да редактирам чуждо мнение. Използваната от Вас дума "глупак", в другата тема, спрямо друг клубар, ме принуди да я премахна. Ако това е цензура, приемам цялата отговорност тя да продължи и в бъдеще. Не се съмнявайте в това.
Комунизмите и фашизмите ги оставям на Вас.
От 10 години клубът се нарича "Класическа музика" и полемики по въпроса не се предвиждат.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Xapoлд и Moд]  
Автор eheee (непознат )
Публикувано10.06.09 13:38



Че имате властта да редактирате е ясно



Явно сме обидили ваш приятел!!!

Извинявам се, за което!!!

Думата "глупак" не ми е от любимите.Изречението, което си позволих да напиша беше "Ти май си от тъпите!", "глупак" не фигурираше.

P.S. Ако се върне назад по дати в темите на клуб "Класическа музика"
всеки непредубеден човек може да намери много по обидни изказвания от моето, които вие обаче не сте премахналиЯвно селективно редактирате, дерзайте!!!

С уважение:



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: eheee]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано10.06.09 13:42



Как може да се разбере кой е от тъпите, без да го познаваш?

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kandide]  
Автор eheee (непознат )
Публикувано10.06.09 13:54



Затова използвах "май", за да придаде лека несигурност на твърдението ми, по-скоро на предположението ми





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Baнилa (ванила айс)
Публикувано10.06.09 15:03



oh babe you deserve even more (с толкова много патос you must rock in bed) обаче "не знам" се пише отделно, имам предвид един от постовете ти по-долу в темата, разбира се





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kandide]  
Автор Primus (незнаен)
Публикувано10.06.09 15:11



Защо да не го познава. Идеално се познават. То си и личи и по отношението.
Само се питам, кога на онзи ще му писне и ще хване пак метлата...





Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Xapoлд и Moд]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано10.06.09 15:28



Изненадва ме активността ви по адрес на една изключително интересна тема, в която имаше различни мнения и от която, четейки се правеха ИЗВОДИ.

С какво да си обясним толерирането ви на ДЕСЕТКИТЕ теми за Ст.Заг. опера в които явно смятате за далеч "ПО-" на ниво от въпросната тема - за Директора им, за последния "Трубадур", да не говорим за "рекламните" постове за г-жа О.Христова.
Форумците ПОСТОЯННО ви приканваха да влезете във функцията си на МОДЕРАТОР.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kolegialno]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано10.06.09 15:33



Когато някой е външен в музиката, тоест любител, трудно би могъл да разбере истинските и проблеми, защото това се учи. Не е като песните на Лили Иванова учени с на-на-на. Затова и Старо- Новозагорската тема му се струва интересна. Затова моля бъдете по толерантни!

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kandide]  
Автор Sao (SysAdmin)
Публикувано10.06.09 17:53



Абе хора не си ли начесахте езиците по темата. Всичко е толкова просто. Георги Димитров се провали като управленец на културен институт. Поради това го смениха с Калуди Калудов. Новият директор си влиза в длъжност, а Георги Димитров в пенсия. Няма нужда от емоции толкова. Дано Калудов бъде по-добър директор, гледайте само напред. Стига сме го ровили.

Редактирано от Sao на 10.06.09 17:54.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kolegialno]  
Автор Xapoлд и MoдМодератор (ludens)
Публикувано10.06.09 18:42



Благодаря, kolegialno!
Не се съмнявайте, че различните качества на различните хора, списващи в този клуб, с нееднаквите им възможности, са ми известни. Мисля, че Вие сте в другата група. На тези, за които събирането на едно място има смисъл, когато се говори за стойности. Уверявам Ви, мнозинството тук са такива. Извинявам се за отклонението.
Отговарям на въпроса.
Клуб Театър го познавам от първия му ден, ситуацията там в момента ми е известна, но нямам отношение към нея. Клубът си има отговорник и е работа на клубарите там да дават оценки.
Не съжалявам, че затворих другата тема след Вашия въпрос към Sao. Той също е от "онази" група и ще намери начин да отговори. Току що видях, че го е направил.
Поздрави!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Sao]  
Автор registered (непознат )
Публикувано10.06.09 20:25



Кратко и ясно!

За съжаление при сегашното положение, когато от министерството казват "Не харчете пари, няма значение дали правите концерти, не ни интересуват плановете!" едва ли може да се очакват чудеса.
Като добавим (почти) несъществуващата опера в Пловдив и явния организационен хаос в ОФД-то, задачата на К. Калудов изглежда изключително трудна!
Все пак, да му пожелаем да се справи по най-добрия начин - заради колегите в Пловдив, заради традициите на града и може би на първо място заради публиката там, която с нищо не е виновна за безхаберието на някои хора.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Xapoлд и Moд]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано10.06.09 20:54



Извинявам се, неоснователно предположих че сте модератор и на другия клуб...
Поздрав!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Sao]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано10.06.09 21:06



Sao, поздрав за призива ти към клубарите и оптимистичния ти поглед по въпроса, въпреки, че ти сърбаш от попарата, а не си чешеш езика като тия дето сме отвън... Да ни се чуди наистина човек що се вълнуваме толкоз...

Дано си отговорил и на писанията на в-к "Култура", където КОНКРЕТНО оркестъра беше набеден в събаряне на шефа им...след като им е оправил нивото...
А все пак Ек. Дочева и екипът на вестника не са анонимни драскачи...



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kolegialno]  
Автор petracho (развейпрах)
Публикувано10.06.09 22:50



В отговор на:

А все пак Ек. Дочева и екипът на вестника не са анонимни драскачи...



Начина, по който е публикувана, по-точно подписана , навява точно обратни асоциации ...



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: petracho]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано11.06.09 17:12



Точно това имах наум, като цитирах първо името на предполагаемата авторка (все пак стилът си е стил и болезнените чувства (професионални имам впредвид) са явно неприкрити...), а сетне написах и екипа на вестника, щото коментарът е "редакционен".

Цитат от същото място:
"Оркестърът придоби самочувствие и реши, че директорът е лош. Масите бяха готови за насъскване. И това се случи. Последва серия от писма..., след което дойде конкурсът."
Нима все още има наивници, които смятат, че масите свалят ОФД шефовете...
То и Тасев организираше подписки преди в Русе.............а къде го сега?



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kolegialno]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано11.06.09 17:28



Тасев сега е в Пловдив!

Qui semina il vento racoglie....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.