Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 05.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Тема apoloniaнови  
Автор beb (непознат )
Публикувано09.09.07 01:05



слушахте ли тази вечер концерта от Аполония? Стела Димитрова-Майсторова и ученици. Всички свириха добре,но малката-Виктория Василенко-тя е ученичка,мисля в 8-ми клас ме шашна-как може да се свири така на 14 години?!





Тема Re: apoloniaнови [re: beb]  
Автор violetov (непознат )
Публикувано09.09.07 11:17



Децата винаги са прекрасни! На какво ги учат - виж това е друг въпрос. Като иска да прилича на Стела Димитрова - негов избор. ДАНО Е НЕГОВ...



Тема Re: apolonia [re: violetov]  
Автор nimet (непознат )
Публикувано09.09.07 18:47



Децата винаги са прекрасни - сиреч всяко дете свири великолепно. Зависи, значи, само кой ще го учи и на какво. Много интелигентно схващане. А за приликата - точно така, Виктор Вълков е одрал кожата на Ст. Димитрова. Прилича и туй-то. Пламена Мангова е просто копие на М. Капацинска. Георги Черкин -какво беше? На Ат. Куртев, преди това на А. Бонева? Аха, вярно че прилича, как не се сетих! Абе имаше някаква истина, че ярките таланти взимат хубавото от учителя, а посредствените се превръщат в несполучливо негово копие, ама карай, тинтири - минтири...Не знам, но миналата година присъсвах на интегралното изпълнение на прелюдиите и фугите на Шостакович - класът на Ст. Димитрова и Илия Чернаев. Очевадни бяха индивидуалностите при изпълненията, общи бяха единствено честността и високият професионализъм. Свириха и изпълнителите от вчерашния концерт на "Аполония". И това чудесно момиче Маргарита Илиева, и Виктория Василенко, и другите. Дай, Боже, повече такива "приличащи"!



Тема Re: apoloniaнови [re: nimet]  
Автор violetov (непознат )
Публикувано10.09.07 07:25



Мангова и Черкин не учиха ли в чужбина? Пламена се пребори за много голяма награда, а Черкин май се върна при мама...а като че ли е по-талантлив от двамата. Пази Боже на Виктор да не му се случи нещо такова. Той си знае, че все още има време да се обърне към някой от големите пианисти и да получи каквото заслужава, ама нали му излизат с номера, че са го "осиновили" ....неприятна история.



Тема Re: apoloniaнови [re: beb]  
Автор nimet (непознат )
Публикувано10.09.07 10:05



Явно коментираме различни теми. Следването в чужбина (зависи къде и при кого) е абсолютна необходимост на даден етап, по-ранен или по-късен. Ако човек е тръгнал към реалните висини в професията - те не са тук. Съвсем отделен въпрос е кой се е върнал при мама или при тати, кой е осиновен (какво ли значи това?), кой как ще построи съдбата си, какъв шанс ще получи...При всички положения става въпрос за реални, талантливи хора, които в даден период от развитието си учат или са учили при някого. При нас нивото на обучение е такова, каквото сме си го направили. И е добре, че все пак има хора, от които има какво да се научи.
А иначе какво стана? Някой бил по талантлив от двамата? Нали всички деца са прекрасни, как става тази работа с таланта, странно.



Тема Re: apoloniaнови [re: beb]  
Автор fransoa (непознат )
Публикувано16.09.07 14:02



Защо нищо не се писа за "Аполония"-нямаше ли интересни концерти? Някой подхвана темата и дотам?!Проследих спора за концерта на Стела Димитрова-аз също го гледах-само мога да кажа,че Стела Димитрова е страхотен професионалист и много добър педагог! Не знаех,че Виктория е толкова малка-слушал съм я на "пианисимо", гледах я по "7 дни " с Моцарт-концерт-тя свири като един изграден,зрял пианист,мисля че я чака голямо бъдеще. Много ми хареса и Румен Трайков. Гледах и концерта с Анатоли Кръстев и Йовчо Крушев-моля кажете Вашето мнение, моето е -"отчайващо"!!!!!!!!!!!!!!





Тема Re: apoloniaнови [re: fransoa]  
Автор Hypnotic poison (играеща с огъня)
Публикувано16.09.07 21:38



Анатоли Кръстев и Йовчо Крушев-отчайващо?

Те свириха Григ толкова гениално...нямам думи!Как може при такъв синхрон някой да каже,че е "отчайващо"????????????????????????????



Тема Малък фоторепортаж от Созополнови [re: Hypnotic poison]  
Автор Oблak бял (член)
Публикувано20.09.07 15:09








Из постоянната изложба на Никола Манев, разположена в голямата сграда на следващата снимка с паркинга


Новият комплекс на новите ВИПове. До преди 2 год. тук нямаше повече от десетина автомобила, сега бяха над 150


Този път добра работа на Маргарита Младенова със Стриндберг. Страхотен Владо Пенев!


Софийски духов оркестър


От изложбата на братята (плюс Лидия) Абрашеви








В стил Храбрия шивач


Представяне на последната книга на Георги Господинов в Художествената галерия. Светлана Янчева прочете, а тромпетистът изсвири няколко стихотворения


Както винаги, блестящ Атанас Атанасов! Но Софийската премиера на "Шекспир..." беше по-добра, публиката също.


Снежина Петрова и Захари Бахаров в коронния им скеч от Старицата от Калкута


Традиционните перуанци





Минчо и ...


...част от участничките в неговия майсторски клас


Алегро Виваче в действие








Ами, прав е Гошо Минчев. Созопол отдавна не е същият




Тема Re: Малък фоторепортаж от Созополнови [re: Oблak бял]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано21.09.07 11:07



Много хубави снимки!
Созопол не е същият, в добър или не в такъв смисъл?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.