Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема леко, лятно, филмовонови  
Автор зy (член)
Публикувано24.06.08 13:55



Преди мако си направих плезира да си припомня "Приказка за това как цар Петър оженил своя арап". И хоп! - музика: Алфред Шнитке! Божке, Божке, нерде Ямбол, нерде Стамбул! Та се сетих, че музиката към "Покаяние" пък е на Арво Пярт. А на "Последния император" (май) - на Филип Глас.

Хайде, припомнете и други такива неочаквани изненади във филмите. Ако не сме ги гледали, може пък само заради музиката да ги изгледаме.



ПС. Сега видях в Уикипедията, че Шнитке е автор на музиката към 48 игрални и анимационни филми! Хм, че къде съм гледала досега?

Редактирано от зy на 24.06.08 14:01.



Тема Re: леко, лятно, филмовонови [re: зy]  
Автор nemsys (непознат)
Публикувано25.06.08 16:22



Като споменаваш Glass се присещам за Michael Nyman (

): "Пианото" (нищо интересно, но доста популярно според мен) и един куп неща на Peter Greenway (!).
Впрочем, във не виждам "Последният император", но може би недоглеждам...

И "Кин Дза Дза" - Гия Канчели, също надхвърля 50 ... (Любителите на руското кино могат да погледнат )



Тема Re: леко, лятно, филмовонови [re: nemsys]  
Автор зy (член)
Публикувано25.06.08 18:41



Хм, объркала съм "Последният император" с "Кундун" или Филип Глас с Рюичи Сакамото, едно от двете

. И той ми любимец, но не е точно за този клуб. Като споменахме композитори, които не са за този клуб, та се сетих, че Енио Мориконе, например, е писал музика за японски исторически сериали и тази в сериала за Мусаши Миямото (легендарен самурай) впечатлява с това, че всеизвестният стил на Мориконе не се разпознава от първия миг, както обикновено. Много е съобразена и с темата, и със страната, в която се развива действието.

Айде, отплеснах се. Темата беше за онези композитори, чиито имена не са свързани в представите ни точно с филмова музика.

Редактирано от зy на 25.06.08 18:42.



Тема Re: леко, лятно, филмовонови [re: зy]  
Автор vvvkkk (новак)
Публикувано25.06.08 21:22



Слушал съм невероятни неща на Мориконе - много е добър. (Обаче в интерес на истината, смятам, че не е "монументален", и в това отношение отстъпва на Цимер например) Обаче от всичко слушано, смея да кажа, че едва ли има нещо по - прекрасно и по - въздействащо от безсмъртното Chi Mai от "Профисионалиста". Невероятна музика! Истински красива (ако трябва да обвържа с аналогията с Цимър - той например никога (поне доколкото съм слушал негова музика и доколкото си я спомням) не постигал такова лирико - патетично (пфу че израз) въздействие, каквото оставя Chi Mai. (А сега се сещам и за експеримента му с перуанска флейта или каквото там беше за някакъв уестърн, май на Серджо Леоне, чието име не си спомням. Споменатото парче е също прекрасно и се нарежда редом до музиката на филма с Белмондо) Може би подобно въздействие не е постигал и Уилямс, когото лично аз смятам за най - добрият и талантлив автор на филмова музика. Неговите творби често са доста еклектични и въздействат главно в контекста на филмите му (освен Имперския марш, който няма как да не ти въздейства и в концертно изпълнение)
Та, това е... (Иде ми наум и Дани Елфман, ама хайде, ще минем и без него:)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vvvkkk на 25.06.08 21:23.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vvvkkk на 25.06.08 21:24.</EM></FONT></P>

Редактирано от vvvkkk на 25.06.08 21:27.



Тема Re: леко, лятно, филмово [re: nemsys]  
Автор зy (член)
Публикувано25.06.08 22:31



с нещо от онзи, когото насадих на полога на Филип Глас. В това парче се влюбих още преди години, когато случайно си купих от "Славейков" първия си диск на Сакамото. Тук е с едно известно другарче. Обаче наистина не е за този клуб. Сега ще вземат да ме обвинят във флууд и да ме баннат за едното нищо.



Тема леко чуждо вмешателствонови [re: vvvkkk]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано26.06.08 05:40



Животът е кратък, Уилиамс - вечен. :) Но човешкият вкус към абстрактното е достатъчно субективен, за да е безмислено да споря, че неговата музика е толкова безкрайно над измеренията на всеки един конкретен и преходен повод за създаването й. Странното не е в това ако от вълшебството за едни, други не потръпват. А по-скоро в посочения Имперски марш като подчертано единствен пример за извън контекстно (концертно) въздействие. При всички концертни сюити (филмови) аранжирани ежегодно? (Не че на концерт въздействието е задължително по-силно отколкото при индивидуално слушане, разбира се.)

Иначе по темата - Шостакович, все не го свързвам в представите си с филмовата музика. Но може и да има грешка в представите ми.

williams, horner, elfman, zimmer


Тема Re: леко, лятно, филмовонови [re: зy]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано22.07.08 00:21



Не е е съвсем по темата, но е филмово:







Тема Re: леко, лятно, филмовонови [re: зy]  
Автор tom7O (познат!)
Публикувано23.07.08 11:13



"Casandra's Dream" na Woody Allen, predposlednij mu film e s muzika ot Philip Glass, edno ot nai-dobrite sucetanij megdu muzika i szenarii v poslednite godini. Gledaite go!



Тема Re: леко, лятно, филмовонови [re: зy]  
Автор зy (член)
Публикувано25.07.08 22:55



докато човъркам из тубата като кокошка на торище и си чопкам това-онова, попаднах на ей тези неща и пак ми стана топло. Брех този филм! Разпознах си го, мой си е. А музиката, грях ми на душата, така и не я чух първите два пъти като го гледах, защото е в кожата на филма или в клетките, или както и там да се казва. Просто са един дъх.


А Ян Тиерсен ще го запомня хубавичко. Акорден, пиано, цигулка, вокал и какво още? Мързи ме да пусна всички клипове, но ако някой се интересува може да поогледа. Не е безинтересно.








Тема Re: леко, лятно, филмовонови [re: зy]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано26.07.08 10:26



Хубава музика!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.