Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Sao]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано23.05.09 09:20



Абсолютно вярно!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: Sao]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано23.05.09 09:44



Никой не оспорва Г.Д. като диригент-и ако някой пак подхване тая тема значи е пълен идиот!
Нека да поговорм за друго: за това, че хората от неговото поколение (с много, много малко изключения), възпитани през комунизма, социализма или както искате го наричайте, не се справят успешно с менажирането на поверените им държавни културни институти! Те не са виновни. Такава е била епохата


И последен въпрос-практичен: коя частна фирма би държала на работа хора, които не вършат работа за пет пари, и на всичкото отгоре би им плащала точно толкова, колкото и на тези, които се скъсват от работа?
Мисля, че ако всички във форума се замислят малко ще си дадат сметка за общата схема на краха на всички държавни инситиуции.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор damore (непредсказуем)
Публикувано23.05.09 10:26



"И едно уточнение:Абрашев-младши не е назначен от Г.Димитров,а от Б.Иванов. "
За да бъдем още по-точни ще кажа, че Б.Абрашев-младши се появи по времето на Андрей Андреев, Б.Иванов му подсигури договора, а Г.Димитров го стави на работа без да му дава да работи( 2-3 изяви за последните 4 години не се броят)и без да му пречи да си взима всеки месец заплата в пълен размер.
Жалко за Г.Димитров- такъв добър диригент, пък толкова неориентиран като човек , слаба личност! Много талант на вятъра.



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: kpитицитe]  
Автор vey_hayvey (непознат)
Публикувано23.05.09 11:05



Да, не са виновни... епохата...
Но са виновни за това, че се държат така, сякаш тази епоха не е отминала, и което е по-зле - не искат и да знаят!

"Никой все още не знае какво ще се случи с диригента Георги Димитров, който се провали като мениджър на ОФД-Пловдив." -


Само той ли не разбра, че не е за тая работа?
Колко време му трябва да го осъзнае? Че и изкара един "бонусен" сезон.
Не е ли малко нахално от негова страна да се натиска отново за директорския стол?

И едно уточнение:Абрашев-младши не е назначен от Г.Димитров,а от Б.Иванов - вярно е. Но Георги назначи Кирил Ламбов.

Сега обаче нека погледнем напред.
Има промяна. Дано да е за добро!
Това само времето ще го покаже.

На добър час на новия директор!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор dondidon (zapoznat)
Публикувано23.05.09 13:59



Все пак добре е ,че има и мислещи личности-тук SAO е дал едно много обективно мнение..
а колкото до теб hipnotika....ами какво ли да ти каже човек...

"...умираме да отсечем главата на този дето стърчи над нас и ни създава чувство за малоценност..."

това си написал ти и ти се чудя..явно нещо не можеш да четеш ли или???


Аз никъде не пиша за Диригента Г.Д....макар,че и тук съм на особено мнение,.но ще му дойде времето и мястото да го споделя...
ти май не си работил с Г.Д. никога...???
Ако това е така много си загубил ,а и много си спечелил..
искам да те попитам кой стърчи над нас-Г.Д.???
Смешна работа...стърчи с грубостта си ,липса на всякакво чувсто за мярка,човещина,такт... с това ли стърчи???
Да видиш как си излизаш разтреперан от репетиция или дори и концерт ,по време на който те е гледал с убийствен поглед защото някой кларинетист ( напр.) е закачил нещо,а ти свириш на малко барабанче,напр....и да изпитваш омразата му към целия човешки род...или да те нарича нещастник и некадърник всеки божи ден...и да се срамуваш за думите и крясъците му...дори и да не са отправени към теб..

На никого не искам да режа главата...най-малко неговата...
добрия Диригент не може по време на концерт да се обръща и да крещи към публиката :
"Който му звъня GSM да напусне веднага залата!!"
И това е крясък...към нещастната публика...на официален концерт,не е образователен???....и после продължаваш омерзен 2,3 ,4 част от симфония...
но това е минало..кой разбрал-разбрал...кой не-...ами щастливец...

Добрин ще си остане в историята като най-възпитания прекрасен български диригент..

Г.Д.-като най-злия и невъзпитан диригент...не знам дали добър..тук историята ще си каже думата..

Пловдив винаги е имал много добър оркестър..дори и когато се получи вакуума след ерата на Добрин..пак бяха наи-добрите...
Много ми се иска да ги чуя отново както някога в зала "България" с Добрин -Шостакович 5 симфония..когато началото на трета част публиката започна да става ,за да види от къде се издава някакъв звук след като никой не движи лъкове,никой не свири-пълна статика...а един много много нисък басов тон едва се долавя,като тътен изпод земята някъде много дълбоко..магия..
Дерзайте пловдивчани!
Винаги сте били най-добрия оркестър в БГ!
Успех!

chestno...

Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: gelipoyas]  
Автор Tъпa oвцa (крава-силиконка)
Публикувано23.05.09 21:04



С този Хари Потър забравихме добрия стар и велик Андерсен.Сега всички се изказват по модните въпроси,без да виждат голото продължение на гърба на възпетите от Е.Дочева.Ама нейсе,то наистина в царството на слепците едноокият е цар.Такива ми ти работи...



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: dondidon]  
Автор hipnotika (непознат )
Публикувано23.05.09 21:32



"....явно нещо не можеш да четеш ли..или???"

Явно мога да чета!Чета писанията на човек който се задъхва от "добри чувства"към вече бившия,а въпросите които задаваш"Кой,той ли стърчи над нас оставям без коментар,защото сам си отговаряш-пак в твоя си стил.И дано самочувствието ти има покритие!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: hipnotika]  
Автор dondidon (zapoznat)
Публикувано23.05.09 22:44



Ееееех,ама ти наистина не можеш да четеш


Всеки си има стил-ти свой,аз мой...за какво да се задъхвам от неприязнени чувства към Г.Д....Моят път е твърде различен от неговия..това,че съм изнесъл някои ФАКТИ...е,не е приятно дори и з а мен да си ги спомням,но такава е историята ...не съм я сътворил аз??
За моето самочувствие-нормално човешко самочувствие...това,че ти се имаш за един от "партера"..ами твой си проблем..тогава пиши във форума "Псхоанализа"
Дори не си си направил труда да изкажеш мнение за факти,които съм изнесъл...или не можеш да ги тълкуваш или прсто те е страх:))
амииииииии

chestno...

Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: BenaStoat]  
Автор relOad (непознат )
Публикувано23.05.09 22:46



тъпа овца, това е най-конфуцианското изказване във форум което съм чел. бас държа че не си тъпа и не си овца:) дано и силикона да е измислен... колегите в плд имаха много трудни времена, бих казал последните 20 години се лутат и търсят себе си между съня за това, което са били при Добрин и махмурлука от поредното весело юнашко надсвирване под палката на малки и големи местни превъзходни. дано Калуди доведе в плд някой диригент които обича и цени оркестъра си, който има музикантско отношение към инструмента си. оркестъра все пак трябва да му дава достатъчно основания за това... улицата е двупосочна в смисъл. колкото до възпетите от ек доч, на тях времето им е свършено. идва времето на Павел Балев, Найден Тодоров и другите млади, нахъсани и талантливи момчета. нали се сещаш каква е разликата между тези които печелят от оборот и тези които гледат да ударят кьоравото, да предадат вратата на оркестрината в русе за скрап и да си купят жипка:) но както казват на умряло куче нож не се вади. така че-гледаме напред и тръпнем. и стискаме много палци на пловдивчани!



Тема Re: Нов шеф в ОФД- Пловдивнови [re: relOad]  
Автор kpитицитe (непознат )
Публикувано23.05.09 23:20



Много е хубаво, че всеки има правото да изкаже мнението си, при това без да разкрива кой е всъшност

.Резултати обаче не се постигат само със стискане на палци ( и евентуално тръпнене).Един съвет към колегите и към българите въобще:БЪДЕТЕ АКТИВНИ, БДИТЕЛНИ И ОТСТОЯВАЙТЕ ПО НАЙ-ДОБРИЯ НАЧИН ПРАВАТА СИ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.