Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вижте тази пианистканови  
Автор schumann (непознат)
Публикувано19.05.07 19:13



Валентина Лисица:


Какво мислите за нея?



Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: schumann]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано20.05.07 10:43



Добра външност, свири много технично, разнообразен репертоар. Възхитен съм от нейния Рахманинов и Бетовен, но липсва емоция при изпълнение на Шопен.



Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: schumann]  
Автор здpaвoмиcлeщ (непознат)
Публикувано10.10.07 23:46



Изключителен пианист и си мисля, че досега не съм слушал жена- пианист от такава свтовна класа. Смятам, че нейната интерпретация е толкова релефна , че би засрамила толкова мъже, които в търсне на "чувственост" и "агогика" загубват индентичноста на авторовия замисъл. И в тази връзка си позволям да не се съглася с мнението на на някой, че при Шопен нямало емоция. Същата беше изведена без никакви ритмични отклонения. Благодаря за тази информация!

Нещата не са нито добри, нито лоши а само мисълта ги прави такива.


Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: schumann]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано11.10.07 00:03



Има нещо агресивно, хищническо в нея...мисля си каква ли е в личния живот, как е постигнала успеха си... какви компромиси прави, как изглежда женската й мекота?



Ego de me facio coniecturam!
(Съдя по себе си за другите!)

Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: arte]  
Автор schumann (абе отчайващ!)
Публикувано11.10.07 12:48



Аз се запознах с нея в myspace.com и мога да кажа, че е изключително отзивчив, весел и лъчезарен човек.

أنا أحبك


Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: schumann]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано11.10.07 17:33



Изключителна е! Отдавна сме я забелязали. Има нещо титанично в пипането й!

Щука май?


Тема Re: Вижте тази пианистка [re: schumann]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано12.10.07 16:35



Като съкнаш с мишаката да видя мацката видях отстрани Аркади Володос да свири втория концерт за писано на Рахманинов и залепнах за него. Много е добър.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: Julian]  
Автор schumann (абе отчайващ!)
Публикувано16.10.07 12:21



Невероятно е с каква удивителна лекота изпълнява най-трудните пасажи от "Скарбо" на Равел (из "Нощния гаспар")!!!



أنا أحبك

Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: schumann]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано16.10.07 20:46



Е да вземе поне един голям пианист да дойде в БГ. До сега видяхме голям диригент, цигулар, дайте и пианист да видим. Е вярно, че който и да е ням да иска да свири на 30 годишен steynway. Ще трябва да се осигури и нов роял и разбира се да не е в НДК. Като се замися това май в скоро бъдеще няма да си случи.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Вижте тази пианистканови [re: Julian]  
Автор vlakon (непознат )
Публикувано16.10.07 22:22



аз мисля, че това със Стайнуей-я не е в най-далечно бъдеще..а може би съвсем скоро?!..

годинка и нещо?!..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.