Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема От кого е тази музика?нови  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано11.06.07 15:15




От кого е музиката, която започва на 0:28? Звучи ми доста познато, ама не съм спец много по симфонизмите, а знам, че тук има големи фенове Малер може би? Абстрахирайте се от наподобяващите дрънчаща тенекия междуметия преди да почне музиката... или просто се смейте на воля



Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: CyberGene]  
Автор gentil (непознат )
Публикувано11.06.07 15:33



Брамс-симфония 1,първа част.Приятно слушане!



Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: gentil]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано11.06.07 15:58



Ей, супер си, мерси! Сега почвам да се образовам с Брамс, за мой срам





Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: CyberGene]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано11.06.07 16:06



Да, това е

, Brahms, или както някои се шегуват, No.10 Beethoven



Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: Джинджифил]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано11.06.07 16:20



Хич не е шега. Брамс съзнателно е търсил да претвори бетовеновия дух в тази симфония и специално в темата на четвъртата й част - преклонение пред финала на Деветата.
А колкото до клипчето, не бих я свързвал с тази идиотщина там. Не знам кой болен мозък го е направил. Най-вероятно се е напънал да го измисли със самия край на гръбначния си



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: Чykчa]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано11.06.07 16:35



На мен пък ми хареса съчетанието между музиката и клипчето, точно защото съм необременен от знанието на кого точно е, липсват ми всякакви субективни нагласи, настроения, предистория, следистория и всякакви такива съпровождащи култа емоции, които понякога пречат да възприемаме нещата без подтекст

Ако погледнем по същия начин и на атомната бомба просто като велико достижение на физиката, а не само като оръжие за масово поразяване, не виждам защо да няма връзка - огромната мощ на ядрените сили, съчетани с музика, която очевидно е от достоен по величина мащаб.



Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: CyberGene]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано11.06.07 16:49



Професионалните ми интереси са ме доближавали до т.нар. атомна физика (по-специално квановата механика - не го казвам, за да шашкам непросветените

), така че съм оценявал и съм се възхищавал от научните открития в тази област, а те наистина са забележителни.
Може би именно затова имам лично основание да разделям нещата.
Между другото, ако те лупне едно такова нещо по главата, ще те питам дали ще ти е до Брамс. Друго е да си го гледаш отстрани все пак

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: Чykчa]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано11.06.07 17:06



И я сом физик, да ти кажем - верно некой-друг изпит поостана (между които и Квантовата Механика, ама пък АЯФ-а си го взех!)

Сега като се замисля - някакви там пампайчета гърмят с атомна бомба, а пуснали не кво да е, ми Брамс! Не ги е срам. Но пък като не знаех, че е Брамс, музиката си подхождаше екстра на картините. Те това се опитвам да кажа - субективното пречи понякога. Но честно казано, дори и сега, когато вече знам, че това е Брамс, ако по някакви стечения на обстоятелствата трябва да използвам музика като саундтрак на нещо толкова колосално и внушително, пак това бих пуснал. Разсърдени ще има, знам.



Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: Чykчa]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано11.06.07 17:13



Симфониите на Брамс са гигантски във всяко отношение, може би затова авторите на клипчето са направили такава аналогия. Друг е въпросът, че тяхната мощ не е в разрухата (за тази цел бих им препоръчал да сложат нещо от Schoenberg)

. Това е музика, която те грабва и размята!
Наскоро ги слушах с Bruno Walter и бях силно впечатлен от неговите интерпретации.



Тема Re: От кого е тази музика?нови [re: Джинджифил]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано11.06.07 17:41



Вагнер в "Апокалипсис сега" ме хвана наврмето, но това тук - не. Някак си очевидно ми стои, няма го "откритието".
Между другото, пробвай да вържеш експлозията и особено белия и пухкав остатъчен облак с кой да е реквием, например. Като нищо ще звучи



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.