Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нямам с кого да споделянови  
Авторзу (Нерегистриран)
Публикувано02.11.00 21:49



потреса си от тазвечершното изпълнение на Йовчо Крушев и затова се връщам тук. Така и така клубът отново опустя... Възмутена съм не толкова от Крушев (на всеки може да му се случи да не е във форма, но такива елементарни грешки, разминаване с оркестъра, мазане и брисане.. Ужас!), а от публиката, която накрая го аплодира като че ли е сам Господ-Бог! Два биса! На какво отгоре, да го вземат мътните? Бисовете - един средно изпълнен Шопен и един забавен за публиката Шчедрин, който той изсвири и снощи на раздаването на "Кристалната лира". Та вече знаеше как реагират хората на това парче.
Но клавирният на Чайковски го съсипа без никакво усилие. И аз като другите бях отишла, ЗА ДА му ръкопляскам, но в крайна сметка човек освен кумири има и уши, да му се не види! Добре че на излизане срещнах две пианистки, които ми обясниха, че не бива да се чувствам като объркан профан, и те си били излезли преди края... При тези несъразмерни аплаузи се бях притеснила дали нямам нещо проблеми със слуха...

И сега си го слушам с Ашкенази, дано да не ми останат отрицателни асоциации...

Няма да се заричам повече да не влизам тук. Явно не си държа на обещанията, но наистина нямам на кого да говоря за това, а напираше... Благодаря за вниманието. Ако някой е бил на този концерт, моля, нека да сподели и той. Може пък и да греша...

А ораторията на Александър Йосифов съвсем не беше безинтересна...



Тема Отг: Нямам с кого да споделянови [re: зу]  
Авторкундри (Нерегистриран)
Публикувано05.11.00 00:09



Не съм била на този концерт,но го описваш толкова ужасяващ,че направо ми става любопитно :-)
Слава Богу,изпълнителите не се изчерпват с Йовчо Крушев.За прочистване на ушите от такъв вид замърсяване има разни начини.Освен избрания от теб ти препоръчвам концерта на Пламена Мангова,който въртят от известно време по канал MUZZIK.Средството е изпробвано и одобрено :-)



Тема Не, чак ужасяващ не бешенови [re: кундри]  
Авторзу (Нерегистриран)
Публикувано05.11.00 07:49



Имаше доста достойнства в надстройката, за разлика от неподготвеността на базата ;о)))

Ужасяващо беше овчедушието на публиката, която за каквото е дошла, това направи. И в други теми тук е повдиган този въпрос. Хората си искат тяхното си и това си е...
Дано седващите концерти да ме оборят... Много обичам да не съм права за такива неща...:о)))



Тема Re: Не, чак ужасяващ не бешенови [re: зу]  
Автор violetov (непознат )
Публикувано08.09.07 15:04



Този изпълнител отдавна се е доказал в руската музика. И аз бях на това събитие...Зу, всички имаме уши, но ушите не са еднакви. Слушай си Ашкенази точно в Чайковски. Кой каквото търси, намира.



Тема Re: Не, чак ужасяващ не бешенови [re: violetov]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано08.09.07 19:33



Ами като гледам откога е темата - ашколсун ти на паметта.

Добре, че и аз съм паметлива, та определено поддържам впечатленията си отпреди... колко години?



Тема Re: Имаше два прекрасни отзиванови [re: зy]  
Автор violetov (непознат )
Публикувано09.09.07 11:24



Вярно че беше отдавна. Времето лети. Сега Крушев ще свири Дебюси- Фантазия със Соф. филхармония и Найден Тодоров. Тук в Бургас я направиха фантастично. Жалко, че не я записахме





Тема Re: Не, чак ужасяващ не бешенови [re: зy]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано15.09.07 10:49



Зу

ти така го описваш, че по-надолу няма къд да иде явно е надобрял за 7 години и половина Тоя виолетовия ме разби от смях....

se1024

Тема Re: Нямам с кого да споделянови [re: зу]  
Автор fenkaO5 (непознат )
Публикувано15.09.07 18:48



Ne6to mnogo vi glojdi toq koncert. Prisyedinqvam se kym kolegata, koito tvyrdi,4e sy6to ima u6i. Qvno vsi4ki 4uvame razli4no, na men mi haresa. No izvym pravoto na mnenie i vkus, pravi vpe4atlenie edna zlost, koqto e izvyn standartite za kritika na muzikalnoto izpylnenie. Nqkomu qvno Krushev mnogo pre4i, drugigo e zasegnal - dori seksualno?! Otdavna6na praktika e hora s nezadovoleni nezdravi meraci da si go izkarvat zlostno.



Тема Re: Нямам с кого да споделянови [re: fenkaO5]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано15.09.07 21:01



Ха-ха, дойдохме си на думата! Нямаше да се сетя за този аспект на нещата, но като сме заговорили за изкуство, я някой да сподели спал ли е с пианист или друг някакъв музикант и дали си струва да опитам

.

Интересно, че освен нелепата защита, която само злепоставя Крушев, нито дума не чух за останалата част на концерта. Или и вие като двете пианистки сте излезли преди края?



Тема Re: Не, чак ужасяващ не беше [re: sarafova]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано15.09.07 21:48



Ми, Сарафич, тогава такова впечатление ми направи. Сякаш бързаше за някъде и друго му беше в ума. Иначе съм направила уговорката, че някога му бях почитателка (но не фенка

).
Интересно ми е само защо г-н Крушев, неговия пиар или неговите познати решиха след толкова години да защитават точно този концерт. Сега откриха форума ли? Или той не е свирил нищо друго през изминалото време? Или пък (и това е най-вероятно) в този форум неговото име почти не се споменава, та няма как да подхванат приказка за него. Ще ми се да слушам концерт с него, от който да си изляза очарована. Дано и това да се случи. Но щом отидох, ЗА ДА го харесам, а не успях, представям си какво ще е щом тръгна предварително подозрителна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.